Reklama

Reklama

Atomic Blonde: Bez lítosti

  • USA Atomic Blonde (více)
Trailer 3

VOD (1)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Videa (13)

Trailer 3

Recenze (688)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Dosti složitý špionážní snímeček, který táhne kupředu jako buldozer skvělý casting v čele s dokonalou Charlize, která do své role dává úplně všechno. Musím říci že Atomic Blonde se mě postupně čím dál více zarýval pod nehty až jsem byl nucen si jej pustit po skončení zase pěkně od začátku. 10 minutová akční sekvence bez jediného střihu je pomyslným vrcholem co letos v akčním žánru bylo k vidění. Zapomeňte na nového Bourna, dejte spát Johnu Wickovi. Charlize si to neskutečně dává na schodišti, v bytě a následně v automobilové honičce. Skvělé! PS: Vůbec jsem to filmu nečekal, ale další projekce budou nutností a upřímně tenhle film v mých očích vyroste spíše než Dvojka Johna Wicka. 75% PS: Soundtrack! ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

90%. Neskutočná Charlize, špina západného a šeď východného Berlínu, padajúca železná opona, new wave, modroružový neónový fetiš a nadupaný over-the-top špionážny príbeh. Len ten prekombinovaný záver je trochu zbytočný. A chcelo to viac neue deutsche welle! Každopádne mám vybratý svoj obľúbený spôsob smrti: byť zabitý Charlize Theron! ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tahle jízda rozděleným Berlínem zóny nezóny jednou v Carreře 911 a podruhé zas třeba v policejní Ladě se soundtrackem osmdesátkových hitů Neny, Schillinga, ale i Depeche Mode ad...mi velmi sedla. Žánrově je to pravda mišmaš. Jedná se o thriller z prostředí tajných služeb motajících se v Berlíně před rokem 1989 a to těsně před pádem zdi. Jelikož obsah je tentokráte hodně skromný, krapet nakousnu o co jde,a le spoilerovat nebudu!!! Město se v tom revolučním kvasu hemží agenty CIA, MI6, KGB, DGSE a kdo ví jakých ještě dalších služeb a agentur... A jak to tak bývá, unikl důležitý seznam západních agentů, po kterém jde samozřejmě nejen KGB, ale i západ ve snaze zabránit kompromitaci a smrti stovek statečných mužů i žen... Jenže nový majitel seznamu nemá potřebu s tím za Rusy jít, protože ví, že na trhu s informacemi má tento seznam mnohem větší cenu a tak vyčkává na nejlepší nabídku. Proto je do Berlína britskou tajnou službou vyslána agentka Lorraine Broughton aby se snažila seznam v tomto krátkém mezičase získat. Lorraine hraje samozřejmě Charlize a řeknu vám, že i když zestárla, těch jejích 42 by jste jí nehádali. Před kamerou se nestydí (to platí bohudíky pořád :-) a tu její postavu a prsa by jí mohla závidět nejedna čerstvá třicítka. Přesto nám bohužel (stejně jako my s ní) stárne. Jo, kde jsou ty časy čertovského Ďáblova advokáta, nebo jablky vonících Pravidel moštárny... Z rozkecaného začátku se film přehoupne do druhé půlky a jestli někdo na začátku občas zívl, v druhé půlce se mu to už nestane. Akce střídá akci ať už jde o ,,ruční práci'' nebo honičky v autech (docela bych chtěl vidět jak se ocelový žebřiňák Lada Niva po nárazu do Wartbugu vymrští a převrátí jak v Kobře 11 ! :-). Charlize si asi pěkně při natáčení mákla a nejeden hematom na té její bezchybné pleti bych jí věřil i ve skutečnosti. Konec je pak jedna velká špionážní jízda a dost mi spravil chuť po nevýrazném začátku, zejména pak hlavně celkem nečekaný závěr. Trochu mi vadilo, že KGB byla ve filmu znázorněna něco ve stylu dagestánské mafie a jeden agent měl na těle kérky jak Řepka, což na konci osmdesátek nevím nevím... U těchto filmů si vždycky říkám, co tomu asi říkají všichni