Jak se říká, v jednoduchosti je krása ... A tady se to přesně potvrzuje. Tenhle film mě moc mile překvapil. Čekala jsem, že mě bude bavit, ale ne až tak moc. Nepřináší dějově sice nic nového, ale na český film je to hodně povedený. Herci k sobě krásně ladili. Petra Hřebíčková v hlavní roli byla super. Víc takových českých filmů, na které se dá koukat i několikrát. 85%.(17.2.2017)

Na to, že českým filmům moc nefandím, a tak trochu je bojkotuju, tohle mi sakra zvedlo náladu. Venkov mi sice přišel trochu idealizovaný a vyumělkovaný, a děj samozřejmě proflákle předvídatelný, ale s tím jsem do toho přece šel, ne? Na Hřebíčkovou byla samozřejmě radost pohledět, ale celý snímek patřil podle mě Vetchému. Jako neotesaný nabručený hrobník-samorost, který Elišku stíral super suchými sarkastickými hláškami skoro pokaždé, když otevřel hubu, mě prostě dostával. Scény s oběma najednou byly nejlepší a klíčové. Když se zrovna nekočkovali, film upadal do šedého průměru (vážení tvůrci, příjmení podle profesí nebo nápadných fyziologických znaků vážně nejsou vtipné). A když už jsem si nemohl podařený casting vynachválit víc, šoupli mi tvůrci do výhledu snad nejkrásnější Slovenu Kristínu Svarinskou, jejíž úsměv přidal ke třem hvězdičkám tu čtvrtou.(2.4.2017)

Cakala som teda viac... ale zase na cesko-slovenske pomery to uslo...(2.4.2017)

Petru Hřebíčkovou jsem vídávala ve zlínském divadle, a protože je to krajanka, tak jí fandím :-D. takže to je hned hvězda navíc k celkovému hodnocení ;-) Jinak na to, že je to český film, tak je to hodně kvalitní záležitost. Ondřej Vetchý hrát prostě umí, o tom žádná... A musím říct, že je to jednoduchoučké, hezké, milé, úsměvné, ... prostě mě se to líbilo. Je to velice lehká příjemná podívaná na nudné nedělní večery, nebo jen tak oodechovka během jakéhokoliv večera. Za mě určitě doporučuju!(6.4.2017)

• MiniRecenze

Od snímku jsem si sliboval více ,než jsem dostal.Nezajímavé charaktery postav . Samotný příběh nezachraňuje ani O.Vetchý.Úsměvných momentů by jste spočítali na prstech jedné ruky.Celý film je postavený na zastaralém způsobu klišé a tak se vsází,že se divák chytne.Nejedná se o žádnou topovku,ale o jednorázovou podívanou. KLIŠÉ!!!(12.4.2017)

Pohodová lehčí komedie, která si na nic nehraje. Aniž by se smočila v Troškovic plytkosti, frčí si to s přehledem po hraně. Chce pobavit (ale ne za každou cenu) a ne dumat o tom jak co kdo myslel. A to se myslim povidlo, minimalně hruškový. 70/100(12.4.2017)

No, tak já nevím. Z tohohle filmu mám opravdu rozpolcené pocity. Na jednu stranu skvělí herci - jak moji oblíbení Ondřej Vetchý a Miroslav Táborský, tak pro mne dosud neznámá Petra Hřebíčková a další, pohodový zamilovaný příběh... a na druhou stranu ta vrcholná stupidita. Takhle si pražáci skutečně představují venkov? Takhle se podle nich žije na vesnici? No, potěš.(12.4.2017)

Nebylo to špatné...vtipy, hlášky, obsazení slušné. Vetchý je záruka. Jen mi to připadalo takové kašírované, trochu jako studiovka. Nevím, co k tomu přispělo nejvíc, ale asi ty nevěrohodné scény vesnice. Nikde žádní lidé volně se pohybující, oslava čarodějnic, kde se sešla celá vesnice v podání asi deseti lidí, žádný komparz, co by dotvářel dojem sešlosti lidí... Trochu zvláštní zápletka a odtajnění Vetchého coby otce a dědy působilo též křečovitě. O zařazení lesbického páru si taky myslím své - nemělo to podle mě s dějem mnoho společného, spíš to vnímám jako daší "bonus", jak ho ozvláštnit něčím neobvyklým. Kvůli obsazení a některým vtipům 60 %.(18.4.2017)

Na hodnocení jsem přidal trošku víc a to proto, že po hodně, ale opravdu hodně, hodně dlouhé době se nejen dalo na nějaký český film dívat (a dodívat do konce), ale bylo to navíc príma a příjemné, takže se na film rád podívám někdy znovu. Jak píše uživatel golfista, tak je to dnes výjimka narazit na český film u kterého se člověk necítí trapně z filmařského, tak hereckého hlediska. Takže proto dávám 4 hvězdičky. Příjemné, civilní, dobré vtípky, bez politiky, bez fekálního humoru, .....na novodobé české poměry prostě fajn.(26.4.2017)

