Príjemná komédia, ktorej každý aspekt sa nesie v duchu najlepších osemdesiatkových tradícií so všetkými kladmi aj zápormi, ktoré k tomu patria. Nad nudnejšími momentmi našťastie prevažujú tie vynikajúce a úplne najlepším z nich je scéna, v ktorej hrdina robí antikampaň dvom skazeným skorumpovaným stranám, z ktorých ani jedna nie je pre mesto riešením. Silná paralela so súčasnou politickou scénou na Slovensku a našimi poslednými voľbami je čisto náhodná, ale geniálna. "Vote for None of the Above!" (7/10)(17.9.2012)

Komentára k tomuto filmu sa zdržím, ale dôrazne budem nesúhlasiť s konštatovaním užívateľa JohnnyD, ktorý haní vynikajúci slovenský dabing. Tento dabing vyrobila v roku 1987 SLOVENSKÁ POŽIČOVŇA FILMOV, Koliba Bratislava a je to jeden z mála dabingov, ktoré sa dodnes zachovali v pozerateľnom (kópia) a počúvateľnom (zvuk) stave. Jeden z mála, ktorý STV ráčila vybrať zo svojho archívu a odvysielať. Takisto si myslím, že obsadenie hercov je skvelé (pozeral som nedávno na MARKÍZE americký remake HRAČKY, v ktorom PRYORa daboval PETER MARCIN a bolo mi nevoľno) a hoci VOJTEK zvláda CANDYho skvele, myslím, že aj SKRÚCANÝ exceloval. Navyše sa tu predviedla aj DEANA HORVÁTHOVÁ (dnes JAKUBISKOVÁ). Dnes by sa ju pre dabing asi sotva podarilo získať. :-) Suma sumárum: narozdiel od "bratov" z ČESKA, ktorí pravidelne skvelé pôvodné dabingy ÚPF (Ústřední pújčovna filmú) "súkajú" do novučičkých remastrovaných kópií, na Slovensku radšej vyrábame dabing nový a netrápi nás, že v prepadlisku dejín zmizli také skvosty ako: D.A.R.Y.L., ZLATÉ DIEŤA, KLIATBA HADIEHO ÚDOLIA či STARMAN. Nehovoriac o tom, že archív STV skrýva oveľa väčšie poklady (Stanica WUSA, MATADOR, POSLEDNÝ VLAK Z GUN HILLU či MOSKVA KASSIOPEIA). Poznámka pre užívateľa Zabriskie: DAN AYKROYD v tomto filme vôbec nehrá. (27.2.2006)(27.2.2006)

Tak ako nemôžu byť vianočné sviatky na Markíze bez Popolušky, rovnako tak čo by to boli za sviatky bez Brewsterových miliónov na STV :)) Hold, asi to bol drahý nákup do archívu, ktorým sa treba každoročne pýšiť. V každom prípade je však tento film klasika, ktorá sa dá pozerať každý rok a aj tak neomrzí. Symbol jednoduchej zábavy a veľkej pohody.(31.12.2009)

"Brewsterovy milióny" mám v paměti ještě z útlého dětství se slovenským dabingem Miroslava Nogy a Štefana Skrúcaného, kteří tomu vtiskli neopakovatelné grády. A ani teď, s o poznání slabším, ale ne špatným, českým dabingem, to má své kouzlo. Odpočinková komedie se zajímavým nápadem, nic víc, nic míň. 60%.(3.7.2009)

• Zabriskie

Jedna z mmoha komedií o tom, jak chudák přijde k obrovskému bohatství, se sice obešla bez klasického zkažení hrdiny penězmi a následném zjištění, že předtím se měl nejlíp, zato je ale nudná a z mysli diváka zmizí okamžitě po závěrečných titulcích. Velkou chybou filmu je i herecké obsazení – nijaký Richard Pryor a rádoby vtipný hřmotný humor Dana Aykroyda.(12.3.2003)

• - Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)