Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Anderton

Lovcov myšlienok som videl tesne po Útoku z hlbín, takže som už bol správne Harlinovsky naladený. Triler je to dobrý, ale na to, aby ste dokázali upútať v tomto populárnom žánri, kde už divák videl všetko a je pripravený na akýkoľvek šokujúci zvrat, vám nestačí ani takéto cool obsadenie, ak nemáte nejaké skryté eso v rukáve, po ktorom divákovi spadne sánka. Lovcom toto tiež chýba, ale na sobotný neskorý večer je to fajn. ()

Frajer42

Snímky, kde se na uzavřeném prostoru pohybuje několik postav, přičemž jich postupně ubývá, bývají velice divácky vděčným tématem. I když se jedná o bandu příšerně napsaných postav, tak se stále ve vzduchu vznáší to kouzlo, kde si můžete vsázet na svého vraha - favorita a postupně sledovat, jak jednotliví dementi ubývají ze scény. Film má tempo. Mrtvoly rychle přibývají, takže v rámci jednohubkového béčka film má potenciál zafungovat a zabavit. Chtělo snad jen trošku lepší scénář a film mohl klidně mířit výš. Slabší tři kousky. ()

AllShallFall

Až na pár okatých chyb to bylo dobré. Celkem solidní a promyšlené vraždy se mi líbily. To způsobilo hodnocení ze 3 na 4*. Tyhle žánry mě totiž dokážou oslovit, takže ty nedostatky dokážu spolknout. ()

swamp

Rozhodně to vše začíná zajímavou myšlenkou! Časem se to ale zvrhává k teen "vyvražďovačce"! Děj pomalu sklouzává ke špatnému "béčku"..závěr nám ovšem dokazuje, že právě takový film je! Při celém filmu jsem se poměrně bavil, tak proto zlatý střed! :) ()

Fingon

70% Val Kilmer si tu střihnul spíše epizodní roličku učitele a Christian Slater zařve hned v prvních minutách na ostrově, pak se z toho stává no name masakr. Film se místy snaží o přesun do hororu, naštěstí pro mně se mu to moc nedaří. Vcelku povedený snímek s dobrou kamerou. ()

Campbell

Pěkný komorní film. Harlin skvěle natočil thriller který možná někoho i vyděsí. A konečně po nějaký době jsem byl z konce mile překvapen. ()

eLeR

Toto je film, ktorého začiatok som videla asi najčastejšie zo všetkých filmov. Vždy som zaspala. Nebolo to zlé a raz sa mi to podarilo dopozerať. Atmosféra celkom v pohode, Kilmer potešil. ()

klerik

KOCKA+IDENTITA Harlin sa prestal zabávať (Utok z hlbín, Formula) a opäť dokazuje, že je génius. Veď kto dokáže z námetu "pár ľudí na ostrove - kto je vrah?" natočiť adrenalínovú jazdu plnú nečakaných zvratov? Divák má síce obmedzené možnosti premýšľať dopredu, ale tajomnosti a brutalite to len pomáha oblbnúť nás a vzápätí prekvapiť. Mrazivý triler s perfektným podvodným finále... ()

SeBig

Je to sice takový levnější béčko, ale já se bavil po celý film. Hodně super vymyšlený scénář a tu poslední hvězdu přidávám za to jak to bylo nečekaný. ()

Arsenal83

Očakával by som vyššie hodnotenie na tejto stránke, minimálne o 10%. Zaujimavý systém vrážd, ťažko rozpoznateľný páchateľ a prekvapujúci záver. Aspoň teda na prvé pozretie. Ja nemám čo vytknúť a bol som maximálne spokojný. Plne odporúčam. ()

lola3121

Grupa budoucích elitních agentů FBI je přivezena na ostrov, kde má skládat závěrečnou zkoušku. Místo toho začne brutální vyvražďovačka ve stylu Deseti malých černoušků. SPOILER: Kdyby si ta krasomila udělala tu zkoušku s fosforeskujícími prsty hned, mohla pár kamarádům zachránit život. Ale zase by nebylo na co koukat... ()

rikitiki

Vyvražďovačka na ostrově, která může nabídnou jen a pouze různé bizarní způsoby násilných smrtí členů jedné izolované skupinky. ()

SOLOM.

Samotný děj i scénář jsou tím nejzajímavějším, ale i nejhorším na celém filmu. Co se týká samotných smrtí hlavních protagonistů musím uznat, že některé jsou geniální, že by záviděli i scénáristé filmů jako SAW či Nezvratný osud, ale některé jsou naprosto stupidní a nereálné. Nabízí se ale celkem působivá děsivá atmosféra, která postupně odhaluje zvrácenost a chytrost vraha, zároveň však i naivitu jednotlivých postav, které mají být údajně jednou nejlepšími vyšetřovateli FBI. Také výkony herců bych označil za velice rozdílné. Někteří podali podle mě velice dobré výkony, ale najde se tam i pár takových, kteří zahráli otřesně. Přitom jde spíše o neznámé herce. ()

Sofia

Zas tak špatný to nebylo...scénář místy hodně blbý, chování všech zúčastněných nelogické, ale aspon ty vraždy byly vymyšlené dobře :-) ()

matestlust

Nstotisíckrát ohraná vyvražďovačka,tentokrát v podání Rennyho Harlina.S postupem doby už ale tento mistr docela ztrácí na elánu a důvtipu,který dokázal do těchto tuctových námětů vštípit.Film rozhodně nezatracuju,občasný zvraty mě bavili moc,LL Coll J opět béčkařsky výborný...Ale prostě nic nového pod sluncem... ()

JASON_X

Předvídatelné (vrah je celkem zřejmý už od začátku) a zároveň nereálné (scénář je dost přitažený za vlasy). Ale to vůbec nevadí, naopak, tyhle filmy jsou takové schválně a je to tím pádem příjemná relaxační oddechovka na propláchnutí mozku, jsem spokojený. A povedené vraždičky. ()