Mamka a taťka

• USA Mom and Dad (více)

Když davové šílenství neznámého původu způsobí, že rodiče z poklidného předměstí obrátí svou zlobu proti vlastním dětem, Carly Ryan (Anne Winters) a její bratr Josh (Zackary Arthur) musí bojovat o holý život a bránit se surovým útokům ze strany těch, kteří je přivedli na svět (Nicolas Cage a Selma Blair). (Bontonfilm)

*CARNIFEX*

"Mom und Dad" trestuhodne, no zároveň citlivo čerpá z idei "Signálu z 2007", s tým rozdielom, že Brian Taylor smelo okorenil samotný dej vlastnou, zvrátenou myšlienkou. Keby film, vzhľadom k množstvu príležitostí prezentovania násilia, disponoval väčším množstvom a nápaditejšie spracovaným gore, lebo nápad ako taký, rozhodne nestojí za starú Belú, mohol sa vyhrievať v červených pozíciách. Takto slabší priemer .. ()

MM_Ramone

V prvom rade musím upozorniť na archaický, politicky nekorektný, názov tohto amerického snímku, ktorý v roku 2017 natočil režisér Brian Taylor. "Mom and Dad"? (Mama a Otec; Máma a taťka?!), ale no tak fuj! Malo by sa to správne volať "Rodič jeden a rodič dva". Ale na druhej strane, keď to v rámci zvrátenej woke propagandy správne uvážim, tak mi dochádza, že jedine otca a matku môže posadnúť iracionálny neodolateľný pud zavražiť vlastné deti. Nejakým dvom homokládam alebo progresívnym vylízaným lesbám by sa to iste nemohlo stať. Tieto čudá by mali voči tomuto vražednému šialenstvu imunitu. Takže ono je to vlastne v podstate vcelku prosystémová propaganda proti klasickej rodine (matka, otec, deti), zaobalená do nenáročného horrorového thrilleru. Hej ľudia pozor, veď "Mama s ockom" môžu byť pre svoje deti životu nebezpeční. ** ()

Wacoslav1

Destroy the car. Jop tak tohle byla luxusní píčovina a to nemyslím nijak ve zlým. Problém je v tom, že většina zde hodnotících asi nepochopila vyznění tohohle filmu. Podle mě je to hlavně hodně ujetá komedie okořeněná nějakou tou vraždou. Každej tu nadává, že tu nebylo pořádný gore, ale mě to nevadí. Prosmál jsem se skoro celým filmem a ty mnohdy jenom naznačený masakry povzbuzující fantazii diváka jsou o dost lepší než kdyby se to utápělo v hektolitrech krve. Je to pochopitelně tvůrčí záměr, ale ne každej to pobere. Ohledně otevřenýho konce to vidím tak, že si nechali prostor pro pokračování a já se mu rozhodně nebráním.75% ()

pepo

Vynikajúci námet ako pre satiru, tak pre horor. Vrátane niekoľkých fakt originálnych nápadov (pôrodnica, Henriksenovo cameo). Štýlovo to vyzerá z prelomu 80.-90. tych rokov, takže aj po tejto strane spokojnosť. Cage po dlhej dobe zase dobre využitý, ale herecky si to kradne Selma Blair. Veľká škoda, že na papieri to muselo vyzerať omnoho lepšie, pretože Taylor režijne tradične nestíha. Každopádne milé prekvapenie, aj keď tu bolo zarobené na veľkú kultovku a dostali sme "iba" fajn úlet. 7/10 ()

Xmilden

Že i rodičům může někdy přeskočit, milé děti mějte se na pozoru :) Tohle téma šlo neskutečně vytěžit. Jediný kdo se poměrně vyblbnul byl Cage, který přihodil pár hlášek a jinak už nic. Jeho postava má ovšem jeden luxusní monolog poté co zdemoluje kulečník, který si před chvílí sestavil dole ve sklepě ..."V mládí jsem tohle neplánoval. Zářivá budoucnost. Těšit se na vše na světě. Chystal jsem se vzít svět za koule a zmáčknout ho! Sakra! Jako bych býval ten kluk ještě před čtyřmi minutami! Tehdy jsem se nohou sotva dotkl země. 9 z 10 holek jsem sbalil. Byl to 100% sex. Ten kluk by si ani za milion let nepředstavil, v jakýho unavenýho šmejda se promění! Plochý zadek, tlustý, plešatějící, žeroucí sýr cottage, obvod v pase jak po kile másla, s chlupama lezoucíma z uší a nosu. A můj plat se snížil z 145 000 dolarů na 45 000 dolarů! Dává ti něco z toho vůbec smysl?" 40% ()

darkrobyk

Původně jsem si vzpomněl na Mamka a taťka z roku 2008, tohle se mi ale líbilo o něco více. Film hrozně rychle uteče a poměrně brzy začne hon. Zprvu jsem se trochu ztrácel, což byl, jak jsem záhy poznal, záměr. Příjemné postapo, kdy záhadný signál obrátí mateřské a otcovské pudy naruby. Hon na vlastní ratolesti byl zábavný, a místy přeci jen i krvavý, i když samozřejmě křišťálové gore se nekonalo. Rozhodně nejlepší byla scéna, kdy dorazil dědeček s babičkou a vypukla třígenerační mela. Popravdě, co mi vadilo nejvíc, že jsem se nemohl rozhodnout, komu mám fandit. A nevěděli to ani autoři, což mi nakonec nevadilo. Samostatnou hvězdu má ode mne Cage, páč já ty jeho úlety mám rád. ()

juta

Tak to tu ještě nebylo, aby hodné maminky a starostliví tatínci se obrátili proti vlastní krvi, v neutuchající touze zabít své potomky. Celkem originální nápad, ale to zpracování už nebylo úplně ono. Dějově to celkem šlo, ale po filmařské stránce jsou tu takové neduhy, které kazí celkový dojem z filmu. Až z toho má člověk rozporuplné pocity. I když třeba Crank mi taky úplně po téhle stránce nesedl, ale po dějové to totálně přebil, což se tady tak úplně nestalo. ()

Hunt

Moc rád bych dal více, neb téma, styl a určité frankmenty jsou velmi zabavne... je to však nevyužité, nedrží tempo a působí to dost nesourodě, bohužel. ()

lamps

Film, který nejlépe ze všech vystihuje věkově vyzrálé herecké stadium Nicolase Cage. Je to přemrštěné, neadekvátní vůči vyšším filmařským požadavkům, ale tak nějak zvrhle zábavné a neúprosné. Mnoho z nás souhlasí s tvrzením, že děti bývají zlobivá PZtka (patentované pojmenování Parchant Zas... však víte), ale koho by napadlo, že odboj proti nim může dosáhnout v kinematografii takových extrémů - ale bohužel jen co se týče námětu, neboť samotného násilí se tvůrci bojí a opravdovou diváckou radost skýtají až zanícené herecké projevy Selmy Blair a Nicolase (a na chvíli i Lance Henriksena, jenž se pro roli Cageova otce v uvozovkách narodil) a správně absurdní nahánění dvou ratolestí v uzavřeném domě za pomoci všemožných nástrojů. Kdyby Taylor nekazil závěrečnou část zbytečnými flashbacky a přitlačil na pilu, mohla to být zábava ještě neporovnatelně větší... 55% ()

Beckett51

Bizárek o krizi rodičovský identity s tradičně fenomenálním Cagem křičícím, štěkajícím, fňukajícím, "brečícím", hysterákujícím, hýkajícím a vším, co by si žádnej vážnej herec nedovolil. Tedy přesně tak, jak to u něj máme my příležitostní guilty-pleasure-Cage sledovatelé rádi. ()

misterz

Zaujímavý nápad, ale jeho realizácia ma ktovieako neoslovila. Chýbala tomu atmosféra a výraznejšie hororové prvky. Vlastne to čo ma tu bavilo najviac mala na svedomí predovšetkým humorná stránka. Navyše potenciál, ktorý myšlienka ponúkala, mi prišiel až trestuhodne nevyužitý. Slabučký piemer. 50/100 ()

mzss1

(30%) Hergot, to byla ale pěkná bejkárna. Kdyby to bylo víc ujetější a tím myslím scény do toho nejšílenějšího detailu, tak by to bylo možná lepší, ale nevím nevím. Nechci tu ze sebe dělat kverulanta a odpůrce ujetých filmů, občas mi totiž přijdou vhod, ale toto ani náhodou. Do odpadových pekel to posílat nebudu, ty nejslabší možné 2* jsem nakonec udělil. Nápad není nejhorší, ale celkové zpracování je dost odfláklé a nedotažené do konce, včetně urychleného finále. Navíc mi toto pojetí ani moc nesedlo. Je tu pár úsměvných chvil, aspon to. Třeba dychtící rodiče co zírají přes sklo na jejich novorozené mimča. To už jsem si říkal, sakra, to snad přijde scéna, kdy ty nebohé uzlíčky ty krvežízniví rodičové sejmou? :D To se ale nestalo. Rko tu je, ale nějak extra moc využité nebylo, nevím. Nicolas Cage se tu předvede ve svém relativním, hereckém normálu. Henriksen na závěr potěší. I pár dobrých songů co ve filmu zazní. Víc bych v tom nehledal. Podprůměrná záležitost, kterou jsem ani vidět nemusel, ale přežil jsem to. ()

Goldbeater

Mít takové smrady doma, tak je taky jednou zabiju. Nicholas Cage tu bohužel notně přehrává. Zbytečně předvádí daleko většího magora, než si jeho postava žádá. Poměrně jsem se těšil na jeho interakci s Lancem Henriksenem, ale ta snad nakonec ani nestála za řeč. A když si říkáte, že už se snímek slušně rozjíždí, začnou znenadání závěreční titulky. Navíc humoru je to opravdu jen co by se za nehet vešlo. Slabota. ()

