• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Pomalejsi rozjezd, obcas zbytecne zdlouhave sceny, ale vysledek rozhodne dela dojem. Stoji za videni.(22.2.2018)

Ach, no tak nevím. Viděla jsem jiný film? Ne snad, že by to bylo špatné, to vůbec ne. Ale ani tak skvělé, jak všichni dělají. Průměrný thriller. Hodně průměrný. Skvělý Renner, jak jinak. Překvapivě dobrá Olsen. Film poměrně rychle ubíhá, ale to je tak celé. Žádné překvapivé rozuzlení. Žádné velké finále. Je to jeden z pěti filmů roku 2017 na který jsem se opravdu těšila, pro mě je to tedy celkem zklamání.(4.3.2018)

No hezky, hezky. Pan Sheridan mi opět připravil líbivý večírek. Honička za pravdou, reálné pozadí, děj je jednoduchý. Jakoby se vše dělilo na dvě poloviny. Nejprve čekáte, jak to všechno vzniklo..a pak..pak čekáte, jestli to skončí tak, jak předpokládáte. Super. Opravdu nic složitého, ale nádherně natočené, Jeremy Renner opět dokonalý a věrohodný a E. Olsenová zdárně sekunduje. Mimochodem, super scéna po cestě ke karavanu Mata. Režie: *****; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: ****(26.3.2018)

• Nebešťan

Mělké jako břehy Bečvy.(27.3.2018)

[KVIFF 2017](29.6.2018)

Hned od první minuty si říkáte, co je špatně. Proč jsou tak doslovní v těch dialozích? Proč normálně nežijí, ale předvádějí, že žijí? A hlavně, proč se tak divně chovají v situacích, kdy by se tak nechovali? Proč Jeremy mluví takovým tím přecivilnělým způsobem, kdy už to přestává být civilní.. Atd. A dohromady, jak si to každý herec uchopuje tak nějak po svém, vzájemně se to ruší. Postupně si všimnete, že je to i nějak podivně záběrované, bezradně, že se to snaží vypadat jako něco jiného: hudba mocně zaduje, efekty do ruda.., (ortézy a dlahy bezradné režie) ale nějak chybí ten správný úhel, velikost, ohnisko, „skrytý smysl záběru bez ohledu na evidentní obsah“. Dojde i na určitá technická zmatení (kdo vlastně kde stojí, proč, koho za zády, v jakou chvíli..), scéna přestřelky pak nad sebou vyloženě pláče.. přitom téma, prostředí, krajina a vlastně i scénář (nedoslovně) jsou zde silné..(10.7.2017)

Jeden z nejlepších kino zážitků tohoto roku. Taylor Sheridan po třetí za sebou scenáristicky boduje a ke všemu po prvé boduje jako režisér. A já jsem z toho dost nadšený, protože Sheridan umí a zná. A co je na tom nejlepší, umí to i výborně prodat. Scénárista Sheridan je mnohem lepší, než režisér Sheridan, ale to je dáno zkušenostmi. Věřím, že s dalším svým režisérským kouskem, nám vytře zrak a my své čelisti budeme hledat na podlaze kinosálů. Sheridan jako režisér si je dost vědom svých schopností a limitů, a místo toho, aby ho to limitovalo, to využil jako svou největší sílu. Nesnaží se z filmu dělat něco co není. A tahle upřímnost mě hodně sedla. Wind River je ve své podstatě velmi jednoduchým a přímočarým chlapským filmem, plný nehostinné přírody, drsných chlapů a velmi ošklivých věcí. Důležité je nebrat slova jako jednoduchým a přímočarým, jako zápor filmu. Jelikož film rozhodně není hloupý, a to co předvede rozhodně stojí za pozornost. Sheridan výborně pracuje s atmosférou filmu a krásně dokáže vytěžit prostředí zasněženého Wyomingu, že z toho nepříjemně mrazí v zádech a navíc má parádní herecké obsazení. Jeremy Renner je zde velmi dobrý a já ho v této poloze můžu všemi deseti. Elizabeth Olsen má velmi dobrou roli a krásně splňuje ženský prvek v tomto filmu(podobně jako Emily Blunt v Sicariu). Potěšil mě Graham Green, jenž svou roli zvládl velmi dobře. A v neposlední řadě mě velkou radost udělal Jon Bernthal, který je perfektní a rozhodně má jednu z nejpůsobivějších scén z celého filmu. Wind River má kolem dvou hodin a nestalo se, abych se chvilku nudil. A můžou za to skvělé scény jako je úvod, scéna s vlkem, karavan, flashback nebo celá závěrečná dvacetiminutovka, která je skvěle natočená. Jediné co mě na Wind Riveru zklamalo bylo to, jak snadno se případ vyřešil a nevyužití prostředí indiánské rezervace. Jsou to drobné výtky, jenž nemění nic na tom, že Wind River je jeden z nejlepších thrillerů tohoto roku. Wind River je parádní thriller, který si nejlépe užijete v kině s pořádně ohuleným zvukem. PS: Viděno na předpremiéře v kině Aero, na 12. narozeninách MovieZone, kde bylo plné kino a na konci se tleskalo. Takovouto atmosféru v kině jsem hodně dlouho nezažil. Super zážitek.(24.9.2017)

Brutální hajping mrazivé nedetektivky, která se v posledních 20ti minutách rozplyne do divného wtf...(28.9.2017)

Zajímavé prostředí, herecky ucházející Jeremy Renner, jedna fakt hustá přestřelka, kterou nečekáte a nekompromisní závěr jsou devizy tohoto snímku - tak proč jen tři? Nevím, prostě i tak film nepřináší nic nového, vyznívá sice smutně, ale tak nějak obyčejně ... Lepší film z podobného prostředí - Insomnie a Al Pacinem. Zde za 70%(25.10.2017)

Drsná země, drsní lidé. A hodně sněžných skútrů. A hodně divná hudba, kdy si povětšinou nejste jistí, je-li to zvuk toho skútru, kvílející vítr nebo umírající žirafa. To je ale asi tak jediná výtka a pokud Vám nevadí místy až westernová atmosféra, není co řešit.(30.11.2017)

Mrazivé kriminální drama s kulervoucím finále.(13.12.2017)

To co odlišuje tento film od jemu podobných je jeho nezaměnitelná atmosféra. A přesně ta povyšuje víceméně průměrnou krimi (nebo spíš thriller) na nadprůměrný snímek. Mrazivé nejen počasím a prostředím.(17.12.2017)

V současném Vánočním období mně přišlo sledovat thriller ze zasněžené krajiny jako skvělý nápad, po shlédnutí jsem už tak nadšený nebyl. Za prvé, pokud někdo vymyslí demo film, zde bude první kandidát, který předběhl svou dobu. Přibližně 110 minut dlouhý film má v sobě půl hodiny „vaty“, přímočarý příběh by nenašel rozuzlení, tak autoři raději kousek před koncem filmu ukáží průběh zločinu a protagonisté si vše jen jakoby náhodou (asi proto je film i mysteriózní???) vše domyslí úplně přesně, jak se to stalo... Kromě toho přílišná jednoduchost zápletky podle mě způsobila příběh neuvěřitelným. Chápu, že autoři chtěli ukázat vážný společenský problém, nicméně tento film s klidným svědomím považuji za zbytečné sledovat.(24.12.2017)

Paradny krimi thriller, taky pomaly, s vybornou, doslova mrazivou atmosferou. Krasne prostredie, tiez zaujimava socialna tema domorodych indianov, cele to graduje z nenapadneho vysetrovania do celkom silneho, az neprijemne drsneho finale. S odstupom casu, 4,5 brmbolcov a jeden z highlightov roka. [#47/2017](31.12.2017)

"Manchester by the Sea" s krimi zápletkou.(6.2.2018)

Kdybych napsal, že forma zde vítězí nad obsahem, zřejmě by to znělo spíš negativně. Oprostěme se tedy od toho negativního smyslu a vychutnejme si sice jednoduchou, ale za to atmosferickou, emocemi nabitou a řemeslně perfektně zvládnutou detektivku. Drsný sever, krásná ale vražedná příroda a spousta lidí, které ta podívaná přivádí k šílenství. Kdyby film nebyl zasazen do severozápadní ameriky, nazval bych ho klasickou severskou detektivkou se vším všudy - s mysteriózní zápletkou, drsnými podmínkami, strhanými postavami, depresivní a bezútěšnou atmosférou, minimem vtipu. Takový zkrátka Wind River je a nelze se divit velmi kladnému přijetí, protože si na nic nehraje. Jeremy Renner ukazuje, že jeho schopnosti nekončí Hawkeyem a Elizabeth Olsen zase dává najevo schopnost působit dospěleji, než Scarlet Witch. Za mě zasloužených pět.(11.2.2018)

Trojhviezdičková detektívka v krásnom prostredí amerických hôr sa rozbehne v poslednej tretine a to tak, že skoro udriete na päť. Renner až príliš sympatický, inak skvelý. Olsen sisters v jednočlennom prevedení tiež nesklamala a záporák v takmer cameo roli perfektný. Pokiaľ vydržíte prvú hodinu nebudete ľutovať..(10.3.2018)

Suprově zrežírovaný a zahraný kousek s hodně temnou a neútěšnou atmosférou, který si jede pomalejším tempem a trpělivě buduje příběh a když to nejméně nečekáte, dojde na akci (pěkně udělaná a zajímavá - scéna na u ropného vrtu super). Jeremy si to krade všechno pro sebe, ale funguje to velice dobře. Není co řešit, plná palba 5*.(7.4.2018)

Sčíhnuto dnes, v Kanadě, což tomu celému dodalo ještě větší grády a autentičnost. Film sám o s sobě dobrý, kvalitní a tudíž velmi podařené 4*(9.6.2018)

Taylor Sheridan je můj olíbený scénarista a DaViD´82 už podruhé okomentoval film podle jeho námětu tak, že se mi nechce nic dodávat :)(21.9.2017)

1 13 17 18 19 20 21 22 23 25 36 48