Den patriotů

• USA Patriots Day (více)

Unrealik

Prostě dokument o nedávné události. Vidět jej s odstupem třeba dvaceti let, bylo by to asi lepší, přece jen teď mám ještě příliš v paměti reálnou předlohu = chybí momenty překvapení. ()

Mark1983

Co se mě týče, já byl s filmem maximálně spokojen, ač i u tohoto filmu Berg dokazuje, že dějovější filmy dle autentického příběhu zvládá opravdu perfektně. Stejně tak u filmů Na život a na smrt a Moře v plamenech. Jiní filmoví tvůrci by se možná koncentrovali jen na tu chvíli, kdy došlo během maratonu k výbuchům, pak by možná bylo jen nudné vyšetřování a pak něco málo na konci. Ale Berg a jeho tým to vzali, alespoň myslím, za ten nejlepší konec, jaký mohli. ()

Sheemass

Podle skutečných událostí natočený film o bombě, maratonu a pár policajtech. Pokud nebudeme brát v potaz americkou vlajku v pozadí a silné vlastenecké řeči, tak nám zbývá zajimavý příběh, parádní honička a přestřelka, která se opravdu povedla. Film má poměrně dobré obsazení, i když místo Marka Wahlberga si osobně dokážu představit nějakého jiného hrdinu. Na závěr lze říci, že film má pomalejší rozjezd a čekání na výbuch je poměrně otravné, ale vše je nakonec přebito skvělou akcí, která stojí za zhlédnutí. ()

zekon

Velmi slušně zpracované stylem dokumentu. Pěkně zpracovaný příběh přímých účastníků té prasárny. Je třeba si tak nějak uvědomit že tohle se k nám blíží a čeká nás to taky. Takových čmoudů si sem napouštíme denně. A nic těžkého, vyrobeno z dostupného materiálu, odložený batoh...... koho z toho nemrazí je divný. Jen jedna věc nad kterou jsem musel hoooodně přimhouřit očka. Já si vždy myslel že nejblbější policajty máme my. Tady mi to připadá že buď z těch US cajtů udělali neskutečné dementy nebo takoví opravdu jsou? ()

w.w.

Ja som sa nudil, videné na 2. pokus - pri prvom som zaspal, nezvládol som úvodnú 30 minútovku nudy kým príde výbuch, prvá akcia asi až po hodine. Kto má rád dokumenty a nepotrpí si na akciu tak bude spokojný. Zaujímalo by ma či aj v skutočnosti nechali policajti hodiť po sebe 5 náloží kým ich dostali. ()

Denzen

Peter Berg je po Bayovi najlepší režisér výbuchov a akčných prestreliek, aspoň z môjho pohľadu. Dve explózie na ulici plus strieľanie na sídlisku ponúkajú vynikajúci zážitok. Bohužiaľ, keby som mal porovnať tento film podľa skutočných udalostí a predchádzajúce Deepwater Horizon, horiaca ropná plošinka sa mi páčila viacej. Hlavne nie je tak príšerne rozťahaná (Patriots Day nemusel zbytočne ukazovať všetky milostné životy policajtov a rovno prejsť na výbuchy) a tiež sa mi Wahlberg viacej hodil do drsného šéfika ako neschopného policajta (jeho postava Tommy Saunders v skutočnosti ani neexistuje). 70% ()

MKV

Rozpočet: $40,000,000▐ Tržby v USA: $31,886,361▐ Tržby celosvětově: $49,064,425▐ Tržby za prodej DVD v USA: $3,151,382▐ Tržby za prodej Blu-Ray v USA: $4,488,853▐ Super film, ale ze začátku mě teda vůbec nezaujal. Samé zdlouhavé dialogy, které člověka stále nutily k uvaření kávy nebo otevření dalších chipsů. Film jako takový byl pojat skvělě, příběhově se povedl a ukázal člověka, jak to asi bylo při tomto útoku. Žádná přehnaná akčňácká rubačka ve stylu Michale Bay... 75% ()

OliverOne

Tehdy jsem tuto událost pozorně sledoval a po zhlédnutí jsme byl mile překvapen, jak se jim to podařilo zfilmovat. Pochopitelně některé záběry jsou překořeněné, ale jen z důvodu, aby udržel napnutého diváka v křesle a to se povedlo. ()

Kivis

Tahle akce byla v realitě tak napínavá, že k ní v rámci filmového zpracování težko přidat něco navíc. Vzpomínám, jak jsem to tehdy do noci sledoval a hned si na Google mapách hledal, kde se akce odehrávala. Den patriotů opravdu nic navíc nepřinesl, ale zároveň nic nepokazil. Velmi kvalitně zpracované akční scény, proložení skutečnými záběry a na konci výpovědi skutečných hlavních hrdinů. To jsou filmařské techniky, které se nabízejí na první dobrou a je vlastně dobře, že do nich filmaři šli. ()

drunkman

Vlastne jedine, co tu za neco stoji, je prestrelka. Jinak je to dokument boostnuty o to, jak uzacni a semknuti ti Americane jsou. Jen pro poradek - atentat hrozny, bezpochyby - ale na zacatku drzi smutek za 26 obeti masakru ve skole. To je 12x vic obeti, nez z maratonu. A pritom o tom se nic nenataci a podobny masakry se deji kazdy druhy mesic. Tady z toho bychom meli pomalu ronit slzy.. Dlouha propaganda, ale z ucty k tem policajtum, agentum, ucastnikum aspon 3 hvezdy. Jen proste nevidim uplne pointu "dramatickeho" filmu pojateho jako dokument. ()

Tafi.CK

Málo kdy po nějaké filmu nevím, co k němu napsat. Peter Berg měl nelehký úkol - natočit divácky atraktivní film, co nejvěrnější skutečné události a vzdát jím hold všem lidem, kteří toho dne obětovali vše co mohli ostatním a já mu za to tleskám. Po shlédnutí mám jen dvě přání. První, aby nebylo už moc důvodů k natáčení takovýhle filmů a druhý, že ty, co se objeví chci vidět minimálně stejně kvalitně natočené. Patriots Day není jen filmem, je vzpomínkou, je něčím co vzbuzuje respekt k lidem co dokážou pomoci ostatním, je připomenutím lidské jednoty, je výbornou prací. 5/5 ()

mlock

Byl by to velmi slušný film, nebýt 1 radikálniho nesmyslu: když podle GPS znali polohu atentátníků, ve skutečnosti by uzavřeli oblast a vlítla na ně nějaká taktická jednotka, nejspíš se vzdušnou podporou. Tady přijíždějí postupně nekoordinované, většinou jednočlenné hlídky místních policistů bez potřebné výbavy, jednají úplně chaoticky a nakonec jim 1 ze 2 atentátníků ujede. ()

Bogrant

Berg po Deepwater Horizon prichádza s ďalšou ťažkou americkou skúškou lojálnosti a nezlomnosti podľa skutočných znepokojujúcich udalostí. Už od prvého momentu vytvára dusnú atmosféru, ktorú ešte viac prehĺbi výbuch (taktiež blízka kamera), ktorým to však nekončí, práve naopak, naberie to ešte väčšie obrátky, ktoré sú v nočných scénach tak vybrúsené, že nedýchate. Najmä tá prestrelka! Napriek názvu, žiadny prehnaný patriotizmus a velebenie hlavných hrdinov tu nečakajte. Skvelý film. ()

Bragi66

Nepříliš šťastne uchopený příběh, který sice s velkou naléhavostí vypráví o skutečné události, ale bohužel příběh není dobře postavený a je založený z velké části na pocitech jednoho z policistů, který byl přímým účastníkem výbuchu. Není tam skoro nic o pozadí pachatelů a rozplývá se to do uhysterčené apotheosy poškozených. Další příběh, který se omlouvá za nefilmařský přístup tím, že popisuje skutečnou událost. ()

Konev

Ano, napínavé. Podle skutečné události. Dobré herecké obsazení...ale aby vystřílel policista z 10 m zásobník a netrefil se, nebo aby šel policista k té lodi a neměl ani prst na spoušti, nebo aby byl u policie zaměstnán policista, který pajdá, protože má nemocné koleno, no tak to je přinejmenším divné. ()