Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

otík

Slušná konverzační komedie, ale na můj vkus se tady vykládalo až příliš. Tentokrát mi Woody Allan moc nesedl. Navíc oba hlavní představitelé mě příliš nezaujali. ()

AdaMM

tak jsem zas jednou odcházel z kina dosti spokojen! bavil jsem se celou dobu, Allen nezklamal a Biggs velmi velmi mile překvapil. pseudointelektuální žblepty + paranoia + panoptikum šílených lidí okolo... jediné, co bych snad vytkl, byly někdy až moc polopatické komentáře, kterými Biggs zasvěcoval do situace. ale to je jen drobnost - a spousta hlášek má podle mě těžce kultovní potenciál :) ()

tom88

Celkom podarený pekný filmík. Môj prvý čo som videl od Woodyho Allena. Rád by som dal 4*, no niečo mi v tom bráni. Bolo to aj dosť obyčajné a ukecané. Herci ušli, vtip nechýbal ba dokonca aj Woody je komik a vie slušne pobaviť. Dej bol trocha rozťahaný, ale dalo sa to odpustiť. Ja som bol celkom potešený. 70% ()

Sharlay

Jestliže si tento scénář Woody napsal někdy na přelomu 70. a 80. let do šuplíku a natočil ho až po těch letech, prosím. Stejně je to pořád borec a tehdy mu to šlo opravdu špičkově. Jestli ale napsal Anything Else po roce 2000, tak ho obdivuji ještě víc, protože on zkrátka nestárnul. Nikdy. A to hodnocení 65% tady? No, to máte jako cokoliv (sice se opakuji jako všichni ostatní co to sem napsali, ale co už, trefné je to pořád). ()

LeoH

Ano, je to taková Annie Hall Light. Milý film, nic allenovského vlastně nechybí, ale všeho je jaksi málo, příliš naředěný koncentrát. Woodyho jsem úplně přestal sledovat někde kolem Darebáčků, až Match Point mě přesvědčil, že si mám nakoukat, co jsem prošvihl. V případě Cokoliv bych býval zas o tolik nepřišel, ale úplně ztracená hodina a 3/4 to taky nebyla. Poctivé ***. ()

exhoubus

Romantické komedie nemám moc rád, spíš naopak, je to pro mě jeden z nejmíň oblíbených žánrů, ale romantická komedie Woodyho Allena je úplně něco jiného. ()

-dRaGoN-

Trailer na film me upoutal, takze svuj ucel splnil. Nicmene film samotny me spise zklamal, nektere rozhovory ve filmu jsou prilis zdlouhave a hlubokomyslne, ale co taky cekat od W. Allena. Jason Biggs jakoby se pro tento film narodil, kokta jak se da. Nazorna ukazka toho ze obcas se musi nechat clovek trochu popichnout jinak by prosvihl sve "moznosti" ;) ()

lennyd

Jerry Falk (Jason Biggs) je mladý talentovaný spisovatel, toho času se živící psaním scének pro komediální výstupy. Se svoji přítelkyní Amandou (Christina Ricci) má neustále nějaké trable, ať již to, že spolu půl roku nespí, nebo její migrény, takže návštěva její matky, která se jim nastěhuje do bytu se zdá být poslední kapkou. Na druhé straně Jerry potkává učitele Dobela (Woody Allen), který se (i přes svoji ztřeštěnost) stává jeho životním rádcem.... Další z Allenových filmů, který není až tak celovečerním filmem jako spíše "situační" komedií, kde hlavní hrdinové prožívají své strasti a slasti. Celý film staví na desítkách rozhovorů, ale myslím že každý z nás si v něm najde obdobu sebe... Jason Biggs se konečně odpoutal od prcičkovského Jima, k čemuž mu výraznou měrou pomáhá Woody (kdykoliv je na plátně, tak "se mu huba nezastaví") i krásná (moc moc) Christina Ricci (i když "takovouhle" ženskou bych doma asi moc nechtěl) :) ()

anli

Další romanticko-komediální Allenovka,tentokrát o mladém spisovateli,jeho učiteli,jeho agentovi a jeho přítelkyni.Ano,vše se točí okolo této čtveřice a Woody divákovi servíruje další propletenec vztahů.Musím ovšem říct,že film působí opravdu velmi unaveně.Předně by se měl Allen přestat obsazovat jako herec,protože je opravdu nezajímavý a nezáživný.Potom je tu opravdu moc dialogů a povídání,ovšem na úkor příběhu,kterého je tu opravdu malinko.Celé to proto působí jako sezení u psychoterapeuta.Ano,chvílemi je to zábavné a je tu i pár vtipných hlášek,na utažení filmu to ale nestačí.Herci se opravdu snaží a až na Allena jsou skvělí.Chvílemi ovšem nemají téměř co hrát a film zachraňují.Takže celkově film pobaví,ale nijak zvlášť nenadchne.Za herce a několiv vtipných momentů dávám 60% a svého agenta si budu vybírat velmi opatrně. ()

Bobik9

Určitě byli herci skvělí. Především Jason Biggs se do podobné role opravdu hodí. Já ale pořád nemohu přijít na chuť těm Allenovských filmům, příběhům. Ono to sice je docela vtipné, ale když se podobné vtipy opakují 100 minut, tak přestávají být vtipné a ten příběh není tak dobrý, aby se bez těch vtipů obešel. ()

venison

Další Woody Allen, který mi nesedl.. Ačkoliv hlavní postavy hráli moji oblíbení herci, tak jejich role byly natolik nesympatické a protivné, že jsem si je zkrátka vůbec neužila.. Hodně roztěkané a labilní.. Na můj vkus příliš bizarní, ukecané a afektované.. ()

hanagi

Jeden z mála filmů Woodyho, který mě ale vůbec nebavil. Jak obvykle umí vztahová klišé vtipně glosovat, ironicky je rozebrat a zachovat si nadhled, tak tentokrát je všechno špatně. Jednu hvězdičku přihazuji Christině Ricci, protože ta její proradná mrcha s nevinným kukučem mě jako jediná zaujala (a to tyhle ženské odjakživa z duše nesnáším!). ()

Kmotr76

Na takovou zápletku to bylo přespříliš dlouhé. Ústřední pár mi navíc přišel krajně nesympatický, Ricci ani Biggsovi role newyorských intelektuálů nesedla, působí spíš jak puberťáci ze střední. ()

Antek

Woody Allene, prober se a přestaň točit filmy, které omílají pořád jedno téma dokola. Už to NENÍ vtipné a nepřetržitý záběr na jednoho člověka, který mluví celé dvě minuty a nedobere se pointy, není (opakuju NENÍ) nic, co bych chtěl sledovat. ()

Master19

Nová generace "užvaněných" Allenovských postaviček mě nikterak neurazila. Naopak zavál čerstvý vítr a některé scénky jsou (ačkoliv je pár mírně oprášených z minula) opravdu skvělé. Trampoty Jerryho jsou téměř hmatatelné a Jason Biggs překvapivě nezrtrácí dech ani vedle Allena a DeVita. ()

zdenny

Klasická „Allenovka“ o pitomci, který neuměl ukončit žádný vztah (myšleno tím i vztah profesní). Což o to, určitý defekt nebo nevýhoda v chování člověka to je. A je možné s tím chodit i ke „cvokaři“. Co je ale na pováženou, když mu jeho holka několikrát řekla, že spala s jiným mužem (a to několikrát a ne jen s jedním) a on si ji pořád nechával doma. Prostě ji nevykopnul. Ano, vím, existují takoví muži a ano vím, v „allenovském“ podání to získává trochu hlubší rozměr. Přece jenom se pořád jedná o vola, který svoji starou neuměl kopnout do prdele, i když věděl (nebo vědět mohl a měl), že chronické střídání partnerů zdědila po své matce. Ve filmu se mi líbila postava Woodyho Allena, starého mentora protřelého životem se střízlivými názory na život, byť trochu svéráznými. ()