Téměř geniální námět - utratit 30 milionů za 30 dní, ale nevím, nějak jsem se u toho moc nebavil. Pryor není zas tak skvělý komik, mnohem lepší by v tom byl Murphy, Carrey nebo prostě někdo jiný, ta jeho vysněná baba je příšerná, Candy to nezachrání, nemá co hrát. Zbývá tak několik skvělých scén - jako celá volební kampaň, která trefou do černého a u nás by měla 100% úspěch, ale nad průměr to nevytáhne.(21.4.2009)

Tak ako nemôžu byť vianočné sviatky na Markíze bez Popolušky, rovnako tak čo by to boli za sviatky bez Brewsterových miliónov na STV :)) Hold, asi to bol drahý nákup do archívu, ktorým sa treba každoročne pýšiť. V každom prípade je však tento film klasika, ktorá sa dá pozerať každý rok a aj tak neomrzí. Symbol jednoduchej zábavy a veľkej pohody.(31.12.2009)

Jako dítě jsem tenhle film doslova hltal. Bylo to v době, kdy televize byly plné filmů z 80. let a tenhle patřil k mým nejoblíbenějším. Námět se točí kolem toho, jak se velké peníze (snad sen všech lidí) změní v noční můru. Bohužel dnes s odstupem času a poněkud vytříbenějším vkusem už musím říci, že jde je o solidní průměr. Richar Pryor mi nikdy jako komediální idol nepřišel. Ve filmu je sice díky originálnímu námětu prostor pro jednu vtipnou scénu za druhou. Nicméně tento potenciál není v podstatě vůbec využit. Pryor ani jeho parťák Candy se nezmohli na nic víc, než na kupu oplzlých rádobyvtipných výkřiků, pitvoření se, vyblbování. O hudbě nebo kameře se raději nezmiňuji. A ten hrozný český dabing film zabíjí definitivně. Ty tři hvězdy jsou za originální a vtipný námět a vzpomínky z dětství,(23.10.2011)

• Zabriskie

Jedna z mmoha komedií o tom, jak chudák přijde k obrovskému bohatství, se sice obešla bez klasického zkažení hrdiny penězmi a následném zjištění, že předtím se měl nejlíp, zato je ale nudná a z mysli diváka zmizí okamžitě po závěrečných titulcích. Velkou chybou filmu je i herecké obsazení – nijaký Richard Pryor a rádoby vtipný hřmotný humor Dana Aykroyda.(12.3.2003)

Montgomery Brewster (Richard Pryor) sní jen o tom, že se stane profesionálním hráčem baseballu a tím si vydělá na slušné živobytí. Když jej při zápasech začne sledovat cizí chlapík, předpokládá, že je od hledačů talentů a dveře na profesionální dráhu má otevřené. Ale chlápek patří k právnické kanceláři, kde se Monty dozví o tom, že mu jeho dědeček odkázal 300 milionů dolarů. Má to ale jeden háček - aby ukázal, že si peníze zaslouží, musí během jednoho měsíce utratit 30 milionů dolarů a nesmí mu zbýt ani penny... Když jsem si na tento filmeček nedávno vzpomněl, žil jsem v představě, že zde hlavní roli hraje Eddie Murphy (asi jsem si to nechtěně spojil s hodně podobně laděnou Záměnou). Ale Brewsterovy miliony jsou trochu o něčem jiném - ale neméně zábavné. Sice si myslím, že z tématu šlo vytřískat o trochu víc, ale i tak jsem docela pěkně bavil (některé nápady jsou vyloženě dokonalé - poslat pohled s vzácnou známkou, paráda)...(19.10.2011)

• - Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)