poster

Maigret a případ mrtvého muže (TV film)

 • Velká Británie

  Maigret's Dead Man

 • Slovensko

  Maigret a mŕtvy muž

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2016, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ****

  Atkinson mi při druhém díle sedl jako introvertní vyšetřovatel ještě víc. Co bych Maigretovi opět vytkl, je málo vysvětlování, což by se i zde hodilo. Motivace některých postav nebo větší popis událostí. Místo toho se děj zaměřil hlavně na náhodné zjištění jednoho kavárníka. Co ale vyzdvihlo tento díl o úroveň výš, je závěrečné ohromně lidské shrnutí. Jsem rád, že jsem dal závěru druhou šanci (když jsem napoprvé před koncem usnul).(5.10.2017)

 • Malarkey
  ***

  Druhý díl Maigreta je na tom kvalitně asi tak stejně, jako první díl. Nepřináší nic originálního, spíš se snaží o poctivé zpracování jednoho z případů a jediné, čím opravdu může zaujmout je hlavní postava Maigreta, kterého hraje Rowan Atkinson. Škoda ale, že dabing zřejmě dost poupravili, protože podle toho, co jsem tady četl za komentáře, v originále Angláni trošku hlásili do Čechů a Slováků. No a já celej film čekal a ničeho se nedočkal. Kompletně to totiž v dabingu odsrali Rusové.(13.1.2017)

 • DocBrown
  ****

  Vysvětlování českého pana tlumočníka, že ta žena je Slovenka, nikoli Češka, že tihle lidé z východu jsou nevzdělaní, jak vesničani ve středověku, dokonce né lepší než zvířata mě fakt dostala. A musel jsem se tak vážného filmu opravdu velmi nahlas smát. To samé si asi neužili Slováci :-D. Ale je asi dobře, že to Prima převedla na Rusy, protože v českém dabingu by to nedávalo smysl.(15.1.2017)

 • Cheeter
  ****

  Atkinsona znám hlavně ve spojení s komediální tvorbou, ale to, že dokáže takto skvěle zahrát detektiva jsem opravdu nečekal. Ačkoliv se jedná o televizní film, tak zpracování je skutečně skvělé. Paříž 50. let a její atmosféra je vážně krásná. Po rozuzlení začátku, tj. jakmile jsme se o mrtvém něco dozvěděli, případ nabral jasný směr. Čeština "Čechů" byla místy trochu lámaná, což mě mrzelo. A nechápu, proč je hráli Maďaři a ne Češi...(22.6.2018)

 • Tosim
  ****

  Maigreta mám zmáknutýho ze všech detektivů nejmíň (viděl jsem jednoho starého Gabina a pár dílů s Cremerem, nečetl jsem nic). Tady se jedná o pocitvou televizní práci, zaujme spíš postavami (Maigretova žena) a atmosférou, než detektivním pátráním, ale hlavně - Rowan Atklinson měl vážné role hrát už dávno, já to říkám pořád. 70%.(15.1.2018)

 • - Dobovou Paříž nahradila ve filmu Budapešť, ve filmu hrají také maďarští herci. (rakovnik)

 • - V knižní předloze i původní britské verzi vraždí gang Čechoslováků. V české dabované verzi je ale gang složený z Rusů. Důvodem je přítomnost překladatele, který by paradoxně překládal Maigretovi (Rowan Atkinson) při výslechu češtinu do češtiny. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace