Atomic Blonde: Bez lítosti

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Mysteriózní / Thriller

Německo / Švédsko / USA, 2017, 115 min

90%. Neskutočná Charlize, špina západného a šeď východného Berlínu, padajúca železná opona, new wave, modroružový neónový fetiš a nadupaný over-the-top špionážny príbeh. Len ten prekombinovaný záver je trochu zbytočný. A chcelo to viac neue deutsche welle! Každopádne mám vybratý svoj obľúbený spôsob smrti: byť zabitý Charlize Theron!(4.11.2017)

Film, který určitě neohromí příběhem, ale rozhodně jde o kousek, kde jsou jednoznačně nejlíp zvládnuté souboje. Trochu bych srovnal s prvním dílem Bournea - "Agent bez minulosti", ale tady mi to přijde ještě o fous promakanější. Ze soubojů a ran, úplně cítíte ten realismus a bolest. Děj odehrávající se v období zvratu v Německu, před a během pádu Berlínské zdi je celkově takový nemastný-neslaný, ale ke konci filmu to vynahrazuje kvalitní akční část :-)(28.10.2018)

• tron

Slabota. Strašne malátna a zbytočne dlhá ženská náhražka Johna Wicka. Dole klobúk pred Johnom Goodmanom a Tobym Jonesom, že tak dobre uhrali svoje v podstate „nijaké“ postavy. To McAvoy je o ničom, kedysi som ho mal rád, no v posledných rokoch/filmoch ma irituje. Najlepšie nakoniec dopadla zdatná bitkárka Charlize Theron (zároveň producentka filmu), ale Keanu Reeves bol oveľa charizmatickejší a lepšie ustál aj neakčné momenty (mimochodom, pamätáte si, v ktorom filme kedysi hrali manželov?). Scenár, zvraty atď. nebudem komentovať, to bolo totálne zverstvo. Akcia sa dá komentovať o čosi lepšie. Ale nie o veľa. Je jej síce relatívne dosť, ale je krátka a končí skôr, než sa rozbehne. Zďaleka najintenzívnejšia je schodisková bitka a aj tá je priemerná, určite by som o nej (na rozdiel od mnohých iných) nehovoril ako o najlepšej akcii roka. Poteší retro atmosféra (absurdný soundtrack, kostýmy, výprava), ale to na kvalitný filmový zážitok nestačí.(29.1.2018)

"David Hasselhoff je ve městě. Berlín je vážně ztracen." Ve světě jednoduchých, dvojitých či trojitých agentů se pohybuju nepříliš jistým krokem, ale pozvání do východního Berlína jsem přijal s radostí. Mezi všemi těmi Wartburgy, Trabanty, Ladovkami či Škodověnkami jsem se totiž cítil nostalgicky skvěle a vychutnával jsem si, jak agentka Broughtonová rozdává rány v rukavičkách či jiných módních doplňcích. Zejména ty podpatky musely bolet, ale já jsem se bavil z bezpečí domova, odkud mám pohled na bojovné slečny nejraději. Navíc k tomu hrála skvělá dobová hudba, takže za mne spokojenost.(30.3.2018)

Nejvíc zamrzi zbytečně překombinovaný příběh, kterému chybí to cosi uvnitř, co by jej dělalo, když už ne uvěřitelným, tak alespoň přirozeným a "prožitelným". Mimo to je Atomic Blond hodně povedený mix nadsazené až úsměvné Bondovky s perfektně naturalistickou mlátičkou místy připomínající špičkového Johna Wicka 2. Celkově o něco slabší než podobně laděný Zabiják & bodyguard, a tedy slabší 4*. 7/10(1.9.2017)

• - Scéna, kde Lorraine (Charlize Theron) sníva o Jamesovi (Sam Hargrave) bola natáčaná v predajni s videokamerami a fotoaparátmi, zhruba okolo jednej hodine v noci. Pre výsledný efekt bol Sam pokrytý mnohými vrstvami bielych plachiet. Úvodná scénka sa natáčala v Budapešti. (Real Tom Hardy)

• - Film se natáčel v Berlíně, Budapešti a dalších místech v Maďarsku. (JohnSmith)

• - Použity zajímavé skladby z 80. let jako podkres: „Blue Monday“ od New Order, pokračujíc Nenou - „99 Luftballons“, pak Peter Schilling - „Major Tom“ nebo George Michael - „Father figure“. (Frontie)