Páni mají radši blondýnky

• USA Gentlemen Prefer Blondes (více)

Marilyn Monroeová vytvořila v nestárnoucí komedii Howarda Hawkse prototyp okouzlující sexuální bohyně s plavou hřívou, která si omotává srdce všech okolních mužů. Role rozkošné naivní blondýnky Lorelei jí byla šita přímo na míru a film měl obrovský úspěch. Monroeová si jím vysloužila přezdívku "dumb blonde" - hloupá blondýnka, která ji v podobě dalších filmů provázela téméř celý život. Příběh vypráví o dvou kabaretních umělkyních Lorelei Leeové a Dorothy Shawové. Bohatstvím opojená Lorelei se chce vdát za movitého muže, "aby měla čas na lásku". Moudrá a v lásce skeptická Dorothy v podání vynikající "tmavovlásky" Jane Russellové naopak ochraňuje svou přítelkyni před nepříjemnými důsledky její nezodpovědné teorie. Obě dívky ke konci naleznou toho pravého: Dorothy chytrého, ale milujícího Malonea a Lorelei bohatého Esmonda. Není však úplně jisté, zda ho skutečně miluje, nebo zda má raději jeho majetek. (Česká televize)

HawkeyP

Ve své době to možná bylo něco, na dnešek je to však už dost prostinké, až naivní. Nepřekvapilo by mě, kdyby tohle byl jeden z těch filmů, které Marilyn nechtěla točit, protože se po ní žádalo jen hrát tupou blondýnku, která se usmívá do kamery, vrtí (i když, nutno uznat, skvostným) pozadím a občas něco zazpívá. ()

haWranka

Hudba mě nebavila a ani jedna z hlavních hrdinek mi nebyla sympatická... Škoda, tak jsem se na tenhle film těšila a nic... ()

Rattlehead

Klasický Hollywood na vrcholu svých možností. Božská Marilyn, krásné barvy, šaty, šperky, chytlavá muzikálová čísla, to vše tvoří dohromady neodolatelnou filmovou kolekci. Lituji, že jsem ji nemohl vidět v kině, to teprve musí být zážitek! ()

Asdas

Večná filmová pamiatka na Marilyn vo svojej najkrásnejšej telesnej forme ,pre všetky budúce generácie žien stojace v čakacom liste na plastické implantáty a mužov ,ktorý milujú prirodzenú krásu a ten jeden tip z ktorého pochádza všetko čo robí ženou ,ženou ..len škoda ,že aj taký ako Hawks podľahli :) ()

ostravak30

Mám takový pocit, že vyjma filmu Někdo to rád horké určitě Marilyn Monroe natočila lepší filmy a komedie. Přestože chvílemi jsem měl pocit, že na základě dokumentů a toho co jsem o ní četl usuzuji, že chvílemi hrála sama sebe. Alespoň mají ženy film, který objasňuje jejich základní touhu. Tím není pánská krása, inteligence ani přirození, ale jednoznačně bohatství. A mají to i vědecky podložené. Stačí pohledat, ale bylo mnoho průzkumů, které říkají, že ženy už od pravěku mají v genech hledat muže zajištěného a čím víc, tím lépe. Lorelei se za to nestydí a v závěru to i osvětluje. Jak už říkala jedna hláška z filmu, na jehož název si teď nevzpomenu: "Můžete říct kdejakou blbost, ale když to náležitě podáte..." O tom, že byla Marilyn krásná a okouzlující asi žádná, ale mě se víc líbila Jane Russell. Své komediální prvky snímek má, ale dnes už na mě asi nepůsobí dostatečně. Přesto staré americké filmy měly neopakovatelné kouzlo, které dnešní filmy v drtivé většině postrádají. ()

PlysovyMacko

Zlatokopka Marilyn, pragmaticka Jane a par tanecnych cisel. A monolog Marilyn preco je lepsie sa vydat za milionara nezostarol a je pravdivy aj dnes. ()

gotham

Je to celkem milý, ale dost tupý film. Marilyn Monroe je jako Lorelei neuvěřitelně hloupá a komická postava, ještě hloupější je její movitý snoubenec, který si pořád myslí, že peníze nejsou hlavní lákadlo jejich vztahu. Bohužel co se týká příběhu, není zde žádná pointa, zajímavost, vtip. Plus filmu je v dobrém tempu, kvalitním hereckém výkonu Jane Russell,podařených hudebních číslech a absenci nudných a trapných scén. Proč se ale o tom filmu pořád hodně mluví a proč byla Marilyn Monroe idolem mužů? To opravdu netuším. 60% ()

pollstro

Hawks v pestrobarevné produkci Technicolor velmi pečlivě inscenuje a udržuje temperamentně barevnou atmosféru lehkého filmového muzikálu, navíc v úctyhodném tempu, kterým chytře maskuje skutečnost, že se jedná o lehkomyslně nevýraznou podívanou s několika nafouknutými vtipnými scénkami, které jsou bezchybně vyváženy atraktivní hereckou dvojicí, která v pestře úhledných kostýmech působí neuvěřitelně sexy a svůdně. Neodolatelně půvabná, přívětivá a třpytivá zábava muzikálu 50. let s nádhernou Monroe a Russell. ()

PTuranyi

Plytká ale napriek tomu vďaka perfektnej produkcii a výborným hereckým výkonom príjemná komédia. Dej je síce naviac prerušovaný zbytočnými pompéznymi muzikálovými výstupmi. Merilyn Monroe skutočne hrá a svojím zjavom perfektne moderuje atmosféru jej protipól Jane Russell smečuje suchým humorom a uzemňuje svoju priateľku Lorelei v jej zlatokopeckých manieroch. Nemožno však pochybovať o šťastnom rozprávkovom konci tohto sladkého hollywoodskeho filmu, ktorý sa možno stál za zrodom vzletnej vety "Diamanty sú najlepším priateľom ženy." 70% ()

dracekt

Pokud máte rádi starý filmy se skvělými kostýmy, příjemnou hudbou, které nenudí, doporučuji. Marilyn je zábavná jako naivní bloncka s neobyčejně příjemným vzhledem v tomto filmu. ()

Koškin

Bez deje, bez pointy, bez naboje... Udajne bozska Marylin zadna hitparada. Filmove dilo, ktere je legendarne toliko blbe. ()

tulen

Trochu zklamání, čekal jsem víc. Ale bavila mne J.Russell (jen s tím účesem vypadala trochu divně a starší, než ve skutečnosti byla). ()

Sa.sa

Ano pánové mají radši blondýnky...! To se přece ví od nepaměti.... Ikonická Marilyn Monroe - boha jeho to byla ŽENA... "pamatuj zlato ve svatebním dnu se říká ano..!" krásný film, na který se člověk podívá s radostí kdykoliv... ()

jojo33

Chameleonsky Howard Hawks ma tentokrat nemilo prekvapil. Jeho His Girl Friday a Big Sleep povazujem za majstrovske diela stareho Hollywoodu. Vizualne tento muzikal pekne zatraktivnil (bozska Marilyn, honosne kostymy, bohate interiery), ale obsahovo rutinne pohnojil (naivne dialogy, unaveni herci). Za oceanom klasika, pre mna zvetrala relikvia, ktora neprezila svoj datum spotreby. ()

Hathor.H

Nádherná klasika. Pro filmaře nevyčerpatelná studnice nápadů - od písničky "Diamonds are the girl´s best friends" až po vlastní příběh, jak chudé dívky ke štěstí přišly :-) ()