bonovox

Silná dráma zo sveta lobbingu. Niektoré pojmy a situácie nebudete chápať ale je to tak dobre natočené že vás to jednoducho v závere odrovná. J.Chastain podáva v hlavnej úlohe svoj životný výkon. ()

Ronkar

Totální kvalitka! Nejen, že je tohle politické drama perfektně zrežírované a má velmi dobrý scénář, který hraje s divákem fér hru, ale jeho dynamická struktura a zaměření na hlavní charakter je skutečně pohlcující. Příběh vypráví o americké lobbistce Elizabeth Sloaneová, která perfektně demonstruje ambiciózní potvoru, jejíž cíle jsou vysoko nad morálkou, a která je pro své zájmy ochotná obětovat vlastně kohokoli. Celá zápletka začíná v soudní síni, kde je Elizabeth vyšetřována senátorem Kongresu a divákovi je okamžitě jasné, že se tentokrát musela při své práci zatraceně přepočítat. Úvodní háček na diváka funguje bezvadně. Obrovskou zásluhu na tom má charisma Jessicy Chastain a její postava workoholické kariéristky. Elizabeth je bez nadsázky odporný člověk a neváhá se pro úspěch brodit nejšpinavější amorální žumpou. Jenže současně jsou její temné stránky divákovi tak nádherně prezentovány, že bude střídavě obdivovat její inteligenci, opovrhovat její chorobnou touhou po vítězství a bezohledným jednáním s lidmi, a nakonec litovat pro její osamělost, která je logickým důsledkem životního stylu. Scénář tu neužívá žádnou berličku v podobě nějakých traumat z minulosti, což jen podtrhuje fakt, jak dobře je s postavou příběhově naloženo. Výkon Jessicy Chastain je uhrančivý a pokud jsem si o ní doteď myslel, že je to „jen“ dobrá herečka, teď před ní hluboce smekám. Miss Sloane je její show, po celou stopáž prakticky nesleze z obrazovky a příběh táhne takovou dravostí, že nedá divákovi vydechnout. Taky je to snad poprvé, kdy jsem ji viděl v charakterově "záporné" roli, kterou si nepochybně užívala. Rád sleduji filmy, v nichž postavy víceméně sedí/stojí a vyměňují si inteligentní repliky, ale přitom dokážou v divákovi vzbudit fůru emocí. Miss Sloane ji konverzační film, který vás v každé scéně zahrne velkou dávkou informací a je nutné ho sledovat pozorně, jinak se začnete ztrácet. Marketingové manipulace, špína v politice, intriky, cynismus, rychlá kadence dialogů a v USA stále významné téma o zbraňové lobby. Žádná oddechovka (což je možná důvod, proč ho mnoho diváků nezapne). Syntéza obsahu a formy je vynikající. Skvělý střih, hutná atmosféra, kamera. Připočtěte si k tomu vynikající hudbu Maxe Richtera a máte tu zaděláno na jeden z nejlepších filmů minulého roku, který je nespravedlivě přehlížen. ()

Kozlowski8

Bravurní představení práce špičkových lobbistů, kteří často k dosažení svých (klientských) cílů používají ty nejšpinavější praktiky a přívlastky jako bezohledný, cynický, amorální jsou jim vlastní. Elizabeth Sloane je z nich tou nejbezohlednější, nejcyničtější a nejodhodlanější jít za svým cílem i přes morální bahno, kterým se musí brodit. Navíc je to vysoce inteligentní a výřečná žena. Proto je v této branži na vrcholu. Jessica Chastain mne rolí miss Sloane zcela nadchla - tím, jak se do ní ponořila, jak ji pojala a evidentně se do ní vžila a užívala si ji. Měla prostě štěstí na roli, která jí neskutečně sedla a na druhou stranu může děkovat John Madden své správné volbě s jejím obsazením. Každopádně - spojení Chastain - Sloane je jedním z nejúžasnějších filmových počinů v poslední době. Navíc v dokonale vypracovaném scénáři bez logických či věcných zádrhelů a s neskutečně bravurně napsanými dialogy. Herecky potěšili i představitelé dalších postav, byť zůstávali přece jenom ve stínu té titulní. Pětihvězdičková je také hudba - charakterem, tempem i silou krásně evokující dění na plátně. Pro mne nejlepší film r. 2016, který neměl zůstat bez oscarového ocenění (minimálně za scénář a hlavní ženskou roli). 95%. ()

Horác

Trend, kdy se filmaři předháněj, jak všechno propletou a ono se to v závěru propojí a k tomu přidají nějaký ten zvrat a překvapení, aby ukázali, jak mocně dovedou kombinovat, mě už dost otravuje. Produkt se pak stává neuvěřitelným a nedůvěryhodným. Takže stačilo ubrat jeden nebo dva rádoby oslňující momenty v závěru a byl bych mnohem spokojenější. Takhle mě to spíš otrávilo. Jinak film samotný je hodně náročný na pozornost. Je tam milion rychlých dialogů a člověk se musí fakt snažit, aby se neztratil. To jenom konstatuji, protože pozornostní náročnost neberu jako negativum. ()

Franki69

Jedinýho lobbistu, kterýho jsem kdy v životě viděl, podotýkám v televizi, byl pan Dalík. A ten skončil v base, stejně jako paní Sloanová v podání Jessicy Chastain. Ale než se do ní dostala, tak vystřihla roli, v které dala vzpomenout na to nejlepší v House of Cards nebo ještě lépe, Michaela Douglase a jeho Gordona Geka nebo Roberta De Nira ve vcelku nedávném snímku Čaroděj ze země lží. prostě si zahrála bezohlednou svini, která až v samotném finále dojde k poznání, že je „lepší sebevražda kariéry, než sebevražda kariérou.“ ** Ono je v podstatě jedno, jak v reálném světě ve Spojených státech funguje politický lobbing. V příběhu o paní Sloanové je ztvárněn jako zvenku sice nablýskaný, ale za oponou naprosto bezskrupulózní polosvět, využívajících k ovlivnění důležitých hlasování o zákonech jakýchkoliv praktik, včetně vydírání kongresmanů a nelegálním, bezmála špionážním sběru kompromitujících informací. Sledování filmu pro mne představovaly dvě vzrušující hodiny, v nichž paradoxně ty nejméně vzrušivé byly scény, v kterých si Jessica Chastain dopřávala lidský kontakt s placeným mužským „eskortem“. *** 90% ()

hrdygay

paradny film z prostredia lobingu, politiky a prava, jessica chastain podala excelentny vykon, vobec som nevedel, aky bude jej dalsi krok, pred vsetkymi bola o krok vpred, aj sa chytit do pasce bol jej zamer, co predviedla v zaverecnom sudnom pojednavani som vobec necakal, americky system je prehnity, neodmenuje cestnych politikov, ktorych volia podla svojho presvedcenia, odmenuje krysy, ktore su ochotne predat svoju vlast, za to, ze zostanu u koryta, tieto krysy su skutocnymi parazitmi americkej demokracie 8/10 ()

HellsAngel

Miss Sloane je skvelou ukážkou chladnej charizmy Jessicy Chastain, ktorá sa definitívne stáva role modelom silnej, emancipovanej a nezávislej ženskej hrdinky na striebornom plátne, okolo ktorej sa môže točiť i inteligentná a zvratmi preplnená story. Pre fanúšikov politickej drámy ide o povinnosť. ()

serdehelan

Aaron Sorkin natočil film s Jessicou Chastain. Ale nie je to Prípad Sloane. To som vedel. Napriek tomu, už po piatich minutách si hovorím: Toto ale je typický Aaron Sorkin, prostredie, téma, štýl dialogov, dokonca aj niektorí herci zo Sorkinovho geniálneho Newsroomu sa objavia. Napriek tomu, Aaron sa o film nijako neobtrel, asi iba inšpirácia / imitácia, ale veľmi vydarená a určite jeden z najlepších filmov o zákulisí politiky z posledného obdobia. ()

melfea

Výborný film, skvělý výkon v hlavní roli. Film z prostředí, které není pro žádné dámičky a tou určitě hrdinka (mrcha) tohohle filmu není. Až do samého konce film umí člověka překvapit. ()

SuzieS

Nekdy jsem se malinko ztracela v deji, ale to bylo spis ku prospechu, protoze to cloveka drzelo koncentrovanejsiho. Herecka charismaticka, postava velmi chytra. Dve hodiny utekly jak by nic. Nebylo tam zas tak moc drama, ale o to vic je to uveritelne, ze to takhle funguje. ()

Heywood

Jessica Chastain byla oscarová a celý film ukazoval, jak peníze pasou politiky. Hezká hláška na sluníčkáře Marka Stronga, že je druhořadý lobista. Dnes jsou to králové dotací... ()

Astonko

Po troch neúspešných výberoch som strácal nádej v kvalitnú filmovú tvorbu na tento týždeň, a to až tak, že som si štvrtý večer radšej čítal. No na piaty večer prišiel obrat, v podobe tohto filmu, ktorý mi ukázal prečo mám rád svet filmu. Je to práve aj kvôli takýmto scenárom, ktoré vás prinútia sa trochu zamyslieť a napriek tomu vás ešte dokážu prekvapiť (tu musím ešte vyjadriť veľký obdiv nad faktom, že ide o scenáristický debut). Je to aj kvôli takýmto realistickým hereckým výkonom aký tu Jessica podala, vďaka ktorým jej postave uveríte prvé aj posledné. Je to aj kvôli tak pekne natočeným a vyzerajúcim scénam, od kamery až po kostýmy. No nech nepreháňam, základom Prípadu Sloane je práve ten scenár zo zaujímavého prostredia lobbystov, všetko ostatné ide stranou. Nechajte sa presvedčiť sami 9.8/10 ()

Ironhead

Málo uvěřitelná pohádka ze světa lobbingu. Dobře zahrané, ale to je tu tak vše. Není to moc překvapivé, protože režisér John Madden je doma spíše na poli romantiky... nemůžete pak od něj čekat kdovíjak realistické drama ze světa té nejtvrdší politiky. ()

Leník

Začátek dobrý, pak to trochu ztratilo tempo, ale závěr to plně vyvážil. Po House of Cards další dílo, které zbaví iluzí o tom, že aspoň v kolébce demokracie nejde v politice jen o moc a peníze... ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

veverysiak

Celkom náročné na sledovanie, treba byť dosť sústredený, lebo každé odbehnutie za pohárom whisky značne nabúrava pochopiteľnosť príbehu, takmer všetko stojí na Jessike, a treba uznať, že ide fantasticky, záver je akože prekvapujúci, ale skôr filmový ako realistický, pre mňa takéto vysoké hry politickej čvargy točiť nemusia, neviem si ich patrične vychutnať, takže 65%. ()

PTuranyi

Skvelá politická dráma, perfektný príbeh aj postavy. Dej sa rozbieha svižne. Po krátkom intre a navodením napätia pohľadom do budúcnosti (resp. následnom návrate do minulosti) sa ďalej ženie šialenou rýchlosťou a prichádza zvrat za zvratom. Žiaľ aj tu zaúradoval akýsi čudný pohľad na vec, ktorý som nepochopil a tým trocha pokazil dojem. V poslednej tretine dochádza k zvratu kvôli napadnutiu spolupracovníčke, ktorú napadne muž so zbraňou. Aj keď z môjho pohľadu nie je dôvod na žiadne výčitky, celý dej zastane a vyplakáva sa nad týmto incidentom. Hlavná hrdinka síce vďaka tomu prechádza akoby nejakou sebareflexiou. Podľa mňa však úplne zbytočne. Netrvá to našťastie dlho a vlak sa znovu rozbieha aby dorazil do skvelého finále. ()