Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

RedDuck

Krásný film, krásné záběry, skvělé dialogy, supr herci a nápad dobrý. Co však kulhalo na obě nohy byla motivace postav, prakticky každá dělá opak toho, co by logicky měla. ()

maaan

"John Robie, The Cat. And be on time. I don't have a good watch. Then steal one. Mother, the book you are reading is upside down! Who brought you up here? - The police. We'd have caught you if my dress hadn't got caught on the gear shift." Pravý Hitchcock, Cary Grant s charizmem Jamese Bonda hraje skvěle. A ženský v 60. letech strašně žvanily :) ()

Nail

Cary Grant i božská Grace Kelly byli parádní, ale přesto mi toto krimi něco chybělo, mělo to slabší místa. I tak krásné 4* ()

Jajar

Alfred Hitchcock, Cary Grant a Grace Kelly v jednom filmu? To dopadnout špatně zkrátka nemohlo. O zásadní mistrovo dílo se ale také nejedná. Z Chyťte zloděje se tak vyklubala příjemná jednohubka plná tradičního dvojsmyslného humoru, několika brilantních akčních scén a především těžké romantiky. Detektivní zápletka je tentokrát odsunuta až na druhou kolej. Hitchcockovo umění zkombinovat napětí, romantiku a vtip v perfektní celek lze každopádně obdivovat v každém jeho snímku. ()

Killingjoke

Pro mne jeden z nejzábavnějších zlodějských filmů, u kterého hltám každou vteřinu. Trošku netypický Hitchcock a spíše než jako thriller, bych jej označil za krimi komedii. Příběh Johna Robieho, zloděje klenotů na odpočinku, který je nucen, jak už to tak u Hitchcocka často bývá, čelit falešnému nařčení, že se opět vrátil ke svému zlodějskému řemeslu. Sám na útěku před policií, tak zkouší chytit napodobitele, přičemž mu komplikuje situaci mladá Američanka, která na francouzskou Riviéru přijíždí spolu s matkou a odhaluje jeho skutečnou totožnost. Film je výbornou hereckou příležitostí pro ústřední dvojici Cary Granta a Grace Kelly, kteří sehrajou noblesní hru kočky s myší a nejlépe jim to klape v romantické a laškující poloze. Dalším superlativem filmu je naprosto okouzlující prostředí, kde se celý děj odehrává. Tenhle film vždycky spolehlivě pobaví… ()

Biopler

Toto dielo je akože thriller, ale "thrill" z neho vôbec necítiť. Totižto oveľa viac sa tvorca zameriava na romantickú linku príbehu a tým, že sa nám v príbehu neobjavujú ďalšie postavy, nie je ťažké odhadnúť kto je ozajstný lupič, resp. kto ako skupina za tým celým stojí. Film je krásne natočený, vynikne znamenitá francúzska Riviéra, krásne mesto Nice, krásne farby, ale len to samé nestačí na aspoň priemer. Doň ho určite neposúvajú smiešne automobilové naháňačky. Grant je naboxovaný hnedým boxom, aby vyznelo, že je na riviére ako doma, a je to až moc okaté. ()

HawkeyP

Víceméně standardní lupičská komedie s Cary Grantem, vyjímečnost jí dodávají krásné panoramatické záběry na francozskou Riviéru a detailní záběry na Grace Kellyovou. První je nádherné, druhé úchvatné. ()

Brinkley

V tomto případě mě za srdce nechytil/nenapnul ani Alfred, ani nastávající kněžna Grace a Cary Grant jen trochu. Grace a Cary mi k sobě nějak nesedli (její chemie se Stewartem je docela jiný level) a v podstatě jsem si opravdu užila pouze scény v autě. Kamera a hudba vynikající. ()

BigBang

Určitě to byla moje chyba, ale vyjma úvodní automobilové honičky jsem se na to nemohl vydržet dívat, jak to bylo nudné. Honička pak byla zajímava, ale to samé se vysílá každý rok při Tour de France. ()

