Inspektor Jack Cates zasahuje u benzinové pumpy, přičemž dojde k zastřelení jednoho muže a nakonec k výbuchu celé čerpací stanice. Musí se pak zodpovídat před komisí a hrozí mu vězení. Pravda může vyjít na povrch, pokud se mu podaří najít drogového bosse Eismana, a tak se okamžitě pouští do pátrání. Navštíví ve vězení Reggieho, který byl s Eismanem zapleten, a snaží se ho přesvědčit ke spolupráci. Marně. Po propuštění však Reggie usoudí, že bude rozumné spojit s Jackem síly, protože na něj čekají najatí zabijáci... (oficiální text distributora)

Mbeast

Nenáročná zábava. Pravda, že víc jak na pár úsměvů to není, ale protože jsem neviděl první díl a nemám tudíž jak srovnávat dávám takové slabší 3*. ()

drankeryth

Zabavna krimi komedia, ktora potesi a do toho vsunuta neskodna akcia, ktora by potrebovala do dokonalosti trosku viacej dotiahnut do konca. Z tohoto zanru poznam aj lepsie filmy, ktore boli vyrobene v 80 - tich rokoch:) ()

helloween93

Pokračování skvělé jedničky už je o dost horší. Hlášek tu není tolik, příběh je rutinní záležitost a hlavní dvojici už to nešlape jako v prvním díle. Je celkem ironické, že druhý díl vydělal daleko víc peněz než jednička, která byla mnohem lepší. ()

MickeyStuma

Volné pokračování osudů drsného detektiva Jacka Catese a podvodníčka Reggieho Hammonda se odehrává několik let po událostech v předchozím snímku a co čert nechtěl jisté okolnosti tyto dva opět svede dohromady. Dá se vůbec něco nového očekávat? V podstatě ne, neboť v nápadu dát dohromady takto rozdílné povahy byla už minule laťka nasazena dosti vysoko, a tak to, byť už zkušený, režisér Walter Hill rozhodně neměl jednoduché. Viditelně ale do toho dal všechno. Je tu více humoru i akce a i když veškerý potenciál námětu je už provařený, dá se tento počin považovat za přijatelný. Tvůrci si s charaktery obou postav krapet pohráli a to tak, že jim je prohodili. Detektiv Cates jako by ztratil své dovednosti a naopak Hammond jako by je získal. U užvaněného mukla dosti podivný fakt, ale jelikož se jedná o pouhý popkornový zábavný film, tak nakonec proč ne. Stojí za to se na to podívat. Jsou tu velice dobré akční scény a vkusné hlášky hlavně z úst Reggieho Hammonda. Nick Nolte a Eddie Murphy opět spolu a opět v těch nejdrsnějších situacích. ()

Torgal

Solídny "buddy movie". K dispozícii sú síce aj omnoho lepšie kúsky tohto žánru (viď. Smrtonosná zbraň), ale kadencia vtipov aj olova je tu tiež na slušnej úrovni. Nolteho síce vôbec nemusím, ale s Murphym mu to celkom funguje. Celé to ale pôsobí dojmom rutiny, bez iskry a poriadneho príbehu. 6-/10 ()

waska

Nemá to takový náboj a atmosféru jako předchozí díl ( zbytečna snaha studia vytřískat z povedého filmu další prachy ), ale pořád ještě má dostatek humoru a akce, aby z toho byl solidní film. ()

Clark_Kent

Tak tady jsem se bavil, ale zase o mnoho lépe. Akce o dost výraznější, vtipy víc vtipnější. Murphy a Nolte si náramně notujou. Navíc ten dabing je bombovej: Měl jsem nějakou práci na záchodě. Na záchodě mě chtěla zapíchnout děvka. To mě pobavilo. ()

Dinsberg

Po aktuálním shlédnutí musím přidat hvězdy. Film se nesnaží být novátorským, naopak žije ze zavedených klišé akčních buddy movies. CO ovšem musím vyzdvihnout, je snaha o zakomponování problému zkorumpovanosti a zkorumpovatelnosti policie. Eddie Murphy, tehdy ještě herec, se pro roli Reggieho narodil Walter Hill zaslouží poklonu za natočení starosvětského filmu, který klade důraz na hrdiny a ne na počítačový vizuál. ()

kadef

Na Murphyho pořád dost dobré, když to srovnám s tím co točil od r. 95 nahoru. Po skvělé jedničce však zcela určitě zklamání. ()

worm14

Solidní kriminálka. Eddie Murphy podává skvělý výkon v další lehce komediální roli. Nick Nolte mu občas lehce nahrává a celkově mu věříte, že je opravdu drsný polda. Spousta vtipných scén (falešný odznak, čínani...). K tomu vyrovnané tempo. Možná, že občas by se dalo ještě něco vystřihnout, pořád je ale délka stravitelná. Celkově film trpí na místy slabší scénář, pár hluchých míst by se taky našlo... Přesto jde ještě o dobrou podívanou, dobrý průměr... ()