Atomic Blonde: Bez lítosti

(pracovní název)

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 115 min

• Ruprechtos

David Leitch nemá zcela ujasněnou svoji autorskou poetiku a vzniká tu rozkol. Pracuje s postupy špionážních filmů, ale zcela špatně, nedokáže udržovat napětí a pozornost spravným dávkováním otázek a odpovědí. Do toho vkládá akční pasáže, které ale nejsou syntetizovány na jednotné rovině stylu, takže ačkoliv je ona cca. 10ti minutová akční scéna bez střihu fantastická, stylisticky neladí se zbytkem díla. Na ČSFD víkendu jsem viděl (podruhé) i druhého Johna Wicka a ten je neporovnatelně vyrovnanějším dílem na všech frontách, ačkoliv mě po trailerech překvapilo, jak málo jsou si oba filmy podobné. John Wick sice nemá lesbickou milostnou scénu, ale když Keanu dává jeden headshot za druhým, je to podobně potěšující. btw. Charlize Theron vypadá líp jako bruneta!(6.8.2017)

Trochu mi to připomíná Krycí jméno U.N.C.L.E. s méně humoru a v 80. letech místo šedesátých. Film do značné míry táhnou Charlize Theron (Lorraine Broughton) a James McAvoy (James Percival) a příjemná je i dobové hudební hity. Nevýhodou je jistá překombinovanost špionské zápletky. Takže to nakonec vyšlo na slabší 4 hvězdy.(6.8.2017)

Ne-e. A já se na to tak těšila. Celé to bylo o stylu a efektu, až tvůrci zapomněli na to, že by to mělo být i zajímavé. Příběh je otřepaný a neoriginální, herecké výkony silně pokulhávají a těch "šokujících" odhalení je tam až příliš. Na druhou stranu fajn soundtrack a dost povedené akční scény. Takový průměr no. 3*(8.8.2017)

Charlie Theron je pro takovou roli dokonale stvořená a potvrzuje to i v Atomic Blonde. O to více mrzí, že se její postava utápí ve špionážní zápletce, které chybí tah na branku a ničím neosilní. Srovnávat tento film k Johnu Wickovi je dosti absurdní, díky jedné povedené akční scéně. Zbytek akce není strhující, ba naopak se jedná o rutinní záležitost a žádné zběsilé tempo nečekejte. Místy na sílu tlačený soundtrack do každé scény je výborný a retro atmosféra dokáže naprosto pohltit. Já čekal přímočarou akční jízdu a tu jsem nedostal……6/10(4.8.2017)

Akční bohyně Charlize Theron ve špionážním akčním Thrilleru. Kdybych měl film srovnávat s Johnem Wickem, tak Wick je mi samozřejmě bližší, Atomic Blonde lehce postrádá Drajv a samotná zápletka není natolik zábavná a strhující, aby diváka zažrala do sedačky, přesto jsou zde scény, kvůli kterým na Atomic budu vzpomínat. Rozhodně stojí za zmínku souboje, kterých je zde celkem dost a všechny jsou správně drsné a perfektně nasnímané ( Vrcholem jest 10 minutová akční scéna v baráku vrcholící automobilovou naháněčkou, kde kino na 10 minut snad nedýchalo). Oku lahodící především pro muže jest také "Mumie" Sofia Boutella,která si to vášnivě rozdá s Charlize Theron a vidět dvě krásné herečky v posteli potěší každého filmového fanouška. Ve výsledku příjemně akční podívaná, která lehce postrádá tempo a zklame slabším scénářem, ale kvůli akci se film vyplatí rozhodně vidět. 75%(13.8.2017)

• - Premiéra Davida Leitcha ako sólového režiséra. Na predošlom projekte John Wick (2014) ešte spolupracoval s Chadom Stahelskim. (juditik)

• - Charlize Theron (Lorraine Broughton) sa pripravovala na svoje akčné scény až s ôsmimi osobnými trénermi. Počas prípravy si dokonca zlomila dva zuby. Cvičila aj spoločne s hercom Keanu Reevesom, ktorý sa vtedy pripravoval na akčný film John Wick 2 (2017). (Steny94)

• - Názov grafickej novely "The Coldest City" a predlohy filmu od britského autora Antonyho Johnstona, je totožný s prvotným názvom filmu. (Steny94)