Svět ohrožuje vzrůstající moc království Nilfgaard. Yennefer se vrátí ke starému způsobu života a Geralt přehodnotí svůj závazek vůči zákonu překvapení. (Netflix)

Mrkvič

Geralt a Ciri jsou v pohodě, ale Yenefer a její z prstu scénáristů vycucané osudy, jsou prostě o ničem. Teda. O ničem, než se začne blížit boj o Sodenský pahorek. Spíš než Yen vzbuzuje zájem Tisája. Bohužel škaredá Triss je zase jak pěst na oko. Ale řežničina v Cintránském hradu - paráda a skvělá póza Cavilla. ()

Sany33

Nilfgarde je evidentne väčšou hrozbou ako si svet doteraz myslel a tak sa musí Yenn na volanie ostatných čarodejníkov vrátiť do svojej alma mater. Tu pochopí že má cenu za niečo bojovať. Na druhej strane Geralt má v úmysle za každú cenu pomôcť svojej zverenkyni Ciri po tom čo Cintru napadol Nilfgard. Ale to už vieme z prvej časti teraz sa iba na pozadí odohrá trocha viac vecí aby sme to mohli pochopiť. 79% ()

kenkaku

Další skok do minulosti (odehrává se paralelně s první epizodou) s cílem vysvětlit podrobnosti. Za mě nejvíce zbytečný díl. Prakticky celý prožvaňený a nic nevysvětlí. ()

Arkanoid

Epizóda sa začína dobre, napätím, trochou akcie a nevraživosťou podstatných postáv. Bohužiaľ je tento dojem len chvíľkový Vilgefortz vyzeral inak. V deji cítiť čistú vatu pred reálnym pohybom postáv vpred. V tejto epizóde podľa knihy nie je asi nič. Netflix pridal svoj rýdzi odtlačok do seriálu a dopadlo to hrozne. ()

WathanajX

Tak konečně tu máme zase jeden z těch povedenějších dílů. I když nám dějová linka s Ciri zase skočila dolů z útesu. S ní už snad definitivně skočil i ten elf. Bohužel jsme se nedočkali více Geralta což je dost škoda, ale alespoň začínají věci dávat smysl i neznalcům knížky jako jsem já. Dostalo se nám vcelku povedeného flashbacku i když na to že jsme díl před koncem série je to vlastně jen omílání jedné události pořád dokola i když teď už i z pohledu Yennefer. Její příběh mi z hlediska časové posloupnosti ale pořád nedává smysl. Když nad tím tak přemýšlím tenhle díl byl vlastně jen takovou menší rekapitulací, která je ale téměř docela zbytečná. Kousíčky příběhů, o které jsme byli v tomto dílu obohaceni jsou buď skoro zbytečné anebo měly být zmíněny již dávno. Tyhle události by perfektně zapadaly do prvního dílu, ze kterého by se stal tím pádem jeden z nejlepších úvodních dílů, jaký jsem kdy v seriálu viděla. Bohužel. Snad nás chtěli tvůrci jen trochu víc napínat před velkolepým finálem. Můžu jen doufat. Hodnocení: (slabší 4*) ()

Elerrina

Víceméně zbytečný díl, který znovu přežvejkává polovinu děje z první epizody, jen s dodatečnou přítomností nové postavy a jejího úhlu pohledu. Yen se po krátkém setkání s bývalým milencem vrací zpátky do své nemilované školy, aby tam otravně prudila. Což ale nikoho nezajímá, protože se právě schází čarodějnický sněm a řeší, zda má být zasahováno do právě probíhajícího útoku na Cintru. Protože vysoká politika dopadne tak, jak obvykle dopadá, vytvoří se v důsledku toho čarodějnický odboj. A Ciri je opět na útěku a opět jí někdo zrazuje - to je furt dokola. Díl, který se snaží ždímat emoce poukazováním na citovou rozpolcenost všech postav a zároveň nám předkládá jednotlivce jako pouhá smítka ve víru politicko-mocenských intrik. Teoreticky by to mělo fungovat, ale nefunguje, pořád je to moc roztříštěné a zmatené. Nicméně vyprávěcí linky dvou dosud oddělených postav se konečně k sobě přiblížily v čase (i prostoru) a nastupuje zvědavost, jak a kdy se už konečně protnou. ()

LachtanShows

To časové skákání bylo jednou z nejtěžších okolností, kvůli nimž mě Zaklínač ze začátku příliš nelákal na své další epizody. Už se přes něj dá místy přenést, ale doufám, že ve finále sezóny od něj bude upuštěno. ()

sirien

Nějak moc nevim. Na jednu stranu se tu konečně schází všechny tři hlavní linky, na stranu druhou to je děsně zmatečný. Na jednu stranu tu mám dojem, že se tu něco skutečně děje, na druhou stranu mi přijde, že to je jak GoT - čím dál od předlohy, tím slabší (a to nejsem žádnej velkej sapko-znalec). ()

Azurovydrak

Epizoda sama o sobě je sice úplně o h*vně, ale vzhledem k tomu že snad jako jediná neboří žádné aspekty z knih, je pro mě nakonec relativně stravitelná. Zobrazuje retrospektivně dobytí Cintry, přípravu na bitvu o Soddenský pahorek i první ukázku Cirilliných schopností. Porady Kapituly a Rady jsou trochu (oprava: hodně) nudné, ale dají se prozívat. Při pohledu na Triss mě pořád bolí oči, ale to se už asi nezmění. Nadchl mě náznak toho, že se Ciri konečně vydá s Yurgovou ženou do Zářící, kde se potká s Geraltem, ale pak na konci byla zase kdesi sama na poli, takže uvidíme v osmičce. Dokonce mi to ani nezkazily žádné černé dryády nebo elfové. Škoda, že jde pouze o výplň děje. 60% ()

molcan2

4 z 5 hviezdičiek. Blíži sa vyvrcholenie série. Táto epizóda je prekvapením. Je tu zvrat s rozprávaním príbehu. Ktorý konečne doháňa zákulisie do súčasnej doby. Scenár je trochu pomalý. Táto epizóda sa buduje k svojmu vyvrcholeniu. Bolo dobré vidieť, ako sa táto séria skladá. ()

RoneXxXD

Čím víc se blížíme k finále tím horší to je...seriál rozebírá každou blbost,ale kašle na důležité pointy jako vztah Yen a Geralta,který očividně hodili někam do háje spolu s Marigoldem. Boha kdyby se aspoň Yen chovala jako Yen a ne jako ublížená puberťačka. Většinu z téhle epizody měli dát do první. 50% ()

aR3Zz

Za mne tak trochu zbytečný díl. Neměl jsem pocit, že by první díl doplňoval aby do sebe vše zapadlo, ale spíše duplikoval a vše uměle natahoval. Navíc byl o poznání kratší. Začal, nic moc se nestalo a byl tu konec. ()