Někdo staví ploty, aby lidé nemohli dovnitř a někdo proto, aby nemohli ven. 50. léta, Pittsburg. Bývalý nadějný baseballový hráč Troy Maxson (Denzel Washington) se snaží zaopatřit rodinu ve světě, který mu klade jednu překážku za druhou. (Magic Box)

dawe04

Režisérská prvotina Danzela Washingtona je adaptací divadelní hry a ta stopa je opravdu výrazná v celém snímku. Trochu Danzel-fetišistické drama ve třech lokacích by na divadle mohlo být působivým zážitkem, dialogy jsou brilantní, ale bohužel dost o ničem, rozmělňují tempo a filmové stavbě prostě úplně neladí. Ano, Danzel podává životní výkon, Viole stačí jedná pořádná emotivní scéna se snoplem a Oscara si letos na poličku konečně postaví, ale suma sumárum, jde asi o nejslabší Oscarovku a nejméně přátelskou běžnému filmovému divákovi. ()

salalala

Zfilmované divadelní hry mi povětšinou nevadí a mám je docela rád, s Fences mám ale dva problémy. Tím prvním je tempo, protože Washington po celou dobu nedokázal najít odpovídající tempo a všechno je pomalé a unylé a vzhledem k tomu, že do zásadního oznámení Washingtonovy postavy se vlastně nic moc neděje, je to dost špatně, protože divák se nemá moc čeho chytit a jen vyčkává, kdy se děj trochu rozjede. Tím druhým problémem je pak stopáž, která je naprosto přepálená a vzhledem k tomu, že děj je hodně řídký, je pro netolerantnější diváky takřka nesnesitelná. Jinak jde ale o solidní záležitost, které dominují herecké výkony především samotného Washingtona, i když jeho postava je ve své sobeckosti strašně nesympatická a těžko se k ní hledá cesta a samozřejmě i Violy Davis, která je vynikající a většinu filmu táhne právě ona, i zbytek je ale zcela přesně obsazen. Je opravdu škoda, že Washington režisér selhal právě v tempu a délce, protože kdyby stopáž stáhl pod dvě hodiny a začal třeba zásadním přiznáním své postavy, mohlo jít o strhující rodinné drama. Chybí tomu i výraznější hudba a nějaká zapamatovatelnější scéna. Ve výsledku je tedy Fences standardní adaptací divadelní hry, která je ovšem málo strhující a nebýt obsazení, hodnotil bych mnohem hůř. 60% ()

higuain

Tady ta nominace je vtip? Denzel je prvotřídní herec a toho by se měl držet, protože s jeho režií je to podstatně horší. Tenhle film neví, kdy skončit. Prakticky nic se v něm neděje, jen to strašně pomalu plyne. Postavy jsou všechny ukecaný až běda, takže je stopáž vyplněna sáhodlouhými dialogy, jejichž obsahem ale není nic, co by už v minulosti nenabídla řada jiných filmů. Mezi "nejlepšími filmy roku" je tohle největší omyl. ()

Aleee89

Ten film jsem dala asi na pět částí. Tak šíleně mě nebavil, nudil, ba co víc - iritoval. Pro hlavního hrdinu jsem absolutně neměla pochopení, jejich problémy šly mimo mě... Ne, tahle Denzelova onanie se nepovedla. Alespoň v mých očích. ()

kajas

Na úvod bych asi měla podotknout, že jsem film jela asi na čtyřikrát, protože v kuse to vážně nejde. První hodina (plná kulometných dialogů o ničem) byla téměř k nesnesení a nevěřila jsem, že se do závěrečných titulků něco změní. Světe div se, dostavil se zajímavý obrat v ději a hlavní postavy měly konečně možnost ukázat, co v nich je. Závěr to ale zase zabil... takže 3* s odřenýma ušima. ()

M.i.k.e

už dlouho...pokud vůbec...jsem neviděl konverzačku,kde se sice věci dějí,ale vlastně se nedějí přímo,ale pouze se o nic mluví,všechno táhnou 2-4 postavy,tempo je relativně pomalé a přesto dokáže bavit na ploše skoro 140 minut.Divadelní původ je tu hodně znát,ale jakkoliv podobné typy her na plátně neosloví,Fences se to povedlo.Nemám rád vykalkulovaná díla pro poroty a jakkoliv tady to je film,který podobným kalkulem smrdí,Washington mě osobně dokázal přesvědčit,že si natočil něco pro něj důležitého a osobního.Herecky výborné.Viola Davis je skvělá,ale Danzel Washington jí tentokrá celkem válcuje.Jeho Troy je všechno jen ne jednorozměrná postava.Nečekal jsem to,ale bavilo mě to hodně...80% ()

Streeper

Jedná se o můj první film režírovaný Denzelem Washingtonem, který jsem od něj viděla a bohužel mě to moc nepřesvědčilo. Na filmu je jeden veliký problém, je vidět, že je to natočené podle divadelní hry. U filmů podle hry by si na to tvůrci měli dávat zvláštní pozor, protože se pak stane to, že je tam spousta dialogů o ničem a tenhle problém nastal právě ve filmu Fences. Omlouvám se, ale půl hodina dialogu Denzela o tom jak je lepším baseballovým hráček než polovina ligy mě prostě nudila a nebavila. Navíc film má jen pár okamžiků, které stojí za to a které já považuji za dramatické, jenže jsou celkem tři nebo čtyři. Příběh ve mě nevyvolal žádné emoce, žádné dojetí nebo strach prostě nic. Viola Davis měla nejsilnější postavu v celém filmu a díky svému hereckému talentu si pro sebe dokázala ukrást každou scénu, jen škoda, že neměla více prostoru, bylo by to pak možná zajímavější. ()

C0r0ner

Nominace na nejlepší film roku = wtf? Jo, bylo to špičkově zahrané a zrežírované (fakt), ale čumět na bandu negrů jak sto čtyřicet minut melou totální hovna v jednom domě? To snad ne! Ani nevím, za co je ta třetí hvězdička, protože děje tam bylo dohromady tak na jeden díl Večerníčku. 50% ()

campix

Typická oscarovka na míru ušitá hlavním představitelům, ale ne vždy se jim povede takovou šanci proměnit. Tady se bát nemusíme, protože Denzel Washington i Viola Davis jsou zkušenými harcovníky a předvádí opravdu své maximum. Celý film prakticky stojí na Denzelovi a Viola sem tam přicmrndává, ale někdy je té ukecanosti až příliš a tempo nasazené za začátku úplně nepřetrvá po celý film. Technicky není prostě co vytknout, jenom to na mě působí strašně uměle. ()

Juto

Film ktorý veľmi stojí na dialógoch a hereckých výkonoch. Denzel Washington to celé drží veľmi dobre v rukách a milo ma prekvapil. Mýlil som sa keď som si myslel, že Viola Davis si nezaslúži oscara. 7/10 ()

Mr.Ripley

Na popud loňské stávce ohledně rovnoprávnosti, letos vzniklo hned několik filmů zaměřujících se na jiná etnika. Vedle Fences tu máme Hidden Figures či Moonlight. Každý z trojice uvedených útočí na vysoká ocenění jiným způsobem. Zatímco Hidden Figures jsou přeci jen funkčním filmem, Moonlight je problematický, ale ne tolik, jako Fences. Nulové tempo, nulový příběh, excelentní herecké výkony a nefunkční snaha vymanit se z divadelního sevření. K tomu šílená stopáž. Tahle rodinná sága vážně není pro každého. ()

chelseaman22

Psychologicky hutné drama, které ztroskotává na aroganci DENZLA a přetažené metráži, která způsobuje apatii na straně diváka. Je nutné podotknout, že DENZL hraje brilantně, nic jiného se ostatně nedá říci ani o jeho družce. Avšak přihlouplý tlouštík neustále chrlící moudra je tak otravný, jak to jen jde. 47% ()

Triple H

Pre všetku lásku čo je na svete, toto bolo niečo HROZNE. 130 minút prázdnych tlachov v neuveriteľne otravnom negerskom dialekte hraničiacom so sebaparódiou (toto keby natočil niekto biely, asi ho ukameňujú). Poniektorí sa snažia nedostatky obhájiť, lebo sa jedná o divadelnú adaptáciu. Ako keby divadelná adaptácia musela byť otravná, nudná, nesúdržná a trápna sračka, ktorá nejde odnikadiaľ nikam. Kto sa bojí Virginie Woolfovej?, Carnage, Prelet nad kukučkiným hniezdom, atď. Dá sa to. Ale sú potrebné tri základné igrediencie: dobrý scenár, dobrý režisér a dobrí herci. Scenár stojí za úplné hovno a je mi srdečne jedno koľko cien hra aj film pozbierali. Napriek kanonáde dialógov sú tieto väčšinou len únavným opakovaním jedného a toho istého - "kým bývaš pod mojou strechou synak/kým si moja žena, stoj rovno, ber ma akého som a rob čo kážem". Všetky postavy sú šablonovité a nie dobre vykreslené. Keď sa na konci film začne tváriť ako keby stretnutie po rokoch bolo niečo úžasne emotívne, osudové a katarzné, nefunguje to. Lebo sme nevideli žiadny vývoj, len sa skokovo posúvame v čase vpred a stále sa tliachajú neuveriteľne prázdne a tupé sprostosti, ktorým dominuje Washingtonova postava. V skoro každej jeho vete je skryté otcovské múdro starého černošského smetiara čo už bratu vie o čom hovorí. Bolo to ako sedieť dve hodiny na rodinnej oslave s opitým zatrpknutým strýkom, ktorý neúnavne melie a nepostrehne, že vlastne nič nehovorí a nikoho tie jeho tlachy nezaujímajú. K tomu je ešte Troy arogantný, sebecký čurák, ktorý sa stále dožaduje rešpektu. A ostatné postavy neustále tak či onak pred ním kapitulujú a na konci sa ešte máme ustáliť na tom, že vlastne to bol komplikovaný, ale dobrý chlap. OK, budiž, ale nemusím sa na to pozerať viac ako dve hodiny. Réžia tiež nič moc, lebo Denzel od látky po rokoch v divadle nemal odstup a bohužiaľ nie úplne najšťastnejšie viedol nielen seba, ale aj inde vynikajúcu Violu Davis. Obaja prehrávajú a iný režisér ich mohol omnoho lepšie nasmerovať. A iný, rozumej lepší, režisér by pochopil, že viac ako 130 minút je na túto rádoby epickú rodinnú anabázu príliš veľa (pokojne by stačilo 90-100). Úplne posledné zábery, ktoré akoby vyleteli zo Strážnej veže už sú na ťukes na čelo. Fakt, že tento predlhý, nudný sranec je nominovaný na XY oscarov nasvedčuje, že pozitívna diskriminácia tohto roku diktovala tempo neuveriteľným spôsobom. Možno film hovorí do duše americkým černochom a keďže ním nie som, uniká mi pointa. Možno je chyba vo mne. A možno sa všetci boja povedať o ambicióznej rodinnej černošskej ságe s rešpektovanými hercami, že je sračka. ()

Johnny.ARN odpad!

Vyplakali si to negri po minuloročných Oskaroch, vyplakali. Preto sú tento rok nominovaní asi všade a takými to filmami, ale to len preto, že si to vyplakali. Totálny ODPAD! ()

bobby_jean

Neviem si momentálne spomenúť, kedy u mňa herecké výkony tak výrazne predčili dej.. Nie, príbeh nebol zlý, no nemyslím si, že je hodný oscara za najlepší film. Denzel a Viola však zahrali nevídané divadlo. Vtiahli ma do svojho života bez šitpky pátosu, mala som pocit, že sledujem skutočný príbeh manželov, ktorých svet stratil ideály, no ostávajú svojmu zvazku verní.... Ozaj zvláštny film. jednoduchý, zložitý... ako život sám :) ()

elanius

(32/2017) / Fakt kecali na tom dvorku dve a pol hodiny. Samotný materiál kvalitný, inak by toto na film nešlo natočiť zďaleka (Pulitzerovou cenou ocenená kniha, plus Tony za divadlo). Inak ale bolo Fences ťažké dopozerať. Najsilnešia stránka filmu jednoznačne casting a Violu osobne tipujem na Oscara za vedľajšiu. (6/10) ()

Pavlínka9

Denzel a Viola jsou skvělý "pár". Film je hodně na jeden záběr a to jejich "povídání" - to je fakt masaker. Denzel dokáže opravdu hodně povídat :D :D Téma je neskutečné a Viola a její proslovy - na to se jen tak nezapomíná. Je tam hodně silných momentů - jako třeba - holčička zrovna získala matku, ale ty jsi teď chlap bez ženy....Je to krásné,takové pravdivé a smutné. Ohromně smutné, ale dokáže to člověka vybičovat do lepších a lepších výkonů.... ()

Mishqo

75% ... Miestami nudná, no miestami silne emocionálna dráma, ktorá stojí na hereckom koncerte Violy a Denzela. ()

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara