Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Velmi příjemné překvapení. Málokterý český film mě donutí smát se nahlas. Na můj vkus teda zbytečně proslazený závěr, ale usmíval jsem se u toho jako idiot, to zase jo.(27.10.2016)

Takových oddychovek víc! Vypnout a bavit se, to mi úplně, ale úplně vyhovuje. Tato odlehčená komedie plnila všechno, co jsem od ní očekávala. PS. Ondra Vetchý vypadá pořád k světu, to se musí nechat.(27.10.2016)

Vzhledem k dnešním výtvorům českých režisérů a scénáristů je tohle opravdu překvapivá změna. Nicméně jako žánrovka je to snadno zapomenutelný film. Vždycky, když jsem viděla nějakou českou (a hlavně špatnou) českou romantickou komedii, tak nějak jsem si v duchu přála, abychom se je naučili dělat stejně, jako v Americe. To jsem v případě Bezva ženské dostala. Ale moc spokojená z toho nejsem. Americká šablona nasunutá na český venkov prostě nejde udělat tak, aby to bylo něco nového a zajímavého. Film má stejnou strukturu jako padesát milionů filmů před ním, plus je tam nasunutá jedna pod-zápletka, u které se ani nedovíme, jak to s ní doopravdy je. Ale jinak je to celkem zábavné, občasný černý humor filmu celkem přidal. Ale zajímalo by mě, kdy se přesně tento film odehrává. Protože všichni se oblíkají, jakoby bylo léto, přitom má být školní rok. Dál je tam scéna u pálení čarodějnic, což mi říká, že by se měl film odehrávat někdy na jaře, ale copak v době pálení čarodějnic je takové teplo, že se můžou nosit šaty? A to jako během školního roku nechodili dětska do školy? Prostě časoprostor tohoto filmu mi prostě nesedí.(30.10.2016)

Po velice dlouhé době přišel český film, který se mi opravdu líbil. Měl vtip a nepostrádal ani rozum, myslím si, že příběh se zavděčí všem, co si přijdou oddychnout. Pro mne to byl velice příjemný zážitek.(2.11.2016)

• hanca.uh

Na mě film působil stylem "Rosamunde Pilcherová v českém podání" (ne že bych tyhle přeromantické sladké filmy, kde jen pravda a láska vítězí, sledovala:-)). Vetchý ani Hřebíčková na mě ve snímku nepůsobili moc věrohodně (ač je mám jinak ráda) a hodně přehrávali, jakoby jim to vnoření se do venkovské atmosféry (vesnice i obyvatel) moc nesedlo... Děj filmu byl pro mě naprosto předvídatelný, dost kýčovitý a jednoduchý. Prostě za mě nuda. Jendu hvězdu dávám jen za skvělý výkon Táborského a exteriér lahodící oku :-))(4.11.2016)

Klasická romantická komedie (v nejlepším možném slovy smyslu), zasazená do prostředí zidealizované české vesnice. Na podmínky české kinematografie mimořádně profesionálně odvedená práce. PS. Minimálně na dvou místech jsem zaznamenal jasný odkaz na Notting Hill - inu proč ne, proč se neinspirovat u mistrů ...(7.11.2016)

Takhle nějak si představuji oddechovou romantickou komedii. Je to jednoduché, idylické, místy naivní, milé, svižné, vtipné a až pohádkově laskavé. Navíc je vhodně zvolené obsazení, už dlouho mi nebylo tolik postav v jednom filmu tak sympatických. Bezva ženská na krku si na nic navíc nehraje, měla nějaký cíl a nějaké ambice a ty byly splněny do puntíku. Když tak přemýšlím, film je mému srdci rozhodně blíže než například Román pro ženy, Ženy v pokušení a Muži v naději (všechny uvedené filmy már rád, nicméně tolik k srdci mi nepřirostly). Velmi hezké tři hvězdy.(9.11.2016)

Mě ty Vejdělkovy filmy (scénáře) prostě baví! :) Ať už Ženy v pokušení nebo Muži v naději, tak i scénáře k Vinařům prostě měly vtip a kouzlo našich končin. Bezva ženská na krku není výjimkou baví mě od začátku do konce :) Hřebíčková s Vetchým jsou úžasní a nezaostává ani starosta v podobě Táborského ;) Sice člověku je jasná pointa filmu ještě před usazením na sedačku, ale to filmu nic neubírá na kvalitě a vtipu a bavil jsem se hodně :) 4*(11.11.2016)

Když jsem přemýšlel jaký film vlastně je, přistihl jsem se v jádru duše na pochybách, že to až taková bomba není, ale na druhou stranu, ve srovnání s ostatní českou tvorbou jde o slušný počin. Což je ovšem mimochodem docela smutné. Trailer mě naladil na slušnou komedii, pozitivní oddychovku s pozitivním obsazením. Začátek docela slušně nastartuje příběh zřejmý už z traileru a první třetina docela navazuje. Slušný humor, žádné složité souvislosti, příběh ze života. Jenže po třetině film začíná ztrácet tempo a děj poněkud zpohádkovatí a zklišovatí. Naštěstí se nepropadne uplně do blba a vydrží koukatelný do konce. Bezvadný Ondřej Vetchý by se nemusel až tak moc mračit a mohl by se chovat trochu rozumněji - občas jsem měl pocit, že je až moc bubák, dělá blbosti (viz nesmyslné tajnůstkaření vůči synovi) a k jeho osobě mi zakouslý obličej a mega tvrdá palice nějak nešla. Petra Hřebíčková je hezká ženská a dobrá herečka a myslím, že tato role jí sedla - líbila se mi. Ostatním hercům není moc co vytknout, snad jedině pan Táborský, který má jinak můj respekt jako výborný herec, se dost často choval přiblble a bohužel jsem mu roli moc nevěřil. Humor ve filmu byl, nedá se říct, že bych se mlátil celou dobu smíchy, ale zase - ve srovnání s ostatními pokusy českého filmu z poslední doby byl humor alespoň vtipný, ne trapný, jak tomu často bývá. Film má děj a nějak skončí, dokonce hezky a tak to mám rád. Je to prostě taková průměrná oddychovka, ze které neomdlíte, ale rozhodně nepůjdete z kina naštvaní. Určitě doporučím film vidět, dámy bych asi požádal, aby do kina vzaly spíš kámošky, než partnery, užijí si to všichni víc. Kdyby česká kinematografie za něco stála, dal bych tři hvězdy pro dobrý průměr. Ale protože jsme tam kde jsme, doporučuji a dávám 4.(24.11.2016)

Svým způsobem taková česká Pravá blondýnka. Hlavní role srovnatelně skvěle odehraná Petrou Hřebíčkovou, stejně jako u Reese Witherspoon. Americká romantická komedie české produkce.(30.11.2016)

Vetchý zase perfektní, jsem rád, že jsem šel do kina.(12.12.2016)

Příjemná oddechová komedie, takže - 3,5 hvězdičky a 60 % .(19.12.2016)

Je to docela příjemný film, který však nepůsobí vůbec věrohodně a ke konci ztrácí tempo.(16.2.2017)

Po několika zklamáních, konečně český film na který se dá koukat. Ano, je sice malinko infantilní, ale co na tom. Jako oddechovka s drahou polovičkou perfektní, dokonce jsem se i několikrát opravdu od srdce zasmál. Malinko lepší trojka a pokud bych to měl srovnat například s idiotským rodiným filmem pak vyhrává na plné čáře.(17.2.2017)

Povedených českých filmů poslední dobou moc není, proto zavřu oko a dám 4*. Hlavní duo dobré, mě však nejvíc bavil starosta v podání Mirka Táborského. Ten jeho úsměv odrovná snad každého. Langmajer má snad každou roli stejnou, Tomicová s Malým zase manželé (stejně tak v právě vysílaných Četníkách). Podoba venkova zbytečně moooc idylická, ale romantika na prvním místě. Fajn komedie na dlouhé zimní večery :)(18.2.2017)

Česká letní komedie s Petrou Hřebíčkovou a Ondřejem Vetchým v hlavní roli mě velmi mile překvapila. Nejsou to ani Babovřesky, ani Kameňákov, humor zde hraje hlavní roli, ale není tak nucený a až agresivní, jak u předchozích dvou filmů. A hlavně je podávaný s citem. Příběh je sice jednodušší a ztvárnění vesničanů je velmi naivní, ale i tak je to příjemný odpočinkový film. Ondřej Vetchý je rok od roku lepší a lepší a Petra Hřebíčková mu velmi slušně sekunduje. Bezva ženská na krku spolu s Teorií tygra považuji za to lepší co v českých luhů a hájů vzniklo za rok 2016.(18.2.2017)

Nějak se mi nechce kritizovat, slabší chvilky tam byli, ale jen po málu, asi tak dvě tři, ale jinak velká pohoda... Vetchý byl super a Hřebíčková je fakt kočka :)(18.2.2017)

Příjemná oddychovka pro fanynky Ondry Vetchého. Sice odtržená od reality, ale několikrát jsem se upřímně zasmála. Body navíc za casting Vetchého syna - Matouš Ruml totálně typově sedl. Čtvrtou hvězdu nedám za blbě napsanou postavu Nelly Boudové stylem fešná ženská musí "počkat" až nějaká jiná ve vesnici umře, aby měla vdovce na házení očkem - to jako vážně???(19.2.2017)

• sew810

ach jo, zase ten stejnej vzorec: vtipnej zacatek, sladkobolnej stred a dobrej konec. Proc?!(22.2.2017)

Docela koukatelná trochu romantická komedie,,M.Táborský nezklamal a byl docela vtipný,dvojka Hřebíčková-Vetchý se dobře doplňovali nejdřív kočkování a naschvály a nakonec spolu zůstali,Langmajer kupodivu zůstal celý film oblečený.(22.2.2017)