InJo

Od takového námětu, "crankovského" Taylora na postu režiséra a Cage v hlavní roli jsem čekal mnohem větší divočinu. Nakonec je to ale docela krotké, navíc s naprosto neuspokojujícím koncem. Zklamání. 50 % ()

Yoshitsune

Aaa další infekční film, tenhle film je však zajímavý v tom, že rodiče vyhledávají a zabíjejí své slastní děti, zatímco cizí děti nechávají tak nějak být. Pojetí viru, který se říší, dle mého, skrze zrnící obrazovky a monitory, ve stylu ala podprahové vysílání s tím že rodiče, ví že je to špatné, ale přesto to chtějí udělat a dokáži si to ve výsledku ospravedlnit je vysoce bizarní. A do jisté míry, to lze brát jako sondu do života rodičů a dětí, protože jak by vypadal život rodičů, kdyby neměli děti, o které se musejí starat, kde by byli a co by dokázali bez dětí ? Viz Nicolas Cage a jeho sebereflekční řeč, ve sklepě, kde tak trochu odkazuje sám na sebe, ať už to byl záměr nebo to byla náhoda, bylo to velice hezké slyšet od někoho, kdo v posledních letech hrál ve filmech, velice nízké kvality. Byť Cage se ještě může zachránit, ještě je tady jistá naděje. Ale k filmu, je to docela dost brutální, místy i dobře vtipný a i dost absurdní (návštěva babičky a dědečka) a obě dvě strany, rodiče a děti, umějí mezi sebou dobře spolupracovat a Lance Henriksen má konečně pořádný nůž. A za zmínku stojí, vynikající soundtrack, ten je pořádně nadupaný. Otevřený konec, je na škodu, jelikož film mně bavil a zajímá mně jak to bude dál. Mezi rodiči a dětmi, je to vždycky takové všelijaké, no snad v tomhle případě zvítězí láska. https://www.youtube.com/watch?v=HTzGMEfbnAw ()

silentname

Tak to vyzerá, že Nicholas Cage akosi posledné roky vôbec nekončí v dobrých filmoch a toto nie je žiadna výnimka. "Mom And Dad" je vo svojom jadre ďalším tuctovým filmom, ktorý viac nefunguje, než funguje. Skôr, než ale poviem čo nefunguje, poviem aspoň pár pozitív. Sem-tam príde vo filme nejaká tá dobrá hláška, záverečná časť, keď prídu starí rodičia má pár dobrých momentiek a trošku to ukazuje, že istá forma rodičovského pudu stále niekde je. Len ten základný je úplne inde. A myslím si, že mojou najobľúbenejšou scénkou je, keď spolu Brent a Kendall sedia na troskách rozbitého biliardového stola a vedú spolu dialóg. Myslím si, že mnohí rodičia si reálne myslia to isté. A myslím si, že koncept filmu na zahodenie nie je. Len ho treba lepšie spracovať. Možno aj časť v nemocnici, keď sestra Kendall porodí je celkom dobre spracovaná, no to je asi všetko pozitívne čo nájdem. Moje negatíva začali hneď na začiatku. Máme akýmsi spôsobom chcieť, aby decká prežili a rodičia sa zobudili. No v momente ako budete vidieť a počuť tínedžerku Carly, tak jediné čo som si myslel, že mi vôbec nevadí, ak ju mama zabije. A rovnako je na tom aj jej kamarátka Riley. Obe sú neskutočne otravné. A hoci mám pocit, že Selina Blair je okey ako mama, tak Nicholas Cage ako otec dáva svoj šialený výkon, ktorý človeka skutočne buď pobaví, alebo otrávi. Myslím si, že by to viac fungovalo, keby rodina pôsobila ako rodina a nevyzeralo to ako kopec vybraných hercov do filmu, kde sa máme tváriť, že sú rodina. Tam je najväčší problém. Plus niektoré scénky sú dosť lacno zostrihané a nepôsobí to úplne prirodzene a dobre. Možno ale na tom filme niečo predsa len je, nakoľko ho kritici chválili. Ja síce neviem prečo, ale ja som len jeden človek, ktorý to teraz videl a spravil si vlastný názor. Osobne film neodporúčam, ale to neznamená, že vy si ho užiť nemôžete. Hodnotenie: D+ ()

SeBig

Čekal jsem větší prdel. Začátek to srazil trochu na bod hoven, ale Kejč zachranoval. Mám ho furt v oblibě i když točí takovyhle hovna. ()

Chrustyn

Zombie apokalypsa, trochu jinak. Tentokrát rodiče, bez jakéhokoliv vysvětlení, začali vraždit své ratolesti a vznikl z toho trochu nedotažený, tempem kolísající ale přesto docela zábavný kousek s několika povedenými scénami. Cage po dlouhé době snesitelný. ()