Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Je to nabušený nápaditou akcí, je to vtipný, je to zábavný, je to Sindibád. Klidně bych si střihll i nějaké to pokračování. Komerční propadák hodně nezaslouženě a ty klasický animáče mi vážně budou chybět.....(27.9.2004)

Velké překvapení a nezasloužený komerční propadák. Jistě, příběh je jednoduchý až na samé hranici snesitelnosti. Sindibád má někam dojet, něco přivést a poznat jaké jsou ty správné morální hodnoty, ale celé je to zabaleno do neskutečně akčního balení s tempem, které marně hledají mnohé hrané Hollywoodské akční spektály. K tomu si přidejte hlasy slavných osobností, které postavy tak trochu formují (ano opravdu nestojí český dabing za nic) a absenci písniček, která film smršťuje ke stopáži, jenž jen těsně přesahuje tu krátkometrážní. I ten uslintaný pes je tentokrát legrační a skvělá hudba jen podtrhuje dojem z krásného pohádkového dobrodružství, ve kterém se sice dvě animační techniky trochu bijí, ale pokud si na to zvyknete, tak vám odměnou bude vůně dalekých moří a časů, ve kterých ještě bohové ze své marnotratnosti zasahovali do lidských osudů. A že zasahovali zatraceně stylově.....(23.12.2004)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/(12.1.2007)

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $73,992,524(9.12.2006)

Frajerský hlavní hrdina, ďábelská bohyně sváru a vtipná posádka i s uslintaným psem. K tomu nejen na animované poměry výborná akce s parádními hláškami. Kdo neviděl, ten moje nadšení nepochopí.(10.11.2006)

Těch klasicky animovaných filmů je veliká škoda. Takové dobrodružství, jaké mi poskytl animovaný Sindibád mi většina 3D animovaných snímků nenabídla ani zdaleka. Sindibád jsou vlastně takoví animovaní Piráti z Karibiku, jen krom Jacka Sparrowa jsem koukal na animovanou postavičku, a nechyběl ani Kraken. Finanční neúspěch je vůči DreamWorks strašně nespravedlivý. Jako jedni z posledních velkých Hollywoodských studií ještě 2D animaci nezatratili a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti jejich filmů je takové fiasko zklamáním, zklamáním nad tím, že kvalitního 2D animáku se už asi nedočkáme. Sindibád sice není stoprocentní 2D, ale těch tři-dé prvků je tam strašně pomálu, že mě vůbec nerušily a zajímavě doplňovaly zbytek animace. Bavil jsem se, a to hodně. Škoda jen, že nepřízeň platících diváků jen pomohla zatlouct jeden z posledních hřebíčků do rakve s klasickou animací.(25.1.2009)

Dobrodružné animáky má rád skoro každí, a ja nie som výnimkou. Sinbad má ešte navrch oproti väčšine rozprávok svojími fantastickými prvkami a zdravou akčnosťou.(9.1.2010)

Suverénna animovaná výprava do fantasy sveta tisícich morí s podivným vizuálom, ale zato s odzbrojujúcou chytlavosťou nie len fanúšikov Indiana Jonesa, či Jacka Sparowa. Veľkolepé akčné scény, prekrásna hudba, strhujúce tempo a príjemný humor v dobrodružnom koktejli, ktorý neprávom ostal v tieni komerčného neúspechu. 90%(9.7.2007)

Skutečný animovaný hybrid. Přestože na oko mi tohle spojení dvou animací nijak blízké není, nepostrádá nápad a bohyně chaosu je vyloženě lahůdka. Už kvůli ní alias Michelle Pfeiffer doporučuji originální verzi. I když je film jen takovým putováním od jedné atrakce ke druhé, atrakce to jsou mimořádně poutavé a zábavné. A především ono fantastično, s padnoucí hudbou Gregsona-Williamse, zachraňuje ten ubohý příběh s morální pointou, která je jasná už od prvních minut. Jakoby tomu ta úlitba dětem a tradici tentokrát vyloženě překážela, škoda.(6.5.2007)

Velmi dobrý DreamWorks animák s výborným obsazením (skvělá Michelle jako Eris, goddess of discord) a několika efektními druhy animace. Příběh i legenda funguje, baví se děti i dospělí.(2.3.2013)

Pěkné animované překvápko, vtipné a akční, pro menší i velké diváky. Sindibád se sice chová jako Jack Sparrow a také bojuje s "krakenem", nicméně film vznikl ještě před druhými Piráty z Karibiku, takže ho nemůžeme vinit z nějakého vykrádání. Dabing postav byl naprosto výborný, nejvíce se mi líbila podlá bohyně s hlasem Michelle Pfeiffer, s jejíž podobou a jejími změnami si animátoři doopravdy vyhráli. Jediná vada na kráse - klasická kreslená grafika se podle mě až moc tloukla s tou počítačovou - ve zmíněném úvodu s mořskou obludou to bylo obzvlášť do očí bijící.(23.4.2013)

Velice povedená pohádka i pro dospělé, poslední která nejspíše mohla konkurovat se stále zvyšujícím se trendem 3d pohádek, které mi ale poslední dobou jdou docela na nervy. (( ::(18.11.2005)

Moc příjemné..(7.11.2016)

Jednoduchý, klasický, ale zároveň celkom dobrý a sympatický príbeh (od Johna Logana, autora Oscarového Gladiatora) dokazal ponúknuť nie len fajn postavy, s ktorými sa nenudíte, ale hlavne akciu, ktorá je dynamická, nápaditá, grafický dobre spravená (ako celý film), ale hlavne (a predovšetkým) vynikajúco hudobne podporená. S veľkej časti práve hudba Harryho Gregson-Williamsa posúva film výrazne vpred. Obľúbený soundtrack: Rescue, Heroics. 85% - 4*(14.11.2015)

Videla som už aj horšie veci ako toto....(12.1.2013)

na male deti to fungovat jednoznacne musi. na dospeleho moze a nemusi. ja som skor niekde uprostred. prva polka nic moc, finis celkom fajn. nenudil som sa a zvladol by som aj repete. take mile dobrodruzstvo s vtipnym hlasom brada pitta :)(19.6.2007)

Velice pěkná animace doprovázená spoustou detailů ještě více oku lahodících. Akce má šmrnc, stejně jako postavičky, které jsou navíc vtipné a dojemné. Animák, který doporučuji nejmenším stejně jako nám, "velkým". :-) 70%(1.11.2009)

ATLANTÍDA+PIRÁTI KARIBIKU Skvelé fantasy dobrodržstvo! Nepochopím, prečo práve tento zábavný film stál na začiatku konca Dreamworks... Fantastické hlášky, krásne prostredie, nerozprávkový hrdina... Sfilmujte to! A ani nemusíte hľadať vhodnejších kandidátov - tí najlepší už boli vybratí....(3.4.2006)

Bavil jsem se skvěle...jeden z nejlepších dobrodružných animovaných filmů, co jsem zatím viděl. Tak proč ne 5 hvězd, že? :)(7.4.2008)

For ME 69%(5.8.2007)

Slušný, dobrodružný animák, který vyniká pěknou animací a svižným dějem, kde se prakticky neustále něco děje a naštěstí se ani jednou nezpívá. P.S. u jedné z prvních akčních scén, jsem byl přesvědčen, že se jí inspiroval Verbinsky, při natáčení druhých "Pirátů".(9.8.2013)

• Darneth

Na škodu je u Sindiho do očí bíjící třískání dvou animací, které se absolutně neslučují. Promrhaný potenciál.(6.3.2015)

Sindibáda predchádzala povesť dosť vážneho prepadáku, tak som si tento fakt nesprávne spojil s jeho kvalitami. Išiel našťastie o pár rokov aj v televízii, náhodou som na neho narazil a bol veľmi milo prekvapený všetkými jeho zložkami. Veľké dobrodružstvo s úchvatnou výpravou a solídnym príbehom zaujme všetky generácie divákov, čo dnes platí na poli animácie viac menej iba v prípade Pixaru.(11.1.2013)

Huuuuuuuuu! Konečně jsem se dočkal! Po dlouhých letech přichází povedený film udělaný klasickou animací. Po všech tě nestvůrných dílech sršících infantilitu, kýč a stereotypní zpracování na všechny strany, přišel Sinbád, aby nás vysvobodil. Ano, je to velice příjemný film, který naštěstí neobsahuje srdceryvné zpívané písničky, které už nikdo nemůže ani slyšet, naopak hudba je více než kladem - pravá filmová, jestě s prvky orchestrálními. Příběh je poutavý, přesně jaký si pohádky zaslouží a dokáže udržet pozornost, což považuji za velikou přednost. Podtrženo sečteno - pokud máte rádi animované filmy, tak tento po dlouhé době opravdu stojí za shlédnutí.(15.3.2004)

neviem prečo to v amerike tak prepadlo podla mna je to slusne a vzdava to hold jednej legende ktora je vecna(18.9.2007)

Vtipné, akční, dobrodružné - povedené. Hudba : Harry Gregson-Williams.(19.5.2012)

Jeden z těch vtipnějších a podařenějších kousků v oblasti animovaných filmů [pohádek] pro děti. Navíc, když je nápad a dobrý dabing, dá se z toho vytřískat celkem hodně. Tady je obojí. Bylo to vtipné, až nečekaně a pohádkové, aby se děti měly čemu smát a u čeho se bavit :))(5.2.2007)

Úchvatné pohádkové dobrodružství. Nádherná animovaná podívaná, velmi vtipná a zábavná, má vše, co se od „správné“ pohádky očekává. Zlo je zastoupeno nevyzpytatelnou Eris, jež vládne říši sváru a chaosu, a je naprosto neodolatelná. Kladný hrdina Proteus je tak kladný jako hrázný Palyza, až bych i já měla chuť s ním zatřepat, možná ho i píchnout špendlíkem do malíčku. Jasná zápletka – krádež Knihy smíru a strhující příběh mořeplavce Sindibáda může začít. Po boku mu bude věrně stát celá jeho posádka spolu s uslintaným psiskem a stín s ostřížím zrakem dokonale vytvoří Marina, to vše za doprovodu krásné a dechberoucí hudby. A teď už opravdu nemám čas. Musím trochu ničit, trochu loupit. Tak pa.(4.5.2014)

Námořník Sindibád je tak trochu rozporuplná osobnost. V některých příbězích je hrdina a zachránce již od začátku, v dalších se k jádru své dobré duše musí postupně dopracovat. V tomto animáku jde právě o tu druhou možnost. A tak se ke všem dobrodružstvím připlétá i cesta za lepším člověkem. Plavba napříč moři je plná nástrah a zádrhelů. Stejně tak rozmanitý je i příběh a vývoj vztahu mezi Sindibádem a krásnou Marinou. Od zlostných pohledů pomalu přechází v zamilované pohledy. Je to krásná pohádka, u které mě vcelku zaráží fakt, že nebyla nikdy moc vidět. Klasický animovaný snímek totiž splňuje všechny předpoklady dobrodružstvím nabitého bijáku. Zápletky a následná východiska ze svízelných situací jsou řešeny logicky a s rozumem, žádné balamutění malého diváka nehledejte. Naopak podporuje fakt, že společně jde všechno líp, dobří přátelé jsou v životě nepostradatelní a že je zároveň důležité být upřímný a neztrácet naději. Celý pohádkový příběh skvěle podtrhuje kouzelně podmanivá hudba z dílny Harryho Gregsona-Williamse. Pozapomenutý klasický animák, který je hodně parádní a rozhodně je třeba vyzdvihnout kvalitu výpravného zpracování.(26.5.2013)

Super scénář i režie + nádherná animace.(5.9.2012)

Skvělý animák, obsahující tu správnou chuť nadšeného dobrodružství, romantiky, vtipu atd. Výborná je zde hudba Harryho Gregsona-Williamse, který vsadil na čistě symfonickou kompozici. Dobrodružné, chytlavé téma mi zní v uších doteď.(12.7.2008)

• Hanyou

Šíleně špatná romantická část a jediná sympatická postava sedí 90% filmu ve vězení.(14.12.2012)

Taká priemerná rozprávočka, strihnutá presne podľa dostupnej šablóny. Nemá nič výnimočné k ponuke, ale zase katastrofa sa nekoná. Takže ak nieje po ruke nič lepšie, postačí aj toto.(12.10.2010)

• kaylin

Fujtajbl. Přiblbý příběh, který by se v animovaném provedení ještě dal snést, ale tahle figurální animace s 3D prvky monster a jiných objektů je prostě hnusná. Akčně snímek docela funguje, ale dívat se na to moc nedá... Hybrid mezi klasickou 2D a moderní 3D modelovanou animací. Nefunguje to.(17.10.2014)

Fajn pohádka, která tak trochu mizí ve stínu slavnějších kousků, je to škoda - příběh je zábavný a vše doprovází skvělá hudba Harryho Gregsona-Williamse, jenž odložil elektroniku a zaměřil se na klasický orchestr.(12.2.2008)

Jako fandu původních filmů o tomhle muslimském loupežníkovi mě animák velmi mile překvapil. Od kresby, které bych vytkl jen trochu nepěkné počítačové animace, se mi líbily snad všechny aspekty filmu. Pokud se dá mluvit o choreografii při zápasení, tak byla super. Příběh lehce pohádkový, příjemně romantický, plný nereálné akce a vtipných hlášek, občas infantilních rozhovorů ale v zásadě s morálním dilema a dalšími klady, takže tomu odpustím i ten lehce patetický konec. Pohádka, jak má být.(28.4.2015)

Velmi příjemná věcička, fajná animace (i když některý ty 3D kiksy si mohli odpustit), charaktery jsou fajn (ta bohyně, jé ta bohyně!), skvělá hudba a bude to bavit jak děcka, tak dospělé. Tím celkovým stylem mi to připomínalo Atlantidu, což je asi můj nejoblíbenější animák tohohle druhu. No, program na sobotu máme vyřešený!(24.8.2010)

Klasický příběh ale s dobrou animací, chytrými zvraty, docela propracovanými charaktery a hlavně neobyčejně genialní scénou v zemi za koncem světa, sídlem bohyně, zemí věčného písku.(5.1.2008)

No jo, tak jak bych to... bylo to zábavné, nebylo to úplně infantilní, nebylo to ani příliš dlouhé, nezpívalo se tam (to je hlavní plus), mělo to pár dobrých nápadů a geniální hlavní záporačku Eris. Ale na druhou stranu - příliš umělé, ten počítač se tentokrát moc nevytáhnul. Něco toho klišé, téměř Disneyovské postavičky, ačkoliv tenhle film je od DreamWorksů. Ale ještě jednou - tyhle postavičky nezpívaly. Čiliže mi to přineslo 80 minut odpočinkové zábavy. Ta čtvrtá hvězdička je za Eris :-)(8.12.2003)

856. hodnocený film: Milej animák, kterej se sice svou kvalitou či příběhem snímkům studia Pixar nevyrovná, ale jde o milou zábavu. Rozhodně mě ale mile potěšil kvalitní český dabing. 3* josu maximem. Nejde tenhle film dost dobře srovnávat s hranou verzí, ale určitě pobaví malé i větší diváky. 3*(17.4.2010)

• daEmoNickY

Princ "Jaká byla výprava?" Sindibád "Myslíš tu kde jsem ti píchal starou?". --- Nelíbilo se mi to. Co mě překvapilo bylo nadprůměrné hodnocení; asi je to tím jak je film líbivý (grafika, zvuk). --- Princ nabídne svůj život jako záruku, že Sindibád získá NKV (nepodstatnou kouzelnou věc), věří mu totiž jakožto svému příteli z dětství. Jestli se nepletu, že Sindibád říkal jak jako malí lhali a kradli, tak je to divná důvěra. Sindibád NKV hledá pro prachy a odloudí Princi Princeznu. Princ poté, co zjistí, že Princezna kouká po Sindibádovi, nechá Princeznu jít za Sindibádem. Vadilo mi, jak bylo vyjebáno s Princem. --- Sindibád lže, krade a podvádí ale protože je hlavním hrdinou, tak pokaždé nakonec udělá dobrou věc. Vpodstatě vždy udělá dobrou věc chvíli poté, co aspoň říká nebo dělá opačnou ( Lže, že by se obětoval pro Prince a pak se pro Prince obětuje; Princezně říká, že lhal ale Princezna mu nevěří a konejší ho, takže je jasné na jako výpravu se za chvíli vypraví Syndibád Junior.). Cituji zajímavosti "Spike, Sindibádův pes, se testovacímu publiku líbil vce než samotný Sindibád, a tak tvůrčí tým přidal do filmu sedm dalších scén se Spikem.". Vedlejší postava psa se líbila víc než hlavní postava hrdiny, hehe. Přidáme víc psa, hrdina je úplně v pořádku, hehehe. --- Princezna je původně oddaná Princi, ale pak si vybere Sindibáda. Princ by se v čechách jmenoval Mirek Dušín; Sindibád je zloděj, vrah, prolhaný, sebestředný a citově nestálý. Princezna dokonce Sindibádovi nabídne diamanty za to, že zachrání Prince a to je jediný důvod proč Prince Sindibád jde zachránit před smrtí. To má být jako "Štokholmský syndrom", kdy obět má vlhké spoďáry z ? "Štokhlolmský syndrom" se teď probírá v animáku? Sindibád je lepší partie? Kdoví proč, ale pamatuju si jak Sindibád Princeznu jednou nachytá jak se mu přehrabuje v trenkách ... to, pro představu lepší partie. --- "Nebezpečné" dobrodružství. Zorro s Fairbanksem je paráda, líbí se mi že triky zvládá sám (možná je i vymýšlel). V tomhle filmu hrdina vyhrává tím, že je hypermega-CGI-akrobat a ne chytrej co si dá pozor na to, aby se nezabil. Hm, anebo any nezabil princeznu; to že sou v kresleným filmu pro celou rodinu, kde postavy neumírají na vnitřní krvácení, neznamená že se mají chovat jako idioti. Vypadalo to dobře, ale zábavný mi to nepřišlo. --- Musí v každým filmu být romantická vložka? Dvojice co se objevuje nejvíc je budoucí pár; než se dvojice dá dohromady tak se hádají a několikrát na sebe spadnou do pozice soulož. "Tati, tati, proč na sebe takhle padají?" otec vysvětluje "To proto, aby holka ucítila erektovaný klučičí penis na své vagíně." a je spokojený že šel na animované dobrodružsví pro děti. --- "Sindibáde, popravíme Prince pokud se nevrátíš s NKV do 10 dnů." Proč 10? Během plavby se nikdo nezmiňuje kolik dní zbývá, a jestli ano tak jsem to přehlédl (film znova nechci vidět, takže to zůstane tajemství). --- Bohyně sváru vymyslí ultrageniální plán jak rozpoutat válku a tento plán pak prozradí u konce filmu Sindibádovi. Prozradí ho tak akorát aby měl Sindibád čas na Záchranu Na Poslední Chvíli (tm). Proč prozrazovat plán? Není jiný způsob jak se divák může dozvědět "geniální" zápletku scénaristy? Bohyně "Obětuješ se Sindibáde? Přijdeš zpět, řekneš nemám nic, a oni Prince osvodí a tebe Popraví. Obětuješ se?" a Syndibád zalže že jo; pak ZNPCh(tm) Prince, slzička ukápne a Bohyně se tedy v Sindibádovi spletla. Celou tu cestu zpět, která trvala o něco míň než 5 dní (superryrchlou rybou na cestě k NKV ušetřili víc než den plavby), Bohyni ani nenapadlo že jde do stejnýho místa a nepokusila se ho pozastavit? Připomínám že Bohyně chtěla rozpoutat válku, vymyslela proto "geniální" zápletku, poslala několik příšer na zdržení Sindibáda ... takže jí na úspěchu záleželo.(14.12.2012)

Veľmi príjemné prekvapenie medzi animákmi a jeden z filmov dokonale určený pre celé rodiny. Sympatická a neuveriteľne vtipná posádka lode na čele so Sindibádom (neviem či by som v jeho hlase spoznal Pitta, kebyže o ňom neviem) kraľuje celému filmu. Fakt super a nenásilné vtipy (bradavky, uhorky a vajcia, vykladanie zbraní) sú dávkované počas celej stopáže. K tomu si prirátam množstvo nadupanej a dobre zvládnutej akcie a vynikajúci Gregson-Williamsov soundtrack, pri ktorom dokazuje, že najlepšie OSTčka skomponoval k animovaným filmov. Chcem pokračovanie, alebo veľkorozpčtový blockbuster v rovnakom duchu ako alternatívu ku karibským pirátom.(30.8.2013)

Ta nejprovarenejsi zápletka o tom, jak žena láskou přivede divokého muže na správnou cestu (Han Solo v Starwars, Avatar atd atd). I když tady je Sindibad na začátku opravdu velká svině, a to byl asi jeden z důvodů, proč film propadl. Když se divák spíše bojí o život psa, než hlavního hrdiny...(29.11.2015)

• Streeper

Asi jsem čekala něco jiného a lepšího. Už ze začátku mně to nijak neoslovilo, ale říkala jsem si, že v průběhu filmu to přijde, ale nepřišlo. Je pravda, že na rozdíl od jiných animáků je tohle od začátku do konce nabité akcí, ale tím pádem nezbývá moc prostoru pro hlubší příběh a já jsem ten příběhový typ.(9.6.2017)

Krásna rozprávka plná úžasných akčných sekvencií.Hlavný hrdinovia sú super napísaný a iskrí to medzi nimi.Prekrásna hudobná kulisa robí z tohoto animáku jeden z posledných veľkých 2D dobrodružstiev s veľkým rozpočtom(29.9.2005)

Hlášky o zvýšení platu pro hrdinského námořníka a nebezpečnosti ztopořených bradavek skutečně potěšily, stejně jako neuplně dětská zápletka. Jinak se ovšem většina dění plaví ve vodách průměru a fádnosti, kde není příliš důvodů k lepšímu hodnocení.(20.7.2015)

Super animák! Scenár je pomaly tak dobre vypiplaný ako u hraného filmu, geniálna hudba a pekná animácia, ktorá síce nedosahuje kvalitu Planéty pokladov, ale aj tak ide o nadpriemer. Jednoznačne doporučujem každému, kto sa necíti príliš starý na takýto film... Brad Pitt jednoducho JE Sinbad!(8.3.2004)

Typická animovaná pohádka kterou snad každý zná. 4* za pěkné okamžiky,animaci,postavy.(5.4.2013)

Nejlepší verze Sindibáda!V jeho posádce jsem si oblíbil snad každého člena a každý mě pobavil.Příběh je nabušený dobrodružstvím a akcí a nenechá vás ani na chvíli odpočinout i když jde o animák.Za mě pět hvězdiček.(4.7.2013)

Podařený animáček, který je především ve své druhé polovině nadupaný jako málokterý hollywoodský velkofilm a jen díky přeslazenému konci pak přeci jen ztrácí trochu na tempu. Ale i tak se jedná o parádní zábavu pro dospělé i děti s vynikající dobrodružnou hudbou Harry Gregsona-Williamse. Všechny postavy si okamžitě získají vaše sympatie a budete si přát patřit k Sindibádově posádce.(6.1.2008)

Cílem Sindibáda je ukrást Knihu smíru. Stejný cíl má také bohyně zla Eris. Když se jí nepodaří Sindibáda přemluvit, aby knihu ukradl, ukradne ji sama převlečená za něj. Před trestem smrti zachrání Sindibáda jeho přítel z dětsví Proteus, ale za podmínky, že knihu získá zpět - jinak bude sám popraven. Dokáže Sindibád, že přátelství stojí za všechny útrapy nebo zbaběle uprchne? ... Sice je to pohádka plná kliše, ale skvěle zábavná, krásně namalovaná - a jak se tu již několikrát říkalo - nezpívá se v ní. Navíc vše doprovází báječná hudba Harryho Gregsona-Williamse, takže není co dodat... Bavte se..(22.5.2004)

Onehdy jsem viděl Pixarácký dokument, kde se o kouzlu kreslené animace hovořilo a už jen tenhle film mě přesvědčil, že vymírající oblast 2D nemá na starosti 3D kompjůterovej obraz, ale možná něco jinýho, protože dobrej kreslenej snímek má přednosti nenahraditelný ničim jinym. Jó, kdyby byla lepší zápletka, ale klišé se holt nedá vyhnout.(2.1.2010)

Jedna z těch lepších "nových" disneyovek. Je tam méně roztomilých zvířátek a růžovoučkých šatečků, což čas od času opravdu neuškodí. Putování Sindibáda mě prostě bavilo a jeho cesta je plná neuvěřitelných tvorů a míst, a samozřejmě skvělé akce.(5.5.2013)

Akce, napětí, dobrodružství, kupa mýtických příšer a nádherná vizuální stránka. Kdo by to byl řekl, že nejlepší Sindibád bude ten animovaný od Dreamworks.(14.1.2006)

Poctivá animovaná disneyovka. Klasická animace se mi líbí daleko více než všechny ty současné Divočiny, Madagaskary a podobně. Naprosto souhlasím s bouncerovým komentářem - zamilovaných písniček už mají opravdu všichni plné zuby, Sindibád navíc není zbytečně natahovaný, má vtipné scény a podle mě dokáže z povinné a nudné návštěvy kina s dětmi udělat příjemné odpoledne i pro rodiče.(11.11.2007)

(Hodnotenie 3,5)(21.1.2012)

wow! Sindibád jako super sympaťák, plus namluvenej Bradem Pittem. Vtipný hlášky a žádný šilený písničky. Eris byla vážně hot záporačka. Fakt se mi tenhle animák líbil. V některých scénách jsem se dobře zasmála :D 80% :)(21.6.2012)

Skvělá zábava a odpočinek po práci...myslel jsem, že už mě animované Disneyovky ničím příjemným nepřekvapí, ale jsem rád, že jsem se spletl. Budu jenom opakovat ZIA, skvělá Eris a hlavně skvěle obsazený casting. Jo a je to bez zpívání :-))(9.12.2003)

Vyborna animacia, duchaplny dej, nemam si na vela veci stazovat, dobry animak.(8.5.2007)

Nevím jestli je to náhoda, ale řekl bych, že tvůrci Pirátů z Karibiku viděli tenhle animák určitě víc než jen jednou. No, pokud se Sindibádem: Legenda sedmi moří inspirovali, budiž jim to ke cti. Vzhledem k tomu, že oba filmy vznikli v roce 2003, může tomu být i naopak, ale ono je to vcelku jedno, protože podobnost je ... rámcová. Děj je velmi svižný, nápaditý a v rámci placatých animáků nadprůměrně zábavný. Paradoxně je to právě podobnost s později natočenými Piráty z Karibiku, která by jinak komerčnímu propadáku mohla pomoct. Do dnešní pirátofilské doby se Sindibád: Legenda sedmi moří náramně hodí a dějově nezaostává i za hranými filmy. Animace je příjemná na oko a občas překvapí, že umí být i ve 2D velmi působivá.(8.7.2011)

Tento snímek je opravdů špička mezi animáky, má to příběh, má to atmosféru a 2D animáky už se moc netvoří. Což je škoda, protože pokud by vznikaly takové skvosty jako je Sindibád, tak bych to sledoval pravidelně. Narozdíl od mnoha vyrenderovaných animáků má tento duši. Zároveň není příliš dětinský a pobaví opravdu každého, kdo mu dá šanci. 85 %(28.1.2005)

Velmi pekná rozprávka so so zaujímavým dejom a dávkou napätia, ktorá určite nie je určená len deťom. A plné hodnotenie ešte dopĺňa SUPER hudba by Harry Gregson - Williams.(21.10.2005)

Celkem neznámý animák. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Český dabing není špatný - stejní dabéři, jako u Prince of Egypt, ale na originál nemá. Námět mi sice nepřišel příliš dle mého gusta, ale koukat se na to dá. HLAVNĚ Erys je krásně zmáknutá a potom...Tartar je famózní!(2.1.2007)