Inozuka

Víceméně konverzační kriminální komedie s hvězdným obsazením a neméně hvězdným režisérem. Podprahově zábavné s bezstarostnou atmosférou a trochu přepálenou stopáží a s nevýraznou zápletkou. Příjemné, ale bohužel nijak převratné. Největší pecka je tak cameo rejži s jeho nejoblíbenějším zvířetem v autobuse. ()

Gromit

Totální pohodička, film, který vás okouzlí svoji rozverností, atmosférou a rafinovaností. A jeho vrcholem je scéna, ve které Grace Kellyová poprvé políbí Caryho Granta. Nečekané, ale naprosto odzbrojující... ()

qvark

Odpočinková, spíše akční než krimi romantika dvou hvězd filmového plátna padesátých let z Nice..resp. vzhledem k množství všudypřítomných zadních projekcí jsem celou dobu přemýšlel, jestli se tvůrci vůbec na francouzskou riviéru podívali, nebo ji viděli stejně jako divák pouze z leteckých průletů při leckdy úsměvných automobilových honičkách..... ()

karlee

Asi dva pěkné momenty, ale jinak je film příliš ukecaný, nemá napětí ani spád, konec je celkem předvídatelný (ve své době možná nebyl). Grace to sice sluší, ale její postava má až zbytečně moc prostoru, nějaké jiskření mezi ní a Grantem jsem moc nezaznamenal. ()

Godhaj

,,Mother, the book you’ve reading is upside down.“ Ač tento film nedosahuje kvalit jiných Hitchcockových filmů, příjemně se na něj dívá a svého tvůrce nezapře. Mezi dvojicí Grant a Kelly to jiskří, i když některé jejich slovní přestřelky mi připadaly příliš překombinované. Příběh je pěkně postaven a nenudí, ale není to tolik napínavých míst. Potěšilo mě, že se film odehrával na francouzské riviéře, krásných lokací je tedy dost. Zrychlené automobilové honičky ale působily jak pěst na oko, to muselo působit zastarale už před padesáti lety. Na Hitchcockův standard je tento film lehce pod průměrem, ve srovnání s ostatními zase lehce nad průměrem. ()

Rimland

Poněkud tuctovější Hitch. Napětí absentuje, chybí tomu pamětihodnější pasáž, scénář ničím nepřekvapí a Grant díky němu nemá ani dost prostoru vyniknout. Kellyová mě stále a znovu nechytla a ke Carymu se mi zrovna nehodí - nicméně sledovat nastávající kněžnu monackou, jak básní nad krásami Riviéry, je důvod k úsměvu dodnes. I přes tyhle nešvary je to ale zároveň jeden z nejstylovějších Hitchcockových filmů (ne-li ten vůbec nejstylovější), co jsem viděl, za což vděčí právě zasazení na zmíněnou Riviéru a Burksově kameře, která ji tak skvostně nasnímala. Je to prostě radost se kochat. A i proto se nakonec přikláním k té čtvrté hvězdě. ()

Ernie_13

Na Hitcha je to taky priemer, sice mal hviezdne obsadenie aj solidny pribeh, neviem preco som sa neponoril do toho ako pri inych Hitchcockovych filmoch. ()

kubilov

V 50. letech snad nemohla být lepší filmová kombinace než trojice charismatický Cary Grant, nádherná Grace Kelly a velký Alfred Hitchcock, což tak také dopadlo, obzvlášť když byl děj skvěle napsané romantické kriminálky zasazen na francouzskou Riviéru. Přímo radost pohledět. ()

subic

Tenhle film od Hitchcocka jsem viděl až teprve nedávno. Rok 1955, francouzská riviéra, drahá dobová auta, chlapíci v oblecích, naleštěné paničky ověšené diamanty, jeden pojišťovák, co pojišťuje diamanty a jeden bývalý zloděj šperků. Diamanty se začnou ztrácet a kdo je skutečný zloděj? Maškarní ples ve stylu doby Ludvíka XIV. a plno luxusních rób a náhrdelníků, to je něco. A tam je potřeba nalákat a odhalit zloděje. 55% ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)