Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Mám rád filmy Alfreda Hitchcocka. Cizince jsem ve vlaku jsem poměrně dlouho sháněl a když už je mám na krásném originálním dvd, hned jsem si tento thriller pustil. V podstatě už od samého začátku mi bylo jasné, že se mi bude film líbit. Jakmile došlo na vraždu v lunaparku, která byla ztvárněna s nepopsatelně dokonalou atmosférou, očekával jsem se zaujetím každou další minutu snímku! Výborní herci, hudba, kamera a stále hutná atmosféra a napětí bylo náplní prostřední části filmu, přičemž strhující konec neměl chybu! 5*(1.1.2014)

 • Marek1991
  *****

  Vlakových scén je tu asi podobne veľa ako tých v zábavnom parku alebo na tenise, každopádne film je o psychológii. Veľmi sa mi páčilo, že dokonca ešte po smrti psychopata o ňom tenista povedal, že bol inteligentný. Myslel som si, že ho doženie k vražde, no Hitchcock ma prekvapil. Dokonca je zaujímavé sledovať ako sa vyhral s kamerou. Veľmi dômyselný snímok.(19.3.2016)

 • klerik
  ****

  Že je to pekne natočené, je u Alfreda samozrejmé. Režisér zručne buduje napätie v pár scenách (tenis, kolotoč), ale dosť veľa sa kecá. Veľmi zaujímavá práca je s vedľajšími postavami, ktoré sú vlastne pre príbeh nepodstatné, ale v tomto prevedení sú ženské postavy veľmi zaujímavé. Scenáristicky nejde o žiadny skvost (vedel by som si predstavit drsnejšie spracovanie námetu vydierania), film stojí na vygradovanom finále s umne natočenu záverečnoou akciu... NA SEVER SEVEROZÁPADNOU LINKOU bol veľkolepejší a modernejší triler, ale Cudzinci mi prišli vo svojej jednoduchosti poctivejší...(21.3.2015)

 • pepo
  ****

  50. roky znamenali pre majstra napätia štart jeho najkreatívnejšieho obdobia, keď začal servírovať jednu klasiku za druhou. Tento thriller o dvoch mužoch, ktorí sa rozhodnú vymeniť si plánované vraždy, síce ešte nie je úplným majstrovským dielom, no vynikajúca a mnohokrát citovaná žánrovka s potenciálom nadchnúť, sa tu podarila vytvoriť.(7.12.2017)

 • Vančura
  ***

  Ačkoli se považuji za Hitchcockova fandu, tento film mě nebavil, přišel mi poznamenaný dobou svého vzniku (ne nutně v dobrém slova smyslu), a samotný závěr mě přiliš neuspokojil. Tento přehršel čistě subjektivních výtek budiž narušen alespoň zmínkou, že pár momentů v tom filmu jsem shledal naprosto výborných (vražda zobrazená v odrazu brýlí spadlých na zem, scéna se zastavením neovladatelného kolotoče, vytahování zapalovače z kanálu; tenisový turnaj v závěru mě naopak otrávil téměř dokonale). Hlavní problém toho filmu je podle mě v tom, že literární předloha Patricie Highsmith bude asi strašný brak, těžko pak podle ní točit něco skutečně zajímavého - jen můj dojem, možná se pletu. Každopádně cokoli jiného, co jsem kdy viděl od Hitchcocka, se mi zatím líbilo víc - hlavně kvůli tomu ty 3 hvězdy, jinak je to spíš na 4.(5.3.2016)

 • - Hitchcock uvedl, že původně měl film končit záběrem na Guye (Farley Granger) v zábavním parku poté, co byl zbaven obvinění z vraždy vlastní ženy. Chtěl, aby v poslední větě, kterou Guy ve filmu pronese, označil Bruna (Robert Walker) za "velice vychytralého chlapa". Takový závěr ale nebyl pro Warner Brothers přijatelný. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

 • - Počas nakrúcania filmu posadil Alfred Hitchcock svoju dcéru Patríciu na ruské kolo, nechal ju vyviesť úplne hore a odišiel natáčať do inej časti Hollywoodu. Nechal ju tam pol dňa, až začala prepadať panike. (shimik77)

 • - Jako hlavní autor je uváděn Raymond Chandler, ale ve skutečnosti to téměř celé napsal Czenzi Osmonde. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace