Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitán Henri Rochard (Cary Grant) se zamiluje do americké důstojnice jednotek WAC, poručice Catherine Gates (Ann Sheridan), která je shodou okolností jeho pobočnicí. Procházejí složitým rituálem dvoření a svádění, jenž vede nakonec k manželství, jenomže nedostanou příležitost svůj svazek naplnit. V Evropě po válce, kde se film odehrává, je Rochard francouzský občan a proto nemůže svou americkou manželku doprovázet do Spojených států, pokud neprojde nově zavedenými restriktivními opatřeními imigrační policie, která zná jedinou výjimku, jež spadá do kategorie „válečná nevěsta“. (Pavlínka9)

(více)

Recenze (22)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Teda Keryho Grenta /North by Noerthwest, His girl Friday, Philadelphia story/nemam rad, ale hrat vedel. To zase jo. Celkovo je toto slusna spolocenska konzervacka z 40. rokov od velikana Howarda Hawksa /El Dorado, Red River, A song is born/. Hlavne teda vyborna bola Ann Sheridan /Poklad na Sierra Madre, Silver River, Jezdci Noci 1940/, ktora ma na rozdiel od Granta kralovsky bavila a podala skutocne obdivuhodny herecky vykon. Vsimol som si aj Kenneth Tobeyho /Kandidat 1972, Prestrelka u Ohrady O. K. Corral/ a Arthura Hilla /Sampion 1979, serial Disneyland/. Rezii chyba vyraznejsie tempo, komedia nema velmi dobre dialogy - skor len taky priemer. Preco nakoniec davam 4 hviezdy je to, ze som mylovnikom stariniek a dost dlho trva, ykm sa nieco rozbehne, cize prvu polku filmu vladne velka nuda : s odretymi usami 70 % ()

Exkvizitor 

všechny recenze uživatele

"Everything's wrong," říká Ann Sheridan uprostřed tohoto filmu - a má úplnou pravdu. Do dnešního večera jsem se domníval, že romantické screwball komedie Howarda Hawkse s Cary Grantem v hlavní roli nemohou být jiné, než geniální. Mýlil jsem se. "I Was a Male War Bride" není pouze ne-geniální, ale přímo zoufale nudný film. Jelikož: 1) Mezi Cary Grantem a Ann Sheridanovou není žádné reálné eroticko-komické jiskření (na úrovni herecko-režijní ani na úrovni scénáře). Ann se to snaží všemožně zastřít, Cary Grant nikoli - z jeho tváře nemizí po celý film otrávený výraz, otráveně se dokonce i pohybuje (kde jsou jeho kotouly a skoky z jiných filmů?), jindy živý tón jeho hlasu se nebezpečně přibližuje standardům pohřebních řečníků. 2) Scénář je slabý. Nejenom, že dialogy nejsou nabité slovními hříčkami a dvojsmysly - což je v tomto filmovém žánru neodpustitelné - ale ke všemu i všechny fyzické gagy jsou dokonale prostoduché, triviální a předem předvídatelné. Totiž: Ano, najde se zde i pár dobrých komických kreací (Cary Grant se snaží usnout v hotelu na židli atd.), ale jsou totálně zaplaveny vlnou hluchých míst. 3) Režii absolutně chybí tempo. ()

Reklama

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Jak píše Exkvizitor - je to určité zklamání. Screwball comedy, které chybí balls, nulové jiskření mezi ústředním párem a především zoufalý scénář, který je spíše než příběhem jen sledem vzájemně se podobajících scének s malým tahem na branku. Zvlášť ve druhé půli je znát, že scenáristům dělalo potíže oprostit se od zaběhané formule "You cannot stay here, you're not bride." - "Yes, i'm." - "But, you're man!" Od kombinace Hawks + Grant by člověk čekal víc... ()

Jezinka 

všechny recenze uživatele

Začátek má vtipný rozjezd, ale pak se to nějak zadrhne a i přes občasné vtípky, se děj začně točit jako kolovrátek. K obsazení: je těžké uvěřit, že šarmantní Francouz (CG) se zamiluje do protivné dračice, která ho pořád sekýruje a navíc není ani moc sympatická. S jinou hlavní hrdinkou by to možná bylo lepší. Líbání na povel tomu taky moc nedodá. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Je tam kopec skvelých scén a gagov, aj námet je komediálne plne fukčný. Ale nemôžem si pomôcť, celé je to dosť nešťastne vystavané - napr. vinou asi trištvrtehodinovej (!!!) expozície som mal v polovici pocit, že už je koniec a ten film až vtedy začal a už som sa nevedel poriadne nakopnúť. A Ann Sheridan je síce sympaťáčka ako hrom ale celý čas som si vravel aká by tam bola úžasná Katharine Hepburn alebo aspoň Barbara Stanwyck. Veľmi dobrý romcom ale od dua Hawks - Grant u mňa ten najslabší 7/10 ale to neznamená, že to nestrčí do vrecka 90% súčasnej žánrovej produkcie ()

Galerie (77)

Zajímavosti (6)

  • Výroba tohoto filmu zabrala nečekaně mnoho času. Stále docházelo k odkládání, filmování nakonec zabralo 8 měsíců a cena produkce se nečekaně vyšplhala až přes 2 miliony amerických dolarů. (Pavlínka9)
  • Cary Grant byl v průběhu natáčení odvezen do nemocnice a byl mu diagnostikován infekční zánět jater komplikovaný žloutenkou, což byla potencionálně smrtelná kombinace. Musel být hospitalizován na jednotce intenzivní péče a natáčení se zastavilo na dobu 4 týdnů. (Pavlínka9)
  • Scénář napsali Charles Lederer, Leonard Spigelgass a Hagar Wilde. Vycházeli přitom z mimořádně úspěšného autobiografického románu Henriho Rocharda s názvem "I was an Alien Spouse of Female Military Personnel Enroute to the United States Under Public Law 271 of the Congress", který vyprávěl o trablech, do jakých se dostal jako francouzský voják snažící se o sňatek s Američankou. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama