Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitán Henri Rochard (Cary Grant) se zamiluje do americké důstojnice jednotek WAC, poručice Catherine Gates (Ann Sheridan), která je shodou okolností jeho pobočnicí. Procházejí složitým rituálem dvoření a svádění, jenž vede nakonec k manželství, jenomže nedostanou příležitost svůj svazek naplnit. V Evropě po válce, kde se film odehrává, je Rochard francouzský občan a proto nemůže svou americkou manželku doprovázet do Spojených států, pokud neprojde nově zavedenými restriktivními opatřeními imigrační policie, která zná jedinou výjimku, jež spadá do kategorie „válečná nevěsta“. (Pavlínka9)

(více)

Recenze (20)

classic 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci Hawks,Grant,Sheridan...Ann je okuzlujúca,fantastická žena,oblúbil som si ju od„ päty po hlavu...” Cary Grant je najlepší herec,ktorý sa kedy objavil na plátne a spolu s Ann,je to famózna dvojka,ktorá sa k sebe túli... Prvá polovica nie je podstatná,ale nadbieha k udalostiam nasledujúcim,ktoré spejú do zaujímavého finále. Hawks je asi najvšestrannejší rejža,ktorého z obdobia classic hollywood poznám,a tak prizval si k sebe„starého parťáka„,aby vytvorili comedy drama,kde vidieť Ann je fenomenálne,bavilo ma pozerať sa na ňu... Samotný Henri Rochard napísal story,aby parta excelentných tvorcov z toho urobila excelentnú jazdu s minútami na plátne,kde sa dejú veci.Som nadšený. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,, Podle Ministerstva války jsem moje žena! '' Ale Vy Nemůžete být vaše žena pane Rocharde ! Majore, jsem cizí choť amerického vojáka cestujícího do USA podle zákona Kongresu č. 271 ! :-))))))))))) ---- Tak tohle byla luxusní komedie, která hravě strčí do kapsy i modernější kousky! Opravdu jsem se bavil celou dobu a vždy když už jsem myslel, že je je s fóry konec, objevila se další vtipná situace. Tohle je prostě stará škola, plná vtipných dialogů a narážek, kde se nemusí vtipnost nahrazovat prděním, krkáním a dalšími trapnostmi jak je známe z dneška. Pro ty co se zajímají o toto období navíc poslouží i jako zajímaví exkurze do té doby ať už z hlediska uniforem, techniky či kvůli záběrům na stále zničená německá města se strženými mosty atd... Grant a Sheridanová se skvěle sedli a to jiskření a neustálé přestřelky mezi nimi mne moc bavilo! Aby však komedie nebyla jen o těch dvou, je plná narážek na byrokratickou armádní mašinérii, kde na všechno je třeba vyplnit formulář a pokud možno čtvermo. Do téhle komedie rozhodně jděte! Za mne je to za pět koňských žíní nahoře svázaných ! * * * * * ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Je tam kopec skvelých scén a gagov, aj námet je komediálne plne fukčný. Ale nemôžem si pomôcť, celé je to dosť nešťastne vystavané - napr. vinou asi trištvrtehodinovej (!!!) expozície som mal v polovici pocit, že už je koniec a ten film až vtedy začal a už som sa nevedel poriadne nakopnúť. A Ann Sheridan je síce sympaťáčka ako hrom ale celý čas som si vravel aká by tam bola úžasná Katharine Hepburn alebo aspoň Barbara Stanwyck. Veľmi dobrý romcom ale od dua Hawks - Grant u mňa ten najslabší 7/10 ale to neznamená, že to nestrčí do vrecka 90% súčasnej žánrovej produkcie ()

Exkvizitor 

všechny recenze uživatele

"Everything's wrong," říká Ann Sheridan uprostřed tohoto filmu - a má úplnou pravdu. Do dnešního večera jsem se domníval, že romantické screwball komedie Howarda Hawkse s Cary Grantem v hlavní roli nemohou být jiné, než geniální. Mýlil jsem se. "I Was a Male War Bride" není pouze ne-geniální, ale přímo zoufale nudný film. Jelikož: 1) Mezi Cary Grantem a Ann Sheridanovou není žádné reálné eroticko-komické jiskření (na úrovni herecko-režijní ani na úrovni scénáře). Ann se to snaží všemožně zastřít, Cary Grant nikoli - z jeho tváře nemizí po celý film otrávený výraz, otráveně se dokonce i pohybuje (kde jsou jeho kotouly a skoky z jiných filmů?), jindy živý tón jeho hlasu se nebezpečně přibližuje standardům pohřebních řečníků. 2) Scénář je slabý. Nejenom, že dialogy nejsou nabité slovními hříčkami a dvojsmysly - což je v tomto filmovém žánru neodpustitelné - ale ke všemu i všechny fyzické gagy jsou dokonale prostoduché, triviální a předem předvídatelné. Totiž: Ano, najde se zde i pár dobrých komických kreací (Cary Grant se snaží usnout v hotelu na židli atd.), ale jsou totálně zaplaveny vlnou hluchých míst. 3) Režii absolutně chybí tempo. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Jak píše Exkvizitor - je to určité zklamání. Screwball comedy, které chybí balls, nulové jiskření mezi ústředním párem a především zoufalý scénář, který je spíše než příběhem jen sledem vzájemně se podobajících scének s malým tahem na branku. Zvlášť ve druhé půli je znát, že scenáristům dělalo potíže oprostit se od zaběhané formule "You cannot stay here, you're not bride." - "Yes, i'm." - "But, you're man!" Od kombinace Hawks + Grant by člověk čekal víc... ()

Galerie (77)

Zajímavosti (6)

  • Pro studio 20th Century Fox byl I Was a Male War Bride kasovně nejúspěšnějším filmem roku 1949, nejúspěšnější komedií a třetím nejvýdělečnějším filmem roku vůbec. (Pavlínka9)
  • Cary Grant byl v průběhu natáčení odvezen do nemocnice a byl mu diagnostikován infekční zánět jater komplikovaný žloutenkou, což byla potencionálně smrtelná kombinace. Musel být hospitalizován na jednotce intenzivní péče a natáčení se zastavilo na dobu 4 týdnů. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama