Hon na pačlověky

• Nový Zéland Hunt for the Wilderpeople (více)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem (neodolatelný Sam Neill). V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji... Po okouzlujícím upírském mockumentu Co děláme v temnotách přichází Taika Waititi s adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a legendárního bushmana Barryho Crumpa. (MFF Karlovy Vary)

Kingjiri

Zejména stylem humoru originální a nevšední komedie, která určitě nesedne každýmu, ale já se docela bavil. Sice bych uvítal, kdyby se míň přehánělo (např. finále s armádou a sociální úřednicí v obrněnym transportéru), bylo vyrovnanější tempo vyprávění nebo se rejža víc snažil spojit jednotlivý "kapitoly", aby byl výsledkem kompaktnější biják. Nicméně postava Rickyho byla skvěle zahraná i napsaná, takže jsem se skoro pokaždý, když pronášel svoje moudra, zasmál a padlo taky dost dobrejch hlášek nebo popkulturních odkazů. Za Rickyho, novozélandskou přírodu a hlášky třetí hodně silná hvězda. ()

AloeB

Inu, když prohlásím že je Hon na Pačlověky jedním z nejlepších mnou viděných filmů, možná prokážu, že mám nízké nároky ale taky to, že se za to nestydím. Možná na mě skutečně stačí zapůsobit jen obtloustlým maorským outsiderem, krásnou přírodou bratrů protinožců, neobvyklým poněkud pokřivený vztahem, emocemi mezi nesourodými postavami a v neposlední řadě i poněkud specifickým humorem. Ale přiznejme si, tato kombinace není špatná, Taika Waititi dává obyčejnému rodinnému příběhu duši, film není taškařice a přesto humor baví a to velice, členění na ironické kapitoly zaujme, režisér v roli kněze nemá chybu, Juliana Dennisona - vzor všech tlouštíků naprosto žeru a stále je tu ta příroda, že? Možná se ztrácí v záplavě současné masové filmové tvorby, zrovna tento bych ale z tohoto vyzdvihl, zařadil ho na povinné Must see a prostě a jednoduše řekl že se mi prostě a jednoduše hodně líbil. ()

tranquill

"Tohle není zuhelnatělé dítě!" Vtipná a lehce černá dobrodružná komedie. "Já si husťáckej život nevybral. To on si vybral mě!" ()

markotter

Bohužel trochu schizofrenní v tom, čím to chtělo být. Komedií? Dramatem? Asi obojím. A to je škoda, protože takhle to byl takovej prasopes s několika zábavnými momenty,ale nic víc. ()

Franc1s

Pěkně pěkně, při Co děláme v temnotách jsem se nasmál jak ani nepamatuju, takže jsem byl velice rád,když jsem zjistil, že Waititi má další zábavný film, ještě k tomu dobrodružný a z Nového Zélandu. Ústřední dvojka na útěku, cvalda gangster Ricky a strejda bručoun-zálesák. Klučina hláškuje co to jde, popkulturních odkazů kam se podíváš (např.:pán prstenů, terminátor, Rambo,...), humor a vtip neměl chybu a když přišlo na emoce, tak to člověk cítil. Nádherná příroda, soundtrack, ta kamera!! Veliká spokojenost, určitě rád zase někdy kouknu a všem doporučuji!!! 9/10 ()

Maximilianus

Snažilo sa to byť príliš vtipné. Inak by to bol výborný film. Páčila sa mi chémia medzi ústrednou dvojicou. Inak film pôsobil silene komicky. Ako keby tvorcovia pretláčali svoju víziu, kde sa má divák zasmiať. ()

MilesTeg

Bylo to majestikální :-) Sice se mi nelíbilo, jak se tam zachází s prasátky, ale na druhou stranu v Predátorovi se s nima taky nemazlili, tak co :-) ()

Axi

V poslední době od filmů raději nic skvělého neočekávám, protože je to jedna kravina za druhou, ale popravdě se z tohoto vyklubal vcelku dobrý a milý film, kde jsem se i zasmála, místy se mi líbila zajímavá hudba, všude kolem krásná příroda a příjemný nenásilný děj (akorát ke konci více akce, kde to bylo trošičku přehnané) . Takže za mě super, bavila jsem se. ()

Nix

Hodně povedený dobrodružný film s velmi zajímavými prvky komedie, některé situace jsou fakt úsměvný, celé to má takový humorný feeling a samozřejmě, že story je úplná blbost, ale přitom je to tak příjemný film. Spratek je skvělej a Sam je super. Já se bavil. On Taika je zajímavý, ale je pravda, že ostatní filmy mi moc nesedli, ale tenhle je fakt zajímavý. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Takové hezké a místy úsměvné, půlroční "kempování" s morousem a antiskautíkem. Jenom to policejní, armádní a sociální nahánění bylo už přehnané. ()

Shaqual

Škoda lehké monotónnosti a tak trochu zabitého konce, protože jinak by to bylo snad perfektní a film by pak měl opravdu emociální dopad. I tak ale musím říct, že takhle u srdce hřejivou a milou komedii jsem už dlouho neviděl a je veliká škoda, že se neprobojovala na plátna českých kin. Vynikající kamera a kouzelné scenérie Nového Zélandu by se na nich krásně vyjímaly. ()

simi78

Taika Waititi má opravdu skill na filmaření a chci vidět víc toho co má tento film v jeho budoucí tvorbě. ()

papilon395

Jsem ráda, že jsem tento film objevila. Opět moje krevní skupina. Drsně jemné povídání o třináctiletém maorském cvalíkovi, který hledá svou rodinu a své místo ve světě v novozélandské buši. Má spád a osobitý humor. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Sam Neill se potká s Thorem

Sam Neill se potká s Thorem

25.09.2016

Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme… (více)