Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Povedených českých filmů poslední dobou moc není, proto zavřu oko a dám 4*. Hlavní duo dobré, mě však nejvíc bavil starosta v podání Mirka Táborského. Ten jeho úsměv odrovná snad každého. Langmajer má snad každou roli stejnou, Tomicová s Malým zase manželé (stejně tak v právě vysílaných Četníkách). Podoba venkova zbytečně moooc idylická, ale romantika na prvním místě. Fajn komedie na dlouhé zimní večery :)(18.2.2017)

Česká letní komedie s Petrou Hřebíčkovou a Ondřejem Vetchým v hlavní roli mě velmi mile překvapila. Nejsou to ani Babovřesky, ani Kameňákov, humor zde hraje hlavní roli, ale není tak nucený a až agresivní, jak u předchozích dvou filmů. A hlavně je podávaný s citem. Příběh je sice jednodušší a ztvárnění vesničanů je velmi naivní, ale i tak je to příjemný odpočinkový film. Ondřej Vetchý je rok od roku lepší a lepší a Petra Hřebíčková mu velmi slušně sekunduje. Bezva ženská na krku spolu s Teorií tygra považuji za to lepší co v českých luhů a hájů vzniklo za rok 2016.(18.2.2017)

Nějak se mi nechce kritizovat, slabší chvilky tam byli, ale jen po málu, asi tak dvě tři, ale jinak velká pohoda... Vetchý byl super a Hřebíčková je fakt kočka :)(18.2.2017)

Příjemná oddychovka pro fanynky Ondry Vetchého. Sice odtržená od reality, ale několikrát jsem se upřímně zasmála. Body navíc za casting Vetchého syna - Matouš Ruml totálně typově sedl. Čtvrtou hvězdu nedám za blbě napsanou postavu Nelly Boudové stylem fešná ženská musí "počkat" až nějaká jiná ve vesnici umře, aby měla vdovce na házení očkem - to jako vážně???(19.2.2017)

Celkem milá svěží a hlavně dost vtipná ( na žánr česká komedie ) letní komedie. Děj je jasný, předvídatelný, stokrát kopírovaný, zobrazení vesnice je jako bizardní fikce měšťana, který neopustil své velkoměsto ale co naplat. Tandem Hřebíčková a Vetchý funguje a já se překvapivě bavil ač na tenhle typ komedií nejsem.(21.2.2017)

• sew810

ach jo, zase ten stejnej vzorec: vtipnej zacatek, sladkobolnej stred a dobrej konec. Proc?!(22.2.2017)

Docela koukatelná trochu romantická komedie,,M.Táborský nezklamal a byl docela vtipný,dvojka Hřebíčková-Vetchý se dobře doplňovali nejdřív kočkování a naschvály a nakonec spolu zůstali,Langmajer kupodivu zůstal celý film oblečený.(22.2.2017)

Celkem pohodová a oddychová česká komedie, jenž mě lákala už jen kvůli tomu, že je od tvůrců Mužů v naději, a nebyl jsem koneckonců vůbec zklamán, ač se ve snímku najde několik úsměvných situací i hlášek, což u většiny novodobých českých komedií je poměrně málo, což je tato komedie jedna z toho mála povedeného.(25.2.2017)

Takový milý, letní film, i když je tedy škoda, že v druhé půlce trochu ustoupily vtipy.(25.2.2017)

Moc pěkná, usměvavá komedie. Petra Hřebíčková i Ondřej Vetchý to zahráli výborně.(25.2.2017)

Borec Vetchý to zabil 😂 Jinak tedy spusta fajn vtipku. Takové peostředí potkáme už opravdu jen ve filmu, realita je jibá, ale komu to vadí?? Kdyby to bylo puntičkářsky realistické, tak by to nikoho nebavilo. Za mě fajn :)(26.2.2017)

• gstudio

Tak jsem si letmo prohlédl hodnocení německých romantických komedii a vše se tam potácí v černých odpadech. A tahle naprosto stejná ptákovina je červeně úspěšná jen proto, že je česká? Hřebíčkovou nemusím, dle mé osobní zkušenosti je to namyšlená pipina, takže tohle na mě nefunguje. Humor chabý, příběh mnohokrát viděné klišé (a mnohokrát lépe natočené).Dal bych tak dvě hvězdičky, ale vzhledem k udržování planetární rovnováhy, musím jít u tohoto nesmyslně přeceněného filmu alespoň o ty dvě hvězdy níž.(1.3.2017)

K filmu Bezva ženská na krku som sa dostal náhodou a musím sa priznať že po jeho pozretí som si povedal, že budem sledovať českú filmovú scénu viac. Známi herci si zahrali v nenáročnej letnej komédii a mne sa to páčilo. Vôna vidieka, súdržní občania a jeden mrzút, ktorému sa nasťahuje do domu nová ženská, toť v skratke. Jednoduchý dej, ktorý sa k takejto oddychovke hodí - film ubehol rýchlejšie ako by som si želal. Moje hodnotenie 8/10, poprosím viac takýchto filmov,,,(4.3.2017)

• callix

Stupidita pro pražský debílky. Jo jasně, takhle se žije na vesnici...(11.3.2017)

Jé, to bylo hezký, idylický, naivní, ale dobře se u toho relaxuje, rozpouští se u toho negativní emoce načerpané z reálného života. Kdy bude dvojka?(12.3.2017)

Je to na 3*, ale prostě Petra... :-)(13.3.2017)

Pokud chci být věrný mojí deklarované stupnici hodnocení filmů v mém profilu, musím dát 3*. Raději bych ale dal jednu nebo dvě *. Takhle nějak si představuji televizní seriál TV Nova nebo snad i ČT, ačkoli jsem nikdy žádný neviděl. Trapné a urážející mi v tom filmu přijde mnohé, mimo jiné třeba přítomnost těch dvou leseb. Naprosto nic proti čtyřprocentní menšině nemám a kdyby se tolik nepředváděli v Prague Pride a podobných Pride (proboha na co jsou vlastně hrdi?), mohl bych s nimi i sympatizovat. Ale proč je cpou do toho filmu? Prostě proto, že je to módní a v rámci té módnosti se nám snaží vnutit pocit, že je to norma. Není! Normální je ženská a chlap a jejich rodina.(20.3.2017)

Zpracováním mi to připomělo film "Líbáš jako Bůh" Je to oddychovka, začne to pěkně odsejpat, sledující se baví a pak to zabije supersladký konec. Ach bože, co to je,, pkud to vezmu hodně kriticky tak s reálným životem to má společného max. hřbitov. Takže bych to zařadila do fantasy. Úroveň českých komedii drasticky klesá. děkuji, jednou stačilo.(24.3.2017)

Člověk si to musí pustit, když na to má tu správnou náladu. Pak jsou všechny fóry opravdu vtipné, film hezky odsejpá a člověk z něho má pak velmi pěkný a pozitivní pocit. A Ondřej Vetchý - v tomto filmu naprosto k sežrání!!!(27.3.2017)

Na to, že českým filmům moc nefandím, a tak trochu je bojkotuju, tohle mi sakra zvedlo náladu. Venkov mi sice přišel trochu idealizovaný a vyumělkovaný, a děj samozřejmě proflákle předvídatelný, ale s tím jsem do toho přece šel, ne? Na Hřebíčkovou byla samozřejmě radost pohledět, ale celý snímek patřil podle mě Vetchému. Jako neotesaný nabručený hrobník-samorost, který Elišku stíral super suchými sarkastickými hláškami skoro pokaždé, když otevřel hubu, mě prostě dostával. Scény s oběma najednou byly nejlepší a klíčové. Když se zrovna nekočkovali, film upadal do šedého průměru (vážení tvůrci, příjmení podle profesí nebo nápadných fyziologických znaků vážně nejsou vtipné). A když už jsem si nemohl podařený casting vynachválit víc, šoupli mi tvůrci do výhledu snad nejkrásnější Slovenu Kristínu Svarinskou, jejíž úsměv přidal ke třem hvězdičkám tu čtvrtou.(2.4.2017)