V jedinečném celovečerním portrétu BELMONDO se legendární "Bebel" vrací na místa, kde vznikaly jeho nejslavnější filmy. Spolu s ním a jeho synem Paulem navštívíme Rio de Janeiro, Paříž, Řím a francouzskou Rivieru. Paul vede vyšetřování , vyslýchá očité svědky - hvězdy filmů a otcovy osobní přátele, zpovídá svého "papá". Odhaluje okamžiky, které by jinak zůstaly tajemstvím. (Atlantis Entertainment)

PrincessB

Belmondo je jedním z mých oblíbených a i přesto, že byl tento dokument velmi osobní, přijde mi, že nezachytil Belmondova ducha v celé své kráse. ()

Stanmi

Jean-Paul Belmondo cestuje se svým synem Paulem na známá místa jeho kariéry a společně se svými přáteli vzpomíná na své nejznámější filmy, slavné kolegy a na ty nejnebezpečnější kaskadérské kousky… Slavný Bébel patří mezi nejoblíbenější herce, takže i když jsem tento dokument v kinech prošvihl, tak v televizi už jsem si ho nenechal ujít. A rozhodně jsem neprohloupil, protože dokument o Jeanu-Paulovi je stejně okouzlující jako on sám. Belmondův syn Paul pojal dokument o svém otci trochu jako road-movie, se takže společně vydávájí na cestu po Francii a zaletí si taky až do daleké Brazílie. V ní dojde k mému asi nejsilnějšímu zažítku z celého snimku a to, když se Jean-Paul v Riu sejde s Ubiracym de Oliveirou, tedy představitelem malého Sira Winstona z Muže z Ria, ale zajímavé je také setkání Bebela s jeho dávnou láskou Ursullou Andress. Poněkud nepřekvapivě se snímek hojně věnuje jeho bohaté herecké kariéře, ale najde se i čas i na vzpomínání na jeho rodinu a lásky nebo na jeho karíeru na divadelních prknech. V dokumentu se objeví spousta herců a hereček (někteří bohužel už pouze z archivního záznamu), takže pár slov o Bebelovi, řeknou třeba osvědčení matadoři francouzského filmu jako Jean Rochefort, Robert Hossein, Claude Brasseur a pochopitelně také Alain Delon, čas si ale našla také mladší generace jako Jean Dujardin nebo Richard Anconina. Samotný Jean-Paul toho vlastně o sobě zase tak moc nenamluví, spíš jenom potvrzuje nebo upřesňuje to, co řeknou jeho syn Paul, Charles Gérard nebo ostatní zúčastnění, ale ono to v konečném důsledku zase tak moc nevadí, protože bohatě stačí když nasadí svůj široký úsměv a hodí nějakou tu hlášku a je to zase starý dobrý Bebel. Belmondo je zkrátka příjemný dokument, který sice toho o životě jednoho z největších frajerů filmového plátna mohl odhalit více, ale i tak jsem si tento snímek užil a jsem rád, že se to Paulu Belmondovi podařilo realizovat. ()

Sympy

Dnes jsme na tom byli v kině a dlouho jsem neměl po snímku tak dobrou náladu-prostě skvělé,vtipné a historky z natáčení byly takové,kvůli čemu se z těchhle třech slov stalo pořekadlo<--PARÁDNÍ a to zdaleka nevylíčili vše.Škoda že je tu jen 5 hvězd...! ()

Anetulicek

Syn kladie otázky svojmu slávnemu otcovi a kolegom z brandže. Počas dokumentu sa dozvieme veľa zaujímavostí z natáčania, pocity Belmonda a jeho kolegov - priateľov, ktorý mali tú česť s ním natočiť nejaký ten filmík. Súčasťou filmu je aj množstvo záberov z jeho najznámejších diel.. Opäť charizmatický a nezameniteľný herec, skvelý komik... Hodnotenie za 4* ()

zigy

Belmondo je frajer s velkým F, ale toho poplácávání po ramenou je tam příliš, na konci už to bylo trapné a chybělo už jen prohlášení JPB za boha. Postrádal jsem ještě víc veselých historek z natáčení. Nicméně zajímavé postřehy kolegů, hlavně režisérů. ()

