Maigret a případ mrtvého muže (TV film)

Maigret's Dead Man

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2016, 83 min

Podstatně zajímavější příběh a případ, než předchozí Maigretovo "Kladení pasti". Ačkoliv mi bylo trochu líto, že to byly ony případy z farem a tedy "jiné vyšetřování" tak upozaděny, asi bych rád viděl vyšetřování obého od obou inspektorů, jež by se právě následně propojilo. V každém případě potlesk pro Rowena.(26.3.2017)

Maigret je takový menší Sherlock a Rowanovi seriózní roli bezproblému věřím. Jenže tomu chybí větší důraz na atmosféru, celé to prostě proběhne, bez chvilky opravdu pořádného napětí, které by divákem otřáslo. Byť je děj solidní a důstojně zapletený s pěknou kamerou, lokacemi a pěkným vyvrcholením, tak mě na tom všem asi nejvíc zaujali češi na straně zla. 3,5*.(13.1.2017)

• Frajer42

První film, kde jsem měl možnost vidět Rowan Atkinsona ve vážné roli. Trošku mi chyběly jeho grimasy, ale vedl si dobře, jen snímek je poněkud obyčejný. Zápletka není natolik poutavá, aby bylo nutné televizní zpracování. Potěšila mě účast Čechoslováků. Jen mi úplně nešlo přes sluchovody, kterak si dovolovali opakovaně znásilňovat naši mateřštinu. Lidé ze Slovenska byli v určité fázi snímku moc hezky charakterizováni jako "nevzdělaní lidé z vesnic z východu, kteří na to nejsou lépe než středověcí rolníci a o nic lépe než zvířata". Neskutečně mě to pobavilo, neboť moje spolusledovatelka je shodou okolností právě tohoto zaostalého původu. Lepší dvě hvězdy.(18.1.2017)

Vážně netuším, co se přihodilo v mezidobí ... potě, co Rowan Atkinson nadobro skoncoval s kladením pasti, ale ještě se nedobral k vyšetřování případu mrtvého muže. V každém případě se STAL komisařem Maigretem, uznávanou a podporovanou autoritou svých podřízených a milovaným a ctěným partnerem své ženy, což je posun zcela zásadního významu - vůbec jsem v něj nedoufala, ale převelice se mi zamlouvá ... 4,5*(11.1.2017)

Až na výjimky není zahraniční krimi mým šálkem kávy. Opakuji se, ale nebýt Rowana Atkinsona v hlavní roli, na tento film bych se nedíval. Byla by to pro mě nudná cizí kriminálka. Takto to pro mě byla nudná cizí kriminálka s Rowanem Atkinsonem. Proč tedy čtyři hvězdičky? Právě za herectví Rowana Atkinsona, pěknou výpravu a vůbec poctivou filmařinu a jednu navíc za závěrečné scény v Petit Albert.(10.1.2017)

• - Dobovou Paříž nahradila ve filmu Budapešť, ve filmu hrají také maďarští herci. (rakovnik)

• - V knižní předloze i původní britské verzi vraždí gang Čechoslováků. V české dabované verzi je ale gang složený z Rusů. Důvodem je přítomnost překladatele, který by paradoxně překládal Maigretovi (Rowan Atkinson) při výslechu češtinu do češtiny. (rakovnik)