Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

Martin741

Scenar k filmu Presumpce viny je vyborny, ale vsetko ostatne je len priemerne : od rezisera Carl Franklina, ktory odviedol len priemernu pracu, cez priemerny herecky vykon Denzela Washingtona /ktoreho ako herca uznavam...../ az po sice krasne cokoladky, ale tiez iba s priemernym hereckym talentom. 61 % ()

Figu

Díky mé nové práci a novému kolegovi mě napadlo na Presumpci viny kouknout. On totiž kolega žere filmy s Wasihngtonem, tak mi o nich básní od nevidím do nevidím, že mě to už občas točí, ale vždy to přetáhnu na nějakou Willisárnu či Arnoldovku. O Presumpci viny mě toho moc neřekl a proto jsem rád, že jsem to viděl bez něčeho očekávatelného. Parádní zápletka, dobrá atmoška plná napětí a skvělý Denzel. Supr thriller, který vřele doporučuji. 80% ()

starbrejkr

Co se týče hodnocení, naprosto se shodnu se zdejším průměrem. Takové hodně pěkné tři hvězdičky. Kostra příběhu opravdu není žádný zázrak, ale film je natočen dosti zručně a s velkým přehledem, díky kterému je i přes ten ohranější příběh tempo hnáno dost dopředu. Denzel v hlavní roli je navíc jistota a jeho role jen podtrhuje jeho ne úplně kladně vyhraněné postavy posledních let. Ne že by se jednalo o nějaký Training Day, ale už to prostě není ten Mirek Dušín z Případu Pelikán nebo Krvavého přílivu. Film tak v podstatě vytřískal skoro vše, co šlo - snad až na závěr, u kterého by při trošku menší konformnosti šlo vytřískat trochu víc a posunout film jako celek na zapamatovatelnější úroveň. Na závěr se musím ještě pozastavit u Evy Mendes. Ta ženská je taková krasavice, až to hezký není. Herecky sice žádný zázrak, ale pozornost ještě hezkých pár let bude táhnout na každý film, kde se objeví. ()

Radiq

Za naprosto nesmyslným českým názvem stojí drama, které se kvůli lžím a následnému nedostatku času (než se na to přijde) stalo celkem napínavým. Dean Cain v jedné z jeho lepších rolí, ostatní průměr, ale nejlepší byl John Billingsley. Jinak o tom není co říct, protože je to jinak dost průměrné. ()

otík

Dobrý napínavý thriller s tradičním Denzelem Washingtonem v roli policisty, který v dobré víře že pomáhá manželem bité ženě jí naletí na lep. Ještě že má jeho téměř bývalá žena, krásná Eva Mendes, ještě stále s ním trpělivost a jako detektiv mu řádnou měrou pomůže. Hudba: Graeme Revell ()

Jaňo

Franklin tento film "vyklepal" naozaj s citom, Washington prepiekol do chrumkava a Eva Mendes dodala tú správnu korenistú chuť. Niet čo dodať - chutný, šťavnatý burger na filmoví večer s dávno známou prílohou... ()

LeoH

Zábavný, svižný, inteligentní kousek na jedno použití. Být tam ještě špetka originality, přesahu či atmosféry – aspoň něčeho z toho –, bývalo by to bylo za ****. ()

viperDavid

Nezadržitelný Denzel si zase užívá s latinsko americkou čubkou a málem se z toho zesere. Naštěstí je to šéfik poldů tak si sem tam vypomůže nějakým drobným podvůdkem. Člověk je pak tak trochu na rozcestí jestli je to klaďas nebo prolhanej hajzlík. Asi to druhé, ale co člověk si musí užívat dokud to jde ()

-dRaGoN-

Thriller u kterého se nebudete nudit. I když lze většinou s předstihem předpovědet jak se bude příběh vyvíjet, najdete zde i části které překvapí. Průměrně natočené s průměrnými hereckými výkony 7/10 ()

July

2.3 hodiny = 20 minut zpoždění na Markíze (měřím to), 15 minut milostného života hlavního hrdiny, 15 minut s nešťastným lékařským verdiktem a teprve zbytek napínavý krimithriller (a to ještě s reklamami). Můj nelékařský verdikt zní: veskrze průměrovatý průměr, dokonce i strůjce spiknutí není nijak překvapivý (popravdě, spíš jsem byla překvapená, když to tak chvilku nevypadalo) a herci ujdou. Šok z dvojnásobné brutální vraždy, jak avizuje text distributora, se v městečku nekonal. Na sobotní večer bych si představovala lepší film, ale rozhodně to není špatné. Jen příliš ohrané. Blofeld: Mučit ani zabíjet se nebude :-), ale noir bych si představovala zachmuřenější, bez těch jasných barev a živé hudby, s větším důrazem na napětí a méně líbezným závěrem. Ale femme fatale tam je, to nelze popřít... ()

neoBlast

Když o sobě postava Denzela Washingtona v úplném závěru prohlásí, že je hlupák nelze než souhlasně přikyvovat hlavou. Celý film se tak chová a nebýt charismatu v tváři Washingtona, tak by byl problém Presumpci usledovat. Pár napínavých scén jako třeba ta s faxem se najde, ale jinak jde o nudu k uzoufání. Jo, a ten otravný sidekick Johna Billingsleye byl jako co? 40 % ()