Den patriotů

• USA Patriots Day (více)

goauld

První pulhodina je klasicky "seznamovací" a v podstatě nepodstatná. Doporučuje se tudíž přeskakování po 30sek intervalech ;-) ...Opravdu se tam totiž nic podstatného neděje. Děj se začíná rozvíjet až od daného atentátu. Vidíme klasickou forézní akci - celkem i uvěřitelnou....(ikdyž - určité části by byly i tak na pováženou... Např: "sesbírání" mobilních telefonů (u VŠECH přihlížejících diváků?), "návštěva" SWAT jednotky v univerzitním internátě (sorry... ale tam po atentátu fakt atentátník nepujde ;-) Přece není - narozdíl od vyšetřovatelů - padlý na hlavu :-) či HODINU stojící nějaký pochůzkář u zabalené mrtvolky na místě činu JEN kvuli tomu, že by se v její blízkosti mohly vyskytovat "nějaké" důkazy činu.... (chudáci rodiče,přátelé,blízcí). Samozřejmě nesmějí zde chybět rázní "patrioti" (ta nalejvárna už od mala na těch amících asi zanechává nesmazatelné stopy :-)), kteří hrdinně pomáhají hodným policistům, hráčům bassebalu, kteří (se na den) přejmenovali na Boston... (kolik, že tam na tom marathonu zařvalo lidí??? Tři.... a není to trochu moc "povyku"??? Při zemětřesení zařve mnhody daleko víc lidí a že by se nějaký team také "přejmenoval" (a uctil minutou ticha jejich skon) to jsem nějak nikde nezaregistroval A co třebas "dvojčata"..No raději nedomyslet - to by asi byl národní smutek 1 týden :-)... A aby to byl americký film, tak nezapomeňme na patos! a že ho tu je požehnaně ;-) Zde rychloposuv pomůže dané situace "přežít". Závěrečný "zátah" na atentátníka vykouzlí nechtěný úsměv, neb by jeden nevěřil jak rychle se v Bostonu stmívá :-) Také představa, že by celá policejní jednotka stojíc na místě, nebyla schopna během několika hodin zajistit podezřelého je poměrně "přitažené za vlasy" (né však zřejmě pro amíky, neb těm asi nepřijde divné, že "čekání" na jednotky FBI vyžaduje několik hodin :-) Opět vztaženo na změnu denní doby). Nicméně zátah dopadl zdárně - všichni ve velínu FBI svorně zajásali a šlo se hajat.... Happy End musí být.... o tom žádná :-) ()

hujerita

Celkom ma to bavilo, našťastie žiadne WTC od Stone-a sa nekonalo a v podstate to bola krimi naháňačka. Akurát ten rozjazd bol pomalší a samozrejme predstavenie hrdinov k tomu patrí. Nenudil som sa a na 4 sa to vyšplhalo. ()

raininface

Musím se smát některým zdejším komentařům, které přímo zuřivě vytýkají filmu přílišný patos a patriotismus. Podle nich by jeho tvůrci měli zřejmě všechny tyhle vypjaté scény (včetně projevů přímých účastníků atentátu na konci filmu) vynechat, i když se ve skutečnosti nějak takhle odehrály a ti lidé to tak prožívali a cítili. To je asi jako kdyby tvůrci nějakého českého filmu, natočeného podle skutečných událostí, vynechali zlobu, závist, zášť, strach a svár a chlastání piva. ()

danny79

Ve dni patriotu je patriotismu nastesti velice malo, a to jim americane prilis nesetri, a tak az na zaverenou ctvrt hodinu je film snadnou koukatelny. Vse sice jede dle zabehnuteho klise, ale Markovi tyhle role jdou, film utika vcelku svizne a krom vysetrovani se najde i nejaka akcicka. Jen ta prestrelka mohla byt realnejsi a ne vypadat jak 3.svetova ()

sobol1

nějak mě ten atentát neutkvěl v hlavě tak jsem se rád podíval ale nějak mě ten film nebavil ale tím nechci zlehčovat ten útok ()

Opeth

Pro mě nečekaně dobrý. Děsil jsem se patriotismu, kterej bude vlezlej, ale ani trochu mě neštval (možná v některých scénách trošičku ...). Dobrej, napínavej film. ()

maro0902

no ani neviem kde skončiť....................................................................................................................................................................................................................................................................................................strelba z jednoho konca ulice 8796 nábojov presne ..som spočital :)........................................................................................................................titulky ()

omega_SK

Odflaknuta nenapinava nuda. Takto dodrbat super namet podla skutocnych udalosti ... mno tfuj hanba. Toto mal natocit Clint Eastwood a potom by to bola fakt pecka. ()

Cezar209

urcite treba uznam amikom ze vedia ako na tento zaner...ved nemaju vlajky pred domom len tak. my k tomu mame zase az prilis daleko - bohuzial. odhliadnuc od toho ze je to natocene podla skutocnej udalosti (co mna akosi vytrvalo berie) ...nicim vynimocna zalezitost. samozrejme smutne a odsudenia hodne sialenstvo na nevinnych ludoch, ktori si dosli zabehnut maraton... Mark ma v portfoliu podstatne lepsie kusky.... ()

kjama

Ubrat posledních deset minut, obrat hlavní postavy o hloupé kecy a měli bychom tu film na pět hvězd. Škoda. ()

PORTER44

Docela povedený thriller podle skutečných událostí, dva teroristi odpálí bomby na Bostonském maratonu a pak jejich stíhání,nechybí napětí,skvělá přestřelka,herecké výkony v pohodě. ()

Jops

Priznam se, ze jsem vubec netusil o cem to je. Kdyz to zacalo a zacalo se mluvit o maratonu, tak si rikam hmm, ze by Boston ? A on jo :) Ja tyhle filmy podle "skutecne" udalosti mam rad. Jinak tam samozrejme pridame typicke kecy, my jsme americani, my se nedame, my je vsechny zpraskame a divak bude spokojen. Jo, ja byl. A kdyz vyslychali tu muslimku, tak jsem si rikal aaaaa bude pokracovani Unthinkable (kdyz tam vesel typek s kufrem :) ) a ne... nebylo. ()

r3musko

Som prekvapený, a teraz nechcem aby to znelo neúctivo, ako môže vzniknúť z takej nezaujímavej témy taký zaujímavý film. Ten útok nebol moc úspešný a vlastne ani potom sa nič zaujímavé nestalo. O tom viac je pozoruhodné, že film samotný je naopak veľmi pútavý a miestami aj napínavý. Pomáhajú k tomu autentické zábery, ale aj rozprávanie príbehu z pohľadu viacerých ľudí - vrátane útočníkov. Američania vedia točiť filmy o svojich hrdinoch. ()

PetanBub

Spoiler alert! Podle mě docela rozporuplný film. Na jednu stranu skvělé scény, například velmi sugestivní záběry z maratonu, kde čekáte každou sekundou na výbuch, pak vidíte utržené končetiny a desítky zraněných a jste vyděšeni z chaosu neštěstí. Fakt jsem se bál. Pak ale vidíte akce policejního sboru, kdy opakovaně nejsou schopni zajmout nebo aspoň zastřelit dva kluky (útočníky) v několikanásobné převaze... buď tady šlo o záměrné zesměšnění Bostonských policistů a nebo to je tak nešikovně natočené, že to tak omylem vyznělo. Nakonec je sice dostali, ale styl jakým k tomu dospěli mi připomíná Kobru 11 nebo Team America... A konec? Davy tleskající projíždějícím policejním autům, když je konečně oba dostali.... víc americké už to být nemohlo. ()

Chenile

Kdyz jsem zjistil o cem film bude, rikal jsem si "a jeje, zas ty americky slinty", ale musim uznat, ze natoceny je to fakt moc pekne. Takze nevidim duvod proc nedat pekne hodnoceni. ()

mdf

První půlhodina včetně atentátu mně přišla dost otravná a vypadalo to na prázdnou nudu, postupně už se to lepší, spolu s průběhem vyšetřování, dramatickým útěkem a (hlavně) pouliční přestřelkou s policií dostáváme docela obstojný thriller,který se bohužel v reálu opravdu stal.......... ()

janvanicek

Snímek popisující události teroristického útoku na bostonském maratonu v roce 2013. Velice povedený napínavý film proložený reálnými záběry, který udrží vaši pozornost až do konce. Jednoznačně výborný film. ()