Tvoja tvár znie povedome

Slovensko, 2016, 120 min

Režie:

Pepe Majeský

Účinkují:

Martin "Pyco" Rausch (moderátor), Zuzana Fialová, Dano Dangl, Mário "Kuly" Kollár, Helena Krajčiová, Barbora Švidraňová, Michaela Čobejová (více)

Čo sa stane, keď známe osobnosti prevezmú na seba identitu hudobných legiend a snažia sa ich čo najlepšie napodobniť? Vznikne vynikajúca veľkolepá šou plná nezabudnuteľných hitov, zábavy a dokonalých kostýmov s názvom Tvoja tvár znie povedome. Formát s originálnym názvom Your Face Sounds Familiar odštartoval v roku 2011 v Španielsku a odvtedy sa predal do viac ako 30 krajín po celom svete – Veľkej Británie, Talianska, Ruska, Argentíny, Číny a ďalších. Šou získala niekoľko prestížnych cien vrátane ocenenia FRAPA 2012 za najlepšiu súťažnú reality šou. Your Face Sounds Familiar si získal srdcia miliónov divákov z mnohých krajín aj vďaka tomu, že ponúka ten správny mix súťaže, zábavy a skvelej hudby. Známe osobnosti sa snažia čo najlepšie napodobniť svetoznáme hviezdy ako Amy Winehouse, George Michael, Rihanna, Freddie Mercury, Beyoncé a mnohých ďalších... V prvej sérii slovenskej verzie tejto jedinečnej zábavnej šou bojovalo o priazeň divákov osem celebrít - obľúbené herečky Helena Krajčiová, Barbora Švidraňová a Michaela Čobejová, skvelí zabávači Štefan Skrúcaný a Andrej Bičan, víťazi speváckej súťaže SuperStar Emma Drobná a Lukáš Adamec, a napokon moderátor a redaktor Televízie Markíza Viktor Vincze. Mejkap, kostýmy, vystupovanie na pódiu a v neposlednom rade spev – to všetko musí byť dokonalé, aby sa čo najviac priblížili k hudobnej ikone. Ich výkony v prvej sérii posudzovala hviezdna porota v zložení Zuzana Fialová, Dano Dangl a Mário „Kuly" Kollár. Desiatimi večermi plnými skvelej zábavy sprevádzal jeden z najobľúbenejších slovenských moderátorov Martin „Pyco" Rausch. Zárukou kvalitnej adaptácie formátu je renomovaný tvorivý tím s dlhoročnými skúsenosťami s produkciou výpravných šou ako SuperStar či Hlas Česko Slovenska, na čele ktorého stojí režisér Pepe Majeský. Kto zažiari a ktoré číslo si získa srdcia divákov? (TV Markíza)

tahir

Preco si ucinkujuci nelosuju koho budu imitovat? Preco sa imituje ine pohlavie? Preco su pomiesani spevaci a moderatori? Preco v jednom kole nie su spevaci, v dalsom moderatori, v dalsom tanecnici? Preco vyzradzaju na zaciatku meno imitatora? Ako moze sutazit Bican proti Drobnej? Preco clenka poroty zaroven sutaziacich pripravuje? Naco tam je potom porota? Kuly si smeracky kok.. nebudem vulgarny naco, ale 28,28% Slovenska ta miluje, pozdravuj Fica :) ()

Autogram

A prečo nie, raz za týždeň (najlepšie v repríze) sa oddať aj takejto zábave? Solídne výkony tu podávajú speváci, herci a hlavne maskéri, ktorí sú tu najviac nedocenení, pretože sa ani nedozvieme, kto tú niekoľkohodinovú prácu na povedomých tvárach vykonal. Tanečné a spevácke výkony sú často na takej úrovni, že by sa ani originál nemusel hanbiť, musím pochváliť Barboru Švidraňovú, Skrúcaného, Emmu Drobnú a prekvapenie relácie, Viktora Vinczeho, o ktorom som nikdy predtým nepočul, a tu dáva Eltona Johna alebo iných s prehľadom a bez zaváhania. A že je to občas travestyshow, to patrí k tejto nízkej zábave smotánky, bez toho by sa to jednoducho nezaobišlo. Len záverečné vtipné „losovanie“ vopred daných vybraných mien mohlo byť zvolené inak. (24.4.2016) –––– Finále štvrtej série ma natoľko rozladilo, že musím hodnotenie znížiť na dve hviezdy. Občas sa zmena pohlavia dá zniesť ako paródia a vtipná karikatúra. Ale tentoraz tvorcovia zvolili zmenu pohlavia v absolútne všetkých vystúpeniach a ešte aj Abbu spievala finálová štvorica naopak. Prakticky sa to nedá počúvať a už vôbec nie pozerať na bradaté ženy a mužov prezlečených ako odporné ženy. Už túto sériu som preto nezvládal súvislo sledovať a ak to bude takto pokračovať, tak to skončí odpadom. (11.11.2018) ()

Eddemi

Prva reklama pre istotu az po 45 minutach (aby to nahodou clovek priskoro nezabalil). Ale potom ako obvykle, kazdych 20 minut - 8 a pol minuty reklamy. Tolko k nasej televiznej komercii a snahe udrzat si divaka. Ved to sa neda pozerat ani zo zaznamu. Viac clovek pretaca ako pozera. No nic, podme k napadu... Ako prve ma napada, ze pri takej Superstar je "novym" spevakom vsugerovavane "hlavne nie karaoke, bud originalny, urob si to po svojom". A co nevyjde po skonceni Superstar? Karaoke! No OK, ved aspon bude zabava ako ich prezlecu, ako to pozvane "celebrity" stvarnia. No... Ale aj v tomto je to na 95 percent zle dotiahnute, herecky vykon skoro ziaden, maskovanie katastrofalne. K porote sa vyjadrovat nebudem, to nech si urobi kazdy svoj nazor. Ja to viac pozerat nebudem. Trapas. ()

Giggs odpad!

Videl som z toho asi 3 minuty. A aj to bolo privela. Musel som sa vydavit. Je naozaj fascinujuce ako to tie nase tv robia. Vazne! Ked uz si jeden zacne naivne mysliet ze klesli na uplne dno moralnej a kulturnej zumpy, oni vzdy vykopu novu. Ovela hlbsiu a smradlavejsiu. Gratulujem. Program s debilmi pre debilov. A ze ich je, co to sleduju a hodnotia pozitivne, kvantum. ()

zorrra

Netvrdím, že je to nejaký zázrak. Ale tiež si nemyslím,že si to zaslúži také komentáre, aké tu prevládajú. Jednak ide o to podanie, začínam mať pocit, že keď sa nedá do komentu nejaká nadávka, tak to snáď už ani nie je "kuuuul"..ale tak budiz.. Niečím treba zaujať, že? Čo sa týka samotného programu..niektorí tu zrejme nepochopili, prečo sa na začiatku ukáže, kto bude čo imitovat. Je to preto, vážení diváci, aby sme videli akou premenou jednotlivý účinkujúci prejde a čo robí preto, aby to aspoň spolovice imitoval tak dobre, ako originál. Pre mňa je to celkom zábavné, aj tak v tej prasivej telke nič nejde a pri tomto sa človek aspoň zasmeje. Stále je to stokrát lepšie, ako nejaká,na desaťkrát obohrana platna Superstar a podobne. Niektoré premeny sú úplne top,práca maskerov je skvelá a hlavne, nikto sa nehrá na to, že vie neviem ako spievať. Za mňa 3* ()