Inspektor Jack Cates zasahuje u benzinové pumpy, přičemž dojde k zastřelení jednoho muže a nakonec k výbuchu celé čerpací stanice. Musí se pak zodpovídat před komisí a hrozí mu vězení. Pravda může vyjít na povrch, pokud se mu podaří najít drogového bosse Eismana, a tak se okamžitě pouští do pátrání. Navštíví ve vězení Reggieho, který byl s Eismanem zapleten, a snaží se ho přesvědčit ke spolupráci. Marně. Po propuštění však Reggie usoudí, že bude rozumné spojit s Jackem síly, protože na něj čekají najatí zabijáci... (oficiální text distributora)

kingik

Někdo má rád buddy movies a někdo zase ne. V 80 letech a ještě na začátku 90 let se s nimi roztrhl pytel. Tohle pokračování akčního hitu Waltera Hilla 48 hodin má všechny znaky typických snímků o dvou parťácích, kteří se nezklamou, občas se poškorpí, ale navzájem se podrží. Mě tohle pokračování bavilo a bylo lepší než jednička, hlavně zde bylo hodně akce, výbuchů, přestřelek i nečekané zvraty se dostaly ke slovu. Když je to thriller, tak má být akční a napínavý, a tyhle atributy tenhle film má. A má také Nicka Nolteho a Eddieho Murphyho a v jejich společnosti se divák určitě nenudí, A tak inspektor Jack Cates musí opět spojit síly s užvaněným Reggiem, aby vyřešil komplikovaný případ. Tohle byla pekelná jízda, které se už dneska netočí. A možná je to škoda. ()

Anderton

Taká klasická krimi byddy movie, ktorá sa príliš nehrá na komédiu a ponúkne síce občas nejakú hlášku (iba Murphy), ale vraždí sa vo veľkom a berie sa viac menej vážne. Nesmie chýbať korupcia na polícii, prekvapivé zistenie, kto je Ájsmen, čiže ten, kto stojí za všetkým. Ubehne to rýchlo, akcie je tak akurát, ale príbeh je totálne zameniteľný a od finále by jeden čakal viac, než len prestrelku v nočnom podniku. Ak by išlo iba o predohru k výživnejšiemu finále a film by tak bol o 15 minút dlhší, asi by som bol spokojnejší. ()

nash.

Murphy předvádí, že je hvězda a Nolte se snaží tak moc až občas ujede a přehrává. Jinak je to pokračování, které sice neotráví, ale taky ničím neobohatí. Prostě proklouzne obrazovkou, předvede několik vtípků, trochu průměrné akce a nepříliš poutavou historku, která bude z vaší paměti stornována mnohem dřív než v zákonné lhůtě třiceti dnů. ()

SeBig

Murphy je tu trochu vážnější než v předchozím díle, sice si z předchozího dílu pomatuju tak trochu hovno, ale vim že tam byl teda vtipnější.. motorkáři jako záporáci mě upřímě nebavili.. Nolte pálil jedno cígo za druhým, ale moc hlášek z něj taky moc nevycházelo. Co měla jednička to už dvojka bohužel nemá.. ale tak to býva u většiny filmu. Ale Murphy občas zaperlil musím uznat.. bez něj... bez něj by ten film ani neexistoval. ()

Roman.Ticka

O nic horší podívaná než 1, ale ve stejném drobnohledu, jako každé pokračování. To je každého problém, mě takhle jedna komediální akce dala zapomenout na moje zdravotní problémy, a to je hlavní. Hoši nebyli o nic míň vtipní, (Všichni běloši vypadají stejně!) o nic míň akční, (Máš blbej den!) do čuně si dali hned na úvod, takže dobrý!! Motorkáři vypadali divně, ale sami se označili za pralesní muže, kteří chtějí žít jako kdysi. Pokud šlo o jejich styl rozhovoru, nikdy moc dlouho netrvalo, přejít k monologu. Jednoduché hlášky typu Eismen, kazeta Browna, prachy, k tomu pár známých starých tváří a podmanivá hudba = účinný nástroj mé psychoterapie, yeaaaa.... :-) ()

Lacike

Dvojka mi pripadala ovela zabavnejsia ako tazkopadna jednotka. Pridalo sa poriadne na akcii, ktora je aj kvalitnejsie natocena. Chemia medzi ustrednou dvojkou tentoraz funguje na jednotku (konecne sa vzajomne doplnaju a nehraju si samostatne sola), vtipov tiez pribudlo. Proste klasicke pokracovanie. Vsetkeho je viac. Jedine, co ma trosku mrzi je vyustenie ohladom postavy Briona Jamesa. To si mohli odpustit. 7/10. ()

Tommassi3

"V každém případě jste měl štěstí !! Ale necháme si vás tu přes noc na pozorování.." - "No, tak to teda né !! Ani omylem !! Já a můj hematom jdeme domů !!" ;) Ačkoliv v kontextu s první Osmačtyřicítkou už rozhodně, co do kvality, jedeme z Kopce - Viďte, pane režisére ?! ;) - pořád se ještě jedná o velmi slušnou zábavu s ještě ani náhodou otravným Eddiem Murphym, kterého už až příliš dlouho snesu tak maximálně coby hlas Oslíka ze shrečí kvadrilogie.. V souvislosti s touto smutnou skutečností by zřejmě vůbec nebylo na škodu rozklíčovat příčiny stále trvající okružní jízdy téhle kdysi veliké ikony Hollywoodu, výborného komika i hvězdy akčních filmů na naprosté dno a ještě hlouběji.. Nebo by to bylo stejně zbytečné jako hledat vysvětlení faktu, proč učebnicový alkáč Nick Nolte, zde ještě drsný jako šmirglpapír, stále více připomíná Marlona Branda v donjuanské romantice na sklonku jeho života ?? Smutné.. ()

GeusX

Pokračování chybí elán, gagy působí křečovitěji nebo jsou nedotažené. Naštěstí nenudí. (viděl jsem: minimálně 3x) ()

corpsy

Osobne o dosť vydarenejšie pokračovanie Murphyho debutu. A to je tá najväčšia pochvala, akú si film zaslúži. Predstavte si jedničku a zdvojnásobte intezitu a grády. Vynikajúce. ()

Orlau32

Dvojka Nolte + Murphy zaručuje výbornou zábavu. Samozřejmě, že co divák to jiný vkus, ale mě se to líbí, protože oba herci patří k jedničkám v Hollywoodu a záleží jenom na režii. ()

OG_Swifty

Pokračování úspěšnýho 'buddy cop' filmu 48 Hrs bylo pro mě bohužel trochu zklamáním. Zatímco Nick Nolte odvedl takový svůj nemastný a neslaný standard, Eddie Murphy (už v té době proslavený) nepředvedl tentokrát skoro nic - vlastně předvedl míň, než v prvním filmu. Za celý film si vybavuju tak max. 3 mizerný hlášky, u kterých jsem se nepobavil ani neusmál a tak tomu filmu vlastně zbylo k dobrýmu jen to málo, co v něm bylo už v jedničce. Škoda. ()

dyfur

....i pokračovanie malo úroveň-vtipné,svižné tempo a s prekvapivým záverom....E.M. a N.N. ako dvojka opäť výborný...škoda,že nenatočili aj "nejakých iných 48 hodín".....moje prekvapenie,že slovenský dabing sa mi páčil viac-v tom českom ten odporný "všetkodabujúci" Miroslav Saic - až uši trhá.......žiaľ škoda,že takýchto filmov nie je viac ......... môj koment č.: 1500 ()

peto12

Prvý diel a aj druhý sa mi dosť páčili, lebo v obidvoch častiach tu hrá aj Murphy a Nolte a obidvaja si dosť rozumia. ()

Martin741

Hiut Jaxvina pozeram. To este bolicasy, ked Eddie Murphy tocil kvalitne filmy. Napokon, vzdy to bol kontroverzny herec : 77 % ()

bourec

Samozřejmě sešup to je,ale ne na tři hvězdy.Největší rozdíl je v zápornejch rolích.Brion james se tady nijak neprojevuje,Marshall a Divoff jsou naprostý nýmandi,a oni jsou hlavní důvod kvalitativního poklesu.Navíc film malinko ztrácí ve scénáři.80%. ()