Geralt převezme po jiném zaklínači rozdělanou práci v království, které terorizuje divoká příšera. Yennefer si zajistí magickou novou budoucnost, ale za brutální cenu. (Netflix)

Cheeter

První epizoda dobrý, druhá slabší. Ale tohle byl pro mě zatím vrchol. Byť toho jekotu mohl být méně. A snaha o naturalismus je sice dobrá, ale místy lehce přepísknutá. Nic, co by se nedalo zvládnout. Rozhodně se těším na další část. ()

Sabrewulf

Zatím nejzralejší díl. Zbytečně to ale zkazili jedním klišé, které totálně nesnáším a tím je, že Striga všechny protivníky zabíjí během sekundy, včetně jiného Zaklínače, ale u našeho Geralta se rozhodne, že ho uháže k smrti. Prostě někoho držíte v ruce a můžete mu druhou rukou rozpárat břicho, nebo mu ukousnout hlavu, ale radši ho odhotíte pryč. Co kdyby jste ho, nedej bože, zabili? Nicméně doufám, že už se bude seriál jenom zlepšovat. ()

Remivsremi

Příběh o strize je jedním ze stavebních kamenů Geraltových dobrodružství. Tuto část můžete najít již na začátku první povídkové sbírky a jasně ukazuje, jak je svět zaklínače vybudovaný. Nic není černobílé. Každé rozhodnutí se sebou nese důsledky, a ne všechny jsou ihned jasné. Neexistuje jen čisté dobro a zlo. A v epizodě se to dokázala správně přenést. Navíc jsme zjistili, že se vypráví minimálně dvě časové linie (spíše tři), což je po scénáristické stránce docela oříšek. Zatím to funguje a věřím, že i další epizody budou ve stejné kvalitě. Ps: Poprvé mi výrazně vadilo obsazení. Na Triss jsem si nedokázal zvyknout a s přihlédnutím, že většina herců pochází z Ostrovů, mohli vybrat herečku ze Skotska či Irska s vlasy políbené ohněm. Je to drobná výtka, ale výsledek zamrzí. ()

Mrkvič

Nejslavnější Geraltova zakázka a zrození Yennefer. Obojí je úžasně podané, má hloubku v dialozích i odhaleních a vypadá skvěle. Jedinou poskvrnou je obsazení Triss. Na to si nejspíš nezvyknu ani za deset sérií. ()

BROKEN_

Rozhodně je to zatím nejlepší epizoda 1 série. Geraltova dějová linka hodně povedená, to stejné s Yennefer, paráda. Líbí se mi, jak má seriál svojí vizuální stránku, která jde pěkně rozeznat od ostatních fantasy seriálum. Jen tak dál. :) ()

Sany33

Yenn prechádza premenou ale za strašnú cenu. Ktorú pochopí až neskôr. Krásna ukážka toho že je krása veľmi preceňovaná. NA druhej strane Geralt sa konečne predvedie ako majster zaklínač a obuje sa do odčarovania Strigy. Konečne poriadna akcia. 92% ()

Ironfood

Tak na rozdíl od řady ostatních uživatelů mi to přijde čím dál slabší. Možná to trochu souvisí i s tím, že u předchozích dílů jsem byl shovívavější v naději, že se to časem konečně rozjede tím správným způsobem, v což už teď opravdu moc nedoufám. Linka s Yennefer mě tentokrát nebavila vůbec, navíc mi přišlo, že před plastikou byla sympatičtější než po ní. Geraltova linka (povídka Zaklínač o prokletí princezny Addy, ze které tu ovšem zůstala jen kostra - tedy z té povídky, ne z Addy) taky žádný zázrak, navíc mi dělalo dost velké potíže rozdýchat obsazení Triss:-( ()

