Atomic Blonde: Bez lítosti

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Švédsko / Maďarsko, 2017, 115 min

Akční bohyně Charlize Theron ve špionážním akčním Thrilleru. Kdybych měl film srovnávat s Johnem Wickem, tak Wick je mi samozřejmě bližší, Atomic Blonde lehce postrádá Drajv a samotná zápletka není natolik zábavná a strhující, aby diváka zažrala do sedačky, přesto jsou zde scény, kvůli kterým na Atomic budu vzpomínat. Rozhodně stojí za zmínku souboje, kterých je zde celkem dost a všechny jsou správně drsné a perfektně nasnímané ( Vrcholem jest 10 minutová akční scéna v baráku vrcholící automobilovou naháněčkou, kde kino na 10 minut snad nedýchalo). Oku lahodící především pro muže jest také "Mumie" Sofia Boutella,která si to vášnivě rozdá s Charlize Theron a vidět dvě krásné herečky v posteli potěší každého filmového fanouška. Ve výsledku příjemně akční podívaná, která lehce postrádá tempo a zklame slabším scénářem, ale kvůli akci se film vyplatí rozhodně vidět. 75%(13.8.2017)

Oči Čárlí jsou jako chameleon. Tahle ženská s nima umí "pojď sem, chci tě, miluju tě, nebavíš mě, odprejskni a zabiju tě" během tří vteřin. Kdyby to šlo, její pohled bych si koupil a chodil s ním ven na procházky. Jenže ona nejen že má ty nejrafinovanější kukadla v Hollywoodu, řadí se mezi nejlepší věšáky na šaty vůbec a je dokonalou ukázkou toho, proč jsou dvě holky na sobě lepší než vychlazená dvanáctka v létě; ona je navíc ve formě, že kdyby bylo na mně, hraje Bonda i když je ženská. Samozřejmě film sám o sobě taky supr, hlavně proto, že nemá slitování s nikým a ničím. Jde si svou cestou, hraje k tomu výborná muzika a mně je najednou úplně jedno, že se to zas všechno točí kolem podělaný války.(19.8.2017)

Charlize Theron nám pomalu stárne ale pořád je šukézní a tak scény, kdy jsem jí mohla koukat na holou řiť či zkoumat dudlíky, jsem si užila. Lesbické scény s tou malou agentkou z Francie jsem si užila dokonce několikrát. Jenže tohle není erotický porno, ale drsnej akčňák, prej i mysteriozní a dokonce thriller, takže co krom nahotinek nabízí zblitek filmu? No nabízí toho celkem dost. Džejms McTentononc dokazuje, že se jako Rozpolcený našel, protože i tady si člověk láme zbytky posledních mozkových závitů jak moc velkej je zmrd či naopak Mirek Dušín a Theronový tak zdatně sexkunduje i když v tom kožichu vypadá jak drsnější verze Mareše. To, jak se film pořád přesouvá z výslechu do popisu toho, co hrdinka zažila, mě tak trochu sralo, ale budiž. Akce je tu tři prdele, takže šest půlek a všechny jsou celkem drsný. Theronka v nich samo sebou ukazuje, že má místo mušle štípačky a je tak tvrdá, že i Rocky by si o ní zlámal packy, avšak mě drsný lesby mocně vzrušujou a tak mi to její kosení steroidových hovad nebo vychrtlých polišů vůbec nevadilo. Prostě měla kliťák větší než oni ptáka a mocně to dokazovala. Příběh je, jak to už u komiksových předloh bejvá, navíc a člověku je vlastně u prdele jak to celý skončí, hlavně když se to tam bude řezat a šukat. Obojí se děje, takže pokud nečekáte intelechtuální Bondovinu, ale spíš akční výplach, budete uspokojeni jako od štětky ze druhý cenový s pocitem, že příště zkusíte tu áčkovou kurvu odnaproti.(12.12.2017)

tak tady to jsou snad všechny hvězdy za Cherlize. Co ta podávala za výkon, to jen tak nevidí. Já jsem doslova uhýbala hlavou ze strany na stranu, abych to také neschytala. Byla famózní, zřejmě jí tyhle role sednou jak ušité na míru i když si holka zlomila i zuby a jak jsem četla, měla habaděj trenérů, zkrátka příprava na tuhle roli jí dala zabrat a toho si cením! Tudíž scénář, uvěřitelnost a podobně házím za hlavu a ještě budu přemýšlet nad tím, jestli hvězdu nepřihodím. James se tam skoro ztrácel. Za mě naprostá spokojenost.(28.12.2017)

John Wick v dámském provedení. Charlize Theron nám poslední roky dokazuje, že umí i akční role. David Leitch to pojal po svém. Akce je sice super, ale příběh pokulhává. Je to celé moc překombinované a postavy se neustále podráží. Charlize ale svou roli zvládá skvěle. Je to dost fyzické a je vidět, jak ji v soubojích dochází síly. James McAvoy tu hraje dobrého šmejdíka. Sofia Boutella se tady jako agentka francouzské rozvědky docela předvedla. Celkově má film dobrou atmosféru Berlína konce 80. let. I hudební podklad je vhodbě volený. Jo a je to podle komixu. "Miluju Berlín."(28.12.2017)

• - Film se natáčel v Berlíně, Budapešti a dalších místech v Maďarsku. (JohnSmith)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. března 2017 na South by Southwest FF v Austinu. (Varan)

• - Vo filme okrem iných piesní zaznie aj skladba „Behind the Wheel" od synthpopovej skupiny Depeche Mode.