Hellraiser III: Peklo na Zemi

Hellraiser III: Hell on Earth

• slovenský

Pekelník III - Peklo na Zemi

Akční / Fantasy / Horor

USA, 1992, 93 min (Director's cut: 97 min)

Tak tohle bylo už o dost slabší než původní dva fvydařené filmy. Změna režiséra se značně projevila. Přesto má film furt hororový nádech. Nejhorší je příběh a strašná ujetost, kdy se člověk moc bát nemusí, ale zase je tu pár nechutných, krvavých scén. Jinač jde většina věcí trochu mimo. Přesto nadprůměr té doby, což ještě tak jde. Zde hodnotím ale jen na 65% = ***(26.1.2013)

scénář je vystavěný stejně prvoplánově jako to nejtuctovější porno....kecy-kecy-špatná zápletka a hurá na akci...bohužel-právě akce je to co třetí hellraiser těžce nezvládá-a přitom se ambiciózně vrhá např.do krvavých orgií v nočním klubu-takový potenciál-tolik do prázdna vystříleného střelného prachu-ufffff...Od režie,přes triky, návrhy masek atd..vše naprosto selhává v momentě kdy "spadne župan z prsaté ženské,které polonahý a svalnatý instalatér přišel prošťouchnout trubky".........................tři hvězdy jen proto,že v hellraiserovské sérii je pár mnooohem horších kousků(25.5.2011)

Bylo jen otázkou času, kdy Pinhead rozevře své sítě bolesti a utrpení do našeho světa. Třetí díl této série se vyznačuje nejvíce vizualitou a osobou samotného Pinheada, avšak jeho největší slabinou zůstává scénář, který v některých chvílích sklouzává někam úplně jinam, než by ho bylo hodno. Odpoutáme-li se však od kostrbatějšího děje a necháme-li se unášet zvrhlou pekelnou fantazií, dostaví se solidní zážitek. Celkem nechápu, proč je tento díl tolik odsuzován. Démonický Pinhead tu naopak dostává více prostoru než v předchozích dílech a často vytýkaná "slabější" atmosféra této části zůstává v mezích předchozích dvou dílů.(18.10.2003)

Prvním dvěma dílům se to nikdy nevyrovná, ale i přesto se mi to líbilo. Film má zajímavou atmosféru, celkem sympatickou hlavní hrdinku (i když Ashley Laurence byla prostě k sežrání), líbí se mi, že se odehrává v New Yorku a Pinhead tady dostal zatím nejvíc prostoru, čehož si cením nejvíc. Celkem mě sice zarazila absence Cenobitů, kteří v předchozích dílech dotvářeli Pekelnou čtverku Cenobitů, ale dostali celkem slušnou náhradu. Pro mě je tento horor příjemné béčko, které určitě dokáže kvalitně pobavit.(17.10.2009)

Tento film by som rozdelil na dva polčasy.Prvý polčas bol zoznamovací a patrične nudný a ten druhý krvavo akčná Cenobitská jazda.Triky boli o niečo lepšie ako v dvoch predchádzajúcich častiach.Niektoré lakačky boli veľmi ale veľmi slušné.Bavil ma aj príbeh,ktorý sa točil okolo nie moc krásnej sochy.Konečne sú Cenobiti pri sile a je im venovaný väčší priestor ako v predošlých častiach.Táto časť je krvavá a na mňa zapôsobila.Len v tejto časti sa celkom vytratila atmosféra a aj napätím disponovala poskromnejšie.U mňa to bolo za 5* pokým sa nezjavili nové prírastky cenobitov.Takú hŕstku trápnych a totálne nedokonalých kreatúr si film mohol odpustiť.(30.12.2014)

• - Režisér Anthony Hickox se ve filmu objeví jako voják ve Vietnamu. (HellFire)

• - Kapela v Kotelně je Armored Saint s písní "Hanging Judge". (Dr Lizal)

• - Scénárista Peter Atkins se měl původně ujmout režie, ale studio se domnívalo, že nemá dostatek zkušeností. Zahrál si tak alespoň barmana a Cenobita Barbie. (HellFire)