kolemjdouc

Film nabitý akcemi,politikaření jede na plné pecky a fest se ještě přikládá pod kotel.Docela věřím že tohle nemá vymyšlené jádro ale je to reálný scénář z běžné politiky který se po světě rozlezl jak chobotnice ()

ChrisBa

Výborný film o lobizme v rámci politiky. Aj keď ma politické filmy po väčšine nebavia, tento kúsok som si s radosťou pozrel. A to najmä vďaka skvelej Jessice Chastain a výborne napísanej postave hlavnej hrdinky. Jediný šrám je pre mňa finálny zvrat a la James Bond, ale napriek tomu stále nadpriemerné hodnotenie..4* ()

Disease

Slečna Sloanová je sice bezskrupulózní kariéristická svině, ale je to fakt parádně odvyprávěné. Dokonce jsem se párkrát přistihl, že jí fandím :-) ()

DannyBoy80

Výborná Jessica Chastain, hodně jí to sedlo. Film z politického prostředí, z prostředí lobbingu, ovlivňování médií. Podrazy, odposlouchávání, podpásovky. Prostě Sloan i další jdou přes mrtvoly. Boj o zákon proti zbraním v USA je asi ten nejdrsnější. Nicméně Sloan do toho jde tak vehementně, že i sebepoškození je součásti strategie. Je třeba říct, že Sloan je naprosto nepříjemná po většinu filmu, chladná, odměřená, profesionální. Člověk by neřekl, že má nějaké svědomí. ()

cmenda

Tady jsem vůbec nečekal takovou smršť ,Jessica byla neuvěřitelná a celý film excelovala ,jen se člověk musel dostatečně soustředit aby sní držel kok ale jinak bezva. ()

derryl

Nevídané. Musím uznat, že mi film v dobrém smyslu vyrazil dech. Možná je to způsobeno tím, že v naší republice se téma lobbismu často řeší a je nechvalně proslulé. Bytostně se člověka dotýká ovlivňování zákonů a vysokých politiků především. Výborné zpracování snímku na všech frontách a velmi dobře obsazená hlavní role Jessicou Chastain, zaručilo mistrný počin. ()

filipvrbik

Není to můj šálek čaje a proto jsem se v tom první hodinu docela ztrácel a místo čtení titulků jsem myslel na něco jiného... pak to ale dostává grády a spěje to k zajímavému konci. Skvělá Jessica Chastian vyvažuje mírně přeplácaný film....80% ()

JohnyD

Je to dobré, ale veľmi predvídateľné. Teším sa na Molly Game, tam verím že Sorkin vytrieska z Chastain ešte viac. 8/10 ()

M1k9

Hezky načančané po americku, včetně Miss Chastain. Ta mě však lehce zklamala hereckým výkonem. (Bez Nolana za zády je to jiné kafe.) Rozumějmě ani deset slušivých kostýmků to nezachrání! Čím méně mluví tím lépe. Delší dialogy jsou protivné. První polovina filmu na mě nepůsobila vůbec dobře. Nudný, nijaký film. Obal bez obsahu. Scénář bez příběhu. Od poloviny jsem si už správně tipnul závěr, což by se nemělo stávat, že? I tak musím uznat že závěrem se film zlepšoval. Opět můj názor, velkou roli hraje atmosférická podbarvovačka. Interstellar - hudební film vlastně celou moji teorii podtrhuje, ale to jen pro zajímavost. Zpátky k filmu. Je prostě docela zajímavý pro rozbor. Chce být epický. Vkládá prvky ze vzdálených planet/filmů. Možná že má 70-80% toho z čeho by Nolan udělal mistrovské dílo, ale všechno to nakonec naráží do zdi. Nejspíš nefunguje stupidní systém - přidej ingredience a zamíchej. A nejspíš původní recept napodruhé nebude fungovat na 100%. Podobně jako v životě, existuje spousta lidí/věcí/filmů s velmi podobnými vlastnostmi, které od sebe dělí mikro detaily. Pár malých detailů stojí mezi velkofilmem a průměrákem. To je můj pohled. Kvalitní, ale bez harmonie. 4.5/10 ()

majec4

Taketo filmy proste mozem. Pripadalo mi akoby som sledoval jednu z casti serialu Newsroom. Scenar bol akoby vystrihnuty zo serialu, a rovno podpisany ukecanym Sorkinom. Na debut celkom slusne vymyslena zapletka a hlavne jej rozuzlenie. Jessica zahrala riadnu "stihacku", pred ktorou musim dat klobuk dole. Zo zaciatku je vcitenie sa do deja trochu chaoticke, kedze na zaciatku sa na nic necaka. Dovolim si tvrdit, ze zaciatok moze vela ludi odradit. Casom ale vsetko zapadne, pekne sa to vysvetli. Zvrat bol pre mna prekvapivy, cakal som ine ukoncenie pribehu. Isiel som dat 4*, ale pri pisani komentu som si uvedomil, ze skoda nedat plny pocet. ()

nonick1

Ničím nepřekvapující film o zákulisních praktikách prosazování zákonů v USA, jehož ústřední postavou je Elizabeth Sloane coby superžena - lobbistka (už to slovo samo o sobě je stejně odporné jako činnost, kterou představuje). Sloanne je takový nezničitelný Dalík v sukních, s vizáží jednovaječného ryšavého dvojčete Hany Vágnerové. Usilovně den co den od rána do večera lobbuje, občas si něco nasype, aby to nasazení vydržela, láduje se hůlkami ve fastfoodu (asiaté zřejmě v PP přeplatili mekáč), shání prachy, rozdává členům týmu objemné fascikly spisů, které místo nich stihla vlastnoručně sama sepsat, sem tam si zaplatí hotelovou šukačku s gigolem, zase bere prášky a opět shání prachy, za které rozjíždí jakousi lobbystickou kampaň (ovšem jakou vlastně, to se z filmu divák nedozví). Prostě - odžívá si svůj marný život, zcela pohlcený lobbingem. Konkurence ji chce přechytračit, ale Sloanne nakonec přechytračí ji. Tedy téměř, protože nakonec jde stejně do tepláků, tak jako Dalík – ten si svůj trest ovšem odkroutil pěkně potichoučku ve znojemském penziónu U Císaře Zikmunda. Aleluja..! Pokud jde o námět, nabízí se srovnání s politickým thrillerem Nepřítel státu, který je ovšem po všech stránkách o mnoho mnoho levelů výše. A tak jediným pozoruhodným zjištěním je skutečnost, že nejméně nápadnými nositeli sledovacích zařízení jsou v prostředí amerického kongresu – živí švábi. ()

bezvim

Chastain táhne, Mark Strong ve své klasické herecké pozici ji dobře doplňuje. Max Richter to všechno parádně nese na skvělé hudební vlně a když k tomu přičtete čistou režii a chytře vymyšlený scénář, který umí diváka překvapit, není co řešit. Pět. Téma filmu není pro každého, ale když člověk vydrží první půlhodinku, začne to být hezky srozumitelné i pro laika, takže doporučuji všem. Film se silnou ženskou postavou, ze kterého si člověk odnese i docela příjemný pocit, i když po většinu času ukazuje špínu v politice. Přítomnost herců ze seriálu The Newsroom mi ho hodně připomněla tou svižností dialogů a tahem na bránu. Takže taky taková nápověda, pokud se rozhodujete, jestli se na tenhle snímek podívat. ()

Bozvav

Velmi výživný snímek o tom, jak prohnaná lobistka ke svědomí přišla. Přes fakt, že tento svět je pro mne španělskou vesnicí a moje znalosti o tom jak funguje, jsou zaplať pánbu jen mlhavé (nerada zvracím), tak mi snímek přišel velmi realistický, byť mírně vyšperkovaný uvědomělými emocemi. Nicméně děj svižně odsýpal, dialogy barvité, atmosféra hutná. Za mne 75%. ()

tomo41

"You crossed the line when you stopped treating people with respect. You're smart enough to know that. You just don't care." O čom tento film vlastne bol? Strašne ukecané, strašne pózerské a opozerané. Všetky tieto nečakané "zvraty" sme tu už mali, postavy už stereotypnejšie byť napísané ani nemohli a tak na konci dňa tu máme nudný "príbeh", rozprávaný postavami, ktorým nikto neverí. Slabota. ()

Everyone

I když je začátek trošku informačně ubíjející, tak pro celkové vyznění promyšlenosti příběhu to stojí rozhodně za překonání. ()