hroubek

O tomto filmu jsem slyšel jen samou chválu a fakt jsem dlouho otálel, než jsem si ho pustil. A teď vím, že to byla chyba. Měl jsem si ho pustit hned, jelikož je to opravdu velmi povedený snímek. Povedený snímek, který od diváka chce, aby mu věnoval pozornost a uvažoval. Režisér John Madden odvedl velmi dobrou práci, jelikož je film plný dialogů a je mu se podařilo, aby se v tom diváci neztráceli a stále je udržoval u hlavní myšlenky příběhu. Obrovskou zásluhu na tom mají dvě osoby. První je scénárista Jonathan Perera, jehož jméno si zkusím zapamatovat, protože to co zde předvádí je parádní a rozhodně umí napsat vygradované finále. Tou druhou osobou je skvělá Jessica Chastain, která skoro nesleze z plátna a je zde regulérně boží. Chastain dává do své role vše neustále udržuje naší pozornost a to co zde předvádí je prostě herecký koncert. A ostatní herci jí zdárně sekundují. Parádní Mark Strong, jemuž tahle poloha sedla. Alison Pill jenž mile překvapila svým výkonem. Neselhávající John Lithgow, který i na malém prostoru je dobrý. A také Michael Stuhlbarg, který je v každé vedlejší roli čím dál lepší. A v neposlední řadě Gugu Mbatha-Raw, již neznám, ale zde byla výborná. Film má pomalejší atmosféru, a několikrát jsem si musel nějaké scény pouštět znovu, abych všemu rozuměl. Přesto o to více, to pak funguje, když to všechno do sebe zapadne jako skládačka. A znovu připomenu, že to má parádní finále. Miss Sloane mě velmi příjemně překvapila a rozhodně na ní budu mít velmi krásné vzpomínky. ()

Mishqo

70% ... Milujem silné ženy a práve Jessica Chastain v tomto filme jedno takou sebavedomou, odhodlanou a nemilosrdnou lobistkou je. Jedna z najkontroverznejších a najcitlivejších slobôd Američanov - legálna držba zbraní (2nd Amendment) - je pod paľbou. Aby slečna Sloane dosiahla svoje bude musieť použiť veškeré zbrane v jej moci. Dozvedáme sa, že byť lobistom znamená byť vždy o krok vpred pred svojimi súpermi, nenechať ich predvídať vaše kroky a vždy zahrať svoje tromfy až po tom, čo ich zahrajú oni. ()

WincKruspe

Ten film je jako příprava řízku. Koupíte maso, naklepete, obalíte, rozehřejete pánev a pak ten připravený řízek hodíte na hnůj. Přesně tohle vystihuje konec tohoto filmu. ()

Autogram

Lobista je, zdá sa, niečo horšie od politika, a to už je čo povedať. Hľadať najzákernejšie spôsoby ovplyvňovania verejnosti, senátorov, a všetkých okolo, to je asi bežná prax v USA. O našich končinách nemám vysokú mienku, ale bude to asi niečo podobné, len v malom. Film s lobistkou, ktorá je chlapom v sukni, je zaujímavý, rozohráva zložitú hru na všetky strany, až sa je občas ťažké zorientovať, kto kam kope. Koniec, našťastie, všetko jasne rieši, len neprináša ukľudnenie duše, čo je typické pre filmy o politike. Jessica má za svoj výkon päť hviezd, film o jednu menej. –––– Podívej se na ty čísla, a nauč ženy milovat zbraně! ()

earl hickey

Skvělá Jessica Chastain v roli neúprosné lobbistky v politickém dramatu, při kterém přiznávám, jsem některým věcem nerozuměl. ()

utri

Celej film na pohodový 4 *. Ale ten závěr, i když ho tak nějak čekáte, to na pátou hvězdu nakonec vytáhne. 90 % ()

herr_carter

Tlesk Tlesk Tlesk !! Pro mě asi nejlepší politický film všech dob! Tím nechci říct, že jsem jich viděl 1.345, ale z těch všech Porot, afér o "voděbráně" a všech prezidentových i neprezidentových mužů mě tenhle film doslova dostal. Lobbing je obecně asi hodně zkurvená práce, jelikož podle mě dobrý lobista = prohnilý člověk. Nelze asi vykonávat podobou práci, aniž by si člověk získal všechny konexe, udělal si z nepřátel přátele, z přátel nepřátele přátel apod a ještě přitom nevyhrál nějakou klíčovou zakázku(jo a málem bych zapomněl, musíte být tak trošku asociál bez citu a hlavně bez rodiny). Na všechny jednou spadne klec a voda na svině se vaří v příslušných kotlích, že pane Dalík? Toto rčení platí asi pro všechny zdatné a možná ty nejlepší, kromě tady paní Sloun. Trošku se obávám, že se tímhle dokonalým ztvárněním lobistky Jessica mohla trošku zaškatulkovat, protože HERGOT TAKOVOUHLE SVINI V UVOZOVKÁÁÁÁCH, ABY SVĚT POHLEDAL !!!. "Lobbing je o tom, jednat o krok,dva před svým oponentem a mít promyšlené tahy dopředu"....Když už si člověk začne připadat trochu jistý v kramflecích (mezi námi, z původní stopáže 132 minut jsem měl občasným zpětným převíjením asi 150), tak se najednou s úděsem a slintem u huby dozví, že 2 a 2 není 4, jak ho to vždycky učili, že kočka je pes a klidně by v tu chvíli uvěřil i tomu, že Olmer se Soukupem vlastně celou tu dobu píší scénáře pro Nolana...Hnusný, prohnilý a zkorumpovaný vládní a politický systém, je Vám tu přátelé servírován tak brutálně a naturálně, že jedinci s problémy trávení budou mít možné seriózní trable. Nemám nic, co bych tomuto geniálnímu dílu vytknul...jdu hledat skulinku v TOP 10.......................moje hodnocení = 10 z 10. ()

pavcas

Elisabeth Sloane je lobbistka a kromě toho, že je pekelně chytrá, hezká a má jazyk ostrý jak břitva, je fakt dobrá v tom co dělá. Možná i jedna z nejlepších.Taky je to pěkná mrcha, co má místo srdce kus ledu, slovo děkuji nezná, v noci nespí, bere prášky na úzkost a na sex si najímá eskort, protože na normální život nemá čas. Když se jednoho dne rozhodne, že pomůže malé nezávislé lobbistické firmě prosadit zákon omezující držení zbraní, rozehraje tím největší hru svojí kariéry, kdy proti sobě poštve nebezpečného protivníka v podobě konkurenční velké firmy, navíc bývalého zaměstnavatele, který se chová jak ukřivděný milenec a o to je nebezpečnější. Ve strhujícím závěru hraje vabank takovým způsobem, že vám spadne brada až pod sedačku, pokud tam už tak od druhé půlky nehledáte svoje IQ,abyste to všechno pobrali. Že je Jessica Chastain dobrá herečka, to jsem věděla už od filmu 30 minut po půlnoci, ale že budu bez dechu sledovat drama o lobbingu a myslet na to ještě druhý den, to mně teda ani ve snu nenapadlo. ()

sedm.1

Politickým filmům, pro jejich bezmeznou ukecanost a nepřehlednost, nevěřím, o světě lobbistů, jako běžný občan, nemám sebemenší páru a John Madden jako režisér mě svými tvůrčími počiny nikdy příliš neoslovil, přesto jsem dal ale tomuto snímku šanci, a to jen díky mé oblíbené zrzečce Jessice Chastain, a udělal jsem nakonec kurva dobře, protože tohle je skutečně strhující filmový zážitek, kdy jsem jen čuměl s otevřenou hubou dokořán a hltal každé slovo, a že těch slov bylo, a byl jsem prostě nadšen, a když pak přišla na řadu závěrečná pointa, v podobě projevu hlavní hrdinky před soudem, dostal jsem se do filmového nebe, neboť takový zvrat a nehorázné vytření zraku, to se jen tak nevidí. Svět lobbistů a všech těch politických machinací a komplikovaných procesů je tu totiž podán i přes svou složitost a nejednoznačnost velice přehledně a vlastně i dost polopaticky, divák je po celou dobu pořád v obraze a není, jako ve většině žánrově podobných podívaných, zatažen do nějakých dějových labyrintů, ve kterých se pak orientuje jen pár zasvěcených, čímž ovšem zároveň nechci ani tvrdit, že jde o nějakou hloupost, divák musí věnovat naprostou pozornost skutečně každému slůvku, ale odměna je za to vážně delikatesní. Celá zápletka má jinak fakt nehorázně dynamické tempo, hlavní hrdinka, v podání famózně hrající Jessici, jde za svým cílem jako destrukční buldozer, film pak doprovází po celou dobu i opravdu působivé emoce, atmosféra daného prostředí je zde zachycena též dech beroucím způsobem a opakuji, finále Miss Sloane je totální pecka, prostě výskám radostí 8D. Pro mě jde zkrátka o obrovské překvapení, se strhujícím spádem, fantastickou zápletkou a bombastickou pointou, bezchybná podívaná! ()

Maynard.

Hmm, věděl sem, do čeho jdu. Že to bude dvouhodinová povídací smršť z prostředí, který mi v podstatě vůbec nic neříká (poitika, lobování a další tyhle srágory, který dobrovolně můžou dělat jen šílenci a piráti a nebo šílený piráti :o). Šel sem do toho hlavně díky J.Chastain, ktterou svou roli sehrála fakt uvěřitelně, naspídovaná panička, která nemá s nikým a s ničím slitování. Prostě absolutní vrchol svině, která kdy chodila po tomhle Světě :o). Ale i přes to, tuhle herečku budu asi už dycky v oblibě. Jinak to ale podruhý vidět nemusím... ()

BMAJTZ

Mohl bych komentovat to co řekli již jiní přede mnou. Jedná se o napínavé drama plné dobrých hereckých výkonů, ale co jsem rozhodně nepobral byla ta hlavní motivace, což je vlastně jediná velká vráska na čele. ()

wooozie

Našlapaná konverzačka ubíhající v takovém tempu, až z toho jde na začátku hlava kolem. I kdyby vás ale téma držení zbraní v USA absolutně nezajímalo, přece je tady jeden důvod, proč si tento film pustit. Dokonale hrající Jessica Chastain v natolik famózní formě, že jí scénárista s režisérem přestávají s přibývající stopáží stačit. Chybějící oscarová nominace za hlavní ženskou roli je v tomto případě naprostý výsměch. Nicméně v rámci tématu držení zbraní si film užijí oba názorové póly, protože toto není nějaká jednostranná agitka, ale čisté drama plné špinavé politiky a lobbingu s pokřiveným morálním kompasem, které má smysl vidět. ()

adam9

Z Velké hry jsem byl na větvi hlavně díky tomu, jak si Jessica roli Molly povodila. To jsem ale ještě nevěděl respektive neviděl, že o rok dříve natočila film, kde září ještě víc. Celý film, který se místy hodně tváří jako House of Cards, patří jen a jen jí. Hltal jsem každé její slovo, mocných citátů tam je habaděj a vážně nechápu, jak to, že se film nedočkal nějakého velkého ocenění. Opomenutí Jessicy kromě nominace na Glóby je pak pro mě naprostou záhadou. ()

666Carnage

Nebudu lhát ale skoro celý film mě to nijak nebralo a koukal jsem na to hlavně kvůli Jessice Chastain. Co teda ale mělo grády bylo finále.Dost se mi líbilo a navodilo dost slušnou atmosféru. Občas se mezi politickými filmy najde nějaký ten lepší nebo co mě baví protože politika jak ta naše tak ta světová není zrovna můj šálek kávy ale tady musím, že se docela dařilo mi u toho udržet i když to bylo bez tempa a hodně upovídané. 70% ()

Hanys_

Strhující politická pohádka s parádním závěrem. Jessica fantastická, celkově to tou ukecaností a tématem dost připomíná Newsroom (Waterston, Pill) a House of Cards (lobby). Za ten závěr pošilhávám po páté, ale zatím si to nechám ještě rozležet. ()