Výborný začátek, ale od okamžiku přestěhování na vesnici se občas objevil nějaký laciný vtípek vhodný spíš do Kameňáku. Do poloviny bych to viděla na dvě hvězdičky, ale čím víc se to blížilo ke konci, tím se mi to líbilo víc. Oba hlavní představitelé byli přesvědčiví, ale nemám moc ráda ten jakoby umělý úsměv pana Táborského, takže mi to kazilo atmosféru. Nicméně po skončení filmu zůstal velmi příjemný pocit(30.4.2017)

Příjemná oddechová komedie. Válí zde nejen ústřední trojice, ale i vedlejší postavy. Vše zalité sluníčkem a idilkou na vesnici, takové, jaká by měla být. Překvápko v ději se nekoná, ale to snad ani nikdo nečekal. 65%(2.5.2017)

Od českých komedií zpravidla moc neočekávám, abych nebyl zklamaný a stejně tak tomu bylo v tomto případě. Šanci jsem filmu dal hlavně kvůli hereckému obsazení, které tak trochu slibovalo, že to nebude žádný propadák. Nakonec jsem byl tedy ještě potěšený po shlédnutí filmu. Je to taková pohodová komedie na odreagování, která nenadchne, ale ani neurazí. Párkrát se člověk upřímně zasměje a hlavně bych vyzdvihl lokalitu, v které se film natáčel, protože ta krajina je až dechberoucí a jakožto obyvatel malé vísky je mi prostředí filmu dost blízké a sympatické. Není to tedy nic světoborného, ale rozhodně to není film k zahození.(11.5.2017)

Tak má to své mušky jako občas až přílišnou pohádkovostí a nereálností. Na druhou stranu jako "Letní komedie" to dokonale vyhovuje - krásné prostředí, ještě hezčí počasí, na postavy se pěkně kouká. Příběh nekomplikovaný a divák se i zasměje. Tisíckrát lepší, než děsivé Babovřesky, má to totiž i nějaký ten nápad. Třeba přidání homosexuálního páru, který navíc není jen jako úlitba, ale funguje i příběhově. Nebo že první dojem nemusí být vždy ten správný.(15.6.2017)

... v letním kině, při půllitru moku vyrobeného z chmelu...ideální :-)(24.7.2017)

Celkem slušná česká komedie opřená zejména o skvělé herecké výkony Vetchého, Hřebíčkové, Táborského a dalších. Spojení Vetchý - Hřebíčková zde naprosto fungovalo. Pokud si dám dohromady české komedie za posledních 5 let, tato patří určitě k tomu lepšímu co se u nás natočilo, protože některé české komedie jsou doopravdy trapné. A super nápad s plakátem.(2.9.2017)

• Nugat

Jedna hvězda za výkony a druhá, že pohoda a na nic si to nehraje. Příběh je naprosto hloupý, chování nerealistické - starosta? nebo si syn nezjistí, jak to bylo s tátou? A všichni žijí na zahradě u kostkovaného ubrusu a předčítají se verše ve francouzštině... nechápu takové nadhodnocení(12.10.2017)

Nenáročná a předvídatelná, ale velice milá česká komedie, vhodná pro celou rodinu. Toto je přesně ten film, který člověk potřebuje v období sychravého podzimu ke zlepšení nálady. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Miroslava Táborského, jehož role starosty je nezapomenutelná.(14.10.2017)

• v.indruchova

Herci, kteří zde byli mám vcelku ráda, ale prostě já to nikomu moc nevěřila. Nedokázal jsem se vcítit do postav a nějak si to užít. Moc jsem se nezasmála spíše pousmála. Víte, že se díváte na film, který víte jak dopadne. Pár milých scének.(16.10.2017)

• kodwin

Celkem kravina. Další zbytečný film na úrovni Kameňáku. A ani hvězdné obsazení mu nepomohlo.(27.10.2017)

Na jedno příjemné podívání. Taková pohodová lehká jednohubka, kde začátek je mnohem lepší, než konec. Úžasný Vetchého morous je totiž mnohem zábavnější, než jeho princ na bílém koni. Vpoho, 60%.(29.10.2017)

Příjemná pohodová oddychovka, která rozhodně pobaví. Naprosto vynikající Vetchý, skvělá Hřebíčková. Jen závěr je zbytečně až moc „slaďák“ (nemyslím jak to dopadlo, ale jak to je podané), což mi trochu pokazilo dojem.(7.11.2017)