Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

Flyer

Jedním slovem - paráda. Výborná komixová nadsázka, brutalita, která nepůsobí nechutně, ale spíše komickým dojmem a vizuální zpracování, které vyráží dech. K tomu všemu velice působivá hudba. Skvělá práce, Quentine. ()

Baker

na tenhle film jsem se opravdu MOC těšil. bohužel to, co jsem viděl, na víc jak tři hvězdy není. Hodně me nasralo, že film šel nadvakrát. A ta černobílá "nejkrvavější scéna" mě dorazila. Nic víc, než akci a Tarantinovské hlášky jsem nechtěl a z toho jsem dostal ztěží půlku. ()

WinnJets odpad!

Proti gustu žádný dišputát, ale tohle opravdu nemusím. Celý film provází spousta absolutně nerealistických až směšných bojových akčních scén, které jdou ruku v ruce s hloupými dialogy a jediné nad čím člověk muže přemýšlet je to, zda se jedná o parodii či nikoli... ()

SoolenJV

Cinefilská lahůdka, ze které tryská láska a nadšení pro film z každého políčka. Promyšlená stavba, sice postavená z již použitých cihel, ale dokonale funkční, zábavná, dotažená do detailu. Fůra filmových odkazů (sice na filmy, které zná jen Tarantino a pár nadšenců, ale budiž), výborně vybraný soundtrack a herecké legendy menších i větších úlohách, mluvím zejména o Sonny Chibovi a Gordonu Liu, ale v pozadí nezůstává ani Carradine, z něhož v první půlce zůstal jen hlas, ale i to stačí. ()

zombkiler

Tohle je prostě skvělá nadupaná krvavá akční jízda.Tento film jsem poprvé viděl, když mi bylo 10 a už v té době jsem mi líbil.Kultovka. ()

vesper001

Here comes the Bride. Krvavá pohádka o věrné lásce až za hrob a o tom, že pomsta je sladká. Multižánrový mišmaš, který ale kupodivu drží pohromadě a který je stylový a zábavný i přesto, že většinu odkazů nejspíš nedokážete rozšifrovat. Samostatnou hvězdičku si zaslouží řež se samurajskými meči, jakkoli je obskurní (Jedna žena proti tolika chlapům? No nevím…), soundtrack, anime pasáže a fyzička Umy Thurman. ()

ivet.ka

Naprosto odlišné od předchozí Tarantinovy filmografie, ale naprosto dokonalé. Jeden z mých nejmilejších filmů, ale nedokážu přesně popsat proč. Z každého Tarantinova filmu je cítit jeho láska k tomuto médiu, a protože já tuto lásky cítím také (i když ne stejným způsobem) jsou pro mě jeho filmy povinností i potěchou. Nesouhlasím s tím, že ve srovnání s vol. 2 ztrácí vol. 1 smysl. Navíc původně byl projekt plánován jako jeden film. A doufám, že se brzy dočkáme vol. 3. Charaktery pro mě absolutně nejsou prázdné. Scény jsou naprosto dokonale vystavěné, mix žánrů tady dosahuje orgastických výšin. Odkazy jsou tu cítit na každém kroku, a to i v hudbě, která se může hodnotit jako samostatná složka. Tarantino si v každém svém filmu s hudbou neuvěřitelně pohrává a jeho výběr hudby do filmů může působit poněkud fetišisticky. A to je další faktor, proč jeho práci tolik obdivuji. Každý jeho film je malé umělecké dílko, i když třeba nevypráví žádný složitý příběh. Vizuálním stylem mě vždy dostane. A to beze zbytku platí i pro Kill Bill. Je to manýra, ale dokonalá. ()

eisha3

"That woman deserves her revenge and we deserve to die." V její svatební den se ji pokusili zabít, ona se po čtyřech letech v kómatu vydává se samurajským mečem na cestu pomsty. I přesto, že se Kill Bill (jako celek) svým způsobem vymyká ostatním Tarantinovkám, je mojí nejoblíbenější. Hlavně pro námět, obsazení, hudbu a celkový styl. Radši mám druhý díl, jenže ten byl bez prvního neznamenal nic. ()

Nivenx

Jedním slovem: Zvláštní film, ale na mě nefunguje. Bohužel tohle je jediný film, který mě od Tarantina nebaví a přijde mi spíš totálně trapný. Je to originálním způsobem pojaté, skvělé kamery, Uma Thurman taky v pohodě, ale vadí mi celková podstata filmu. 55% ()

