Hon na pačlověky

• Nový Zéland Hunt for the Wilderpeople (více)

Ricky je těžce zvladatelný, hip-hopem odkojený teenager, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v nové rodině na novozélandském venkově, jeho život nabere zcela nový směr. Souhrou okolností se totiž Ricky, který dosud příliš nepřišel do kontaktu s přírodou, ocitá na útěku nehostinnou buší se svým bručounským náhradním strýcem (neodolatelný Sam Neill). V patách jsou jim ozbrojené složky a dvojici svérázných renegátů tak nezbývá než nechat stranou své odlišnosti a spojit síly k nevyrovnanému souboji... Po okouzlujícím upírském mockumentu Co děláme v temnotách přichází Taika Waititi s adaptací humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele a legendárního bushmana Barryho Crumpa. (MFF Karlovy Vary)

marrjaana

Mám ráda "milý" filmy. Proto mě uchvátil Život mé sestry a Lo que de verdad importa a teď Pačlověci. Ano stejně jako Život mé sestry to začíná smrtí, ale poté je film veden v takovém milém duchu a to i přes občasné ne úplně pěkné věci. A to mě baví. Prosím víc takových filmů ()

klukluka

Milý to bylo. Nevěřil bych, že se kolem tak všedního námětu dá vystavět tak pompiózní film. A v tom, myslím, tkvělo jeho kouzlo- ve spojení malého a velkého, ve spojení protikladů všeho druhu. Jinak fantastický soundtrack. Doporučuji i samostatně. ()

Wally

Strašně milé překvapení... Podle názvu jsem si říkal, že to bude blbost a ona byla, ale strašně zábavná! Koukat na toho špeka, jak běhá po buši se S. Neillem, který jako vždy zahrál báječně a k tomu ten specifický humor, který mi absolutně sednul... Prostě pohoda! ()

Hanys_

Bizarní. Hodně zvláštní komedie, místy fakt dobrá, ale postupem času mi ty nesympatické postavy vadily čím dál víc. Takže vlastně stejný problém jako u Co se děje v temnotách. ()

Corpsegrinder

Tohle se hodně povedlo. Už od začátku neni problém chytit se na tu přirozenou notu kterou film nabízí, ten malej kluk to hraje naprosto suprově a Sam Neill si zde zopakoval roli doktora Granta kterej nesnáší děti :)) Pokud máte rádi neobyčejný filmy ze života tak neváhejte, pobavíte se. ()

SpaceOdyseus

Krasny film, svezi, ktery je vypraven prijemne naivnim stylem. Chvilemi jsem citil atmosferu klukovskych dobrodruzstvi ne nepodobnou u filmu Karla Zemana nebo Mayovek. K tomu skvela ustredni dvojice a originalne resene popkulturni odkazy. Opravdu paradni filmek. ()

aquiver

Co mi zpočátku připadalo jako obyčejné, to mi v druhé části vynahradila ta úžasná naháněčka - hon. Hravý film, rozdělený do kapitol, moc hezká poetika a příroda... a ten nesympatický teenager mi na konci filmu již přišel skvělý, tedy důkaz dobře odvedené filmařské a scénáristické práce. 80 % ()

mclenin

Nie tak dobré ako "Čo robíme v temnotách", no v rámci festivalových, takpovediac nízkorozpočtových komédií stále pozerateľné a dokonca aj vtipné. Pokiaľ má divák rád absurdný a cynický humor, tak túto jazdu zvládne bez problémov. No zatiaľ čo spomínaný snímok "Čo robíme v temnotách" si rád pozriem opätovne, k tomuto asi nebudem mať dôvod sa opäť vracať. ()

orkadimenza

Jestli se koukáte na ten samý plakát co já, součástí názvu je paroží, které se čistou náhodou usadilo na Rickyho hlavě. Naprosto oprávněně. Právě Rickyho debilita má udržovat celý film v komediálním žánru, platí to spíš jen o první polovině. Úvod působí na diváka velmi dobře a skvěle jej navodí na tu správnou novozélandskou vlnu. Za to může dostatečně i výborný námět, který je zajímavý sám o sobě a nebýt něj, možná na film do kina ani nezajdu. Po chvíli ale obézní Ricky překvapivě stačí svou fyzičkou, ale ne svým humorem. A tak jej musí zachraňovat strejda Hektor, selfie táta, psycho Sam nebo obří umělé divoké prase. Z "Hunt for the Wilderpeople" se pak stává honba za úžasnou novozélandskou výpravou a scénáři ani nevadí jeho nespojitost daná rozdělením na kapitoly ani spousta divných věcí. Škoda, že vtipná přestává být i právě ta spousta nereálných věcí a smích navodí pár povedených tref v čele s odkazem na Pána prstenů. Na Hon na pačlověky nahlížím trochu s rezervou, protože bude dávat smysl, že někdo na opačném konci zeměkoule mě nedostane všemi svými vtipy. Fakt, že jsem viděl několik lepších komedií a taky některé lepší filmy s přírodní tématikou (Captain Fantastic) mě usvědčuje v tom, že tato výprava do buše mě ničím extra neuchvátila. Ale že by byla obyčejná, to bych taky úplně netvrdil. Jen to údajné kouzlo se zatoulalo kvůli své daleké cestě. ()

Prochy38

Myslím, že mám nového oblíbeného režiséra a scénáristu. T. Waititi u mě zatím dost válí. Fakt mi jeho humor naprosto sedí. V tomto případě jsem se nasmál, dokonce i slzy ronil. Je to celé takové nevinné a přitom perfektní, dokonalé. Každý se tam musí malinko vidět. S. Neill vynikající a mladý Julian skvělý. Vtipné, svižné, zdravě ulítlé a pořád na zemi. Za mě nadšení, obrovské! ()

bobstock

Hravě, poetické vyprávění z Nového Zélandu, kde se schyluje k největší pátrací akci v historii země. Dostat malého, tlustého kluka zpátky do ústavu. Taika Waititi musí být fajn chlápek, protože z filmku čišela pohodová a veselá nálada. A že jejich ragbisti nejsou lidi, to jsem věděl. :) 65% ()

Renfield

Po výborném Co děláme v temnotách jsem nemohl Hon na pačlověky opomenout. Samozřejmě jakoukoliv podobnost jsem neočekával, ostatně, i přístup k věci má Taika Waititi odlišný. U pačlověků nejde o řekněme "dokument", i když by se to díky nádherným záběrům přírody mohlo občas zdát. Řekl bych, že jde o rodinný film, ale to také není tak úplně pravda... zcela jednoduše je to film o nesnesitelném tlusťochovi, film o dnešní době, jejich negacích a spojení dvou odlišných světů. Co zůstává je tak trochu jedinečný humor, především život na farmě baví, ale fantastický je i pobyt u Psycho Sama, či různé narážky na filmy. Závěr je jistě úmyslně totálně přestřelen, tady už Waititi jede přes všechny hranice (ploty) a já si v pár záběrech vzpomenu i na Šíleného Maxe, ono vlastně proč ne. Herecky nejvíce bavila ústřední dvojice, technicky zase kamera a její všestranně parádní záběry. Nejsou to totiž jen nádherné krajinné záběry, výborné jsou i akční scény. Waititi svým drsnějším rodinným filmem opět zaujal. Ano, to bude ono, drsnější rodinný film. 75% ()

Oralfabet

Nebyl jsem u toho tak nadšen jako u Co děláme v temnotách, ale nakonec se budu mnohem radši vracet právě k Pačlověkům. ()

Garch

"Nechci být jejich součástí. Vyplňovačů." (Magor Sam). PS Novozélandská příroda za hvězdu navíc. ()

Janko666

Totally majestical! We didn't chose the skux life. The skux life chose US!!!!! Viděl jsem zatím jenom pár novozéland filmů, tenhle byl určitě nejlepší. Few notes: 1) Soundtrack byl nejkouzelnější. 2) Prvních pár kapitol bylo nejroztomilejších. 3) Formát kapitol zase nejzbytečnější. 4) Bela byla mothalickin' badass! 5) I když nesnáším montáže, kterými se tady nešetří, tyhle ty byly majestical. 6) Slovo majestical je moje nové nejoblíbenější fake slovo. 7) Pár scén bylo sice dost zbytečných a trochu zpomalily děj, ale to jsem odpustil hned při "I'm a menace to society!". 8) Zag umřel a ani se nedočkal svého Ziga :( 9) Rhys Darby je bůh. Říkejte si co chcete, hejtři. 10) Ta terminátorská ženská byla odporná píča. 11) Look at the balls on Andy. 12) Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. Ricky Baker. (tohle to jsem celé napsal, nekopíroval, asi proto, že se mi nechce psát bakalářku) Ortel: Trees. Birds. Rivers. Sky. Running with my uncle Hec. Living forever........... Míň než tři. (if you get it, good for you) ()

Blueeyes

"Všichni si myslí, že mi hráblo!" - "No, a že jsi asiat :-)." To je ale zvláštně uchopený snímek. Problematický puberťák se velmi svérázně seznamuje s novou rodinou i přírodou novozélandského venkova. Vysoko si cením přirozeného výkonu hlavního dětského hrdiny. Byl místy docela na zabití a jindy zase skoro k sežrání. Srší trefnými poznámkami a na svůj věk má poměrně zralý pohled na svět. Zaujala mě i postava adoptivního strýce v podání Sama Neila, mrzout a solitér, který se vůbec nezdá být nadšený tím, co se kolem něj děje. Alespoň tedy zpočátku. Do vkusu se mi trefil i podivný humor, dobře zvolená hudba a překrásné lokace. Ale s čím mám trochu problém je žánrová rozkolísanost. Nějak nevím, a asi ani tvůrci, zda má být snímek komedií, adventurou, dramatem nebo místy až skoro parodií. Nakonec jsou to 4 hvězdy, ale s odřenýma ušima, docela hodně odřenýma, skoro až na kost :-) ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Sam Neill se potká s Thorem

Sam Neill se potká s Thorem

25.09.2016

Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Karl Urban... ve třetím Thorovi nebude o slavné herecké přírůstky nouze. V Marvelu očividně dělají všechno proto, aby přišli s impozantním závěrem trilogie, a teď máme… (více)