Myslím že Hitchcock umí pracovat s filmem ještě trochu lépe, mnoho věcí by mohlo být jinak, ano, scéna se spadlým zapalovačem do kanálu byla sice napínavá ale trochu předvídatelné bylo že ho stejně nakonec vytáhne stejně tak konec. To že Bruna usvědčí muž z "romantik isle" (nebo jak to bylo:) mi bylo jasné od začátku... Takže tentokrát milý Alfréde jen 3*(16.12.2007)

Skvělý námět, několik dobrých momentů, zároveň se nemůžu zbavit dojmu, že Hitchcock téma zdaleka nerozvinul do míry zajímavosti, jaká se v něm skrývá. A to opomíjím dosti nesmyslné jednání většiny postav a logické lapsy či nesmyslné psychologické zkratky, které už by si dnes dovolil používat takto lehkovážně asi málokdo. Ve výsledku mi to přijde spíše jako lehce nadprůměrný žánrový film. Dvě silné scény: samotná vražda a antagonistův pohled z divácké tribuny tenisového turnaje, jehož nehybná hlava mezi synchonně kývavými pohyby ostatních diváků sledujících pohyb míčku je úchvatný. Rozhodně jsem ovšem zjistil, že kromě Bergmana a AMERICKÉ TRAGÉDIE byl pravděpodobnou inspirací pro Allenův MATCH POINT i právě této snímek (btw, scéna na kolotoči v poslední epizodě THE PUNISHER je jím inspirovaná zřejmě jakbysmet).(31.3.2018)

Po shlédnutí Muž, který věděl příliš mnoho jsem o panu Hitchcockovi trochu zapochyboval. Tento film mě však vyvedl z omylu. Cizinci ve vlaku jsou zářným prototypem typické Alfredovy režie. Napětí je tu dávkováno v nemilosrdných porcích a Robert Walker je vynikající. Možná je zde nepatrný náznak naivity a přetaženosti, ale vzhledem k velkým plusům filmu, to musím přehlédnout.(28.5.2011)

Festival ľudských charakterov a pekná pripomienka, ako málo niekedy stačí, aby sa človek dostal do riadnej šlamastiky. Úvod bol síce trocha pomalší, ale k záveru napätie pekne graduje spôsobom starého dobrého Hitchcocka, takže za mňa veľká spokojnosť. 75/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(14.10.2015)

Poutavé ano, spád ano, ale scénář má svoje díry. Předně, potkat ve vlaku takového opruze, asi mu jednu fláknu; dále byl závěr zhruba předvídatelný už od půlky a důvod všeho, co se odehrávalo mi připadal zbytečný, nepravděpodobný. Škoda, že mi tohle vše zkazilo dojem, jinak by to byla to krásná studie lidské psychologie. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5(9.12.2011)

• - Hitchcock uvedl, že původně měl film končit záběrem na Guye (Farley Granger) v zábavním parku poté, co byl zbaven obvinění z vraždy vlastní ženy. Chtěl, aby v poslední větě, kterou Guy ve filmu pronese, označil Bruna (Robert Walker) za "velice vychytralého chlapa". Takový závěr ale nebyl pro Warner Brothers přijatelný. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Do jedné z rolí Hitchcock obsadil i svojí dceru Patricii. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Muž, který se plazil pod neovladatelným kolotočem, nebyl ani žádný herec, ani kaskadér, ale kolotočář, který se dobrovolně nabídl. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)