• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Státy na hranicích s Kanadou zaručují kvalitní podívání /Fargo,TP/. Hodně reálný zpodobnění života v indiánské rezervaci. Žijí odsunuti bez možností to změnit, jediný bonus jsou kasína, kde ovšem rýžují zase bílí. Pro zájemce o podobné téma doporučuji sérii komixů SKALPY. Nebýt toho střeleckého koncertu a místy až příliš moudrostí, bylo by to za plný počet.(16.7.2017)

Syrovy a drsny thriller se skvelou atmosferou. Poctive herecke vykony vsech zucastnenych s dechberoucim finale. Kinosal jsem opoustel dost zurivej :) Videno na Aldgate East, Curzon Cinema(16.9.2017)

Strašná atmosferická pecka. Pár slov ve videokomentáři: https://youtu.be/9rRWN4kqDPU(29.9.2017)

Dle mého názoru by měl Sheridan sednout za laptop napsat nějaký další boží scénář a odnést ho Davidu Fincherovi a ten by z toho vyčaroval takovej skvost, že by to možná trumflo i Sedm. Dobře to netrumfne nic, ale určitě by to vytvořilo značného konkurenta!!!!!!!! Wind River??? Skvělý! Místy by právě ale více v rozhovorech místo handheldu seděla Fincherova mrazivá kamera. P.S. Zvuk střelby je v tomto filmu tak ohlušující, že vám připadá "jako by vám někdo střílel u ucha, až bych se z toho dal na útěk." :-)(1.10.2017)

DOKONALÁ atmosféra. Viac takýchto filmov poprosím.(3.10.2017)

Sheridan sa pekne pohral s vizualom. Ak sa clovek pozrie na scenar s odstupom, uvedomi si, ze Sheridan nevytvoril nic naozaj genialne, ale zabalil to tak krasne, ze clovek sa necha lahko zvabit. Uvodna cast filmu je naozaj tip-top. Neobyvana mraziva divocina, snehove burky, tajomna vrazda, pochmurny Renner a temne tony spojene s dobrou pracou kamery intenzivne navnadia kazdeho milacika temnych thrillerov/krimi. V tomto bode som bol zarazeny do sedacky a pripraveny na dusnu atmosferu, ktora nas zavedie nevedno kam. Problem je v tom, ze film postupne straca svoje tempo. Ako sa zahada rozuzluje, vychadza najavo, ze nepride ziadne prekvapenie ani gradacia, ale uplne obycajna zapletka a kazdy, kto uz ma aspon nejake tie krimi napozerane, bude velmi dobre vediet ako sa dej bude dalej odvijat. Vrahov je lahke rozpoznat v tom momente ako sa objavia na scene a samotne finale mi prislo unahlene a neprilis napinave, ak ho porovnam so scenou ktora sa vo filme odohrala omnoho skorej. Sheridan by mohol byt v buducnosti reziserskou hviezdou, ale uprimne, potreboval by lepsi scenar.(5.10.2017)

Toľko mrazivej depresie som nezažil hádam od Villeneuveho Zmiznutia, čo je z jednej strany úctyhodné no na druhej strane smutné, že komorné filmy s nádherným vizuálom a hlbokou myšlienkou sa tvoria len zriedkavo. Renner sa nám za posledné roky celkom vyšperkoval a po záporáckych roliach mu presvedčivo pristane aj klaďas, prípadne dramatická postava. Olsenovej to tiež pristane a ako neskúsená agentka je dostatočne presvedčivá. Škoda že po každom podobnom snímku sa budem celý deň dostávať z depresie.(5.10.2017)

Jděte na to a plačte... P.S. Je tam jeden z nejlepších filmovejch poldů vůbec.(5.10.2017)

Mrazivé, silné. Hutná atmosféra, jednoduchý příběh. Skvělé postavy, střet nekolika životů v jednom mnohočetném světě na jednom bezvýchodném místě, které každého sžírá jiným způsobem. Sníh a ticho. A parádní, velmi decentní hudba. Jistým způsobem WR připomene i Manchester by the Sea, že by za plný počet?(6.10.2017)

Dopředu upozorňuji, že budu spoilerovat. Na Wind River jsem se těšila, ukázky vypadaly slibně a hodnocení tady bylo taky dobré, takže jsem čekala další parádní temný thriller. Celou dobu promítání se mi v hlavě točili dva filmy - Prisoners a La Isla Mínima, což patří mezi mé dva nejoblíbenější thrillery tohoto ražení (temná hustá atmosféra, bezmoc a zajímavý případ). Pro mě má Wind River tři zásadní nedostatky, které oproti dvěma zmíněným filmům tady absolutně chybí. 1) Napětí - ve filmu je pár velice dobrých scén, které zaujmou, ovšem je jich tak zoufale málo, že se opravdu o napětí ani mluvit nedá. Vše se totiž během minuty vrátí zpět do těch prázdných zdlouhavých scén o ničem. 2) Dobré postavy - ačkoliv jak Renner tak Olsen jsou velice dobří herci, jejich snaha je utopena v naprosto nezajímavých postavách, až v příliš častých přiblblých scénách, které až moc tlačí na citovou pilu a stejně tak přiblblých dialozích o smyslu života, bolesti ztráty apod. Nevytvořila jsem si tam za celou dobu vztah k nikomu, postavy mi byli lhostejné. 3) Zajímavý, rozvětvený případ - na začátku se nejde tělo nejspíš zabité holky. To si zapamatujte, protože to bude to jediné co se bude 30 minut řešit. Potom se najde tělo nejspíš zabitého chlapa. Za dalších 30 minut se najdou asi ti co to udělali. Proběhne jedna scéna, kde se ukáže co se stalo. Dojde k přestřelce, pomstě a pak nám zbývá 15 minut do konce vyplněných dalším zbytečným řečněním. Toť vše, to je celý děj. To má být to skvělé drama, co tady skoro všichni vychvalují a hází 5. hvězdami? Jediné co se dá pochválit je dobrý soundtrack a občas skvělá kamera, obvzlášť ty dlouhé záběry toho bílého pekla. Jinak bohužel jedno velké zklamání, snad si Sněhulák s Fassbenderem povede lépe. :)(8.10.2017)

6/10.(8.10.2017)

Deprese v nejčištším provedení. Doslova jeho esence. Taylor Sheridan se od svého mentora, Denise Villeneuvea naučil to nejlepší co mohl. Wind River je opravdu hutný, mrazivý (někdy až doslovně) thriller s jednou výbornou přestřelkou a několika šokujícími momenty násilí, až mě to přikovalo k sedačce. Renner drží film pevně v rukou a Olsenka mu celkem solidně sekunduje. Tady jsou ale herci převálcováni obsahem. Příběh je velmi banální (jedna vražda, jedno vyšetřování) ale nakolik dobře zrežírovaný, že si hned po skončení uvědomíte, že by se tady mohli předávat Oscaři. Výborný těžký film mnoha rovinami.(11.10.2017)

Chladný thriller.. opravdu mrazivě vypadající prostředí a velice slušná atmosféra po celou dobu. Stopar nemá chybu a rány z jeho pušky rozstrili Vše na cucky :) Jako přítelkyně byla nejvíc nadšená .. Ja byl spokojen jen bych tam dal více akce či zápletku trošku vysperkoval..dávám tři hvězdy ale ochlup to jsou čtyři :) 70% rozhodně zajímavá podívaná.(15.10.2017)

Poctivá syrová žánrovka, kterou notně zvedá z průměru hudba (N. Cave, W. Ellis) a netradiční prostředí indiánské rezervace (Wyoming). Zároveň komplexní obrázek problémů současné Ameriky, rozhodně ne netendenční, ale s přimhouřením oka a kapkou tolerance si lze film užít i bez toho. Naopak, třeba téma násilí na indiánských ženách zmíněné v závěrečných titulcích rozhodně stojí za angažovanost...(15.10.2017)

Vskutku vyjímečný film- Ano , patrně dostane pár Oscarů (excelující Jeremy Renner) - a ano asi i zaslouženě. Ale na mě působí film tíživě až depresivně- a já vím co je deprese - navíc nemám rád zimu a po tomto filmu už vůbec ne. Spoiler- Od flashbacku, jak to bylo doopravdy je film opravdu skvělý, do té doby se tam moc neděje a je to průhledné...Celkově skutečně velmi silný zážitek, i když jsem tomu z počátku nevěřil....95%(17.10.2017)

Tak to je pecka. Jestli alespoň trochu filmově cítíte, tak tohle vás musí dostat. Renner naprosto strhující, výborná atmosféra, nečekaně událost roku.(20.10.2017)

Silnej filmek s hutnou atmosférou drsné krajiny s drsným životem. Čekal jsem trochu víc rozplétání a hraní si s divákem, film jede víceméně jen z bodu A do bodu B, kdy zhruba ve dvou třetinách ve flashbacku ukáže, co se vlastně stalo a není prostor podezírat tohodle či tamtoho. Každopádně skvělá práce a díky atmosféře, kterej tento filmek má, a dobrým hereckým výkonům (zejména Olsen překvapila a Renner se definitivně dostal do první ligy) je to ve výrazném nadprůměru.(28.10.2017)

Skvělá atmosféra, skvělej film. Děj je sice dost přímočarý, ale prostředí, herci a celkový dojem to hravě přebíjí. Doporučuji.(4.11.2017)

Neviem ako inak popísať Wind River, než ako brilantný. Z môjho pohľadu nemá jedinú chybu - skvelé obsadenie, skvelé herecké výkony, dychberúce prostredie a pútavý dej. Všetko prebieha v pomalšom tempe, no keď už dôjde na akciu tak je to prinajmenšom perfektná scéna. Počas celej stopáže je doslova cítiť tú živočísnosť prostredia a mrazivosť celej situácie. Dej doslova presakuje ťažkými emóciami, ktoré vrcholia práve v momente, kedy sa odkryje za akých okolnosť došlo k zmiznutiu a smrti - priznám sa, že táto scéna ma úprimne dojala. Naozaj nemám vôbec, čo vytknúť a na Wind River budem ešte veľmi dlho spomínať.(5.11.2017)

Pre mňa len ďalšia "severská" kriminálka.(12.11.2017)