Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

Gorehound

Povinná jazda pre všetkých nostalgických VHS fanúšikov. V rámci rozpočtu veľmi pekne natočené, s nadhľadom a švihom, nudné momenty tu snáď ani nie sú, príbeh je v rámci 80s originálny. A klobúk dole nad designom voskového múzea, maskami a praktickými gore efektami. Aj dnes, v roku 2019, keď to píšem, keď som film znova zhliadol(a perfektne sa bavil), efekty obstoja a ostáva rozum stáť nad kvantitov a kvalitou. Ku koncu filmu trošičku dochádza dych, a parádnych gore efektov kľudne mohlo byť aj o čosi viac, ale aj tak je to nádherná, klasická 80s časová kapsula, po ktorej čas od času, stále radi siahnete. ()

Trevor

Voskové múzeum je jedným z filmov, ktorého všetky spracovania si chcem pozrieť aj preto, že v časoch končiaceho detstva a začiatkoch dospievania človeka proste fascinujú všetky horory bez ohľadu na ich kvalitu. Tú proste človek vtedy ešte nevníma, ide o to "zvládnuť" horor. Ak oveľa, oveľa neskôr dostanete chuť opäť si pripomenúť to, čo Vás niekedy dokázalo vystrašiť určite sa neubránite úsmevu. Nie je najlepšie začínať hodnotenie filmu od konca, ale práve ten je najslabšou stránkou Waxwork 1988. Chudáci dedkovia, ktorý vbehli na pomoc mladým hrdinom zastaviť hroziace znovuzrodenie tých najhorších monštier, aké ľudstvo poznalo. Ani sa len nedokázali tváriť ako-tak vážne. Celkovo má film málo vydarených scén, určite nimi však sú tie, keď sa návštevníci presunú do "alternatívneho" sveta. Historický a sci-fi rozmer filmu je zvládnutý omnoho lepšie ako ten skutočný. Ale čas sa zastaviť nedá a Voskové múzeum 1988 nie je film, ktorý by sa do histórie kinematografie zapísal nezmazateľnými písmenami, takže v dnešnej dobe už film vyvolá skôr ironický úškrn ako spokojný úsmev. Napriek tomu, vďaka spomienkam, 80%... ()

balba

Skvěle natočený horůrek.Film obsahuje spoustu perfektních scén , z kterých mrazí v zádech.Horor , který je převážně určen jen pro znalce hororů.V devadesátých letech to byl špičkový horůrek. ()

Martin741

Komediu mozno spajat s hororom len vtedy, ak sedi na reziserskej stolicke schopny reziser, napriklad Peter Jackson /Braindead, Bad Taste ...../. Bohuzial Anthony Hickox -ovi nejde spajanie komedie s horormi. Na horor je film prilis pohodovy, co je pre tento zaner smrtelna kombinacia. Na komediu je zase malo smiesny s niektorymi trapnymi scenkami. To je podla mna smrtelna kombinacia zase pre komediu. 30 % ()

Rodriguez

Velmi osobitě pojatý horor s voskovými figurýnami jak je neznáme. Rozhodně bych se nechtěl potkat s vlkodlakem nebo Markýzem de Sade!!! ()

cariada

Musí se nechat ,že je to ujeté ,ale zábavné. Nápad že se návštěvník voskového muzea přiblíží k exponátům ocitne rovnou v ději kde je zabit a stane součástí expozice je dobrý. Místy je to sice víc fraška než horor ,ale je to plné akce i krve. Solidní horůrek. "Mami kdy už budu moc pít kafe potřebuju kofejn." tohle hovoří za vše . ()

zette

Voskove muzeum ma samo o sobe hezke ztvarneni a par zajimavych postav. Nic proti podobnym "hororum" z osmdesatych let, tento uz je az moc humorne pojaty a pritom se divak smat nechce. A se strachem to je jeste horsi... Myslim, ze by me tento film nezaujal ani zacatkem devadesatych let, kdy jsem hltal doslova vsechno. ()

FAITH.BABE

Naprosto špičkový béčko. Příšerky všeho druhu. Krása střídá nádheru. Pro fanoušky žánru je tenhle snímek balzámem na duši :) ()

Prometheus69

Málo maso do mlejnku... ale jinak dobré. Taky scénář hotoví za 3 dny... co k tomu dodat. Scénář stojí za vyližněco, naštěstí, aspoň triky a námět stojí celklem za to. ()

Doudis19

Překvapivě zábavné béčko s pěkným námětem, svižným tempem i maskami a sem tam i to gore potěší. Galligan se od Gremlinů ještě nezapoměl děsit, a ono není ani čemu se divit. Vždyt osazenstvo voskového muzea je takové nízkorozpočtové, hororové Avengers :-). Znát to v devadesátkách, miloval bych to :-). ()

Tomes83

Dobře odvedený fantasy horůrek, kde se v jednom panoptiku pomocí bran času dokážou návštěvníci přemístit do nejrůznějších situací z dob minulých hrůzných a zažít tak na vlastní kůži setkání například s vlkodlakem, upíry, mumií, úchylákem Markýzem de Sade, či se probudit uprostřed noci oživlých mrtvol. Některé masky i dialogy vskutku pobaví:-) Závěr to trochu zkazil, místo zdlouhavé hromadné bitky za záchranu světa, to chtělo vidět ještě více otevřených bran a setkat se tak s dalšími představiteli zla! ()

Danny F.

Více méně zábavné než hrůzunahánějící. Primitívně se odvíjející děj s ''pohádkovým kouzlem'' přeměn ve speciálních efektech. 55% ()

nevermore

Trošku spoileru. Waxwork je plné skutečně velkých trhlin a nelogického jednání. I přes krvavě-veselé scény se mi nechce hodnotit lépe. Celkem slušný rozjezd, pořádně přibržděný hereckými výkony a některými naprosto zbytečnými dialogy stylem "nějak to musí navazovat" je sražen k zemi hromadnou scénou, kdy monstrům klesne jejich majestátnost k nule, protože je přijdou pobít sedláci, v čele s uslzeně sentimentálním vozíčkařem. Scéna za všechny - hlavní hero odběhne stranou a číhá s napřaženým kordem na monstrum Markýze de Sade. Ten po chvíli dojde, pomalu projde kolem něj a nejen, že mu hero neskřiví v ten moment vlas na hlavě (ačkoliv v byl tak neskonalé poziční výhodě), on ho markýz ještě odzbrojí! No do háje. Dyť ten námět byl fakt dobrej. 50% ()

fefee

V celku fajn starší komediálny horor so zaujímavým námetom v B-čkovej scéne žánru, miestami skutočne vtipný. 2,5* ()

drackula

Na jednej strane originálne spojenie vcelku zaujímavo spracovaných filmových zloduchov, na strane druhej trápny záver a umelo pôsobiace kulisy. Ak by som mal tento film hodnotiť objektívne, dal by som mu určite menšie hodnotenie, ale to sa v mojom prípade naozaj nedá. Keďže som na tomto filme vyrastal, má v mojich očiach nepopierateľne veľkú nostalgickú hodnotu. 90 % ()

J.Lajner

Za scénářem napsaným za pouhé tři dny, se skrývá jeden z nejzábavnějších hororů pozdních osmdesátých let. Režisér, scénárista a spisovatel Anthony Hickox je znám především díky snímku Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992), avšak jeho tvůrčím vrcholem je bezesporu hravý debut Voskové muzeum. Debut nečekaně praštený, krvavý, skrývající řadu rafinovaných překvapení. Divák je do hrůzného dění uvržen velmi brzy po úvodních titulcích. Člověk se ani pořádně nestačí rozkoukat a už má před sebou skvostně zpracovaného vlkodlaka, co chlapa roztrhne vejpůl, jako list papíru. První třetině snímku dominuje poměrně explicitně zobrazené násilí. Vybuchující hlavy, krvavé fontány, noha ohlodaná na kost. Jednoduše - paráda. Hlavní hrdinové jsou sice navrženi v rovině hloupých teenagerů, ale mají šmrnc, osobitost a docela prokreslené charaktery. Vlastně se dá hovořit o sympatických postavách, což je téměř neuvěřitelné vezmeme li v potaz bleskově zhotovený scénář. Jistou uspěchanost snímek projeví zhruba uprostřed, kdy nesměle přešlapuje na místě a příliš mnoho času věnuje vsuvce s Markýzem de Sadem. Nedotažený dojem navodí Voskové muzeum i v závěru, během něhož se monstra utkají s partou starých dědků, kteří s těmito voodoo silami bojují po celá desetiletí. Samotný střet je naštěstí zábavně zpracovaný, takže menší logické lapsy zůstanou ukryté pod nánosem slizu a krve. Voskové muzeum není dokonalé, ale vše vynahrazuje porcí neutuchající zábavy a sadou vypečených nápadů. Krásná vzpomínka na dětství, za kterou se nestydím. ()

KASUGI

Jauvajs, tak tohle bolelo. Nenechte se zmást mým vysokým hodnocením. Je to jen z nostalgie a za ten námět. Nacpat do jednoho filmu nejprofláklejší hororová monstra: upíry, vlkodlaky, zombie, mumie - tohle všechno s dostatkem gore scén a vymazlených osmdesátkových masek. Naprostá dokonalost... ...až do té doby, než se to dá všechno do pohybu. Těžkopádné střihy a návaznost akčních scén, místy jsem měl fakt už dojem, že koukám na nějaké zapadlé céčko. Je to hrozná škoda. Modlit se za remake je úplná zbytečnost, dnešní greenscreen orgie a digibordely už tohle nesvedou stvořit. Celý měsíc jsem projížděl své osmdesátkové oblíbené horory, abych si po letech oddělil zrno od plevele a tohle je největší podpásovka, jedno z největších zklamání. Ten nápad s voskovým muzeem, kde překročíte zábradlí u vystavených exponátů a dostanete se do jejich světa, ve kterém, když zemřete, naskládáte duši zlu, které pak může ožít - to je prostě ultragiga 11/10 námět. Hrozně bych chtěl tomu dát plný počet, jako ničemu jinému, ale bohužel i ty čtyři jsou docela přes čáru. Pokud patříte mezi lidi, jako já, kteří to po letech chtějí hrozně moc vidět, nedělejte to. Nekažte si ty hezké vzpomínky, které na to máte. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner