Atomic Blonde: Bez lítosti

• Nizozemsko

Akční / Mysteriózní / Thriller

Německo / Švédsko / USA, 2017, 115 min

• tron

Slabota. Strašne malátna a zbytočne dlhá ženská náhražka Johna Wicka. Dole klobúk pred Johnom Goodmanom a Tobym Jonesom, že tak dobre uhrali svoje v podstate „nijaké“ postavy. To McAvoy je o ničom, kedysi som ho mal rád, no v posledných rokoch/filmoch ma irituje. Najlepšie nakoniec dopadla zdatná bitkárka Charlize Theron (zároveň producentka filmu), ale Keanu Reeves bol oveľa charizmatickejší a lepšie ustál aj neakčné momenty (mimochodom, pamätáte si, v ktorom filme kedysi hrali manželov?). Scenár, zvraty atď. nebudem komentovať, to bolo totálne zverstvo. Akcia sa dá komentovať o čosi lepšie. Ale nie o veľa. Je jej síce relatívne dosť, ale je krátka a končí skôr, než sa rozbehne. Zďaleka najintenzívnejšia je schodisková bitka a aj tá je priemerná, určite by som o nej (na rozdiel od mnohých iných) nehovoril ako o najlepšej akcii roka. Poteší retro atmosféra (absurdný soundtrack, kostýmy, výprava), ale to na kvalitný filmový zážitok nestačí.(29.1.2018)

Přestylizované a překombinované. V některých jednotlivostech vyloženě skvělé (akce, soundtrack), jako celek ale sotva průměrné (dějové zvraty jsou s blížícím se koncem čím dál tím křečovitější a nepochopitelnější). Chad Stahelski se v druhém Johnu Wickovi projevil jako výrazně soustředěnější a důmyslnější režisér. S citem pro konzistentní atmosféru, nápady i mimo rámec akčních scén a nadprůměrnou schopností gradovat děj. Leitch oproti tomu budí dojem, že ho zajímají jen přestřelky, bitky, honičky a audiovizuální sexy pozlátko. Nicméně pro zaryté fanoušky Charlize Theron (můj případ) je Atomic Blonde přesto povinnost vidět. Ta ženská je prostě bohyně! ;-) 60 %(17.10.2017)

Charlize Theron nám pomalu stárne ale pořád je šukézní a tak scény, kdy jsem jí mohla koukat na holou řiť či zkoumat dudlíky, jsem si užila. Lesbické scény s tou malou agentkou z Francie jsem si užila dokonce několikrát. Jenže tohle není erotický porno, ale drsnej akčňák, prej i mysteriozní a dokonce thriller, takže co krom nahotinek nabízí zblitek filmu? No nabízí toho celkem dost. Džejms McTentononc dokazuje, že se jako Rozpolcený našel, protože i tady si člověk láme zbytky posledních mozkových závitů jak moc velkej je zmrd či naopak Mirek Dušín a Theronový tak zdatně sexkunduje i když v tom kožichu vypadá jak drsnější verze Mareše. To, jak se film pořád přesouvá z výslechu do popisu toho, co hrdinka zažila, mě tak trochu sralo, ale budiž. Akce je tu tři prdele, takže šest půlek a všechny jsou celkem drsný. Theronka v nich samo sebou ukazuje, že má místo mušle štípačky a je tak tvrdá, že i Rocky by si o ní zlámal packy, avšak mě drsný lesby mocně vzrušujou a tak mi to její kosení steroidových hovad nebo vychrtlých polišů vůbec nevadilo. Prostě měla kliťák větší než oni ptáka a mocně to dokazovala. Příběh je, jak to už u komiksových předloh bejvá, navíc a člověku je vlastně u prdele jak to celý skončí, hlavně když se to tam bude řezat a šukat. Obojí se děje, takže pokud nečekáte intelechtuální Bondovinu, ale spíš akční výplach, budete uspokojeni jako od štětky ze druhý cenový s pocitem, že příště zkusíte tu áčkovou kurvu odnaproti.(12.12.2017)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána do Berlína, aby zajistila ukradený mikrofilm schovaný v hodinkách, který obsahuje jména a identity agentů... Sofia Boutella jako Delphine Lasalle je v akci prakticky nevyužitá, ale má milostnou scénu s Charlize Theron. Akce mohlo být mnohem více, protože Charlize Theron v ní působí absolutně přirozeně, dokáže si poradit s východoněmeckou policií, hřebem je likvidace agentů KGB s následnou automobilovou honičkou a v průběhu filmu předvede svoje bojové schopnosti ještě v dalších čtyřech menších akčních scénách. Závěrečná vysvětlovací desetiminutovka je hodně překombinovaná a nedává to úplně smysl. "David Hasselhoff is in town."(15.10.2017)

Trailery byly zatraceně cool, tak jsem se dost těšil, bohužel se žádná hitparáda nekoná. Největší slabinou filmu je jeho scénář, který se snaží tvářit seriózně a hraje se na chytré špionážní filmy 80. let. To nefunguje prakticky vůbec, protože příběh není nijak zajímavý a hlavně neuvěřitelně zmatený. Z celých dvou hodin zbude jen snaživá Charlize, která je super a těch pár akčních scén, do kterých tvůrci investovali asi nejvíce. Bohužel to k plné spokojenosti nestačí.(19.11.2017)

• - Tvorcovia museli prepísať mnoho dialógov medzi zamestnancami MI6, pretože sa domnievali, že diváci nebudú chcieť neustále počúvať špionážne termíny z 80-tych rokov. (Real Tom Hardy)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. března 2017 na South by Southwest FF v Austinu. (Varan)

• - Charlize Theron (Lorraine Broughton) sa pripravovala na svoje akčné scény až s ôsmimi osobnými trénermi. Počas prípravy si dokonca zlomila dva zuby. Cvičila aj spoločne s hercom Keanu Reevesom, ktorý sa vtedy pripravoval na akčný film John Wick 2 (2017). (Steny94)