Hitchovo režisérske majstrovstvo, invencia, vychytávky a skvelé herecké výkony (najmä Robert Walker) versus absolútne elementárny nelogický scenár a príbeh s totálne infantilným konaním niektorých postáv a najtrápnejším finále na kolotoči, hraničiacim až s groteskou..Najslabší Hitchcock (videl som doposiaľ 14 filmov) a len z úcty k nemu dávam tri ***, sklamanie je veľké..(22.7.2007)

Tak já vám nevím, jestli s tím Hitchcockem mám praštit, nebo né....Vertigo mě nebavilo vůbec, tohle mělo dost dobrý začátek, ale ke konci došel Cizincům úplně dech. Zatím to u Hitche mám 3:2, ale do všeho dalšího půjdu asi jen v nějakém návalu odvahy a odhodlanosti, abych to kladné skóre zbytečně neprznil. 60%(30.1.2015)

První co mě napadlo, že bych u tohoto filmu zavedl sledovací povinnost pro všechny vysoce postavené zloděje z vedení Českých drah. Druhá věc, která mi přišla na mysl: „Zab ji, zab ji, brácho!“ Kasey Rogers mě v roli Miriam pod mistrovou taktovkou dokázala opravdu štvát! Dále se Cizinci nesou na vlně klasického Hitchcocka až do konce, který je teda prachbídný! A věř, že mi to láme srdce, dát jen 3 hvězdy, je to můj devátý Alfredův kousek a tak nízké hodnocení dávám poprvé :-((2.3.2012)

"Tatínkovi skandál nevadí. Je senátor." Vraždící budoucí zeťák by možná i senátorovi trošku vadil, ale tentokrát není o hrdinově nevině pochyb a hraje se jiná hra. Hra o výměně vražd, kdy se na věci dohodla jen jedna strana a hrdina musí za nenápadného policejního dohledu čistit své jméno. Jsem si jistý tím, že námět v době vzniku smrděl genialitou, Hitchcock si skvěle vyhrál s napětím, děj dopředu nebylo snadné vyvěštit a když k tomu přidám zběsilé rotace těla při tenisovém mači a dobové kopcoidní returny, tak mi ke spokojenosti nic nechybělo.(15.4.2016)

CITÁT - Vyměníme si vraždy, vy otce, já ženušku............. Naplánovali jsme to spolu, oba dva, do kříže, pamatujete ? Zajímavě se rozvíjející příběh, který trochu pokazilo to tenisové klání. Bylo sice součástí dramatického plánu, ale bylo zbytečně dlouhé. CITÁT - 2:0 na sety.......... Scéna z mříží byla lehce přehnaná a nevěrohodná. Ale trochu toho štěstíčka prostě musí být. CITÁT - Nevím co je šmajchlování......... Akční scéna z kolotočem vám načechrá ofinu. DIALOG : Kdo to byl ? To byl Bruno. Chytrej chlapík............ Čekal jsem od toho trochu víc, nakonec to byl jen průměrný snímek.(27.3.2012)

• - Postava Bruna byla pojmenována podle Bruna Richarda Hauptmanna, usvědčeného z vraždy Lindbergova dítěte. (Kulmon)

• - Režisér původně chtěl, aby Guye Hainese hrál William Holden. (Kulmon)

• - Muž, který se plazil pod neovladatelným kolotočem, nebyl ani žádný herec, ani kaskadér, ale kolotočář, který se dobrovolně nabídl. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)