ti skuteční borci co jsou někde na nějakém skutečném seznamu. Ti co tenkrát skutečně svojí prací pomalu ale jistě vnesli průvan do toho komunistického hnojiště východu Evropy a pomohli tak s tím, že se jim to v tom roce 1989 celé složilo jak domeček z karet. Smějí se těmhle filmům doma jak skuteční lékaři u Ordinace v růžové zahradě? Nebo skutečně to bylo v té nárazníkové zóně na samé hranici Železné opony opravdu tak drsné? A pokud ano, jak moc? o vědí jen oni. Film je jen film. Každopádně za něj dávám 4 vodky s ledem a jsem spokojen ! * * * * ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Charlize Theron nám pomalu stárne ale pořád je šukézní a tak scény, kdy jsem jí mohla koukat na holou řiť či zkoumat dudlíky, jsem si užila. Lesbické scény s tou malou agentkou z Francie jsem si užila dokonce několikrát. Jenže tohle není erotický porno, ale drsnej akčňák, prej i mysteriozní a dokonce thriller, takže co krom nahotinek nabízí zblitek filmu? No nabízí toho celkem dost. Džejms McTentononc dokazuje, že se jako Rozpolcený našel, protože i tady si člověk láme zbytky posledních mozkových závitů jak moc velkej je zmrd či naopak Mirek Dušín a Theronový tak zdatně sexkunduje i když v tom kožichu vypadá jak drsnější verze Mareše. To, jak se film pořád přesouvá z výslechu do popisu toho, co hrdinka zažila, mě tak trochu sralo, ale budiž. Akce je tu tři prdele, takže šest půlek a všechny jsou celkem drsný. Theronka v nich samo sebou ukazuje, že má místo mušle štípačky a je tak tvrdá, že i Rocky by si o ní zlámal packy, avšak mě drsný lesby mocně vzrušujou a tak mi to její kosení steroidových hovad nebo vychrtlých polišů vůbec nevadilo. Prostě měla kliťák větší než oni ptáka a mocně to dokazovala. Příběh je, jak to už u komiksových předloh bejvá, navíc a člověku je vlastně u prdele jak to celý skončí, hlavně když se to tam bude řezat a šukat. Obojí se děje, takže pokud nečekáte intelechtuální Bondovinu, ale spíš akční výplach, budete uspokojeni jako od štětky ze druhý cenový s pocitem, že příště zkusíte tu áčkovou kurvu odnaproti. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $51,687,870Tržby Celosvetovo $100,014,025Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,777,859Tržby za predaj DVD v USA $5,275,14║ Režisér David Leitch nám natočil pekný retro súboj agentov pri páde Berlinského múru. Charlize Theron tu je nadmieru kuštovná, alektrizujúca, nehovoriac o scénach so Sofiu Boutella, tam to ináč iskrý a hlavne predvádza mrštné akčné kúsky. Hudobný podmaz známych nemeckých piesní tu pasuje. Pošmáknul som si, akurát škoda že dej je trošku zbytočne prekombinovaný. /75%/ ()

Galerie (57)

Zajímavosti (28)

  • James McAvoy (David Percival) si tesne pred štartom produkcie zlomil ruku ešte pri nakrúcaní snímku Split (2016). Všetky svoje  bojové scény teda pretrpel v bolestiach. (Steny94)
  • Ve filmu se ve scénách „Východního“ bloku Německa často objevují i české vozy. Přesněji Škoda 1000MB, Škoda 105, Škoda 120. Ve scéně, kdy náklaďák najede při honičce do jednoho z vozů, se jedná o Českou Avii. (UncleMorty)
  • Názov grafickej novely "The Coldest City" a predlohy filmu od britského autora Antonyho Johnstona, je totožný s prvotným názvom filmu. (Steny94)

Související novinky

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (více)

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Na šestém ročníku setkání filmových fanoušků již tento víkend nejen, že poběží největší filmové pecky roku jako Dunkirk, Strážci Galaxie Vol. 2 nebo sexy novinka Atomic Blonde, ale taky se bude… (více)

Reklama

Reklama