Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

Triple H

Tarantinovo poctárstvo v plnej sile. Užásne pútavý miš-maš totálneho braku a ukážkového umenia. Opäť do posledného sadnúce obsadenie (ázijskí herci boli vybraní šikovne). Je zázrak, že si Tarantino tento svoj sen mohol zrealizovať PRESNE tak ako chcel. Toho dôkazom je, že si svoj film mohol bez problémov rozseknúť na dve úplne sebestačné časti, ktoré sú každá iná, ale obe k sebe krásne pasujú. ()

maxxxim odpad!

Film, ktorý ma unavil nepochopiteľnými úkazmi typu Aram Khatchaturian na katane, alebo priesvitný dedko rýchly ako hmla. Životné moudra ako vytrhnúť človeku orecha z hrude, alebo zavrieť oko prstom by som čakal, teda nečakal ani v tom najhoršom animovanom filme z najsevernejšieho ostrova Japonska. Film, ktorý zhĺtne 111 minút, ak si nedáte pozor. Mne sa to našťastie nestalo, pretože som rozpoznal nebezpečenstvo hneď v úvode a zbytok filmu som prepínal a prepínal a prepínal a prepínal. ()

hans500

Hmm, na Tarantina docela zklamání (po výtečných "Gaunerech", "Pulp Fiction" a "Jackie Brown"), vizuální stránka výborná, režie jako vždy nápaditá, vynikající hudba, ale na Quentina až překvapivě slabý scénář, takže nakonec pouze za 3* a jsem celkem zvědavý co přinese Vol. 2. ()

chelseaman22

Je to skvělé ze dvou důvodů, a to: z důvodu jedna a z důvodu dva. Uma umí číst věk z ruky, Ema přes letištní kontrolu v pohodě přenese katanu, Iva kouše jazyky jak pominutá. Nebýt to od Quentina, tak je to blevajz. Avšak ani Quentinův um nezabránil k poněkud slabšímu průměru. Lze vidět silnou podobnost s akčním "hitem" Kobra 11. Jeden hrdina (který vždy přežije), spousta mrtvých a prostoduchý děj, jež je vykompenzován spoustou fiktivní krve (ano, "běžný" člověk vážně nemá dvacet litrů této červené tekutiny plné hemoglobinu). V konečném důsledku se člověk může radovat pouze z hudby, která je vážně fabulózní! 63% Výdělek celosvětově k 6.10.2012: $180,949,045 ()

LeoH

Postmoderna stranou, Killbillem se Tarantino prostě trefil do mé klukovské duše bažící po přímočarém, rozmáchlém dobrodružství. A zároveň u něj prakticky neustále řvu blahem nad tím, jak je labužnicky „vymazlený“, v jedničce hlavně výtvarně, kamerově a střihačsky (všechny ty formální přemety z barvy do ČB a zpět, z hraného filmu do mangy a zpět, vystřídání deseti vizuálních stylů v hlavní bitce večera apod. by mohly i iritovat, kdyby nebyly tak bravurně zvládnuté a nedávaly tak často smysl v kontextu toho, co se právě děje a říká), >>> ()

Estrellita

Průměrná akční zábava... Ale musím uznat, že ta "krev" tryskající ze všech částí těla stylem "sprcha" mě pokaždé rozesmála, za což jsem tomuto filmu opravdu vděčná. ()

Motinski

Kill Bill je veľmi štýlová záležitosť. Nablískaná, uletená a takmer každá scéna pôsobi že všetko je presne na svojom mieste. Veľa krát sa mi ale zdalo že to je len na efekt, bez nejakého deja ktorý by vyslovene chytil aby som s nedočkavosťou pozeral ďalej. Kill Bill je krásny na pohľad, no prázdny vo vnútri. Aspoň pre mňa. Druhá časť sa mi páčilo o niečo viac. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Žlutovlasá černá mamba? Jasný, je to tu hozený takhle naschvál, i jedna z postav má takovou poznámku, černá postava btw.. Nebudu se s tím srát, prostě mi tyhle boje a oblast Japonska vůbec nešmakuje, zkrátka ani mistr to nezachrání. Sorry jako, ale ti malí zmrdi šikmooci prostě jen řvou a machaji rukama nebo ostrou tyčkou, kterou si po nocích čistí anál. Prostě té jejich kultury nebo jak to nazvat, tam hodil šéf až moc na můj žaludek, ty omalovanky si aspoň mohl odpustit, ale zase na obranu jeho omalovánky mají aspoň nějaký grády. Klasickej film o pomstě akorát okořeněnej kvalitní hlavou za tím, která z toho dokáže udělat koukatelnej šít a celkem aj vtipný. Ve stříkacích vodopádech si libuju, obzvláště když jde o japončiky, takže vyvraždění celýho hauzu byl pro mě orgáč. Ještě mám mírné podezření, že právě zde vznikl trend vyvraždovačky, ala tance, což je džinijs muv. Asi nejslabší naser, co jsem zatím viděl od tohoto šéfíka, ale stále mě drží spokojenýho, jak ne každá manželka. Jen trochu dumu, co může předvést další part, ne že by konec nebyl velká nápověda, ale kdo ví. Přecejen Bill v názvu a přitom jsme si ho ani nestihli naporcovat. :) ()

DragonnCZ

Kill Bill, o to naší hrdince jde. Film, který se zdá být na jedno brdo a není tomu tak jelikož to co vám nabídne vás může i oslnit. I přestože se jedná o silně nadprůměrný biják, pořád si mne solidně získal. Tarantinův styl miluju a když zde skloubil tyto žánry dohromady vyšel mu z toho příběh o silné hrdince s katanou v ruce jež luxusně ztvárňuje Uma Thurman. Japonská kultura mě zde šíleně bavila, hudební doprovod mi dával feeling z let milénia a scénář, kde jsem si vychutnával každé slovo mi z filmu dělali čirou zábavu. Nesmím také opomenout precizní napínavé akční scény, kterých se vždy nemohu nabažit. Podtrženo sečteno 8.5 bodů z 10! ()

Tinne

Svižné tempo, skvělá hudba a litry krve, které však na mne působily jako zjemňující aviváž vizuální krutosti. Animovaná sekvence byla překvapující a skvělá. Už se těším na 2. díl a hlavně na Billa. ()

senor

Když já nevím. Řemeslně skvělé, ale...Mám pocit, že Quentin zašel v té své popkulturnosti až moc daleko. Jako celek s druhým dílem je to strašně nesourodé a snad sem nenašel člověka, kterému by se oba díly líbily stejně. Jako pocta (vykrádačka?!) starým filmům z půjčovny které nikdo nezná dobré, jako samostatný film ne. ()

Sokkk_y

Co bych k tomu napsal? Snad jen to, že Tarantino je profík svého řemesla, stejně jako "nevěsta" Uma Thurman a Lucy Liu - mé dvě oblíbenkyně. Báječná hudba (vypadá to na originální) dodává vražedným scénám takový ten správný šmrnc a do žil spouští adrenalin vyvolaný napětím a očekáváním. Po dějové stránce je film téměř dokonalý avšak stoprocentně surreálný. Právě kvůli surrealitě a opakujícímu se (později až skoro trapnému) efektu stříkání krve dávám pouze čtyři hvězdy. ()

PeterNet

Asijský western a Americký kung-fu film v jednom. Tohle je úplně jiný svět, Tarantinovský svět. Svět který nemůže pochopit každý, kdyby jo, musel by si Quentin pořídit novou skříň na zlaté sošky. Naprosto neuvěřitelné a strhující dílo o pomstě a o spravedlnosti. Neohrožená žena, která se mstí za vraždu své dcerky a svého manžela. Žena, která vykoná spravedlnost "po Tarantinovsku". Pro mě je toto největší dílo mistra Quentina. Uma Thurman je jako vždy skvělá, nádherná a naprosto dokonalá. I kreslená část filmu je skvělá. Já nevím, mám v tom zmatek, i když už je to nějakých 5 let co jsem tento film viděl poprvé (od té doby jsem si to tak 6x zopakoval), tak stále nejsem plně schopen si všechny myšlenky utříbit tak, aby do sebe zapadaly. Vím jedno - ocitl jsem se v jiném světě a vrátil se zpět na zemi. Nebylo to dobré. Bylo to dokonalé. Dokonalé. Perfektní. Neuvěřitelné. ... ()

Sfinkter

Uma je při svých saltech a nelítostných proslovech naprosto k sežrání, stejně jako tucty odsekaných údů. Navíc jsem se konečně dočkal kontrastní nádhery v podobě krvavé skvrny na panenském sněhu. Pozn: děkujeme Ondřeji Neffovi za zapůjčení helmy :) ()

Wall-E

Uma Thurman AS Bruce Lee v sukni...litry a litry umělé krve stříkají až ke stropu.A v kině ještě víš:-)Scéna,kdy nevěsta porazí zástupy bojovníků,hravě trumfne Nea VS agenti Smithové.Perfektní Tarantinova jízda,která se nezastaví před ničím.Skvělá hudba,obsazení,scénář...Quentin Tarantino for president! ()

SG_ever

Nevím proč, ale tohle mě ze všech Tarantinových filmů zaujalo zdaleka nejméně. Skoro mi připadá, že se tam ztrácí ta ukrutná ironie a humor známý z jiných jeho filmů a vše se hrozivě přibližuje ke klasickému akčnímu béčku s pár dobrými nápady, hláškami a scénami. (70%) ()

kumpi

Klasická řežba v podání Tarantina se skvělou hudbou! Ale k plnému hodnocení to má podle mě ještě daleko:)) ()

karlik4801

Jen a jen další skvost Quentina Tarantina, nejgeniálnějšího režiséra, který kdy žil. Bohužel jsem Kill Bill neviděl jeho pravý styl, ale i tak jsem postřehl, že je to Tarantinovka. Klasika byla vidět v nemocnici a jedna z nejlepších scén je ten poořádný a našlapaný japonský masakr mečem Hattoriho Hanza. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)