Komentára k tomuto filmu sa zdržím, ale dôrazne budem nesúhlasiť s konštatovaním užívateľa JohnnyD, ktorý haní vynikajúci slovenský dabing. Tento dabing vyrobila v roku 1987 SLOVENSKÁ POŽIČOVŇA FILMOV, Koliba Bratislava a je to jeden z mála dabingov, ktoré sa dodnes zachovali v pozerateľnom (kópia) a počúvateľnom (zvuk) stave. Jeden z mála, ktorý STV ráčila vybrať zo svojho archívu a odvysielať. Takisto si myslím, že obsadenie hercov je skvelé (pozeral som nedávno na MARKÍZE americký remake HRAČKY, v ktorom PRYORa daboval PETER MARCIN a bolo mi nevoľno) a hoci VOJTEK zvláda CANDYho skvele, myslím, že aj SKRÚCANÝ exceloval. Navyše sa tu predviedla aj DEANA HORVÁTHOVÁ (dnes JAKUBISKOVÁ). Dnes by sa ju pre dabing asi sotva podarilo získať. :-) Suma sumárum: narozdiel od "bratov" z ČESKA, ktorí pravidelne skvelé pôvodné dabingy ÚPF (Ústřední pújčovna filmú) "súkajú" do novučičkých remastrovaných kópií, na Slovensku radšej vyrábame dabing nový a netrápi nás, že v prepadlisku dejín zmizli také skvosty ako: D.A.R.Y.L., ZLATÉ DIEŤA, KLIATBA HADIEHO ÚDOLIA či STARMAN. Nehovoriac o tom, že archív STV skrýva oveľa väčšie poklady (Stanica WUSA, MATADOR, POSLEDNÝ VLAK Z GUN HILLU či MOSKVA KASSIOPEIA). Poznámka pre užívateľa Zabriskie: DAN AYKROYD v tomto filme vôbec nehrá. (27.2.2006)(27.2.2006)

• 5150

Richard Pryor byl velká komediální hvězda 80. let, takže jsem čekal velkou zábavu, ale opak byl pravdou. Po filmu NEVIDÍM ZLO, NESLYŠÍM ZLO jsou BREWSTEROVY MILIÓNY dalším zklamáním na jeho účet. Ne že by on byl zas tak špatný, ale scénář mu poskytuje naprosté minimum dobrých hlášek a přestože mu zde kryje záda další výborný komik John Candy, film je až bolestně nezábavný. Navíc prakticky chybí písničkový doprovod, což je mínus.____Pokud chcete vidět nějakou povedenou "Hillovku" 80. let, doporučuju buď akční EXTRÉMNÍ PŘEDSUDEK nebo známou krimi-komedii 48 HODIN.(4.6.2007)

Pradedko mohol vymyslieť niečo lepšie na prevýchovu svojho dospelého pravnuka. Z iného pohľadu nám však film môže poslúžiť ako obraz možno nepochopiteľného, no predsa múdreho konania: Múdri ľudia sa vzdávajú toho, čo má menšiu hodnotu, aby získali to, čo je vzácnejšie. A nemyslíme tu len na hmotné bohatstvo, existuje predsa ešte aj iné a oveľa hodnotnejšie bohatstvo...(30.3.2007)

Nesmála jsem se asi tak jako ostatní, ale pobavilo jak musel utratit tolik peněz aby mohl získat ještě víc. Zvláštní film, u kterého ta sranda zase nebyla tak velká jak bych očekávala. Richard Pryor, bude pro mě, vždy ten slepý týpek co se dal dohromady z hluchým, a pak spolu komlikovaly život jednomu poldovi.(9.11.2018)

• Zabriskie

Jedna z mmoha komedií o tom, jak chudák přijde k obrovskému bohatství, se sice obešla bez klasického zkažení hrdiny penězmi a následném zjištění, že předtím se měl nejlíp, zato je ale nudná a z mysli diváka zmizí okamžitě po závěrečných titulcích. Velkou chybou filmu je i herecké obsazení – nijaký Richard Pryor a rádoby vtipný hřmotný humor Dana Aykroyda.(12.3.2003)

• - Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)