Jeden z prvých buddy movies. Zub času sa na ňom síce podpísal, ale stále je to kvalitná zábava.(4.5.2003)

• Stegman

Hlášky? Nic moc. Příběh taky nic moc. Forma ještě hůř. To se rovná jedné hvězdičce. Víc vážně nedám, ani kdybyste mně hrozili, že mi to pustíte ještě jednou.(2.2.2006)

Skvělý buddy movie plný hlášek. Duo charakterově rozdílných hrdinů funguje výborně. Když už si člověk myslí, že jeden druhého setřel, přijde ten druhý s ještě lepším "stěrem".(3.3.2008)

Úžasná komedie s neméně úžasnou dvojicí. 60%(21.9.2009)

Role ako sú tieto sú perfektné šité pre Eddieho Murphyho neviem si pomôcť, ale je to tak a s Nickom Noltem sa navzájom perfektne dopĺňajú. Pre mňa 70%(2.11.2010)

Parádní akčňárna s klasickými prvky, které nemohly v 80. létech chybět. Jakkoliv Nicka Nolteho nemusím, tady se mi nepřejedl a Eddie Murphy mě opět přesvědčil, že je lepší vybírat si jeho rannější tvorbu.(8.12.2008)

Vynikající herecká dvojice, která si opravdu sedla. Eddieho nejpovedenější role spolu s Policajtem z BH. S N.Noltem se výborně doplňují a dávají celému příběhu ten opravdový šmak akční zábavy. Výběr W.Hilla padl správně i na záporáky a v podání S.Landhama a J.Remara jde skutečně o parádní trefu. Podtrženo sečteno . Skvěla akční komedie, skvělé obsazení, skvělý scénář, skvělá kamera a hlavně vynikající soundrack (v pasáži, kdy parťáci sledují Luttera můžeme slyšet stejnou hudbu jako v Komandu s Arnoldem)!(8.10.2010)

Tyto akční hodiny tvoří zvučné jména. Pozorným posluchačům určitě neunikl hudební motiv během záběrů na ulici, který skladatel Horner rozšířil o tři roky později v daleko větším akčňáku "Komando" A s Komandem pokračujem dál. Jednu z vedlejších roli mněl zde David Patrick Kelly, který si v Komandu zahrál grázla Sullyho. Dalším spestřením byl každopádně Sonny Landham, který v komandu sice nehrál, ale v Predátorovi už ano. Zajímavé propojení. Eddie Murphy si tady pěkně našlápl, už v jeho úvodním vztupu:-) Klasika, ale né až tak ohromující.(11.4.2012)

Eddie Murphy este v dobe pred prvym Policajtom z Beverly Hills. Vyborna rezia Waltera Hilla k tomu. 72 %(8.5.2013)

Zábavný akční film s mladým Eddym Murphym. Filmy, kde jsou dvojice s odlišnou povahou je spousta, tento je jeden z nich, řekla bych s klidným dějem, nic velkého a závratného, ale stojí za to i tak se na něj mrknout.(13.9.2015)

Čtyři scenáristé se museli podílet na něčem, co bych označil slovem průměrné, což samozřejmě vypovídá o jejich schopnostech. Na druhou stranu to bylo docela vtipné, i když například na Posledního skauta se to nehrabe ani omylem. Osmdesátky pro mě ale tak jako tak mají svoje kouzlo, takže jsem byl spokojený. 80%(24.7.2017)

Jedna z mála akčních komedií, na které se dokážu dívat opakovaně! Murphy je neskutečně drzej a Nolte, coby jeho přesný protiklad, ho skvěle doplňuje. 75% - 4****(23.9.2009)

• Timak

Moc mě to nebavilo.(29.10.2016)

• sator

Spíše nudné než vtipné...(4.8.2014)

• m.a.t.o.

Kultový film? Ale kdeže. Aj napriek tomu, že trvá iba hodinku a pol som sa dosť nudil. Nolte s Murphym sú totálne nesynchronizovaná buddy dvojka a hlášky? Akosi som nezachytil ani jednu, ktorá by ma pobavila. Od Hilla si radšej pozriem Červenú horúčavu, než by som si mal znova pustiť 48 hodín. 40 %(24.3.2016)

Tyhle starý krimikomedie jsou prostě zábavný, dobře se na to dívá a člověka to baví. Dokonalost je sice daleko, ale 4* jsou, myslím, na místě.(14.12.2008)

Tenhle film je celkem dobrá zábava i po letech. Logika v ději sice chvílema dost pokulhává, ale tady mi to zas tolik nevadí. Je to spíše komedie než cokoliv jiného.(21.9.2011)

Slušná komedie se slušným námětem a dějem, ale zase nic zvláštního. Jedině co je nadprůměrné jsou výkony Nolteho a Murphyho.(13.6.2012)

Perfektní buddy movie. Mezi Noltem a Murphym to neskutečně vře a navzájem se perfektně doplňují. Prim má ovšem Murphy a např. scéna v buranským baru byla naprosto skvělá.(10.12.2012)

Ta scéna, jak si Eddie zpívá s tím walkmanem...to je rachot!!!!(31.5.2010)