Melios

...No táto epizóda je už o niečom inom. Ak nepatríte k ľuďom ,ktorí sa nevedia sústrediť keď sa riešia 3 a viac príbehov naraz v rôznom čase ,potom už v Zaklínačovi ďalej nepokračujte . Rieši sa tu Geraltov príbeh o Wyzimskej strige ( môj obľúbený ) potom sa tu rieši origin Ciri a k tomu všetkému sa pridá aj Yennefer. a aby to ešte nebolo málo ,ku Geraltovi sa pridá aj Triss ,ktorá je zahratá celkom v poriadku a páči sa mi aj výber herečky ( cením ,že a držali knižného vzhľadu a dali Triss gaštanové vlasy a nerozhodli sa z nej spraviť redheadku ako v hrách, aj keď podľa poviedky tu ešte nemá čo robiť ). Inak po všetkých stránkach ( teraz už ,ale konečne na 100% ) Podarená a vypracovaná epizóda. Užil som si ju viac ako minulú epizódu o meetingu Barda a Geralta a je dosť možné ,že má Zaklínač naozaj ,čo predviesť. No uvidíme ,čo prinesie budúcnosť... ()

Arkanoid

Konečne sa dočkáme premeny Yennefer aj pravej Geraltovej práce. Dej s Ciri je veľmi utlačený do úzadia, čo umožňuje intenzívnejšie sústredenie sa na dej ostatných dvoch hlavných postáv. Niektoré dialógy a prvky deja z Geraltovej poviedky o strige boli pozmenené, no celkové vyznenie deja a atmosféry to našťastie nekazí. Konečne desivý tvor, ktorému musí zaklínač čeliť je podporený správnou hororovou atmosférou. Tvorcovia sa bohužiaľ nevyhli klasickému klišé s dosahovaním vypadnutej zbrane, našťastie to nie je veľký kaz epizódy. ()

kenkaku

Nedozveděl jsem se nic (odpovědi žádné) a celé to bylo jako vytržené z kontextu (kde je ten otravný krákoral? Co ta pipka na útěku? - ne že by se mi po těhle dvou stýsklo, ale nekonzistence s viděným mě irituje). Pokud by se tímto začlo, série by udélala nejlépe. Divák by správně nakalibroval očekávání a zbytečné otázky by se nechaly na později. ()

WathanajX

Naštěstí se mé očekávání naplnilo a po děsném druhém dílu tu máme opět dobrou podívanou. Co mi ale pořád vadí, že se stále jako knižní neznalec ztrácím snad úplně ve všem. V ději v postavách v rasách ve všem. Určitě si budu muset knížku přečíst i když si myslím že po jejím přečtení budu asi tvůrce nesnášet ještě víc. Ovšem jako někdo, kdo zná alespoň trochu hru jsem se konečně dočkala souboje Geralta se Strigou. I když no čekala jsem děsivou obludu a tahle skutečně děsivá byla ale v jiném slova smyslu. Když se Striga objevila poprvé spíš jsem se smála, než abych se bála. A bohužel tu opět působily mizerné efekty, takže ve výsledku tu seriálové zpracování Strigy vypadalo daleko hůř než herní zpracování, a to se bavíme už o trochu starší hře. I ten souboj jsem si představovala trochu jinak, ne že se Geralt bude většinu času válet po zemi. A promíchání souboje s nějakou úchylnou čarodějnou plastikou mi přišlo dost mimo. A upřímně si mé sympatie Yennefer asi nikdy nezíská ani jakoukoliv změnou vizáže. Tahle postava a její dějové linka mi spíš dost lezou na nervy. Hodnocení: (4*) ()

Elerrina

Konečně to chytlo trochu koule a začalo vypadat jako skutečný Zaklínač. Cavill se po určitém váhání v té postavě našel, a je lepší, než jsem si kdy dokázala představit. Temná tajemství královského dvora působí tak humusácky, že by nad tím by i postavy ze Hry o trůny pochvalně pokývaly hlavou, a vůbec celá historka se strigou slušně odsejpá a má říz. Čarodějnické intriky v jiném časoprostoru ovšem spíš nudné, příběh Yennefer se rozjede až na konci, kdy ji ctižádostivost přiměje podstoupit plastiku bez umrtvení a s trvalými následky. Bludná linka s Ciri naštěstí minimální, a ano jistě, černý elf je samozřejmě úplně normální. Chudák profesor Tolkien nejspíš rotuje v hrobě jako ruční mixér. ()