Vážně nechápu, proč už se klasické animáky netočí. Vtip, pěkné animace, dobrodružství a romantiku, to vše ve filmu najdete.(12.9.2007)

Když pominu 3D animáky tak tohle určitě patří mezi mých top five kreslených filmů.Není tu nouze o vtip,dobrodružství,povedenou a zajímavě kombinovanou animaci a především hudbu.Scéna kdy Sindibád vyzvedne knihu nad hlavu a hraje při tom nezapomenutelný kousek od Gregsona - Williamse mi vždy nahodí husí kůži.Není důvod šetřit hvězdičkami. Score ***** nemuzu jinak,téma Syracuse je nezapomenutelný.(26.9.2009)

*JEDNOOKÍ A ŠABĽORUKÍ* Rozprávka, ktorá pôsobí na rozdiel od väčšiny iných rozpráviek zrelším a serióznejším dojmom, i jej humor je skôr určený pre staršie publikum. Príbeh je veľmi akčný, plný súbojov, rôznorodých nepriateľov a mnohých prekážok. Človek má niekedy pocit, akoby pozeral do animovanej podoby pretransformovaný dobrodružný film, pretože na mnohých miestach vďaka svojej "zábavnej serióznosti" a komplexnosti postáv ako hraný film skutočne pôsobí. A nebyť nie príliš originálneho príbehu, ktorý pri rozprávke síce nie je prekážkou, ale pri hranom filme by už pôsobil nevhodne, vedel by som si ju predstaviť aj so živými hercami, v hlavných úlohách povedzme s Jason Momoa a Rosario Dawson. Verdikt v 1 vete: Na výprave s tými správnymi pirátmi. 26.04.11(26.4.2011)

Ať už byl Sindibád jako komiks, kniha, film/seriál nebo animák, nebavil mě, což je docela rarita, protože alespoň jednu z platforem vždy u animovaných záležitostí docela můžu.(25.10.2012)

Krásný animák i bez digitálních efektů. Ve všem tak akorát. 85%(29.10.2018)

Akčné, vtipné, dobrodružné, pekné nakreslené a hlavne má to správnu dĺžku bez snaženia sa umelo predlžovať dej.(17.1.2010)

Trošku jiný Sindibád než ho známe filmů nebo seriálu. Tenhle je cynický, sobecký, arogantní a taky hláškující zloděj, jehož zajímá jen jak si co nejvíce nahrabat. A co je na tom krásné že přes dobré a hrdinské skutky co vykoná a přes lásku se na konci zas tak moc nezmění. Jinak fajn animák, který chvílemi výpravou a strhující hudbou působí jako nějaký fantasy velkofilm a nechybí mu ani luxusní akční scény (ovládání lodi a různé akrobacie s lany a plachtami mi připoměly Vodní svět) a to co k Sindibádovi neodmyslitelně patří - nejrůznější obrovská monstra. Příjemné překvapení.(21.2.2010)

Animovaný film o priateľstve a láske + uslintaný milý pes = rozprávka ako má byť, vizuálne krásne spracovaná, so skvelou hudbou.(27.2.2004)

neškodila by delší stopáž a druhý díl - moc by mě zajímala epizoda s Hydrou nebo kyklopy :-)(16.5.2005)

Úžasný animák, který by si zasloužil více popularity /210%(29.4.2018)

wow... že to bude tak dorý sem nečekal. Kéž by bylo více takovýchto filmů. Vizuálně dokonalé, dějově originální a neklasický hlavní hrdina, který neví jestli je hodný nebo zlý. Určitě to není film jen pro děti. Místy jsem měl pocit, že to je dokonce lepší než některé hrané verze Sindibádových dobrodružství.(8.4.2004)

Klasický kreslený film už se dneska jen tak nevidí. Dnes už je to samá 3D animace. Ne že by to nebylo pěkné, ale takovéhle příjemné a vtipné vytržení ze stereotypu nikdy neuškodí. Je tu láska, akce, humor, zlá bohyně! No, co víc si přát.(22.12.2009)

Jednou to dávali v televizi na štědrý den a tak jsem na to koukal, když po ránu v té televizi nic nedávají a moc mě to teda neoslovilo. Je to pěkný animák, to ano, ale film jinak nuda. Mé srdce pro animované filmy zřejmě vždy bude následovat Pixaru.(15.4.2013)

Mali ponechať len klasickú animáciu, prekážalo mi CGI.(19.12.2015)

Hodně nevýrazný film. Ani se nedivím, že nebyl komerčně úspěšný. Animace průměrná, dialogy jakbysmet.(9.9.2013)

Sindibáda jsem viděl několikrát, doopravdy hodně krát a vždycky se bylo nad čím bavit. Jak zlo tak i dobro, obě tu jsou zhmotněné perfektně, akce je přiměřená a působení postav je tak akorát pochopitelné pro oko menších diváků. Paráda. - 7/10 -(22.3.2015)

Na klasicky animované filmy ze západní produkce moc často nekoukám, vyjímaje Disneyho, ale tady jsem udělal výjimku a udělal jsem tím i sakra dobře! Má to sympatické postavy, od začátku do konce zábavný příběh a hlavně - nádhernou animaci. Ta sice občas kombinuje 3D, ale tak, že to vůbec nevadí. Narozdíl od Disneyho mohl uchopit trochu širší záběr, ačkoliv stále přejímá koncept třeba už jen velmi silné ženské postavy v jedné z hlavních rolí. Film jsem si užil, bavil mě a v jednom kuse jsem se rozplýval nad animací. (Tohle, že je rok 2003? Těžko se věří.) 90%(3.11.2018)

Rozprávka ako má byť - pekne vymyslená, veľmi pekne nakreslená, a casting tiež skvelý. Presne ten typ rozprávky na vianočný čas, pohoda, kávička, sladkosti...(17.12.2003)

Skvělý, svižný animák s pravda jednodušším příběhem. Perfektní dabing, takřka nepřestávající svižné tempo filmu a jen minimum nudných poučovacích vložek ho řadí mezi to nejlepší, co jsem v animovaných filmech viděl.(6.9.2006)

Dobrodružstvo, starovek, a drsňáci na mori. Bavil som sa výborne. 9/10(26.4.2007)

Možná mi měkne mozek a infantilním nebo si jen potřebuji odpočinout od všech těch vážných, dospěláckých věcí, ale při Sindibádovi jsem se královsky bavil, podobně jako při obdobně animovaném a vtipném Herkulovi. Brát!(22.7.2007)

Přímočarý a zábavný... to jsou dvě slova, které mi po tomhle Sindibádově dobrodružství utkvěly v paměti... 80%(24.12.2008)

Svižný, ale zároveň i odpočinkový animák plný vtipu a fantasy. Dabing taky docela ušel, ale věřím, že B. Pitt a C. Zeta-Jones by byly ještě lepší :-) 85%, tedy 4****.(5.9.2008)

Parádní animované dobrodružství s absencí hluchých míst a otravných rádoby-dojemných písniček. Hlavní osazenstvo je na poměry ostatních takových filmů velice charismatické a pro záporačku Eris mám slabost (a Sinbad má pravdu, "živá" vypadá líp). Závěrečná konfrontace a následný konec se možná nesou v tradičnějším duchu, ale to Legendě sedmi moří na kráse nic neubírá. (CZ dabing překvapivě kvalitní)(29.5.2016)

Tohle neni špatný. Jsem na to koukal jednou omylem ráno, kdyz jsem nemohl usnout a pustil jsem bednu, a tohle tam běželo. No a tak nějak se mi to zalíbilo, až jsem to musel dokoukat.(1.1.2008)

Nevidel som to celé, prepínal som to s Káčerovom, ale až tak sa mi to nepáčilo. Zaujímavosťou je, že v origináli Sidibáda nadaboval BRAD PITT a v slovenčine EMAN HASON. Ten Pitta nadaboval aj 7EDMIČKE.(6.2.2010)

Krásný, nabušený príbeh ktorý má u mňa dve hviezdičky zo 4roch kvôli diabolskej bohyni. Hrozne mi tu ale chýba nejaká tá akcia na konci preto nedávam 5. Všetko sa mu podarí a bohyňa proste odíde a nechá ho šťastne žiť až do smrti. Toto mi na ňu proste nesedí =) Preto za ten odfláknutý záver hviezdička dolu. Inak nemám čo vytýkať(29.1.2011)

Jeden z mých neojblíbenějších (ne-li nejoblíbenější) animáků vůbec. Hano Solovský pirátský hrdina, ušlechtilý přítel, odvážná krásná a vtipná holka, zlá a zároveň čestná bohyně sváru, a posádka všemožných zábavných individuí. Tihle všichni ve filmu se skvělým příběhem, překvapivě briliantní akcí a epickýma hláškama (ve svých 17 letech používám některé hlášky při normálních rozhovorech - epické). A tohle všechno zabaleno do jedné z nejhezčích animací, které jsem kdy v životě viděl. A to nemluvím s ohledem na ty hnusy, které se tvoří dneska. I proti starým krásným animacím je tohle naprostý "majstrštich". Smekám, klaním se a hlavně doporučuju všem.(14.4.2012)

Moc hezká kreslená pohádka. Klasika, nic digitálně nabubřlého.100%.(24.3.2019)

výborná věc - po dlouhé době klasický animák, který mne nenudil. má to spád a dokonalý soundtrack - Harry Gregson-Williams ruleeeeeeeez!!!!!!(11.5.2006)

Jedna z posledních vějiček klasické 2D animace se docela povedla,jen zkrátka přišla v době,kdy na ni byl jen málokdo zvědavý.Sindibád je zábavný,odlehčený a hlavně velmi krátký.Originalita nikde,celkově dobrá oddychovka na zpestření čehokoliv.(24.3.2012)

Opravdu pěkné. Bez nudných míst. Dynamická a svěží animace okořeněná vtipem. Navíc, což mne překvapilo, dílo bez vyloženě záporné postavy. I ta Eris se přece ukáže jako učiněné dobračisko... no ne? ;-) Přestože bych si raději vychutnal snímek v původním znění tak dávám to co dávám.(5.5.2005)

80% - vše už bylo řečenov jiných příspěvcích. Skvělá akce a velmi dobrá kreslená zábava.(28.4.2007)

Zábavný a plnohodnotný fantasy animák a výbornou akciou a zaujímavým mytologickým pozadím. Naozaj nechápem, prečo komerčne tak prepadol.(26.4.2010)

Bolo obdobie, keď sme doma túto rozprávku pozerali stále dokola a neviem, či to bolo preto, že sesternica sa zaľúbila do rozprávkovej postavičky, alebo preto, že tá rozprávka bola fakt dobrá. Až na pár drobných chybičiek je to vážne asi tá možnosť číslo dva. Mám rád tento druh rozprávok, lebo sú pútavé aj pre starších a nie len pre deti.(4.8.2013)

Jeden z kvalitnějších animáků s nápaditým a originálním motivem. Spousta srandy a akce, ale v perfektně vyrovnaném poměru. Už je to pro mě spíš takovej kult dětství ;).(25.10.2015)

Pridávam sa k tým, ktorí tvrdia, že tento animák je neprávom zabudnutý kdesi v úzadí. Je akčný, celkom vtipný, dravý a medzi postavami to naozaj istrí. Lenže jeho problém je v akejsi nerozhodnosti - nevie či chce byť pre deti (pes, panáci sindibádovej posádky) alebo pre odrastenejšie publikum (miestami drsná akcia, sexuálne narážky); nevie či sa chce tváriť ako klasická animácia alebo či viac chce upozoroňovať na trojrozmerné obludy a ešte by sa hádam aj ďalšie výčitky asi našli. Možno aj kampaň bola taká nerozhodná a vlastne nevedela koho lákať do kín, a tak tam nakoniec ani nikto neprišiel. Škoda toho, lebo určite tento film nie je strata času. Taká svieža morská fantasy exotika sa často nevidí. Popri Pirátoch Karibiku sa film v vôbec nestráca. Skôr zaráža ako okato "kreatívni konzultanti" Elltiot & Rossio vykradli nápady z tohoto filmu do druhých a tretích Pirátov Karibiku (chápadlová obluda, vraky lodí, koniec sveta a pod.)... (●)(31.5.2009)

Jeden z nejlepších a nejmilejších animáků, jaké jsem viděl. Plný akce a vtipu, kvalitní děj, dobré poselství. A Sindibád s Marinou se popichují, jak se na parťáky odlišného pohlaví sluší.(31.3.2014)

Výborná odpočinková pohádka o Sindibádovi. Nadupaný vizuál a "průměrný" příběh, který je v tomto ohledu vhodný. Vem si košili, takhle někomu vypíchneš oko...(3.11.2018)

Nejsem žádný fanoušek Dysneyovek ale tato mě zaujala hned napoprvé. Hlavní hrdina není totiž žádnej přitroublej klaďas, ale sympatickej pirát kterej se stará jen o svou kapsu, prostě super!(1.8.2006)

Dávám tři hvězdičky především z důvodu nepěkného skloubení 2D a 3D grafiky. Ale jinak humor je místy dosti kvalitní a některé scěny jsou příjemně střízlivé a nepřekombinované.(20.3.2010)

Ach jo ... Vzdycky me zamrzi, kdyz dobry film propadne a v pripade Sindibada to mrzi dvojnasob, protoze kdyz ke konci Sindibad glosuje mapu a premysli, vstric jakym dobrodruzstvim se vydat dal, je nad slunce jasne, o jak uzasna dobrodruzstvi jsme kvuli nevalnym trzbam prisli. Pokud tedy mate radi dobrodruzstvi a Legendu sedmi mori jste z nejakeho duvodu minuli, urcite si doplnte vzdelani, opravdu to stoji za to. Epic fail zamorskych divaku a naprosto nezaslouzeny kasovni propadak, kteremu vdecime za veskerou kvalitni akci v prvnich ctyrech dilech Piratu z Karibiku. Jen tady je vseho vic a lepe se na to kouka ...(22.5.2013)

Trošičku ještě si pohrát s dějem by neškodilo, ale jinak moc příjemná pohádka za tři hvězdy a ta jedna je za animák ve stylu mého dětství :)(16.3.2015)

Milý a humorom nabitý animák, ktorý má príjemný príbeh. A dobrodružstva tam teda ale je! Super pre deti a niečo si nájdu aj dospelý.(24.1.2018)

Obyčejná pohádka inspirována starořeckou mytologií. Není to nic geniálního, ale je to nápadité, vtipné, rychlé a má to tempo. Akční scénky jsou plynulé, a prostě to udrží vaši pozornost. Jediné chvilky nudy nastávají při scénách, které se snaží hrát na city. Občas taky trošku hapruje animace, ale při tom hlavním, a to je akce, si pár hnusných CGI záběrů ani nevšimnete.(28.7.2018)

Miluji tyto animáky! Když se člověk chce odreagovat něčím nenáročně svělým, tak tohle je jeho volba... 85%(23.2.2012)

Nádherné a v originále velmi pekne namluvené. A navíc jsem se ještě zamiloval do hlavní zapornacky a jejího hlasu.(8.5.2014)

• gpx

Jako film pro děti v mém případě nevhodné. Zase je tam vecpaná feministická agitka. Nemám potřebu podporovat dceru v přesvědčení, že ženská ví všechno nejlíp a že si může beztrestně dovolit k chlapovi co se jí zlíbí.(25.7.2018)

75% | 8/10(21.12.2018)

• armin

popravdě: čekal jsem o tolik více (a to i pro děti) než jen novou verzi řeckého odyssea vracejícího se na místa činu, navíc v převleku za orientálního sindibáda... podprůměrný animovaný, americký film se snahou o zajímavou animaci, která se nakonec až tak nepovedla - Dreamworks těžce zklamali... "skvělou zábavu, vzrušující zážitek a zábavný příběh" (viz text distributora) jsem bohužel nenašel(2.8.2006)

Uzasny animak plny skvelej akcie a humoru. Akurat pribeh bol slabsi, asi mam sindibada zafixovaneho inac ale klobuk dole.(4.2.2010)

Tak přesně takhle si představuji dobrý animovaný film. Je to nápadité, akční, dobrodružné a neskutečně vtipné. Všechno se to děje v obrovském tempu, které nenechá diváka vydechnout. Výborná pohádka nejen pro děti.(16.5.2014)

Poměrně dospělý humor, to mě potěšilo ("Obleč se, ať někomu nevypíchneš oko" při pohledu na bradavky v zimě). Celkově zábavné a příjemné.(22.3.2015)

Parádní animák, který je nabitý akcí a zajímavými monstry. Souboje s nimi se mi taky hodně zamlouvaly. A uslintaný pes byl peckový.(19.4.2015)

Milá rozprávka pre divákou každého veku, humor ani akcia a romantika nechýbajú. Škoda že nie je pokračovanie.(18.6.2017)

71%(26.5.2018)