Atomic Blonde: Bez lítosti

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Akční / Mysteriózní / Thriller

Německo / Švédsko / USA, 2017, 115 min

„It's a double pleasure to deceive the deceiver..“ Wick-princip zůstal zachován. Elitní stroj na výrobu ruských vdov podstupuje živočišné souboje tělo na tělo a mezi tím je omáčka, která má za úkol posunout děj a hlavně nevybočit z nastolené stylovosti. Rozdíl je v tom, že na C.Theron se kouká mnohem lépe než na vypelichanou Babu Jagu (a teď nemyslím jen navazování kontaktů s francouzskou tajnou službou), pomáhá i machiavelista McAvoy v de facto kopii Sviňáka (nechybí ani maskot Eddie Marsan) a soundtrack dokonale podkresluje místo (99 Luftballons), dobu (Fight the Power) i náladu (Behind the Wheel, Under Pressure). Nejchladnější město, studená válka, ledová Spréva a Stoličnaja s ledem přinášejí v kombinaci se žhavou akcí tu správnou brakovou teplotu a právě působivě nasnímaný tanec na schodišti nakonec vyřešil mou nerozhodnost mezi třemi a čtyřmi bodnutími vývrtkou do krční tepny. Nechtěl bych mít ten týden úklid na patře..(20.2.2018)

• Marigold

Přemíra stylu někdy paradoxně ústí do absence stylu. Ten film je tak přesycený neonovým EBM fetišismem a zálibným okukování hrdinky tak chladné, až s ní nemůžeme úplně soucítit, že se nakonec rozsype na řetězec špatně pospojovaných scén. Jednoduchá story vyprávěná nesmyslně krkolomně a neefektivně, veškerý požitek tak nakonec plyne z drobností. A těch je ve dvouhodinové stopáži asi deset minut. To bych nebral ani vod dederóna.(4.8.2017)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $51,573,925Tržby Celosvetovo $95,673,925Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér David Leitch nám natočil pekný retro súboj agentov pri páde Berlinského múru. Charlize Theron tu je nadmieru kuštovná, alektrizujúca, nehovoriac o scénach so Sofiu Boutella, tam to ináč iskrý a hlavne predvádza mrštné akčné kúsky. Hudobný podmaz známych nemeckých piesní tu pasuje. Pošmáknul som si, akurát škoda že dej je trošku zbytočne prekombinovaný. /75%/(13.11.2017)

Myslím, že ta mňamózní vnitrozáběrová sekvence (tímto zdravím Oldboye a Potomky lidí) paradoxně definuje problém zbylé střihové skladby a tím pádem i celého filmu. Atomic Blonde má totiž problémy s timingem střihu a s dynamikou jednotlivých sekvencí. Rozhozený temporytmus střihu pak dělá medvědí službu celému vyznění, které se snaží být strašně cool, ale má problém pořádně šlápnout na plyn. To se paradoxně nejvíc daří právě ve fabulózní několikaminutové sekvenci bez zdánlivého střihu, kdy je vidět, že Leitch si mnohem lépe rozumí s choreografií scény a ve chvíli, kdy nemusí střihat, pracuje s temporytmem jednoznačně mnohem lépe a film chytá dech, který by patrně měl mít po celou svoji dobu trvání. Charlize Theron je ale naštěstí natolik hot, že i ten zbytek se dá s trochou provinilého pocitu docela užít. 6/10(30.10.2017)

Charlize Theron nám pomalu stárne ale pořád je šukézní a tak scény, kdy jsem jí mohla koukat na holou řiť či zkoumat dudlíky, jsem si užila. Lesbické scény s tou malou agentkou z Francie jsem si užila dokonce několikrát. Jenže tohle není erotický porno, ale drsnej akčňák, prej i mysteriozní a dokonce thriller, takže co krom nahotinek nabízí zblitek filmu? No nabízí toho celkem dost. Džejms McTentononc dokazuje, že se jako Rozpolcený našel, protože i tady si člověk láme zbytky posledních mozkových závitů jak moc velkej je zmrd či naopak Mirek Dušín a Theronový tak zdatně sexkunduje i když v tom kožichu vypadá jak drsnější verze Mareše. To, jak se film pořád přesouvá z výslechu do popisu toho, co hrdinka zažila, mě tak trochu sralo, ale budiž. Akce je tu tři prdele, takže šest půlek a všechny jsou celkem drsný. Theronka v nich samo sebou ukazuje, že má místo mušle štípačky a je tak tvrdá, že i Rocky by si o ní zlámal packy, avšak mě drsný lesby mocně vzrušujou a tak mi to její kosení steroidových hovad nebo vychrtlých polišů vůbec nevadilo. Prostě měla kliťák větší než oni ptáka a mocně to dokazovala. Příběh je, jak to už u komiksových předloh bejvá, navíc a člověku je vlastně u prdele jak to celý skončí, hlavně když se to tam bude řezat a šukat. Obojí se děje, takže pokud nečekáte intelechtuální Bondovinu, ale spíš akční výplach, budete uspokojeni jako od štětky ze druhý cenový s pocitem, že příště zkusíte tu áčkovou kurvu odnaproti.(12.12.2017)

• - Vo filme sa pomerne často vyskytujú vysoko mobilné viacúčelové kolesové vozidlá tzv. HMMWV, tie sa však v bojovom nasadení prvýkrát objavili až po invázii do Panamy v roku 1989. (Real Tom Hardy)

• - Scéna, kde Lorraine (Charlize Theron) sníva o Jamesovi (Sam Hargrave) bola natáčaná v predajni s videokamerami a fotoaparátmi, zhruba okolo jednej hodine v noci. Pre výsledný efekt bol Sam pokrytý mnohými vrstvami bielych plachiet. Úvodná scénka sa natáčala v Budapešti. (Real Tom Hardy)

• - Ve filmu se ve scénách „Východního“ bloku Německa často objevují i české vozy. Přesněji Škoda 1000MB, Škoda 105, Škoda 120. Ve scéně, kdy náklaďák najede při honičce do jednoho z vozů, se jedná o Českou Avii. (UncleMorty)