Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Moc pěkná, usměvavá komedie. Petra Hřebíčková i Ondřej Vetchý to zahráli výborně.(25.2.2017)

Borec Vetchý to zabil 😂 Jinak tedy spusta fajn vtipku. Takové peostředí potkáme už opravdu jen ve filmu, realita je jibá, ale komu to vadí?? Kdyby to bylo puntičkářsky realistické, tak by to nikoho nebavilo. Za mě fajn :)(26.2.2017)

• gstudio

Tak jsem si letmo prohlédl hodnocení německých romantických komedii a vše se tam potácí v černých odpadech. A tahle naprosto stejná ptákovina je červeně úspěšná jen proto, že je česká? Hřebíčkovou nemusím, dle mé osobní zkušenosti je to namyšlená pipina, takže tohle na mě nefunguje. Humor chabý, příběh mnohokrát viděné klišé (a mnohokrát lépe natočené).Dal bych tak dvě hvězdičky, ale vzhledem k udržování planetární rovnováhy, musím jít u tohoto nesmyslně přeceněného filmu alespoň o ty dvě hvězdy níž.(1.3.2017)

K filmu Bezva ženská na krku som sa dostal náhodou a musím sa priznať že po jeho pozretí som si povedal, že budem sledovať českú filmovú scénu viac. Známi herci si zahrali v nenáročnej letnej komédii a mne sa to páčilo. Vôna vidieka, súdržní občania a jeden mrzút, ktorému sa nasťahuje do domu nová ženská, toť v skratke. Jednoduchý dej, ktorý sa k takejto oddychovke hodí - film ubehol rýchlejšie ako by som si želal. Moje hodnotenie 8/10, poprosím viac takýchto filmov,,,(4.3.2017)

• callix

Stupidita pro pražský debílky. Jo jasně, takhle se žije na vesnici...(11.3.2017)

Jé, to bylo hezký, idylický, naivní, ale dobře se u toho relaxuje, rozpouští se u toho negativní emoce načerpané z reálného života. Kdy bude dvojka?(12.3.2017)

Je to na 3*, ale prostě Petra... :-)(13.3.2017)

Pokud chci být věrný mojí deklarované stupnici hodnocení filmů v mém profilu, musím dát 3*. Raději bych ale dal jednu nebo dvě *. Takhle nějak si představuji televizní seriál TV Nova nebo snad i ČT, ačkoli jsem nikdy žádný neviděl. Trapné a urážející mi v tom filmu přijde mnohé, mimo jiné třeba přítomnost těch dvou leseb. Naprosto nic proti čtyřprocentní menšině nemám a kdyby se tolik nepředváděli v Prague Pride a podobných Pride (proboha na co jsou vlastně hrdi?), mohl bych s nimi i sympatizovat. Ale proč je cpou do toho filmu? Prostě proto, že je to módní a v rámci té módnosti se nám snaží vnutit pocit, že je to norma. Není! Normální je ženská a chlap a jejich rodina.(20.3.2017)

Zpracováním mi to připomělo film "Líbáš jako Bůh" Je to oddychovka, začne to pěkně odsejpat, sledující se baví a pak to zabije supersladký konec. Ach bože, co to je,, pkud to vezmu hodně kriticky tak s reálným životem to má společného max. hřbitov. Takže bych to zařadila do fantasy. Úroveň českých komedii drasticky klesá. děkuji, jednou stačilo.(24.3.2017)

Člověk si to musí pustit, když na to má tu správnou náladu. Pak jsou všechny fóry opravdu vtipné, film hezky odsejpá a člověk z něho má pak velmi pěkný a pozitivní pocit. A Ondřej Vetchý - v tomto filmu naprosto k sežrání!!!(27.3.2017)

Na to, že českým filmům moc nefandím, a tak trochu je bojkotuju, tohle mi sakra zvedlo náladu. Venkov mi sice přišel trochu idealizovaný a vyumělkovaný, a děj samozřejmě proflákle předvídatelný, ale s tím jsem do toho přece šel, ne? Na Hřebíčkovou byla samozřejmě radost pohledět, ale celý snímek patřil podle mě Vetchému. Jako neotesaný nabručený hrobník-samorost, který Elišku stíral super suchými sarkastickými hláškami skoro pokaždé, když otevřel hubu, mě prostě dostával. Scény s oběma najednou byly nejlepší a klíčové. Když se zrovna nekočkovali, film upadal do šedého průměru (vážení tvůrci, příjmení podle profesí nebo nápadných fyziologických znaků vážně nejsou vtipné). A když už jsem si nemohl podařený casting vynachválit víc, šoupli mi tvůrci do výhledu snad nejkrásnější Slovenu Kristínu Svarinskou, jejíž úsměv přidal ke třem hvězdičkám tu čtvrtou.(2.4.2017)

Cakala som teda viac... ale zase na cesko-slovenske pomery to uslo...(2.4.2017)

Petru Hřebíčkovou jsem vídávala ve zlínském divadle, a protože je to krajanka, tak jí fandím :-D. takže to je hned hvězda navíc k celkovému hodnocení ;-) Jinak na to, že je to český film, tak je to hodně kvalitní záležitost. Ondřej Vetchý hrát prostě umí, o tom žádná... A musím říct, že je to jednoduchoučké, hezké, milé, úsměvné, ... prostě mě se to líbilo. Je to velice lehká příjemná podívaná na nudné nedělní večery, nebo jen tak oodechovka během jakéhokoliv večera. Za mě určitě doporučuju!(6.4.2017)

• MiniRecenze

Od snímku jsem si sliboval více ,než jsem dostal.Nezajímavé charaktery postav . Samotný příběh nezachraňuje ani O.Vetchý.Úsměvných momentů by jste spočítali na prstech jedné ruky.Celý film je postavený na zastaralém způsobu klišé a tak se vsází,že se divák chytne.Nejedná se o žádnou topovku,ale o jednorázovou podívanou. KLIŠÉ!!!(12.4.2017)

Pohodová lehčí komedie, která si na nic nehraje. Aniž by se smočila v Troškovic plytkosti, frčí si to s přehledem po hraně. Chce pobavit (ale ne za každou cenu) a ne dumat o tom jak co kdo myslel. A to se myslim povidlo, minimalně hruškový. 70/100(12.4.2017)

No, tak já nevím. Z tohohle filmu mám opravdu rozpolcené pocity. Na jednu stranu skvělí herci - jak moji oblíbení Ondřej Vetchý a Miroslav Táborský, tak pro mne dosud neznámá Petra Hřebíčková a další, pohodový zamilovaný příběh... a na druhou stranu ta vrcholná stupidita. Takhle si pražáci skutečně představují venkov? Takhle se podle nich žije na vesnici? No, potěš.(12.4.2017)

Nebylo to špatné...vtipy, hlášky, obsazení slušné. Vetchý je záruka. Jen mi to připadalo takové kašírované, trochu jako studiovka. Nevím, co k tomu přispělo nejvíc, ale asi ty nevěrohodné scény vesnice. Nikde žádní lidé volně se pohybující, oslava čarodějnic, kde se sešla celá vesnice v podání asi deseti lidí, žádný komparz, co by dotvářel dojem sešlosti lidí... Trochu zvláštní zápletka a odtajnění Vetchého coby otce a dědy působilo též křečovitě. O zařazení lesbického páru si taky myslím své - nemělo to podle mě s dějem mnoho společného, spíš to vnímám jako daší "bonus", jak ho ozvláštnit něčím neobvyklým. Kvůli obsazení a některým vtipům 60 %.(18.4.2017)

Na hodnocení jsem přidal trošku víc a to proto, že po hodně, ale opravdu hodně, hodně dlouhé době se nejen dalo na nějaký český film dívat (a dodívat do konce), ale bylo to navíc príma a příjemné, takže se na film rád podívám někdy znovu. Jak píše uživatel golfista, tak je to dnes výjimka narazit na český film u kterého se člověk necítí trapně z filmařského, tak hereckého hlediska. Takže proto dávám 4 hvězdičky. Příjemné, civilní, dobré vtípky, bez politiky, bez fekálního humoru, .....na novodobé české poměry prostě fajn.(26.4.2017)

Příjemná oddechová komedie. Válí zde nejen ústřední trojice, ale i vedlejší postavy. Vše zalité sluníčkem a idilkou na vesnici, takové, jaká by měla být. Překvápko v ději se nekoná, ale to snad ani nikdo nečekal. 65%(2.5.2017)

• janar

Nevycházím z údivu nad 67%, to jsem ráda, že jsem se sem podívala až po zhlédnutí, jinak bych měla daleko větší očekávání, protože 67% není málo. Na film se dalo dívat, byl barevný, celkem veselý, samá kytka-byť hlavně hřbitovní-hezká vesnička s asi 15. obyvateli a pár dětmi,potrhlý starosta , zlý pan doktor, krásná paní učitelka a grobián. Od asi 10.minuty jeden ví, jak to dopadne. Asi jsou Troškovy filmy tak hrozné-nevím, neviděla jsem-že toto všem připadá milé. Vydržela jsem až do konce jen proto, že jsem čekala nějaký fór. 2 hvězdy jsou až moc-kdo jste neviděli, tak až bude hnusně, pršet,padat kroupy a ani vám nebude nejlíp, tak asi jo, jinak běžte raději na mejdan.Ale má pravdu "golfista" že mi nebylo trapně, to fakt ne.(8.5.2017)