Reklama

Reklama

Atomic Blonde: Bez lítosti

  • USA Atomic Blonde (více)
Trailer 1

VOD (1)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (690)

Pilda17 

všechny recenze uživatele

John Wick v ženském podání? I takhle Atomic Blonde můžeme říct. Atmosféra Berlína je úplně jiný šálek a rozhodně jde o dobrou volbu. Hudbu musím vyzvednout však nejvíce, protože ta je od prvních vteřin famózní a trefa do mého stylu. Na dokonalosti tomu ubírá délka, ale po akční stránce tomu není co vytknout .. 7/10 = 75% ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ak nám snímka niečo ukázala, tak to, že s Charlize Theron sa neodporúča zahrávať. Táto filmová chameleónka už neraz dokázala, že sa vie vteliť do každej role. Aj tu ju jej chladnú a na inštinkt sa spoliehajúcu agentku veríme. Hoci si nás k telu nepustí, veríme jej každý úder. Najviac v pamäti nám zostane veľkolepá akčná / bojová scéna bez strihu, na ktorú si musíme počkať približne dve tretiny filmovej stopáže. Atomic Blonde v sebe mieša ťaživú atmosféru búrlivého obdobia v dejinách Berlína s umeleckou štylizáciou. Charlize Theron odvádza ako chladná agentka Lorraine Broughtonová skvelý výkon. Avšak v kombinácií so zložitou a neprehľadnou zápletkou je veľmi ťažké vychutnať si to dobré, čo snímka ponúka. Tvorcovia síce ukazujú špinu, šrámy aj modriny, napriek tomu máme pocit, že všetko dianie sledujeme zvonku. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Akční špionážní drama plné studených barev, které svými neotřele agresivními režijními postupy nejednou zahřeje u srdce. Nálož jako prase! Smrtelně sexy Charlize, spousta držkovek a kopanců co skutečně fyzicky bolí, mrtě krvavých šrámů a prostřelených tepen, bombastická choreografie, víc než štědrá nálož kozenek, a k tomu navíc nejlepší akční scéna roku na jeden záběr. John Wick čučí. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Nekoukatelná nudná sračka, která se nedokázala skrýt ani za nádherné oči Charlize Theron. Akce ušla a hudba byla vybrána velmi zajímavě a povětšinou se mi líbila. Absolutně mě ovšem iritovala naprostá nezajímavost děje. Je mi líto celé herecké sestavy, která se na snímku podílela. Mrhali zde časem i talentem. Strašná sračka. Vůbec nejsem zastáncem akčních filmů se ženami v hlavních rolích. Zoufale takovým filmům chybí koule. Neztrácím naději a doufám, že to pánům tvůrcům jednou dojde a budou něžné pohlaví obsazovat do vhodnějších rolí, kde jsou naopak mužské koule přítěží. A nebo pro mě uvaří alespoň takový děj, abych neměl tendenci každých 10 minut usínat. Brutální nuda. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Dle mého si tento film zaslouží 5 hvězd, už za tu bojovou scénu na schodech samu o sobě. Zbytek bych nazval dobře udělaným a řekněme i vcelku realistickým bonusem. Byli tu i nudnější pasáže, ale moc se mi líbila propracovanost příběhu s tajnou službou a především způsob jakým hlavní představitelka čelila svým mužským protivníkům. Přičemž jako drobnější žena využíva veškeré možné výhody a snažila se vyhýbat soubojům zblízka. To zaručilo zcela mimořádný a dokonce i uvěřitelný akční zážitek. Já tedy tleskám. 82% ()

Galerie (57)

Zajímavosti (28)

  • Během bojové scény na schodech, když jeden z agentů KGB vytahuje zpoza bundy nůž, si lze všimnout, že na sobě má džíny značky Levi's model 501. Levi's (Levi Strauss & Co.) je jeden ze symbolů amerického oděvního průmyslu, je proto značně nepravděpodobné, aby tyto džíny používali agenti KGB během studené války, nehledě na to, že ve východním bloku před pádem Berlínské zdi, bylo toto zboží prakticky nesehnatelné. (LucasAbelle)
  • Použity zajímavé skladby z 80. let jako podkres: „Blue Monday“ od New Order, pokračujíc Nenou - „99 Luftballons“, pak Peter Schilling - „Major Tom“ nebo George Michael - „Father figure“. (Frontie)
  • Ve filmu byla používaná pistole Makarov a odestřelovací puška SVD Dragunov. Ve scéně na schodišti je použit samopal bez zásobníku Bizon. (K98)

Související novinky

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (více)

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Na šestém ročníku setkání filmových fanoušků již tento víkend nejen, že poběží největší filmové pecky roku jako Dunkirk, Strážci Galaxie Vol. 2 nebo sexy novinka Atomic Blonde, ale taky se bude… (více)

Reklama

Reklama