Atomic Blonde: Bez lítosti

The Coldest City

(pracovní název)

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 115 min

Sošná Charlize Theron, vrcholící studená válka, neoretro look, atmosférický Berlín, lesbická romance, tajné služby... to vše a ještě mnohem víc v adaptaci komiksu The Coldest City Antonyho Johnstona. První film, který má osmdesátkový soundtrack a je o Jamesi Bondovi v sukních, ze kterého jsem si sedla na zadek.(14.8.2017)

• honajz

Muž, který přicházel z chladu je uvěřitelný. Pokud jde o ženské hrdinky, Nikita nebo Dlouhý polibek na dobrou noc jsou koukatelné filmy. Ale tohle těžko říct. Souhlasím s komentáři, vytýkajícími roztříštěnost stylů jak žánrových, tak dramaturgických i obrazových. Ona slavná bitka na schodech a následná jízda v autě, vše jakoby na jeden záběr (kde ale sakra jsou ty počítačové zásahy vidět, když už tam nemohla běhat maskérka), tam zase souhlasím s komentářem, přirovnávajícím svou absurditou tuto bitku k bitkám Buda Spencera a Terence Hilla. Hlavní hrdinka je nesympatická čůza hranatého těla podoby krabice, která i nahá působí neuvěřitelně asexuálně, asi jako Merkelová. Ta lesbická show je tady tak nějak navíc, německé písně té doby jsou zbytečně uřvané a hrají až moc často (jo, a jedna rakouská, abych byl přesný), Tarkovského Stalker fakt nechápu proč je zde vybrán (nehledě na to, že při poplachu by promítač vypnul projektor, než by vypadl, ale to by zas nebyly ty hezké stínové bitky proti plátnu, jak je známe z hongkongských filmů už pár desítek let). Nic objevného, nic zajímavého, postavy jsou mi ukradené. Strašně prázdný film. Hvězdička za těch pár modrých filtrů a snahu navodit zimní atmosféru Berlína konce roku 1989.(24.10.2017)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $51,573,925Tržby Celosvetovo $95,673,925Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér David Leitch nám natočil pekný retro súboj agentov pri páde Berlinského múru. Charlize Theron tu je nadmieru kuštovná, alektrizujúca, nehovoriac o scénach so Sofiu Boutella, tam to ináč iskrý a hlavne predvádza mrštné akčné kúsky. Hudobný podmaz známych nemeckých piesní tu pasuje. Pošmáknul som si, akurát škoda že dej je trošku zbytočne prekombinovaný. /75%/(13.11.2017)

Akční špionážní thriller z rozděleného Berlína z doby Studené války, skutečně bravurně natočený a nanejvýš stylový, jen hlavní hrdinka oplývala ne lidskými, nýbrž superhrdinskými schopnostmi - výdrž pod vodou jako rybí žena, těžkou nehodu přežije nepřipásaná bez jediného škrábnutí, sama vykosí skoro celou KGB i východoněmeckou policii, i když ti muži jistě také prošli výcvikem a jsou mnohem vyšší váhová kategorie...ale koneckonců je to adaptace komiksové předlohy, takže rozum je tady potřeba vypnout...(7.11.2017)

• Lucasion

John Wick v ženském podání. Sexy Charlize Theron jde na další fušku. Jako agentka MI6 cestuje do NDR, aby odhalila špióna a získala zpátky seznam tajných agentů. Kdyby to mělo hodinu a půl, tak prosím. Ale délka je v tomto případě nesmyslná. Herecky není o čem moc mluvit. Theron kope, skáče, střílí přesně jako Wick a jde jí to skvěle. Nechybí i lesbická žhavá scéna. James McAvoy ušel dlouho cestu od Profesora X a jeho nevěrohodného agenta mu věříte. Tím bych řekl, že výčet končí. Kromě akce se film moc ničím nepochlubí. Letošní John Wick aspoň místy bavil. Atomic Blonde nikoliv. Zbytečná překombinovanost děje a finále vás napadne již v polovině filmu. Nebýt naprosto ohromující a skvěle natočené desetiminutové scény, která je bez střihu, tak bych šel s hodnocením ještě níž. Ta akční scéna je naprosto famózní. Zbytek filmu mě, ale skutečně ničím nezaujal. Nebyl vtip, nebyl nápad, nebyl příběh, nebyla zábava. [6. Filmový Víkend ČSFD] (44 %)(8.8.2017)

• - Názov grafickej novely "The Coldest City" a predlohy filmu od britského autora Antonyho Johnstona, je totožný s prvotným názvom filmu. (Steny94)

• - James McAvoy (David Percival) si tesne pred štartom produkcie zlomil ruku ešte nakrúcaní snímku Split (2016). Všetky svoje  bojové scény teda pretrpel v bolestiach. (Steny94)

• - Premiéra Davida Leitcha ako sólového režiséra. Na predošlom projekte John Wick (2014) ešte spolupracoval s Chadom Stahelskim. (juditik)