Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

LukasKalasek odpad!

Tak se to Netflixu povedlo. Kompletně zadupali do země jeden z nejúžasnějších fantasy světů, který existuje, nemluvě o znechucení skvělého příběhu tisícům fanoušků. Nikdy bych nevěřil, že si budu přát, aby už nikdy žádný zaklínačský seriál nevznikl. Přitom se jednalo o jednoduchý úkol, DRŽET SE KNIH, Sapkowskiho příběhy jsou na rozdíl od třeba R. R. Martina dokončené, tedy si scenáristi nemuseli vymýšlet vlastní příběh. Díky Hře o trůny a nyní i Zaklínači víme jak to dopadá, když si vymýšlí vlastní příběh, aniž by na to měli schopnosti nebo talent. Můžeme poděkovat panu Sapkowskimu, jehož neutuchající chtíč po penězích a chamtivost (stačí se vzpomenout na kauzu s CD Projektem) za tohle může. Měl by za to být předhozen ghoulům společně s celým vedením tohodle "seriálu" ()

LordMysti

Vím že to jde hodně podle knížek, ale autoři si zrovna vybraly ten příběh, který mě osobně na celém zaklínači bavil nejméně. Preferoval bych více zaklínače a méně politiky a čarodějek... ()

Cooller

byť jde příběh dost mimo Sapkowskyho předlohu se mi první serie poměrně líbila a to zejmena diky Cavilovi, který Geraltovo herni alterego vystihl velmi věrohodně, je vidět že patří mezi nás gamery. Bohužel jeho role bude nahrazena a ve 3 serii se na plno dozvídáme proč. Ve třetí serii se totiž naplno rozvíjí dnes už standardní hollywoodská demagogie a posedlost bezvyznamnou život devastujici ideologií. Teplej Radovid je už i na mně moc, takže bohužel jediné co mohu dnes pochválit je už jen perfektni visaž a postava Anyi Chalotra, a pak že britky jsou šeredný. ()

DaweForeman

Třetí série je napínavá, ale chaotická - až trochu moc se tu skáče z jednoho tématu na druhé a hlavní dějovou linkou je tu tentokrát politika. Pokud to člověk bude brát jako další příběh - bez přihlédnutí k předlohám - tak to má svou poutavost, napínavost a hlavně spoustu zajímavé akce. To co autoři sice pokazili na vyprávění příběhu trochu vynahradili jako obvykle krásným pozlátkem (vizuálem). ()

Alois88

Tak vám nevím. Ze třetí série zcela evidentně čiší snaha vrátit seriál zpět do kolejí knižní předlohy, což maximálně oceňuji. Nedá se ovšem říct, že by se to vydařilo. Spíš než po kolejích tedy jedeme po rovnoběžné silnici s mnoha objížďkami. I když odmyslím záměrné prznění postav ve jménu diverzity, aby byly uspokojeny hlavní požadavky Netflixu, a že je toho v této řadě požehnaně, tak stejně nejsem spokojený, protože děj působí strašně nekonzistentně. I přes tuto kritiku bych ale řekl, že se třetí řada podařila více než ta druhá a totální nátěr od fanoušků vnímám hlavně jako pomstu za nešťastný odchod Cavilla. Ostatně, většině lidí z mého okolí, kteří nečetli knihy, se seriál líbí. ()

papadoce

Tretia séria nás síce posunula v príbehu slušný kus dopredu a aj súbojov sa mi zdalo, že bolo málinko viacej, no napriek tomu ako celok kvalitatívne zaostala za prvými dvoma. Bolo to podľa mňa prevedením jednotlivých epizód. Navzájom boli dosť nevyrovnané a tak nejak málo záživné. Na mojom fandení Bielemu vlkovi to ale nič nemení. Teraz budem už len čakať či bude skôr štvrtá séria alebo štvrtá hra a dúfať v hru 😍, pretože čo si budeme klamať, Liam ? Ble. ()

CaladanChmur

Jenom pitomec dokáže zplodit takové moudro, jako že " to byl přece jednoduchý úkol - jen se držet knih" a dá tomu odpad jako LukasKalasek. Za mě je celý tenhle počin o dva levely lepší než přehypovaná Hra o trůny. Jeden level tomu dodává příbeh a svět zaklínačů a mágů a Zřídla a různých potvor. A druhý level i zpracování a choreografie. Za mě v pohodě 5 hvězd. I když tá pátá je tam hlavně z osobního pocitu. Nicméně 80% tahle série ode mě má právem. ()

HEED

No to byla pěkně podělaná řada.  Spoiler, v pátém a šestém díle se toho odehraje nejvíce. Ale to už je fuk. Cavill končí, asi ví proč. No já jsem se třetí a nejslabší řadou skončil taky. Další vidět nepotřebuji. Ať si z teho netflus klidně udělá telenovelu. ()

kubas369

5/10. Tak když tvůrci konečně našly alespoň nějakou tu půdu pod nohama a předložili skoro funkční fantasy svět, který mě nesere už od pohledu, tak přijdou o hlavní tvář a do teď jediný aspekt, kuli kterému jsem byl ochoten investovat do tohohle svůj čas. Život je prostě svině. ()

ACDCKL

Až na šestý díl je to naleštěná průměrná bída. Scénáristy by měli vyrazit na dobu neurčitou, jelikož se adaptace moc nedrží a to je ten průser všeho. Nejlepší tak na celém seriálu je bojová choreografie, která je fakt na špičkové úrovni a proto ještě dávám 3*, tohle jiný seriály moc nemají. ()

Cermicek

Recenze: Witcher 3: Podle mě si to drží svůj standard. Nikam neuhejbá a drží se zajetejch kolejích jedničky a dvojky. Jen jsem čekal, že už ve třetí sérii pomalu začnu poznávat o kom a o čem se mluví a ono nic..🤷‍♂️. Jasný nečet jsem knížku, tak bych měl držet hubu a krok,…ale tak kua co??🤔. Tohle si svoji rádoby náročností pojmů, jmen a názvů hraje na Tolkiena a to při vsi úctě mu nesahá ani po kotníky..Chtělo by to lépe p(r)odat..🤷‍♂️. Jinak slušná tři👍 ()

Arkagas1989 odpad!

Fajn, hned na začátek si řekněme jednu věc - Zaklínač nebyl dobrej už od začátku. Prostě nebyl. Pro lidi, co neznají jeho univerzum možná, pro mě jako milovníka literární předlohy dost peklo, ale budiž. Druhá série byla ve stylu že jsem si řekla, že už nic horšího přijít nemůže. A tohle je přesně to, co jsem neměla nikdy říkat, protože může, kua může! Co to do háje bylo??? Vždyť to nedává vůbec, ale proboha vůbec smysl??? Proč si sakra tvůrci dělají s postavama co chtějí? Nemám slov. Fakt nemám.  Absolutně se Henry,u nedivím, že s tím sekl, protože tohle ho muselo fyzicky bolet už při natáčení natož pokud pak jako fanoušek viděl výsledek. Nope, nope, nope. děkuju, čtvrtou sérii si už vážně nechám ujít a nebudu vymýšlet hovadiny s tím, že tomu dám ještě šanci. Fakt ne.  Radši nehodnotím, cením si snahy Henryho, ale utáhnout to celé sám prostě neměl šanci. ()

koty2201

Napriek tomu, že sa tretia séria vo veľkom kritizuje, tak ja som si ju užil rovnako ako tú prvú. A možno ešte o trochu viac, pretože prakticky tu už nebolo nič, čo by mi vadilo výrazným spôsobom. Najviac ma mrzí odchod Henryho Cavilla, ktorý je pochopiteľný, keďže je fanúšikom kníh a nemohol sa už na to pozerať. Ja to mám lepšie, pretože nie som ovplyvnený knihami a preto nemám ako tie veľké odchýlky kritizovať. Každopádne, dúfam, že si na Liama Hemswortha zvyknem čo najrýchlejšie. Musím vypichnúť napríklad choreografie z viacerých bojových scén v tretej sérii, pretože všetky boli natočené naozaj príťažlivo a prehľadne. Všeobecne tvorcovia pokračujú v očarujúcom vizuále, či už ide o sety, kostýmy, kamerové zábery a CGI. Trochu sa však ubralo na tej skvelej hudbe. Nie že by bola horšia, ale je jej menej. Čo je škoda. Čiže po tejto technickej časti, som stále veľmi spokojný, pretože vďaka tomu to na mňa celé dýcha tou správnou fantasy stredovekou atmosférou. Tentokrát sa mi páčili všetky dejové zvraty a prekvapenia, aj keď aj teraz ich bolo pomenej a ani záver nebol tak silný, ako v predošlej sérii. Ignorujem viaceré nelogickosti deja a stále sa mi páči to občasné surové vyobrazenie niektorých momentov. Naťahovanie deja však naďalej pokračuje, ale zvykol som si, že to asi inak nebude a to slimačie tempo sa stáva klasikou. Herecky ma okrem hlavných hrdinov najviac pobavil predstaviteľ trpaslíka Yarpena, vždy ma vie rozosmiať. Ale dobre si to išiel aj predstaviteľ Dijkstru, ako naopak antagonista príbehu. Takže možno nie každý, ale minimálne ja, sa tak či tak teším na 4. a 5. sériu, ktoré sa vraj budú točiť súčasne, aby Freya Allan príliš nezostarla ako Ciri. Dúfam, že to ani po 5. sérii nezrušia ak to ešte nemá byť finále. Pretože celkom ma aj zaujíma ako celý tento príbeh skončí. ()

