Den patriotů

• USA Patriots Day (více)

Figu

Pořád dokola. Berg - Wahlberg, historická zajímavá událost podložená fakty, parádní scénář, supr hudba! Nic víc, nic míň. I přes to, že jde o maraton, film vám uteče jak skok do dálky a co je pozitivní - čiší z něj spousta kvality, baví a je to napínák! Mark má momentálně životní herecký období plný formy a správnou ruku při výběru rolí do fajn filmů! 70% ()

Rocky88

Úvodní polovina je dost utahaná, střihač měl dostat více prostoru. Co si budeme povídat, Berg není vypravěč. Je to řemeslník, který vyniká po technické a akční stránce, což dokázal předtím v Kingdom, Lone Survivor i Deepwater Horizon. A právě proto je druhá polovina filmu to, co si zaslouží pozornost. Vyšetřování, pronásledování, přestřelka na ulici a závěrečné dopadení čečenskýho honimíra. Na druhou stranu, Berg taky není Greengrass, tentokrát zde chybí dramatická koncovka, která by se člověku zaryla pod kůži. Kdyby první půlku filmu prostříhali, nejspíš bych šel s hodnocením i výš, takhle zůstanu s hodnocením u průměru, protože je tu zkrátka moc nudy a žádná katarze. Pár řádků k hudbě - místy jsem si myslel, že jsem si někde vedle pustil soundtrack k Gone Girl. Reznor s Rossem se mi sem moc nehodili... ()

Nach

Skoro až dokumentární rekonstrukce s áčkovými hollywoodskými esy. A Peter Berg jako režisér. Prostě žánrovka jak vyšitá. A skutečně, povedené drama z něhož jde cítit touha být maximálně věrný skutečnosti a mapovat vše tak, jak se to stalo. Občas vše vyznívá mírně propagandisticky, ale čert to vem! Tohle se prostě jako celek povedlo a určitě se na Den patriotů rád zase podívám. 80% ()

bourec

Patosu kýbl,ale neva.Je to americký,tak proč se divíme.Navíc zrovna my.Film je natočenej docela zábavně,sice dost povrchně,ale je to Berg,takže psychologie stranou.P:S:Verbal už několikrát potvrdil,že je to hovado z míst,který nemůžu ani cejtit.Škoda že ti mícha končí mezi pánvema a hlavu máš na hovno.Navíc podobnejch jako ty je tady víc.Nejvíc se směju názoru,že všechny americký případy terorismu jsou sehraný divadla.WTF!!!!!!!!60%. ()

Streeper

O útoku na bostonský maraton v roce 2013 jsem věděla, dokonce jsem tam měla i kamaráda, který byl naštěstí vzadu, když to začalo vybuchovat, jen nechápu, jak to někdo může udělat. Navíc jsem netušila, jestli se útočníci vůbec našli, proto to pro mě byla zajímavá podívaná, sledovat hon na teroristy, líbily se mi ty šťastné náhody, jak se vlastně k teroristům dostali a jak je našli. Bylo to plné napětí, emocí a líbilo se mi to vyvážení příběhů. ()

C0r0ner

Patriotismu a patosu je tam plno, ale co můžu vytknout, když se to tak jmenuje? Berg je navíc schopný i na relativně dlouhé stopáži udržet tempo po celou dobu a navrch přidat jednu kulervoucí přestřelku. Ze začátku je člověk ztracený v množství postav, ale během půl hodiny je všem dohadům konec a nastává maximální zábava. 90% ()

Wormboy

Ano, po troch tematicky uplne odlisnych, ale spracovanim defacto identickych filmoch, mozem kludne povedat, ze Patriots Day je klasicka Bergovka...a ja som teda spokojny. ()

Pajky3

Mám rád příběhy podle skutečné události a tenhle je již druhý, který jsem k tématu Bostonského útoku viděl a první, který se zaobírá přímo útokem a jeho následným vyšetřováním. Ale vadila mi na něm jedna věc - hlavní smyšlená postava. Film by se obešel i bez ní a působil by mnohem lépe. Takhle přinejmenším podivně působí, že se jeden policajt dostal úplně ke všemu, co se dělo. Škoda, i vzhledem k tomu, že Wahlberg mi jako herec nevadí. ()

Juto

Ako prerozprávanie tragédie, ktorá mala chvíle hrdinstva medzi uniformovaným personálom a neúnavnými civilistami, svoju prácu film zvláda. 7/10 ()

laik_60

Napriek patetickému patritizmu najmä v závere filmu, som bol spokojný. Naháňačka a prestrelky boli skoro až autentické. Tej muslimskej žene som uveril všetko, a mám z toho strach. Proti takému presvedčeniu nemáme veľa šancí, keď si oni niečo zaumienia. :( ()

mortak

Věrné skutečnosti, strhující, a nabité emocemi. Jednou, ovšem podstatnou vadou na kráse, je vymyšlená postava hraná Wahlbergem. Často je citován názor jednoho Bostoňana: "Nechceme vidět lidi, co tam nebyli. Obzvláště pokud jsou všude." A těm, co tady film kritizují za patos, zkuste si na chvíli představit, jak ležíte ve své krvi s nohama propíchanými hřebíky. Díky tomuto patosu se Amerika po každé nečekané ráně zvedne, napřímí, a vrátí ránu s daleko větší silou. Kéž by se toto dalo říci o Češích. ()

dr.fish

Dovedu si představit jak u toho zástupy Američanů slzí dojetím. Když se všichni semkneme, tak na nás teroristi nikdy nevyzrají. To je hlavní motto filmu. A i jinak je to bohapustý blábol. Akce minimum, ne že by na tom tolik záleželo, ale je to jediné co Berg umí točit. V podstatě je ve filmu jedna dobrá scéna výslechu manželky teroristy. To je vše 45% ()

URBAN

Je to dosti podobné na Deepwater Horizon, ale ne úpně tak dobré. Nedrží si tak úplně tempo. Mark Wahlberg to moc nedokáže udržet, ale technicky je to natočeno dobře, ale myslím že byly byla i jiné příběhy na toto téma, které by mohly být zajímavější. ( 24.9.17/MAC ) ()

panMartin

Po trošku nudným začátku, kdy můžeme sledovat bezproblémový a zamilovaný americký rodinky..... Film inspirující se tragédií v Bostonu. Pak už následuje chaos, napětí, pátrání a chycení teroristů. Zdá se že spolupráce Berga s Wahlbergem přináší růže a oběma pánům to evidentně sedí. Bál jsem se toho jak je film moc dlouhý ale nakonec to ani nevadí, střídání reálných a filmových záběru bylo velmi povedené, příběh a lapeni atentátníku strhující i když při přestřelce policajti dostávali co proto, a nakonec byli tak zmateni že šli proti sobě. Trochu mi tam vadily ty klišé, ale celkově to bylo napínavě natočené. Ve výsledku je to film, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

Sabrewulf

Tak Peter Berg nám konečně dospěl? Tedy ne, že by všechno, co natočil předtím, byly vyloženě kraviny, ale tohle je v mých očích od něj jediný seriozní film, který mě držel v napětí a pozornosti celou dobu stopáže. Jen tak dál. Přestřelka (tedy spíš bouchání) parádní. Je mi až smutno, když si uvědomím, že tenhle film vzdává poctu policistům, zatímco dneska na ně pošahaný západ plive. ()

chelseaman22

Už mě vážně se*e, kam všude se VÁLENDA-BERK nenacpe. Bohudíky scénář je napsán bezvadně proamericky, takže do celého konceptu zapadá VÁLENDA-BERK jako prdel na hrnec. I přes nataženou metráž nelze říci, že by snímek měl hluchá místa, což je vzhledem k hereckému obsazení překvapivé. 77% ()

Qitek

Na pomezí silných třech a standart čtyři. Trochu roztahaný, ale jako rekonstrukce funkční záležitost s patosem, co mi nevadil. Díky čau. Na Berga, toho blázna co asi spí v USA pyžamu good. ()

viperDavid

Zase tak působivé to nebylo. Na děj ohledně bombového útoku v Bostonu si člověk hodně pamatuje, protože tupci zamněňovali čečensko s českou republikou. Děj není špatný a taky není vymyšlený, ale bohužel těchto skutečností je najednou tolik, že si člověk nevybere jestli je to Boston, Londýn nebo Paříž a o každém atentátu se nadá natočit film. Filmu trošku škodí právě ta tuctovost. ()

Johnny.ARN

Už len za prestrelku vo Watertowne si to zaslúži hviezdu. Priblíženie skutočných udalostí amíckou optikou treba vždy brať s rezervou, ale človek sa aspoň dozvie viac a na jednom mieste, ako zo správ. 3 z 5 ()