V polovině devatenáctého století se v provinčním německém městečku zdá být vše klidné, tiché a půvabné. Ale Vojcek (Klaus Kinski), střelec, který byl přidělen jako vojenský sluha, slyší hlasy – svět se zbláznil, přinejmenším v jeho vlastním kosmu. Pro kapitána je Vojcek komickým zázrakem – nevzdělaný, ale odvážný, plný nevyužité energie. Pro místního lékaře zase kuriozitou a předmětem krutého zkoumání. Čtyřicetiletý Vojcek má mladou ženu Marii a malé dítě. Slepě je miluje, ale Marie se i navzdory občasným pocitům viny a výčitkám oddává nemanželským aférkám a flirtování. Když ho kapitán začne častovat uštěpačnými narážkami, že je paroháč, Vojcka ovládnou jeho vnitřní démoni a hlasy. Dožene ho šílenství k činům? A jakým? (Cinemax)

Pisoarec

Podobně znějící jako Stroszek, ale mnohonásobně lepší. Divadelní hra, kterou sem mohl vidět ve svém oblíbeném ,,Švanďáku" mě celkem zaujala, a tak sem byl rád, když sem mohl spatřiti i filmové zpracování. Výborný Klaus Kinski skutečně exceluje a díky téměř až divadelní režii a lehce teatrálnímu herectví vypadá snímek jako hodně působivá a nákladná divadelní inscenace. Příběh o podpantoflákovi a otloukánkovi, kterému každý sere na hlavu, ale který, když je třeba dovede poměrně jednoznačně a jasně vystrčit drábky se zkrátka Herzogovi povedl na výbornou. ()

Gletschertor

Woyzcek! Jíst Hrách!... Kinsky podivně zkrocený po natáčení Upíra Nosferatu, se sotva narostlou prořídlou pokrývkou hlavy, svého poblouzněnce zvládá výborně. Navíc ten Herzogův zvláštní styl... Scéna běsnění na louce my zůstane dlouho v hlavě. ()

sibskyn

"Líbil se ti tenhle film? JANEIN". Tohle se mi těžce hodnotí. Na jedné straně jsem naprosto učarovaný vizuálem, kamerou a ten Kinsky " Wow" ten jeho pohled vás dokáže v noci strašit. Na druhé straně jsem se chvílami dost nudil, a dokonce jsem si musel u prostřed filmu udělat přestávku a jít si na 20 minut lehnout, abych se mohl dodívat na konec. Takže suma sumárum. Stojí to za zhlédnutí, ale nečekejte, že se budete nějak bavit. ()

corax8

Bohužel jsem film viděl s českým dabingem. Což je naprosto příšerná záležitost. Jen težko jsme si ho odmyslel a soustředil se na oststní filmovou práci. Klaus Kinski rozhodně nezklamal, ostatní je průměr. Od režiséra jsem rozhodně viděl lepší filmy. Alespoň jsem se pokochal pohledem na Telč. ()

M.Gift

Výborně udělané. Mé první opravdové setkání s Kinským, který doopravdy exceloval. Tentokrát nebylo původní dílo ani okleštěno, ani nijak zostuzeno. Dokonce si myslím, že sám Buchner by byl spokojený. Co na tom, že Kinski byl na tuto roli vlastně už starý. Povedlo se mu ve Woyzeckovi najít ještě jinou stránku. Herzog může být po právu hrdý, že si ho Kinski vybral. Sám je totiž tak trochu Woyzeck. ()

JARDAHONDA

Divadelní drama zoufalého a neštastného vojáka, kterému ubližuje jeho okolí natolik, že jen velmi obtížně si dokáže zachovat zdravý rozum a lidskou důstojnost, napsal okolo roku 1830 mladý německý autor Georg Buchner podle skutečného příběhu Johana Christiana Woyzeka, který v Německu roku 1821 ze žárlivosti ubodal svou ženu a následovně byl odsouzen a popraven. Film Wernera Herzoga byl natočen roku 1979 v hlavní roli se skvělým Klausem Kinským a znamenal skutečnou událost evropské i světové kinematografie. Pro českého diváka určitě není bez zajímavosti, že film se většinou natáčel v jihomoravské Telči a jejím okolí. ()

Honey007

Psychologický bizarní příběh odehrávající se v Telči :) Díky kameře a střihu se Herzogovi podařilo vytvořit unikátní atmosféru, která je místy až ubíjející. Trošku silnější kousek, který ne každému sedne, ale rozhodně stojí za vidění! 60% ()

bloks

Veľmi statický film, čo je pre historický film tej doby normálne. Dlhé zábery pomáhajú vyniknúť Kinskému, ktorý podáva extrémny výkon, hlavne pri vražde. Vlastne je to film, kde to všetko stojí na Kinskom. ()

StaryMech

Zlomky Buechnerova textu, které ve své "pomatené poetice" (LISCHAI) předjaly expresionismus (o absurdním dramatu nemluvě), Herzog podává jaksi umrtvené, zalité v příznačném náměsíčném rosolu, po okrajích zdobeném Telčí ; Kinski se do role nehodí nejen věkem. (Jeho projev obecně by podle mě snesl lecjaký přívlastek vyjma ono dnes tak upatlané "geniální".) Ze zdejších příspěvků mám kromě výše citovaného nejblíž k MADSBENDERovu. ()