Atomic Blonde: Bez lítosti

The Coldest City

(pracovní název)

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 115 min

,,POSLALI JSTE MĚ DO ZASRANÝHO SRŠNÍHO HNÍZDA…“ /// Listopad 1989. Berlín je furt malým místem pro určitej typ lidí. Jejich počty se snaží snížit odvážná (ve všech směrech) a rozbitá (jakože i kozy má poškrábaný) Charlize Theron. Předvádí kousky, který ji můžou zabít a i když to vobčas není dokonalý, furt je to dost dobrá zábava. Jako bych četl komiks! (nečetl jsem ho, ale ten filmovej styl a to vyprávění…) Hodně ruční práce, nějaká ta střelba, vobčas zařve pár trabantů a příběh plnej pravd a lží. Baví mě to, ale samozřejmě se to nedá brát vážně (kecáš vole? Tys kvůli tomu dal jen 3*?) Je fajn, že Berlínská zeď má v tomhle druhu žánru co nabídnout! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „The Coldest City“, kterej napsal v roce 2012 Antony Johnston, neznám. 2.) Doma mi zakázali Johna Wicka (prej má velký koule). 3.) Thx za titule „czmimi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(10.11.2017)

Myslím, že ta mňamózní vnitrozáběrová sekvence (tímto zdravím Oldboye a Potomky lidí) paradoxně definuje problém zbylé střihové skladby a tím pádem i celého filmu. Atomic Blonde má totiž problémy s timingem střihu a s dynamikou jednotlivých sekvencí. Rozhozený temporytmus střihu pak dělá medvědí službu celému vyznění, které se snaží být strašně cool, ale má problém pořádně šlápnout na plyn. To se paradoxně nejvíc daří právě ve fabulózní několikaminutové sekvenci bez zdánlivého střihu, kdy je vidět, že Leitch si mnohem lépe rozumí s choreografií scény a ve chvíli, kdy nemusí střihat, pracuje s temporytmem jednoznačně mnohem lépe a film chytá dech, který by patrně měl mít po celou svoji dobu trvání. Charlize Theron je ale naštěstí natolik hot, že i ten zbytek se dá s trochou provinilého pocitu docela užít. 6/10(30.10.2017)

Charlize Theron v hlavní roli stylového a krvavého akčního béčka, kde o kulky, zvraty a sexappeal není ani zdaleka nouze. Skvělá hudební složka, parádní zpracování a trochu slabší scénář, to vše dává dohromady zajímavý mix, který si ovšem nebudete chtít nechat ujít v kině. Naavíc k té akci film totiž zvládá vykouzlit v několika momentech takový sexuální náboj, o kterém si můžou filmy jako 50 odstínů šedi nechat jenom zdát. [75%](7.8.2017)

• Wacoslav1

Hmmm... Tady je něco špatně. Sice to má akční bloncku a kozy, ale nemá to koule. Navíc se to místy snaží tvářit hrozně sofistikovaně, přitom je to totálně průhledná blbost se dvěmi či třemi zapamatování hodnými scénami natažená téměř na dvě hodiny. Takže i když bych to neviděl na vyložený brak, tak na sukces zrovna taky ne. Bez lítosti udílím dvě atomový hvězdice a k tomu navrch 40%(11.10.2017)

Výborný špionážní film, který se bere setsakra vážně, vypadá zhruba nějak takhle. Špionážní film, který se zase tak moc vážně nebere a přesto dokáže bořit hranice zažitého stereotypu, pak vypadá třeba takto. Atomic Blonde je někde mezi, tváří se vážněji než farář na nedělní mši a zároveň si hraje na rozverný akční videoklip á la John Wick. Ale ani jedno neumí divákovi prodat a tak se v tom jenom plácá a maskuje to samply starých hudebních fláků, případně zadkem Sofie Butellové. Zápletka se ztrácí pod tunou zbytečných a ne zrovna zručně naroubovaných podzápletek a až na tu jednu ryze spektakulární bojovou scénu a kulisy východního Berlína je to nuda k uzívání. A moc to nezachrání ani ten výživný soundtrack, bo David Leitch zkrátka není Matthew Vaughn. A to je celý problém. Charlize Theronová s kvérem může být kdovíjak cool a hip, může vám imponovat i ten věčně maniakální škleb Jamese McAvoye, ale pokud je nepovede dostatečně zkušený tvůrčí tým s dobrým nápadem, dopadne to pokaždé takhle lacině. Naštěstí se tam na chvilku mihne i John Goodman. A ten je vždycky fajn.(7.8.2017)

• - Ve scéně, kdy se Lorraine Broughton (Charlize Theron) snaží ukrýt v kině, je promítán film Stalker (1979). (necisty)

• - Charlize Theron (Lorraine Broughton) sa pripravovala na svoje akčné scény až s ôsmimi osobnými trénermi. Počas prípravy si dokonca zlomila dva zuby. Cvičila aj spoločne s hercom Keanu Reevesom, ktorý sa vtedy pripravoval na akčný film John Wick 2 (2017). (Steny94)

• - James McAvoy (David Percival) si tesne pred štartom produkcie zlomil ruku ešte nakrúcaní snímku Split (2016). Všetky svoje  bojové scény teda pretrpel v bolestiach. (Steny94)