Veľmi jednoduchý a predvídateľný príbeh, ktorý v závere (od tenisového zápasu) je neskutočne naivný a scény, kde sa Hitch snaží nabudiť napätie pôsobia práve opačne. Najtrápnejšia scéna je načahovanie ruky po zapaľovači v kanáli. Je evidentné, že cez tie asi centimeter široké dierky by sa prestrčili maximálne prsty, no Bruno tam vopchal celé zápästie, ledva dočiahol na zapaľovač, no len ho postrčil o 10 cm nižšie (aby sa napätie stupňovalo) a postupne tam asi strčil svoju hnátu až po lakeť, keďže ho v pohode dočiahol.Tie zábery na prsty, ako sa po kúsočku približujú k svojmu cieľu, možno pred 60 rokmi pôsobili napínavo, dnes je to nanajvýš tak úsmevné, privítal by som radšej záber vyššie na mrežu. ;-) Slabých miest je ale viac - polícia si nezisťovala pri vyšetrovaní vraždy u prievozníka, komu požičiaval v tom čase čln? Nezmyselné bolo aj to celé sledovanie či skôr stráženie Guya, keďže ho nesledovali tajne a aj keby, tak pri zločine z vášne by tým čo získali? Bruno bol psychopat a teda sa niet čomu diviť, že to s tou vraždou mal veľmi slabo premyslené, do dokonalej vraždy to malo na míle ďaleko, veď sa na obeť lepil celý čas v zábavnom parku. Bolo by toho oveľa viac. Pre mňa zatiaľ najslabší Hitchcock.(20.11.2015)

I přes několik výtečných a napínavých scén jako například sledování oběti v zábavním parku či chvíle v ložnici Brunova otce představuje první hodina pouhou občas maličko rozvleklou přípravu na závěrečnou perfektně gradovanou koncovku s promyšleným střídáním záběrů činností Guye a Bruna a vrcholící podařeným zakončením na kolotoči. Po Psychu asi to nejlepší, co jsem od Hitchcocka zatím viděl. Silné 4*.(25.4.2010)

Ačkoli se považuji za Hitchcockova fandu, tento film mě nebavil, přišel mi poznamenaný dobou svého vzniku (ne nutně v dobrém slova smyslu), a samotný závěr mě přiliš neuspokojil. Tento přehršel čistě subjektivních výtek budiž narušen alespoň zmínkou, že pár momentů v tom filmu jsem shledal naprosto výborných (vražda zobrazená v odrazu brýlí spadlých na zem, scéna se zastavením neovladatelného kolotoče, vytahování zapalovače z kanálu; tenisový turnaj v závěru mě naopak otrávil téměř dokonale). Hlavní problém toho filmu je podle mě v tom, že literární předloha Patricie Highsmith bude asi strašný brak, těžko pak podle ní točit něco skutečně zajímavého - jen můj dojem, možná se pletu. Každopádně cokoli jiného, co jsem kdy viděl od Hitchcocka, se mi zatím líbilo víc - hlavně kvůli tomu ty 3 hvězdy, jinak je to spíš na 4.(5.3.2016)

Mám rád filmy Alfreda Hitchcocka. Cizince jsem ve vlaku jsem poměrně dlouho sháněl a když už je mám na krásném originálním dvd, hned jsem si tento thriller pustil. V podstatě už od samého začátku mi bylo jasné, že se mi bude film líbit. Jakmile došlo na vraždu v lunaparku, která byla ztvárněna s nepopsatelně dokonalou atmosférou, očekával jsem se zaujetím každou další minutu snímku! Výborní herci, hudba, kamera a stále hutná atmosféra a napětí bylo náplní prostřední části filmu, přičemž strhující konec neměl chybu! 5*(1.1.2014)

Sir Alfred Hitchcock je pre mňa obrovská autorita. Má môj rešpekt, obdiv a uznanie. Je stálym členom v rebríčku mojich najobľúbenejších režisérov. No a tento svoj vysoký kredit si u mňa ešte viac navŕšil filmom "Cudzinci vo vlaku", ktorý natočil v roku 1951. Naservíroval mi výborný čiernobiely noir thriller. Príbeh výmeny vrážd. Bolo to zaujímavé, napínavé, scénaristicky vypilované a dokonale filmársky spracované. Alfred Hitchcock mi opäť doprial skvelý divácky zážitok. ****(16.9.2017)

• - Postava Bruna byla pojmenována podle Bruna Richarda Hauptmanna, usvědčeného z vraždy Lindbergova dítěte. (Kulmon)

• - Režisér původně chtěl, aby Guye Hainese hrál William Holden. (Kulmon)

• - Ve filmu debutovala Marion Lorne. (Kulmon)