Den patriotů

• USA Patriots Day (více)

Caaslav

cca po 4 letech napíšu komentář k filmu....a ten zní..."VERBAL JE KOKOT", jasně, není to přímo komentář k filmu...ale Verbal je opravdu MONSTR KOKOT.... ()

zahadum

Ukrutný tlak na hlavy ktorý opisuje pseudo terorizmus na Bostonskom maratóne ktorá má dlhoročnú tradíciu. Tradičná masáž mozgov a vsugerovanie pocitu,že ONI trpia a ZLÍ sú určite všetci na svete len ONI nie....určite je to ale kvalitná filmová zábava hlavne na začiatku kedy sledujeme všetky zainteresované postavy PRED...PRI..a PO udalosti ktorú média museli nazvať teroristický útok. Nebyť násilného a vymysleného trapas rádoby útoku môžeme to brať ako kvalitný thriller. Wahlberg je všade...všetko vie, na všetko má názor, riešenie, vždy je presne na správnom mieste a správne reaguje...proste umelá nadhodnotená až nesympatická postava ktorá sa raz bude volať Chuck N......S 2 :) ()

aliaska

Na tento film nezabudnem nikdy v živote....nikdy....nie koli filmu...ktorý bol samozrejme perfektný....ale pre mňa ten večer bude nezabudnuteľný😊 ()

Hapretor

Jasně Amerika a Američani jsou best. Se vším si poradí, se vším se vypořádají, jsou totálně humánní, jsou totálně chytří, jsou totálně schopní, prostě na ně nikdo nemá ... takovej Čech je proti nim úplný hovno ... Film se mi líbil, byl poutavej a napínavej, herci/čky super výkony - Wahlberg jede, pořád umí, je přirozenej, každou roli mu uvěřím, mám ho rád ... ale ty kecy na konci, to vychvalování, to čepýření, to mě zklamalo, to mě nas.... ! Vtipný, jak z teroristů / islamistů udělali neschopný, strašně nebezpečný, agresivní hovada ... to, že se tak chovají oni v cizích zemích, kde strkají nos do všeho, do čeho nemusí, to už nezmíní ... pokrytci zhovadilí, zkur .... ! Američané umí dělat dobré filmy. Rád se dívám na dobré filmy. Ale tu jejich mentalitu, či jaký termín použít, nenávidím ... ()

sadlokan

Wahlberg opět nezvládá roli policisty,což se vyznačuje tim,že trochu křiví xicht a drsně kouká.Což ovšem policisté běžně nedělají,jelikož při zatýkání rozehrávají škálu výrazů kterou se naučili na vysoké herecké škole. ()

Faila

Vzhledem k mé minimální informovanosti o této tragédii jsem za film určitě ráda, protože jsem se zábavnou formou dozvěděla spoustu informací. „Zábavné“ to naštěstí bylo, čímž myslím, že to nebylo zbytečně přehnané a patetické, což jsem trochu očekávala. ()

BOURQUE

Silný a smutný príbeh, ktorého základom sú skutočné udalosti (bostonský maraton v roku 2013). Kompaktný príbeh, kde ani trošku dlhší pasáž nevadí. Veľmi dobré herecké výkony a dobre vybrané herci/herečky. Príjemné prekvapenie od P. Berga (aka režisér) a od M. Wahlberga (také emócie som od neho už dávno nevidel). Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Evander

Den patriotů je naprosto průměrným akčním béčkem. Dá se tedy bez problémů zhlédnout, pobaví, ale patrně neexistuje důvod, proč se namísto něj nepodívat na cokoliv jiného. Otázkou je, jestli takto závažné téma nezasluhuje lepší a hlavně věrnější zpracování? Třeba formou dokumentárního filmu mapujícího nelehkou práci záchranářů i vyšetřovatelů, namísto filmu, který se snaží vytvořit několik málo superhrdinů. Den patriotů není špatným filmem, jen mám pocit, že není vhodným zpracováním této tragické události. 68% ()

Ben Nevis

Už se natočily bezvýznamnější události než teroristický útok o pár mrtvých, ale film má hlavně bavit, což se Dnu Patriotů daří. Čečenci (všimli jste si, že národnost tam skoro není zmíněná?) jsou vyzbrojení jako kdyby šli lovit Ramba s Predátorem, takže o efektní výbuchy není nouze. Příběh není unyle klišovitý s bezchybnými policajty (ve filmech většinou nestřílejí do vlastních) a Sherlockem, který vydedukuje od obalu od Kitekatu, kde najdou teroristy zítra ve 12.00. Taky tu hraje roli náhoda ve větší míře, než bývá ve vymyšlených příbězích. Vytkla bych však zbytečně moc postav, které mají pouze za úkol dojmout, a ve filmu se objeví jenom proto, že z nich novináři udělali celebrity. ()

helloween93

Druhá spolupráce režiséra Petera Berga a Marka Wahlberga v roce 2016 a třetí celkově byla horší než Lone Survivor, ale mnohem lepší než ultranudný megapropadák Deepwater Horizon. Po Bayovi druhý největší specialista na patos Berg divákům zprostředkoval svoje pojetí Bostonského atentátu včetně pátrání po pachatelích a jejich dopadení. Postava Wahlberga byla nějakým zázrakem téměř u všech podstatných událostí, což je vzhledem k tomu, že hraje seržanta nejspíš značně zkreslené. Snímek si zaslouží pochvalu za perfektně nasnímanou přestřelku s policií, při které se vám tají dech. Pro duo Berg - Wahlberg je trochu škoda, že po Deepwater Horizon v kinech propadl i Patriots Day. 3* ()

mala_kea

Hlavní problém filmu je především scénář, snažící se extrémně akčně popisovat tragickou událost, která není na papíře nikterak poutavá, a nejsem si zcela jistý, zda se hodí pro zfilmování. Berg v rámci možností natočil maximu, co šlo a podařilo se mu poslední část filmu přenést ve stylu Patroly, sugestivně a realisticky. Nedá se upřít snaha pracovat s hrdiny tragické události, ale samy o sobě nejsou tolik zajímavé, aby táhly film a některé dostávají minimum prostoru. Typický závěr se skutečnými účastníky vyzní úplně do prázdna a cílená podbízivost vyloženě hraje na nervy. Co mi vadilo, tak určitá přehnanost zpracování a jakým způsobem všichni táhnou za jeden provaz, včetně "úředníků". Chápu, že taková tragédie lidi spojuje, ale zajímalo by mě, nakolik z toho byl odraz skutečnosti..... ()

Rathalos

Vynikajuco spracovana drama podla skutocnych udalosti o tejto tragickej udalosti z roku 2013,ktora sa odohrala pocas maratonu v Bostone,po hereckej stranke to nemalo ziadnu chybu,reziser Peter Berg opat dokazuje,ze je vo svojej profesii vyborny,pre mna je to pat-hviezdickova zalezitost...:-) ()

Stíba

Skvěle odvyprávěné včetně zapojení reálných záběrů kdy celá onička dává maximální pocit autentičnosti a sžití diváka s celým průběhem. Berg + Wahlberg začíná být velmi osvědčená dvojice a je vidět, že jim to klape. ()

Rockerman

Byť útoků teroristů po celém světě přibývá a některé mi už splývají, na ten bostonský si pamatuji velmi dobře. Myslím, že tvůrci filmu udělali maximum pro to, aby nám přiblížili všechny okolnosti kolem této tragédie. Velmi mě zaujala pružnost a operativnost policejních složek při pátrání po teroristech. I Američané chtějí "bojovat" proti islámské hrozbě láskou, ale přece jen je jejich boj daleko úspěšnější a efektivnější, než u bezradných evropských zemí. V Evropě by prohlásili, že se jednalo o dva pomatence, kteří se zcela vymykají jinak mírumilovným muslimům. Ten závěr je prostě pro Amíky nutností, protože na rozdíl od nás, oni to své vlastenectví nehrají. P. S. Až někdo natočí podobně dobře film o sesuvu půdy v Guatemale, se zájmem se na něj podívám. ()

rukay

Neskutečně dobře odvyprávěný příběh. Perfektně uchopená expozice, která zároveň představuje postavy, a zároveň dostává pomalu diváka do varu. Dokumentární styl a kompozice ze skutečných kamerových záběrů jde na dřeň až to mrazí. Jak by ne, když jedinou fiktivní postavou je tu seržant Saunderse ztvárněný Wahlbergem. Není nouze o netradiční záběry kamery, chytlavé a zábavné úhly nasnímání obyčejných osudů obyčejných lidí. Následné vyšetřování je jedno z nejlepších co jsem viděl. Uvěřitelné, přehledné kde je to potřeba, se závěrečnou přestřelkou která ždímá emoce. Americký patos tam je, ale upřímně, když Kazachstánci ládují hřebíky do papiňáků, tak se v každém soudném divákovi musí vařit krev. Zasloužených 5*****. ()

hrudka

Tvůrci si měli rozmyslet, jestli chtějí natočit dramatický thriller podle skutečných událostí (vlastně jsem si nevšiml, že by na začátku byl titulek "podle skutečných událostí"), nebo dokumentární film. Dávám plus za hudbu, střídání autentických/filmových záběrů pro vykreslení atmosféry a pár scén, které mě rozesmály, ačkoli byly zřejmě myšleny vážně. Občas si uvědomím, jaký nejsem patetickej patriot, sorry. ()

tomik99

Filmy podle skutečných událostí jsou vždy silné a není tomu jinak ani u „Dne patriotů“. Začátek je možná trochu slabší, ale po bombovém útoku se to rozjede a začíná prakticky dvouhodinová honička po dvou teroristech. Film má napětí a věrohodně vykresluje atmosféru bostonského útoku na maratonu. Konec filmu je taktéž velice silný. Je důležité točit takovéto filmy, aby lidi viděli pravdu, kterou občas vidět nechtějí. I když bylo by mnohem lepší, kdyby k takovým útokům vůbec nedocházelo a filmy by nebyly potřeba. ()

DAPDO

Po trošku nudným začátku, kdy můžeme sledovat bezproblémový a zamilovaný americký rodinky, přijdou výbuchy. Čekal jsem to natočený, přiznám se, trochu líp, ale ve filmu jsou použitý záběry ze skutečnosti, takže to zas až tolik nevadí. Pak už následuje chaos, pátrání a chycení teroristů. Jednička za výběr herců, když se na konci podíváte na lidi, kteří byli ve filmu ztvárněný, hodně se to podobá. ()