Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

triatlet

Jednodušší je vymyslet nebo přijít na jméno Rumplcimprcampr, než napsat scénář, který by měl kouzlo a půvab pohádky. Všichni kují pikle - včetně scénáristů - Heleny Sýkorové a Zdenka Zelenky - takže se zjevila postava krkavčího skřítka, který nejprve nahrává štěstí zamilovaným a posléze jim ho bere. Kromě kozopasky Božidary (Elsnerová) nemastný neslaný příběh, který navíc doplácí na televizní pojetí. ()

honajz

Největším problémem mnoha Zelenkových filmů a inscenací je rozvláčnost daná doslovností, kdy i jednoduchý fór má potřebu pětkrát zopakovat, abychom jako věděli a všimli si. Pak se stane, že to, co má původně působit komicky, vypadá spíše otřepaně. Nebýt tady mile usměvavá Andrea Elsnerová s dolíčky na tváři, je to i díky přehrávání Satinského a Bohdalové nekoukatelné. ()

duklak2

Skvělá pohádka, která se mi velmi líbila. Herecké výkony byly příjemné. Pohádku jsem viděl dvakrát a rád bych si ji v budoucnu připomněl. ()

Tommassi3

"A něco šmrncovnějšího byste nenašla ??" - "Ne !! Šmrnc u nás dávno vyšel z módy.." ;) Tak u Zelenků doma rozhodně !! Tahle nesmírně jalová fanfarónsky natočená pohádka totiž právě ten šmrnc naprosto postrádá, když tvrdohlavý rutinér Zdeněk Zeleneka tu rozkošnou Werichovu předlohu nejspíš musel hodně nesnášet, že ji takhle dovedl spolu s Helenou Sýkorovou v jejich upoceném scénáři rozcupovat na rumplcimprcampr.. Kouzlo je pryč, když ten mistrův inteligentní nadhled nahradil režisér svým typickým rukopisem, cílenou laciností triků, která se bije s tou troškovsky opuletní výpravností kostýmů, či podbízivým humorem, a Jan Werich si tak tam nahoře musí hodně ťukat na čelo.. ()

themic

Špatný! Tohle mě nebavilo ani když mi bylo 10 a co potom teď? Prostě klasická(tedy špatná a o ničem) česká pohádka po roce devadesát. 10% ()

Krt.Ek

O Svátcích docela potěšitelná pohádka. Není to sice žádný vrchol naší dětské tvorby, ale já osobně si několikrát našel čas, pohádku zhlédl a žádnou újmu na zdraví jsem necítil a necítím ani teď. 50% ()

ABLABLABLA

Kdysi dávno to byla pohádka na Štědrý den, tehdy jsem byla menší a pamatuju si, že se mi líbila. Nyní jsem ji po letech viděla znova a musím se přiznat, že docela nic moc. Taková normální obyčejná pohádka, nic extra, nic hrozného. Dívat se na to dá, ale rozhodně máme mnohem lepší pohádky. ()

kajas

V dětství jsem měla tuhle pohádku docela ráda, dospělýma očima už ale vidím průměrný (a nevtipný) scénář, snadno porazitelného záporáka a unylého prince. Vše zachraňují vedlejší postavy - královský pár (Bohdalové to i v pokročilém věku moc slušelo) i dvojice podvodnic. ()

OG_Swifty

Dost hrozná "pohádka" s nevtipnou magickou postavičkou, nulovým princem a rovněž nulovým příběhem. Hubert s Božidarou by snad neobstáli ani za komančů, natožpak dnes... ale jednu hvězdičku dávám za Terezu Brodskou, který to tady jako zmalovaný rádoby-princezně docela sluší ()

lekr odpad!

Takováhle píčovina se jen tak nevidí..něco takovéhleho opravdu dokáží vytvořit jen Češi... ()

rakovnik

Celkem hezká, zajímavě obsazená pohádka, s pěknými interiéry a především exteriéry, která ale stojí a padá na hlavním záporákovi, jenž je opravdu spíše k smíchu. Pro malé děti je to určitě zábavné, pro větší a dospělé příliš uvřískané. Možná by této Werichově pohádce více slušelo obyčejné, kratší, zhuštěné a zjednodušené televizní zpracování. ()

Fallen_One

Tak pozor, tahle pohádka je neuvěřitelně podhodnocená. Satinský spolu s Bohdalovou tvoří sehraný tým a skvělé královské rodiče, na nichž mi žádná topornost nepřišla, natož nepřesvědčivé výkony. To samé i u princezny (na hrášku). Jen ten škrhola s divným jménem v názvu filmu byl trochu ujetej :-)) ale tím líp. Já nevim jak vy, ale já se bavil. A pořád je to lepší než třeba Z pekla štěstí. A Andrea Elsnerová je tu neuvěřitelně krásná :o) ()