Kaluž

Takový ten vděčný film o vnitřně rozbitém člověku, který je tak moc v prdeli, že vlastní morální příčetnost plně podřídí kariérnímu postupu. Na takové svině je vždycky radost koukat. Ten patetický proslov v závěru si tvůrci klidně mohli odpustit, ale jinak to byla slušně napsaná jízda plná známých tváří. ()

Maq

Mám už docela plné zuby pohádek, které burana u obrazovky ujišťují, že on má patent na morálku, zatímco velké ryby - politici, právníci, burziáni, a další, v tomto případě lobbisté - jsou amorální vychcani. Z obchodního hlediska tu lež chápu, dobře znám, a za příslušný honorář jsem ochoten ji podpořit. Ale protože jsem na penzi a za peníze už pracovat nebudu a nechci, mohu se s vámi podělit o zkušenost jednoho takového vychcana coby právníka a obchodníka - totiž svou vlastní. Moje praxe mě nad veškerou pochybnost přesvědčila, že nejhorší zvěrstva se vždy vylíhnou v hlavách vrtáků, troubů, nýmandů, prostě amatérů. Členů té "morální" většiny. --- Je to proto, že nemají prakticky žádný morální trénink. Celý jejich život je určován faktory, nad kterými nemají kontrolu. Neřeší etické problémy, protože nemají možnost volby. Plují kam je to zanese, jak jde stádo. To je jejich "morálka". Jakmile začnou myslet, je to propadák, a typicky krutě amorální. --- Možnost volby je rezervována pro lidi silné, zodpovědné a samostatné. Jen tací mívají příležitost zvažovat etický rozměr svých činů. A volí, jak jinak, různě. Vrtáci vůbec nemají šanci to pochopit, neřkuli soudit. Ale co naděláme, filmy se dělají právě pro takové; je jich naprostá většina. --- Film hodnotím celkem příznivě, protože je to dobře udělaná zábava. Nic víc. Není to umělecké dílo, které by se snad nějak vyjadřovalo k etice. ()

salalala

Není se co divit, že Miss Sloane naše kina minula a oficiálně jí lze vidět až na VOD službách. Jde totiž o výsostně vnitropolitické americké drama, z něhož neameričan logicky musí být minimálně v úvodu zmatený, protože se dost často operuje dodatky z Ústavy, které zkrátka mimo USA zná málokdo. Když se ale děj trochu rozjede, je z něj hodně slušné politické drama, které John Madden režíruje velmi citlivě a je si vědom velké kadence dialogů, které jsou svižné, ale stále vesměs pochopitelné. Fungování celého systému je představeno srozumitelně a nikterak složitě, bonusem tady je to, že hlavní postava má hlubší psychologii a neopomíná se ani její osobní život, i když ten prakticky neexistuje. Výhodou snímku je i nadčasové téma, protože boje o omezení práva na držení zbraní budou ve Státech na denním pořádku stále. V obsazení vyniká naprosto fenomenální Jessica Chastain, která si krade film pro sebe a z vysoce nesympatické postavy dělá charakter, jehož motivaci lze pochopit, o moc ale nezaostávají ani Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw a minimálně ještě John Lithgow v menší, ale výrazné roli. Někdy je ale film poněkud nesrozumitelný, dialogů je v něm opravdu hodně a délka je tak trochu přepálená, protože v polovině najednou ztrácí tempo a pozbývá zajímavosti. Polemizovat se dá i o samotné pointě, která je sice v rámci diváckého uspokojení asi pochopitelná, v kontextu děje ale méně uvěřitelná a realistická. Miss Sloane určitě není film, který si budou diváci pouštět v pravidelném intervalu, jeho zhlédnutí nicméně neuškodí a jen potvrdí, že problémy ve vysoké politice jsou všude na světě podobné. 70 % ()

higuain

Vynikající. Je to sice fikce, kdyby ale nebyla, tak bych neměl problém uvěřit, že se něco takovýho skutečně odehrálo (s výjimkou té závěrečné šarády u soudu, která ovšem coby filmový twist funguje výborně a není v rozporu s ničím, co je ve filmu řečeno/ukázáno předtím). Jessica Chastain předvádí fenomenální výkon hodný minimálně Oscarové nominace, ta se ale asi dostala do špatný obálky. Ostatně tento film je celkově trestuhodně přehlížený. Od scénáře, přes režii, hudbu, případně i další technický kategorie. Se svým silným a aktuálním tématem a precizním zpracováním je Miss Sloane přesně tím typem filmu, kterého bych si mezi nominovanými představoval. Proč ale nominovat skvěle natočený drama/thriller, který pracuje s politickými procesy zcela bez skrupulí a dost realisticky i kriticky, když můžeme nominovat např. film, kde si Denzel Washington (kterýho mám jinak rád) leští ptáka dvouhodinovým monotónním žvaněním o hovně. Je to sice nuda k ukousání, ale Jada Pinkett Smith by z toho mohla mít radost a to je po předchozím ročníku důležitější. Logika letošních Oscarů je v tomhle jasná, potřebujeme vlézt do zadku aktivistům, takže diverzita je víc než kvalita. ()

PP66

Případ chytrý mrchy, která využila slabých míst systému, aby zvítězila, nejen ona. Spád, napětí, zvraty. ()

radektejkal

Naprosto vzrušující a strhující. Od začátku do konce. Naprosto úchvatné. Elizabeth Sloaneová je možná nejlepší lobbistkou, ale jsou jich spousty (a film to nezamlčuje). Svět, který utvářejí (a John Madden nezamlčuje ani to) je zcela jiný, než jsme ho znávali. Tohle už není svět modrých punčoch. Porovnejme ženské lobbistky (nejen Sloanovou) s mužskými. Vykonávají nejhrubší práci nejhrubším způsobem, protože výhra je pro ně důležitější než cokoli jiného. Tohle není jen hra se zbraněmi, tohle je skutečná válka.... Lobbování už dávno přešlo ze "šuškání v předsíni" do masmediáního světa. Hovoří se o etice lobbingu, tu však je v rámci ovlivňování cizího mínění ve prospěch skupiny s jiným míněním, obtížné hledat. Google a Microsoft investují (dohromady) do lobbingu přes 10 milionů euro. Víme, do čeho to investují a jak se nás to dotýká? ()

easaque

-5* i když je film ze začátku šíleně ukecanej a přes titulky se to těžko vše pochytá (proto doporučuji raději dabing), tak mě nakonec uchvátil natolik, že mu svých 5 hvězdiček dám. Zasloužilo se o to věrohodně vytvořené prostředí, smysluplný děj, herecké obsazení i příjemná hudba, která nenuceně dotváří skvělou atmosféru filmu. Až šachistická překombinovanost nebyla vůbec na škodu, i když malou výhradu v logice filmu jsem našel. Ale přece nic není dokonalé a já můžu tento skvělý film ze zákulisí vysokých politických a soudnických kruhů jen doporučit dále. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

kagemush

Váhal jsem, jestli tři, nebo více růžových puntíků. Nakonec čtyři, páč nejsem nijak uražen svižně natočenou bajkou, která se i (byť lehce) otře o jeden z průvodních jevů dějin člověka-lobismu (v tomto případě politickému). Realita je ovšem mnohem odpornější (mám v tom hnusu, které zove česká ,,legislativa" namočený rypák už moc dlouho, abych o tom nevěděl až příliš) než zde prezentované , lehce romantizující , pojednání o svědomí jedné akční paní, jež je prostě jen o něco málo míň psychopat než její okolí. A o výhru a kopnutí do systému tu snad ani nejde, když to její snažení na konci poněkud rozbije její právník .... ,, no tak jsi vyhrála, chudáci zločinci teď musí nakupovat zbraně na černým trhu ....", no. -- A vyznění příběhu, že když nemůžete zvrhlý systém rozbít, tak je dobrý z něj vystoupit, je sice chválihodná myšlenka, ovšem poněkud nevěrohodná. ()

M.i.k.e

miluju tyhle politické dramata/thrillery a Miss Sloan mě překvapila úplně maximálně.Madden mi naservíroval víc jak 2 hodiny lobbistyckých orgií,které se sice tu a tam daly odhadnout dopředu,aby ale nakonec přišlo finále,které jsem nečekal a které mě úplně posadilo na prdel.Jessicu mám rád normálně a tady byla snad ještě lepší než kdy jindy.V pravdě strhující kousek...90% ()

Aljak

Lobbing je sám o sebe dosť špinavá robota, takže ma dosť prekvapuje to moralizovanie o etike tohto "remesla". Film to bol vcelku zaujímavý, hoci úvod mi prišiel dosť vlažný, avšak čím ide film viac do hĺbky, tým viac vzrastala aj kvalita. Celá táto hra a neustále doťahovanie sa, ma celkom bavili, akurát miestami už mi tie praktiky a zvrhlosti prišli dosť za čiaru. Aj keď v tej záverečnej výpovedi Elizabeth dosť vystihla reálnu podstatu o tom, koľko špiny je vo vysokej politike a že sú to v podstate všetko len bábky, ktoré sa ľahko zapredajú a jediný spôsob ako sa dokážu očistiť, je hodiť svoju špinu na niekoho iného. Pointa teda paráda, aj keď mi bolo jasné, že tou celou poprednou ústrednou témou napokon predsa len hýbe nejaké skryté pozadie. A na záver, Jessica Chastain bola famózna! ()

kaposlav

Názov filmu mi nedával moc veľké očakávania. Podľa názvu som čakal bežný USA debilný film. Hlavná postava bola dobrá, ale nemusela byť až tak biela ako keby pracuje v mlyne plnením mechov múkou. Podstatné je, že s blížiacim koncom filmu to bolo vystupňované a zaujímavé. ()

Lischai

Začíná to hodně ve stylu takových těch finančnických filmů, kde po sobě lidi v oblecích kulometnou rychlostí štěkají dialogy o tématu, kterému vůbec nerozumíte, a jen pomalu začínáte chápat, o co jde. Mně osobně to bavilo moc, ale chápu, že to nemusí sednout každému. Postupně, když se zorientujete v tématu, je ale pro vás ale nachystáno hezkých pár zvratů a jemně citlivý pohled do duše studené workoholičky. Jsem rád, když jednou za čas přijde film, kdy můžu říct jenom: "Wow, to bylo dobrý. Prostě dobrý." A tohle je on. A poznámka pod čarou pro fanoušky Newsroomu: prostě si to pusťte. Je to super a potkáte tam i dva svoje staré známé. 4,5* ()

Streeper

První polovina filmu začala velmi zajímavě, ale na mě až příliš zdlouhavě. Většinou mi to přišlo nudné a přistihla jsem se, že než, abych se soustředila na film, tak myslím úplně na jiné věci. Druhá polovina už bylo o něco lepší. Jessica už to neměla tak lehká a musela začít za sebe bojovat, scéna u soudu, kdy dokázala, že jako lobbistka je prostě nedostižná se mi líbila nejvíce a málem mi spadla spodní čelist. Bylo to geniálně vymyšlené. Jedna hvězdička je pro samotnou Jessicu, která se mi v roli sebevědomé, inteligentní a přitažlivé mrchy velmi líbila, nicméně film jako celek už tolik nefunguje, což je škoda. ()

Rocky88

Sice to není úplně jednoduchý film (člověk musí být 100% koncentrovaný a zapojit mozek), naštěstí ale není překombinovaný a nejde proti logice. Časkvrna je navíc ve své roli naprosto dokonalá, takže člověk sedí v údivu nad jejím fištrónem a nemůže se od filmu odtrhnout. Závěrečný upper cut způsobí KO. Výborný kousek. ()

C0r0ner

Od zhlédnutí mě odrazovaly dvě věci. Téma, které mi fakt nic neříká a režisér Madden. Jaké ale bylo moje překvapení, když mě děj vtáhl už po nějakých deseti minutách a i přes dlouhou stopáž nepustil až do konce, který to definitivně zvedl na plnou palbu, protože byl vážně excelentní. 95% ()

Martrix

Mluví se tady opravdu hodně...aby taky ne, když je to o intrikaření, pletichách a korupci v politice. Maddenovi se povedlo několik věcí. Sestavil velmi dobře fungující herecký tým, v čele s vynikajícně mrchoidní Chastain. Také se mu podařilo natočit velmi přehledně vcelku překombinovaný příběh tak, že většina diváků nejspíš tu přepálenou stopáž vnímala, ale konec by si nechal ujít jen málokdo. A taky by to byla škoda, protože ...spoileroval bych...Miss Sloane stojí za dokoukání. Jsem šachista, ale trochu mě děsí představa, že by se až v takovém rozsahu, mohly bitvy předvídavých a cílevědomých lidí odehrávat i mimo šachovnici. Nicméně výhradu, že je to "vymyšleno odzadu" a je to už přitažené za vlasy, tak tu nesdílím a kdyby byla Miss Sloane o 20 min. kratší, bez váhání bych napálil plný počet hvězd. Takto je tam dám sice taky, ale třesoucí se rukou. Přesto...jsem moc spokojený...skvělá filmařina. ()

campix

John Madden se umí dostat k zajímavé látce a také ji kvalitně zpracovat, to je přesně případ Miss Sloane, ve které Vás čeká poměrně drsné vhození do zákulisí amerických lobbistů a zájmových organizací, které z poza opony vlastně řídí celý americký kongres. Chvilkami je toho až příliš a přes velký počet postav a situací, kterým většina z nás absolutně nerozumí, budete občas docela tápat. Přidejte si k tomu poměrně dlouhou stopáž, a tak pokud se zamotáte nebo Vás film ztratí někde v průběhu, tak budete mít poměrně velký problém dojít až do konce. To by byla ovšem škoda, protože Miss Sloane je kvalitně napsána a především dobře zahrána. Nad Jessicou Chastain jsem po Úkrytu v Zoo zlomil hůl a pravděpodobně to byla chyba, protože tady je skvělá. Takže pokud Vás alespoň trochu zajímá pozadí americké politiky nebo máte rádi kvalitně napsaná dramata, tak zde nešlápnete vedle. ()

Pajky3

Lobbistka, která ví, jak balancovat na hraně a které se díky její reputaci obávají mocní. Jessica Chastain jako chladná Miss Sloane hraje na jedničku a téma je dostatečně zajímavé, aby nezačalo nudit. Zákulisní politické hrátky a intriky. Závěr super, i když trochu moc idealistický. Myslím, že tvůrci House of Cards by byli nadšení, kdyby jejich poslední série dopadla alespoň takhle. ()