Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

ivan_drago

Tak na tenhle film sem se moc těšil. Ale... Čekal sem teda mnohem víc. Vždyť z tak geniálního scénáře a Jimma Carreyho se určitě dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Naopak Morgan Freeman je v roli boha naprosto geniální a nikdo se mu nevyrovná. Tenhle film moh bejt klasika, ale dopadlo to mnohem hůř, ale furt docela slušně. ()

RonaMidu

světe div se,tady mi Carrey vyloženě nevadil,naopak :-)...a Bůh byl skvostný a dostala mě scénka s vyjetím registračky ()

karlik4801

Na rovinu. Bez Jima Carreyho by se to nikomu nelíbilo. Naštěstí tady toho našeho ksichtaře máme, takže si můžeme všichni užít nevšední komedii. Je to zase něco nového. Komedie s poměrně originální zápletkou. Ostatní romantické komedie mají akorát rozchod páru a dávání se dohromady, balení nějaký buchty atd. Takže ten trefný fantasy žánr je příjemná změna. ()

lennyd

Myslím, že to mohlo být mnohem lepší. Velice dlouhý rozjezd (Bruce získává své schopnosti až uprostřed filmu), pak honem honem aby se nezmeškalo nutné "poučení", a šup konec. Jako ve většině Carryeho filmech jde právě jen o Carreyho. Ostatní mu více méně dělají kulisy (to se týká i Jennifer Aniston a Morgana Freemana), a film se tak velice rychle mění v One Man Show (neříkám, že úplně špatnou. Jim Carrey je dobrý komik, a většinu filmů sám v pohodě utáhne, ale přijde mi že si toho tady naložil příliš (bylo mu naloženo) ... Jen doufám, že někoho nenapadne natáčet Božský Bruce 2! ()

kurcatovium

Na tenhle film jsem se docela těšil... Bohužel. Nakonec se z toho vyklubala nehorázně přeslazená romanťárna upatlaná od medu. Škoda zpackaného nápadu. ()

majxik

Klasická komedie s Jim Carrey, občasně mě pobavila a nikdy nenudila čímž splnila podmínku pro průměrnou komedii, a k tomu přihrála několik dokonalých scén které mě téměř odrovnali a právě za ně přidávám tu 4. hvězdu. ()

Pavlínka9

Film hodnotím vysokým počtem hvězdiček hlavně z důvodu plno vtipných scén, ale zase mi v určitou chvíli přijdou až moc přehrávané a je toho moc...Carrey je prostě komediální profík, to se mu nedá upřít a Aniston se k němu jako jeho stále neprovdaná přítelkyně dost hodí :) Hlavně pro ty fórky si to příště pustím znovu :) ()

Barvoj

Tohle se mi moc nelíbilo.. celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že Carrey a Aniston se k sobě prostě nehodí! Zároveň byl Bruce alespoň pro mě až moc velký prevít na to, abych mu přál něco dobrého.. Osobně si myslím, že by se film celkem obešel bez Carreyho bláznivých grimas, nicméně občas pobavily.. Kdybych měl porovnat Evana a Bruce, rozhodně bych řekl, že Evan je lepším filmem.. ()

Aven

A moji trpaslíčkové odešli do Francie:) Ještě, že tam s nimi neodešlo i herecké umění (čti umění se neopakovatelně pitvořit) Jima Carreyho. Oddychový a veskrze příjemný film. ()

dANo

Jim Carrey sa na takúto rolu evidentne hodí, ale aj napriek tomu, že vo filme fakt exceluje, tak samotný dej filmu to nijak neobohacuje, pretože jeho myšlienka a cieľ akosi divne moralizovať sú také plytké a vôbec sa mi nehodili do konceptu filmu. Hlavne v porovnaní so začiatkom, ktorý to celé výborne rozbehol... ()

Petr23

Plně souhlasím s uživatelem Pajusha, mohl bych se vlasně podepsat pod její komentář, ale abych aspoň něco napsal. Je to jedna z mých nejsympatičtějších komedii, a z Carreyových komedii určitě. ()

JohnSmith

Morgan Freeman jako Bůh,co přehodí svoje povinnosti na Jima Carreyho.No už to je zlej sen,že by Carrey měl boží moc.Na druhou stranu,některý vtípky fakt fungovali a celkem jsem se i nasmál.Carrey aspoň nepředvádí svůj děsnej gumovej obličej ()

Tereza666

Božský Carrey. Co by to bylo za film kdyby tam nebyl Carrey? Z celkem nudné nic moc komedie dokázal udělat skvělou vtipnou podívanou, kterou řadím mezi mé oblíbené :-) ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)