Mol

Myslím, že spousta lidí co miluje Tarantina a jeho filmy vůbec netuší kolik inspirace čerpá ze svých oblíbených filmů. To u ostatních jeho filmů ovšem vůbec nevadí. Spousta režisérů se nechává inspirovat svými idoly. Ale myslím, že právě u Kill Billa je to pro určité lidi WTF? a stejně řeknou: "jo, Tarantino nejlepší, miluju Kill Bill.." atp. Jenže, když se jich zeptají proč před koncem filmu je z ničeho nic obraz černobílí, tak samozřejmě netuší. Proč má Uma žlutý obleček, proč to šílené zoomování na telefon s tou příšernou hudbou, proč Five Finger Death Punch.. atd. prostě jeho fanoušci si to užijou, ale my co jsme stejní šílenci do starých kung-fuček atp. tak si to užijeme ještě víc. Mol promluvil. ()

Sabrewulf

-Tarantino:"Pánové, mám prima hřích. Musím hned ke svatý zpovědi: Natočil jsem krvák! Důstojný divák z toho dostane psotník." -Petr Bajza:"Quentine... a eště jeden hřích si napiš! -Tarantino:"Jakej?" -Petr Bajza:"Že kradeš jako straka!To je príma těžkej hřích, co?" -Tarantino:"To odvoláš!" - Petr Bajza:"Nevodvolám, zloději. Seš normální zloděj!" //// Kdysi jsem tohle ohodnotil 5ti hvězdami. Po shlédnutí filmu Lady Snowblood srážím na tři. Až vám bude někdo lhát, že se tím filmem nechal Tarantino inspirovat (i když to řekne samotný Tarantino), tak mu dejte za mě pár facek. P.S: Já jenom doufám, že někdy nenarazím na nějaký starý ruský film, ze kterého se pak vyklube Pulp Fiction, nebo válečný italský, ve kterém poznám Hanebné pancharty. ()

URBAN

Na druhé shlédnutí mě tento film zaujal více. Při prvním sledování se mi nelíbila dějová linie, která je pro Tarantina typická ale teď tuto vložku oceňuji. Nehledě na to že v tomto filmu je nádherně znázorněné násilí Žádná zbytečná krev navíc. Jen tolik kolik by mělo být a o soundtracku ani nemluvě. Ten v tomto filmu velice vyčníval a zařazení komiksová scéna také velice oživila příběh. ( 22.9.17/MAC ) ( 17.8.19/TV/HBO GO) ()

Deyw

Nadherna prezentace filmu, cit pro detail, vse je tak krasne dokonale a hraje pospolu, ze je radost pohledet..mistrovsky zvladnute..pocta vsem filmum..jen je skoda, ze mi prijde uma thurman jako bezpaterni mrcha,vyschla zirafice, cokoliv dalsiho, ale v tomhle filmu me nijak nesrala a zvykl sem si na ni..bravo tarantino, tleskam! ()

ing.Frosty

Výborná záležitost. Z tohohle filmu naprosto čiší nadšení dělat filmy. Místní Tarantinův styl vyprávění se mi zamlouvá snad ještě víc než v Pulp Fiction. Naprosto mě dostaly animované a černobílé vložky typu "mythologie" o O-Ren Ishii, kterými perfektně vyplňuje příběh. Geniální hudba. Soundtrack, kterej se jentak neoposlouchá. ()

Cedr

Rozhodně nejde o Tarantinovo nejlepší kousek, ale i tak je Kill Bill skvělý film. Skvělá akční "parodie" na samurajské filmy. Perfektní soundtrack, skvělá akce a plno stylu. Ok, bylo to skvělé, ale pro přístě zkusím omezit tohle slovo :) ()

matezzz

Tolik krve a tak málo soucitu, to se jen tak nevidí. Jedničku a dvojku beru jako celek a podle toho taky hodnotím. Je jasné, že některé scény se ve filmu jen "zbytečně vyskytují" (některé rozhovory jsou až příliš natahované, ale na to jsme asi u Tarantina zvyklí). Když se přes to přeneseme, a jsem si jistý, že některým naopak ty dlouhé rozhovory vyhovují, dostaneme parádní jízdu! Tarantino opět zabodoval. Kdo chce být krutý řezník n.1, ať si dojde pro ještě krutější výcvik za Pai-Meiem :-) ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)