"Brewsterovy milióny" mám v paměti ještě z útlého dětství se slovenským dabingem Miroslava Nogy a Štefana Skrúcaného, kteří tomu vtiskli neopakovatelné grády. A ani teď, s o poznání slabším, ale ne špatným, českým dabingem, to má své kouzlo. Odpočinková komedie se zajímavým nápadem, nic víc, nic míň. 60%.(3.7.2009)

Montgomery Brewster (Richard Pryor) sní jen o tom, že se stane profesionálním hráčem baseballu a tím si vydělá na slušné živobytí. Když jej při zápasech začne sledovat cizí chlapík, předpokládá, že je od hledačů talentů a dveře na profesionální dráhu má otevřené. Ale chlápek patří k právnické kanceláři, kde se Monty dozví o tom, že mu jeho dědeček odkázal 300 milionů dolarů. Má to ale jeden háček - aby ukázal, že si peníze zaslouží, musí během jednoho měsíce utratit 30 milionů dolarů a nesmí mu zbýt ani penny... Když jsem si na tento filmeček nedávno vzpomněl, žil jsem v představě, že zde hlavní roli hraje Eddie Murphy (asi jsem si to nechtěně spojil s hodně podobně laděnou Záměnou). Ale Brewsterovy miliony jsou trochu o něčem jiném - ale neméně zábavné. Sice si myslím, že z tématu šlo vytřískat o trochu víc, ale i tak jsem docela pěkně bavil (některé nápady jsou vyloženě dokonalé - poslat pohled s vzácnou známkou, paráda)...(19.10.2011)

• Zabriskie

Jedna z mmoha komedií o tom, jak chudák přijde k obrovskému bohatství, se sice obešla bez klasického zkažení hrdiny penězmi a následném zjištění, že předtím se měl nejlíp, zato je ale nudná a z mysli diváka zmizí okamžitě po závěrečných titulcích. Velkou chybou filmu je i herecké obsazení – nijaký Richard Pryor a rádoby vtipný hřmotný humor Dana Aykroyda.(12.3.2003)

Téměř geniální námět - utratit 30 milionů za 30 dní, ale nevím, nějak jsem se u toho moc nebavil. Pryor není zas tak skvělý komik, mnohem lepší by v tom byl Murphy, Carrey nebo prostě někdo jiný, ta jeho vysněná baba je příšerná, Candy to nezachrání, nemá co hrát. Zbývá tak několik skvělých scén - jako celá volební kampaň, která trefou do černého a u nás by měla 100% úspěch, ale nad průměr to nevytáhne.(21.4.2009)

Ja viem, že to možno dnes už až tak vtipné nie je, ale tie nostalgické spomienky sú už raz v mysli zakorenené navždy. Aj so slovenským dabingom. Aj ja by som nakoniec Pryora volil za prezidenta proti jeho vôli. Teda pardon Montgomeryho, Pryor v reáli že vraj dosť chlastal. Keď bežala premiéra v tv, tak sme to v triede na základnej škole pozerali úplne všetci. Dnes už toto čaro vďaka množstvu tv kanálov, multiplexom a internetu filmy stratili. Lepšie povedované spôsob ich kolektívneho vnímania.(26.6.2013)

• - Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)