Atomic Blonde: Bez lítosti

The Coldest City

(pracovní název)

Akční / Mysteriózní / Thriller

Německo / Švédsko / USA, 2017, 115 min

Trailery byly zatraceně cool, tak jsem se dost těšil, bohužel se žádná hitparáda nekoná. Největší slabinou filmu je jeho scénář, který se snaží tvářit seriózně a hraje se na chytré špionážní filmy 80. let. To nefunguje prakticky vůbec, protože příběh není nijak zajímavý a hlavně neuvěřitelně zmatený. Z celých dvou hodin zbude jen snaživá Charlize, která je super a těch pár akčních scén, do kterých tvůrci investovali asi nejvíce. Bohužel to k plné spokojenosti nestačí.(19.11.2017)

Sošná Charlize Theron, vrcholící studená válka, neoretro look, atmosférický Berlín, lesbická romance, tajné služby... to vše a ještě mnohem víc v adaptaci komiksu The Coldest City Antonyho Johnstona. První film, který má osmdesátkový soundtrack a je o Jamesi Bondovi v sukních, ze kterého jsem si sedla na zadek.(14.8.2017)

Dosti složitý špionážní snímeček, který táhne kupředu jako buldozer skvělý casting v čele s dokonalou Charlize, která do své role dává úplně všechno. Musím říci že Atomic Blonde se mě postupně čím dál více zarýval pod nehty až jsem byl nucen si jej pustit po skončení zase pěkně od začátku. 10 minutová akční sekvence bez jediného střihu je pomyslným vrcholem co letos v akčním žánru bylo k vidění. Zapomeňte na nového Bourna, dejte spát Johnu Wickovi. Charlize si to neskutečně dává na schodišti, v bytě a následně v automobilové honičce. Skvělé! PS: Vůbec jsem to filmu nečekal, ale další projekce budou nutností a upřímně tenhle film v mých očích vyroste spíše než Dvojka Johna Wicka. 75% PS: Soundtrack!(8.11.2017)

• Morien

Kdyby jenom zůstali u konceptu "platinová Charlize mlátí věci", tak bych nejspíš vrněla jako kočka, ale tento přeestetizovaný a hudebně přebujelý film se tvůrcům rozpadl pod rukama. Na konci se tomu velmi toporně snažili dát vyšší smysl, ale to přece nemůžou dělat, pokud nemají ten základní smysl v jádru pudla. (Roztomilý Skarsgard (a konečně i Sofinka) totálně nevyužití.)(24.1.2018)

Niet pochýb, že Charlize Theron postava sexi agentky svedčí. Film sa odohráva tesne pred zbúraním berlínskeho múru priamo v rozdelenom meste a ide v podstate o akčný špionážny snímok. Všetko by bolo super, keby nebol dej dosť prekombinovaný. Paradoxne sa mi záverečný dovetok páčil, hoci by sa dal tiež považovať za silné tlačenie na pílu. Atomic Blonde je fajn film, poctivo natočený a vizuálne atraktívny. Lepší priemer.(3.10.2017)

• - Ve filmu byla používaná pistole Makarov a odestřelovací puška SVD Dragunov. Ve scéně na schodišti je použit samopal bez zásobníku Bizon. (K98)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. března 2017 na South by Southwest FF v Austinu. (Varan)

• - Názov grafickej novely "The Coldest City" a predlohy filmu od britského autora Antonyho Johnstona, je totožný s prvotným názvom filmu. (Steny94)