DoubleJack

Chápu, že jste všichni naštvaní, že Henry Cavill z role po této sérii odchází a hergot, jsem jeden z vás, ale nehodlám kvůli tomu být v hodcení neobjektivní. A tak musím s čistou hlavou na hlas přiznat, že mě tato série bavila neméně dobře, jako předchozí série (tím pro rejpali všeho druhu říkám, že ani ty nejsou ani zdaleka dokonalé). Oceňuji, že se z povrchního politikaření ze druhé série dostáváme k dílčímu rozuzlení, a tak i mé zmatené já konečně pochopilo, jak jsou skutečně karty rozdány. Na druhou stranu bych ocenil vidělt více monster a soubojů, protože v podstatě až na dvě světlé výjimky se vše točí okolo světových událostí a nijak se výrazně nerozšiřuje mytologie zaklínačského světa. ()

TR4XY_CZ

Na tohle už se pomalu ani nedalo dívat. Strašně moc dialogů, které nikam nevedou a díky tomu, je první polovina série doslova úplně o ničem. Já se přiznám, že jsem knihy nečetl, akorát jsem utopil pár desítek hodin ve třetím Zaklínači a považuji ho za jednu z nejlepších videoher vůbec. Takže pokud jde o správnou adaptaci, to nedokážu posoudit. Co ale dokážu posoudit je, že postavy se už vůbec nechovají, tak jak mají. Dělají spoustu stupidních rozhodnutí a jsou strašně nezajímavé a nudné. O tom oškubaném ději, kde se všechno děje úplně na random bez nějakého většího vysvětlení ani mluvit nebudu. I ta akce už omrzela a kolikrát je fakt špatně nasnímaná. Efekty se taky nijak nezlepšily. V podstatě mě už to vůbec nebavilo. 2,5/10 PS: A teď mi Henry ukaž co v sobě máš, a naservíruj mi toho svého šťavnatého Warhammera 40k. ()

Isag1

Seriál má absolútne krásne CGI a kameru. Problém bol ale na opačnej strane, strašne odbočili od príbehu hry, ani sa nedivím, že Henry Cavil opustil natáčanie a dal im Bye Bye. Ako nemal som žiadný problém s touto sériou, veľmi som sa pri nej zabavil, kochať sa tou krásnou Witcher krajinou na monitore. Hlavná kapka do deja seriálu, bola posledná epizóda, taký cliffhanger, to som nečakal + mali sa s Henry Cavilom rozlúčiť poriadnejšie a nie ho nechať odísť za kameru a koniec Série + z Marigolda spraviť rádoby Gaya? To akože bolo otras, mali by ste sa hanbiť v tej produkcii v Netflixe... Anyways 3/5! ()

Stifmeister

///   Musím říci, že i když jsem se do této série pouštěl hodně skeptický, zas až taková tragédie to nebyla. Ano, hodně se to už liší od předlohy, ano, některé pasáže nebyly tak dobré, jak mohly být, a ano, je to naposledy, co uvidíme Cavilla v hlavní roli, ale pořád mne to bavilo upřímně víc, než série druhá. Teď nás stejně bude čekat dlouhá doba, než vůbec uvidíme první potvrzení, že je ve "výrobě" 4. řada, tudíž do té doby můžeme být rádi za to, co nám Netflix nandal na talíř a doufat, že s příchodem čtvrté série tento seriál nepropadne na úplné dno. Normálně bych tomu dal 5/10, ale Jaskier to prostě zachraňuje, nemohu si pomoci. |6.5/10| ()

HanzoBureshi

Už asi podle nějakých recenzí každý ví, že na knižní předlohu se může zapomenout. Já mám ale štěstí, protože jsem předlohu nikdy nečetl. Ale i tak mi přijde, že tento seriál dost slábne. Vizuál se změnil, protože občas mi to přijde dost nablejskané, poté jsem si musel zvyknout na nový vzhled Marigolda. Akční stránka tu byla též ochuzená. Když teda tvůrci kašlou na fanoušky knih, tak ať na ně kašlou úplně, protože jsem měl někdy problém. Pokaždé když padne cizí slovo nebo jméno, ihned seriál stopnu a musím se podívat na net, abych věděl o čem je vlastně řeč. Pořád se tu ale našlo dost dobrých věcí. Tajemný mág mě třeba dost zajímal a ty tajné pokusy byly cool. Hledání zrádce mě opravdu bavilo. Když teda nadešla nějaká ta akce, tak taky byla opravdu TOP, viz. hned bitva v první epizodě. Soundtrack je v tomhle seriálu opět naprosto úžasný. Finále mi moc jako finále nepřišlo a čekal jsem nějaký náznak o změně hlavní role, ale nic. Jsem ale i tak zvědavý na další řadu. Třetí série byla docela OK, ale je zatím bohužel nejhorší. Mé hodnocení: 6/10 ()