Užívejte si neřestí, „Alibi na klíč“ to za vás vyžehlí. „Alibi na klíč“ je kancelář, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na fotbal místo na večeři s příbuznými? Ulejt se z práce? Aférka? Nevěra? Nebo mít prostě chvíli od všeho pokoj? Hrdinové z komedie Alibi na klíč všechno perfektně zařídí a nikdo nemá ani páru. Ale ouha! Věci se někdy umí zamotat. Greg, hlavní hrdina filmu a všech možných alibi, samotný bůh našich neřestí a tajemství, se zamiluje. Bezhlavě, samozřejmě. Vždyť jeho přítelkyně je krásná, sympatická, ve všech směrech úžasná a taky ho miluje. Nicméně nesnáší, když někdo lže, a tak Greg raději tají, co vlastně dělá a čím se jeho agentura zabývá. To je ale jenom začátek. Když se jde seznámit s rodiči své životní lásky, zjistí, že jejího tátu velmi dobře zná. Právě mu totiž připravil neprůstřelné krytí na víkendové zálety. Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. A jakmile jedna prekérní situace odezní, už je tu druhá... a třetí... a čtvrtá. Alibi na klíč je komedie, která vás naučí říkat pravdu. Anebo si sehnat pořádný alibi. (Bontonfilm)

Evander

Alibi na klíč je filmem se skvělým nápadem a prvních cca 40 minut i výborně baví, je dospělou, zábavnou komedií. Potom, nevím proč, se to zvrtne a celý film se propadá do marasmu teenagerovských rádoby komedií. 62% ()

Rockerman

Neubližná, svižná, nenáročná bláznivá komedie. Paradoxně o ty nejlepší fóry se starají zvířátka. Ať už je to pejsek a autonehoda, pejsek a bowling, pejsek a vajgl nebo samozřejmě kočička v autě. Jinak se vše odvíjí tak, jak má být v těchto filmech. Jedna lež stíhá druhou, hlavní podvodníci se neustále zaplétají do svých lží, aby pak vše hasili na poslední chvíli a jen tak tak. Pak všechno praskne, všechno se hroutí, ale jako vždy přichází odpuštění, láska vítězí a je tu obvyklý konec. Vidět, občas se zasmát a tedy pobavit se a brzy zapomenout. ()

Faila

Francouzský humor mě pořád udivuje. Směju se, ale vlastně ani nechápu proč. Je to trochu hloupé, trochu jednoduché, zároveň docela promyšlené a nápadité. ()

Olík

Je pro mne radostným zjištěním, že ne veškerá francouzská situační komedie se nenechala zahnat do kouta korektními fanatiky a stále umí vyprodukovat nekomplikovanou zábavu s jediným cílem, pobavit diváka. Philippe Lacheau se pro mne krok po krůčku stává takovým novodobím Pierrem Richardem a já jeho čím dál větším fanouškem. Alibi na klíč nejsou žádnou filmovou teorií relativity…..jednoduše zamířit a vystřelit. Vy víte, že když se jdou házet žabky, tak v dalším záběru někdo dostane oblázkem do hlavy, ale stejnak se královsky bavíte…..nebo alespoň já jsem se královsky bavil. ()

anitae

Agentura na alibi a k tomu svižný francouzský humor. Pár trapností si taky mohli odpustit, ale já se většinu času báječně bavila. Chudák malý bílý pejsek :)) ()

chrispe

Alibi na klíč je takové moderní pokračování bláznivé francouzské komedie v čele s Philippem Lacheau (za mě měl zůstat radši v režisérském křesle a nechat tu roli na někom sympatičtějším) bojující o srdce krásné, ale v této roli taky nepříliš sympatické Elodie Fontan (její podezřívavý pohled mi lezl na nervy). Musím přiznat, že jsme se docela dost nasmáli, i když spousta vtipů je děsně prvoplánových, tak fungovaly (těžko říct, jak budou fungovat napodruhé). Ale nemyslím si, že tuto komedii zařadím mezi ty, které si s chutí pustím vícekrát. Škoda. Možná tomu trochu s tím nižším hodnocením křivdím, vzhledem k tomu, jak jsme se nasmáli, ale nějak se k těm čtyřem hvězdičkám nemůžu donutit. :-) ()

Torgal

Francúzi po dlhšom čase opäť bodujú s vydarenou komédiou vsádzajúcou na trochu drsnejší humor. V zásade ide síce len o vŕšenie náhodných stretnutí, ktoré vo vysokom tempe generujú čoraz absurdnejšie situácie, ale k dobrej zábave to stačí. Kopa nápadov síce ostane nedotiahnutých (napr. terorizovanie psa, niektoré popkultúrne odkazy), inde sa ide zas až za hranu, v konečnom dôsledku mi to ale veľmi nevadilo. Okrem humoru funguje aj romantika, takže spokojnosť. 7+/10 ()

kilobyte

Zase mě jednou Francouzi dostali a ukázali, že komedie prostě umí. Spousta gagů, vtípků a odkazů na jiné filmy a hry. Prostě plno zábavy, pokud teda nejste vášnivý chovatel psů a nebo koček. To si potom radši pustě nějaké video s kočkami na youtube, ať netrpíte. ()

Primavera

Francúzi vedia robiť komédie. Odkazovky na Assassin´s Creed, na kocúra Garfielda, neverníci s francúzskym šarmom, ktorým všetko prepáčite. Boli sme štyri baby, všetky sme sa dobre zabavili, takže dávam 4 hviezdy. ()

ER

Crazy komedie, která v rámci žánru plní svou úlohu velmi dobře. A mohlo by to být ještě zábavnější, kdyby tu hráli lepší herci (čest vyjímce). ()

boni

Výborná komedie, která nám připomněla zlaté časy tohoto žánru, kdy Francie vládla světu filmového humoru. Oceňuji hlavně originalitu tvůrců, kteří ukázali značnou míru vlastní invence, a velmi milé herecké obsazení - Elodie Fontan byla prostě skvělá. A samozřejmě jsem taktéž rád, že tam téměř nebyla propaganda multikulturalismu a dalších "krásných" moderností, což je bohužel v poslední době poznávacím znamením velkého množství filmů ze země galského kohouta. ()

E lan

Velmi roztomilá komedie. Byť docela hloupá, ale vtipná a pozitivní id začátku do konce. Pár scén se vyloženě vydařilo😀 ()

bearmeedek

Nenechte se zmýlit mým vyšším hodnocením, že jde o kvalitní film. Je to blbost, nebo spíš blbůstka. Ale originální a hlavně humorná. A to je na celém filmu podstatné. Francouzi nezklamali. Dovedu si představit, jak by asi zpracování vypadalo od Amíků. A nemusel bych to absolvovat. Tady byly vtipy úderné i úchylné. Splnilo to účel oddechovky. ()

Psycho.R

Frantíci v posledních letech dokazují, že jejich země je kolébkou nejlepších komedií. Říkal jsem si, jak mi Alibi připomínají Dovolenou all enclusive, pak jsem kouknul a ejhle - stejný režisér i hlavní herec. Po půlce jsem si říkal, že je to prima (včetně dvou montážních scén se super písničkou i bláznivými obrázky). V druhé půlce už jsem měl jasno, že je to tak dada, že je to zkrátka skvělý. A to nepočítám odkazy na Návrat do budoucnosti, Rychle a zběsile či Hvězdný války. ()

Likan7

Ale jako jo, odkazy na lepší a známější filmy jsou fajn. Scény se světelnými meči, závod alá Rychle a zběsile nebo snaha o otočku z Krvavého sportu jsou dobrý, jenže ten zbytek je zoufale nudný a nezábavný. Občas se sice uchechtnete, ale tady hraje v hlavní roli klišé v té nejčistší formě, která Vás jednoduše nebude vůbec bavit. Nečekal jsem bůhví co, ale fajnovou romantickou komedii jsem dostat mohl, tohle je prostě blbost. ()