poster

Atomic Blonde: Bez lítosti

 • Německo

  Atomic Blonde

 • Švédsko

  Atomic Blonde

 • USA

  Atomic Blonde

 • USA

  The Coldest City

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Atomic Blonde

 • Velká Británie

  Atomic Blonde

Akční / Mysteriózní / Thriller

Německo / Švédsko / USA, 2017, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ****

  Tam, kde John Wick 2 nezklamal vůbec vizuálně svým nádherným filtrem, tam jeden z původních spolurežisérů sází na opravdu ošklivé prostory sametorevolučního Berlína v neskutečně vyblitých barvách, což mě tedy moc sledovat nebavilo. S tím jsem měl problém už od prvního traileru a proto jsem na to nakonec nešel, ovšem nedokázal jsem se přes to přenést ani doma. Charlize Theron je ovšem v roli neskutečně uvěřitelná, ačkoliv tedy zejména ona slavná nejlepší scéna v kontextu mužské síly Johna Wicka a minionů, které si Charlize ve filmu poddá, úplně věrohodná není, ale je zkrátka vidět, že je David Leitch co se týče choreografie někde úplně jinde než zbytek Hollywoodu. Ačkoliv mě to tedy extra nestrhlo, i přes mírně nadsazenou stopáž (stejně výtka u letošního bratránka) jsem se nenudil a za pár let bych si dal klidně crossover, kdyby to bylo možné.(27.10.2017)

 • Matty
  **

  Dvouhvězdičkový brak s jednou pětihvězdičkovou akční scénou. Na akčně-špionážní film, který by měl být nabitý akcí a informacemi a neustále podněcovat naši zvědavost, je Atomic Blonde nezvykle utahaná. Na vině je nevyrovnaný rytmus, daný množstvím zpomalovacích scén, které děj nijak neposunují a neobohacují, v nichž postavy vedou plytké dialogy o pravdě, lži a politice, a záběrů, ve kterých Charlize Theron pózuje v hotelovém pokoji nasvíceném modrými a červenými neony (fanoušci Refnových filmů nepřijdou zkrátka). Hrdinka připomíná pěkně oblečenou figurínu či robota, který plní zadané instrukce (a ve výsledku vážně nesejde na tom, kdo je zadává) a občas zregeneruje své síly ve vaně s ledovou vodou nebo s pomocí panáka vodky (její varianta „Martini, protřepat, nemíchat“ proto zní „Stoličnaja na ledu“). OK, jde o ledově chladný stroj na zabíjení, decentněji by to sdělit nešlo? Pár náznaků její lidskosti a toho, že má vůbec nějakou individualitu, vyznívá do ztracena (vztah s Delphine, zabitý milenec, jehož fotku v úvodu spálí zřejmě jen proto, aby režisér mohl film odpálit skladbou Putting out the Fire od Bowieho). Vyprávění zpomaluje také nadbytečný rámec s výslechem v Londýně, vizuálně připomínajícím výslechovou scénu ze Základního instinktu (přehazování nohy přes nohu se ovšem nekoná), který nevytváří žádné napětí, nevzbuzuje zvědavost, nevyvolává nové otázky. Toby Jones a John Goodman jen zastupují pomaleji chápající diváky, kteří občas potřebují pauzu a shrnutí toho, co jsme doposud slyšeli. Film se nadto navzdory retrospektivnímu vyprávění v berlínských scénách nedrží hlediska Lorraine. Zcela nesmyslně jsme zpravováni také o aktivitách Percivala, takže s předstihem před ostatními postavami víme o jeho pravých záměrech a film nás již v tomto ohledu nedokáže zaskočit. Nejlepší akční scéna filmu je paradoxně ta stylisticky nejodměřenější, která se nesnaží být cool za výpomoci zpomaleného pohybu nebo osmdesátkových songů, které zabírají vždy a všude. Teprve (a pouze) během několikaminutové a několikaúrovňové rvačky (nejen) na schodišti se z filmu konečně alespoň na chvíli stává nekompromisní brutální akční nářez s přehlednou akcí, který sliboval trailer. Úrovní kaskadérských kousků, choreografie, práce kameramana nebo zapojením mizanscény (když je nejhůř, přijde vhod i elektrický vařič) jde o nadstandardní kus filmařiny. Natolik nadstandardní, že zřejmě nebudete řešit syrovější, méně stylizované pojetí akce (oproti zbytku filmu) nebo mizivý přínos dané sekvence pro vyprávění. David Leitch má tudíž skvělý materiál, pokud by někoho někdy potřeboval přesvědčit, že umí zrežírovat parádní akční scénu, ale celá ta příběhová nadstavba kolem je tak utahaná, pitomá, ledabyle poslepovaná a nevyrovnaná, že doporučuji přijít do kina až zhruba půl hodiny před koncem. 50%(31.7.2017)

 • emma53
  ****

  tak tady to jsou snad všechny hvězdy za Cherlize. Co ta podávala za výkon, to jen tak nevidí. Já jsem doslova uhýbala hlavou ze strany na stranu, abych to také neschytala. Byla famózní, zřejmě jí tyhle role sednou jak ušité na míru i když si holka zlomila i zuby a jak jsem četla, měla habaděj trenérů, zkrátka příprava na tuhle roli jí dala zabrat a toho si cením! Tudíž scénář, uvěřitelnost a podobně házím za hlavu a ještě budu přemýšlet nad tím, jestli hvězdu nepřihodím. James se tam skoro ztrácel. Za mě naprostá spokojenost.(28.12.2017)

 • Morien
  *

  Kdyby jenom zůstali u konceptu "platinová Charlize mlátí věci", tak bych nejspíš vrněla jako kočka, ale tento přeestetizovaný a hudebně přebujelý film se tvůrcům rozpadl pod rukama. Na konci se tomu velmi toporně snažili dát vyšší smysl, ale to přece nemůžou dělat, pokud nemají ten základní smysl v jádru pudla. (Roztomilý Skarsgard (a konečně i Sofinka) totálně nevyužití.)(24.1.2018)

 • Fr
  ****

  ,,POSLALI JSTE MĚ DO ZASRANÝHO SRŠNÍHO HNÍZDA…“ /// Listopad 1989. Berlín je furt malým místem pro určitej typ lidí. Jejich počty se snaží snížit odvážná (ve všech směrech) a rozbitá (jakože i kozy má poškrábaný) Charlize Theron. Předvádí kousky, který ji můžou zabít a i když to vobčas není dokonalý, furt je to dost dobrá zábava. Jako bych četl komiks! (nečetl jsem ho, ale ten filmovej styl a to vyprávění…) Hodně ruční práce, nějaká ta střelba, vobčas zařve pár trabantů a příběh plnej pravd a lží. Baví mě to, ale samozřejmě se to nedá brát vážně (kecáš vole? Tys kvůli tomu dal jen 3*?) Je fajn, že Berlínská zeď má v tomhle druhu žánru co nabídnout! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „The Coldest City“, kterej napsal v roce 2012 Antony Johnston, neznám. 2.) Doma mi zakázali Johna Wicka (prej má velký koule). 3.) Thx za titule „czmimi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(10.11.2017)

 • - Použity zajímavé skladby z 80. let jako podkres: „Blue Monday“ od New Order, pokračujíc Nenou - „99 Luftballons“, pak Peter Schilling - „Major Tom“ nebo George Michael - „Father figure“. (Frontie)

 • - Ve scéně, kdy se Lorraine Broughton (Charlize Theron) snaží ukrýt v kině, je promítán film Stalker (1979). (necisty)

 • - Vo filme okrem iných piesní zaznie aj skladba „Behind the Wheel" od synthpopovej skupiny Depeche Mode. (Dr.Linus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace