Téměř geniální námět - utratit 30 milionů za 30 dní, ale nevím, nějak jsem se u toho moc nebavil. Pryor není zas tak skvělý komik, mnohem lepší by v tom byl Murphy, Carrey nebo prostě někdo jiný, ta jeho vysněná baba je příšerná, Candy to nezachrání, nemá co hrát. Zbývá tak několik skvělých scén - jako celá volební kampaň, která trefou do černého a u nás by měla 100% úspěch, ale nad průměr to nevytáhne.(21.4.2009)

Jeden z top filmov môjho detstva, odstupom času ale nie tak úžasný ako kedysi. Problémom je hlavne to, že je to viac o Pryorovi ako o Candym, ktorý aj v minime priestoru, čo má, dokáže hravo pretromfnúť svojho (vôbec nie zlého!) kolegu. Mierny nadpriemer. ____ PS: Len si preboha nepozerajte verziu, ktorá je na Slovensku. Na jednej strane má strašný dabing (nevhodný Noga/Skrúcaný ... Candy bez Vojteka nie plnohodnotný slovenský Candy!), ale čo je horšie, film je v takej strašnej kvalite, akú som asi pri žiadnom americkom filme nevidel. Už úvodný titulok "Hlavná slovenská požičovňa filmov uvádza" hovorí za všetko. Vo filme sa pár krát po obrazovke poprechádzajú modré pruhy, či čierne machule.(26.2.2006)

V karanténě člověk ocení leccos. I průměrnou komedii, která se už moc nehraje a přitom by mohla. V porovnání s tím, co se točí v televizích furt dokola je to příjemná oddychovka. Jen se připravte na skutečný osmdesátky se vším všudy. Teď se ta doba připomíná jako stylizovné retro...ale naplno, se všema těma knírama, aframa a tesilem je na hranici snesitelnosti. Ale co, starosti čerstvého milionáře Brewstera by si měl aspoň jednou užít každej. Dávám 55%.(2.2.2021)

• Torgal

Celý film je len o tom ako Pryor, ktorý snáď ani nevie vyzerať ako sympaťák, rozhadzuje po hrstiach milióny dolárov. Pozerať sa na to je tak zvrátene príťažlivé, že som sa na to i napriek absencii akéhokoľvek ďalšieho deja dokázal pozerať až do (brutálne uťatého) konca. Čakal som nejaký happyend, morálne ponaučenie, oslavu víťazstva alebo vývoj postavy - ale nič, zrazu len nabehli titulky. A tú komédiu som v tom každopádne tiež nenašiel. 4/10(12.10.2014)

Reziser Walter Hill /Hard Times 1975, 48 hodin 1982, Operace Southern Comfort/ natocil vybornu komediu z 80s, nasiaknutu pravym US humorom. S tym je to tazke, kvalitnych US komedii je asi tak vela, ako vela ma kvalitnych filmov povedzme Casper Van Dien. V hlavnej roli vsak vyborny Richard Pryor /Lost Highway, Apartman v Kalifornii/ sa ocitol v roli chudobneho basebalistu, ktory musi utratit hodne milionov US dolarov, aby ziskal sumu este vacsiu. O kolko milionov tu ide a ako ich Pryor utraca, to je uz zalezitostou tohoto filmu. A ono to funguje, nezamenitelna atmosfera 80s + dalsi kvalitny komik John Candy /Letadla, vlaky Automobily, Blazniva Dovolena 1983/. mam stale - ako cechoslovak - ovela radsej CZ dabing, ten SK mi tu vyslovene pilil usi, no ale co uz. Potom staci sa uz len uvelebit v sedadle po tazkej praci a nechat sa unasat kvalitnou fimarinou. Dalsi polozabudnuty klenot, ktory si milerad hocikedy zopakujem . 77 %(17.7.2018)

• - Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)