andysek07

Celou dobu jsem se při sledování dokumentu usmívala. I když je Bebelovi 83 let, tak stále působí rošťáckým dojmem. On mluví a vy se prostě musíte smát. Neztratil nic ze svého šarmu. To je ten důvod, proč ho lidé milují a proč jeho filmy nikdy nezestárnou. Kdyby mi někdo nabídl, že mohu povečeřet s Bebelem nebo třeba s Bradem Pittem, neváhala bych ani chvíli rozhodováním. Věřím, že i ve svém věku by neměl problém okouzlit jakoukoliv ženu :-) Prostě nepřekonatelný Bebel. Tento dokument mu vzdává hold a ukazuje ho ne jako filmovou hvězdu, ale jako obyčejného člověka s neobyčejným šarmem! Na konci lidé tleskali. To si myslím, že mluví za vše. ()

charles3

Bravo! Ideální pojetí dokumentu o žijící legendě. Neviděl jsem předchozí dva dokumenty o Bebelovi z let 1996 a 2011 a tudíž nevím, nakolik byl Belmondův syn ovlivněn jejich pojetím i výběrem vystupujících kolegů (který je ve všech 3 případech velmi, velmi podobný). Ale Bebela i další hvězdy stojí za to točit znovu a znovu už jen kvůli tomu, že stále ještě žijí. Zde mě v tomto smyslu konkrétně dost překvapili Gérard, Marielle a Rochefort. Každopádně výběr ukázek, účinkujících i hudby je prvotřídní. ()

Mates Hradecky

Belmondo je filmový kult, hrdina mojí generace. V letech 70-80tých vyprodával kina do posledního místa. Těšil jsem se, co nového se o něm dozvím z dokumentu, který natočil jeho syn. Paul naložil tatíka do kabrioletu a objížděl s ním místa natáčení slavných snímků. Vše ale musel odvyprávět sám. Bebel se jen hihňal a občas doplnil nějaké jméno či název. Neřekl ani jednu historku a že by bylo o čem vypravovat. Divoké pitky a mejdany, zhýralý život plný adrenalinu. Celá hodnota dokumentu tak spočívá pouze v zachycení dobové atmosféry s dobře zvoleným hudebním motivem pro nostalgické vzpomínání. Dovedete si představit, co za dílko by mohlo vzniknout, kdyby s ním tenhle dokument natočila Třeštíková? ()

Raziel811

Kdybych nedávno nedočetl Belmondův životopis, asi bych z dokumentu byl více nadšený. Takto sem se defakto nic nového nedozvěděl. Ale o to zde nejde, jedná se spíše o pohodový výlet a místy pohled do zákulisí. ()

nudlis

Bébel je/byl (bohužel) super chlápek, kterýho bych hned bral za kámoše. Tedy ne, že bych jich měl málo, ale jeden takovej veselej rošťák navíc se vždycky hodí. Je s ním sranda, žádnou nezkazí, umí bejt šílenej i vážnej, citlivej i drsnej. Fajn člověk a PAN herec par excellence. Prostě Zvíře :-) ()

FatimaO

Když ho milujete, není co řešit.... a tohle se vám bude strašně líbit. Je to pořád sekáč...."Bobe, jste velký svůdce...", "Hmmm, nevím o tom!" ()

Feacher

Škoda je tohoto velkého herce. Jeden z nejsympatictejsich a nejikonictejsich herců zejména minulého století. Ale 88 let je úžasný věk! Dokument sám o sobě skvělý! ()

Dupac

Nejradši bych se díval jenom na starého Bebela, třeba i jen půl hodiny, a sledoval jeho tiché a krátké promluvy. Jeho oči a šibalský úsměv toho prozradí o dost víc než nahodilá koláž mluvících hlav, archivních záběrů a úporné snahy jeho syna vzít tátu na cestu do míst jeho mládí. ()

TomKey

Výborný dokument o kariéře Bébela, "svaté příšery" francouzského filmu. Je skvělé vidět jeho a chlápky z jeho party kteří to ještě nehodlají zabalit. Rochefort, Brasseur, Vernier, Gerard, Delon....prostě paráda. Dobrý nápad a vkusně natočeno. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST