Na jednom osamoceném letišti zjistí sedm znepokojených cestujících, že jejich let byl odložen kvůli vánici. I přes jejich prosby pilotka Cathy Garrett (Chase Masterson) nemůže odletět dokud bouře nepoleví. Nespokojení pasažéři ale brzy utichnou, když dorazí eskorta s vězněm Jackem Edwardsem (Bruce Campbell) obviněným z vraždy. Jejich transport havaroval na dálnici při cestě do vězení. Cathy se marně snaží uklidnit cestující, ale telefony nefungují a ve vysílačce jen praská. Zanedlouho se ukáže, že to je ten nejmenší problém. Daleko větší nebezpečí se totiž skrývá mezi nimi... (oficiální text distributora)

Djkoma

Invaze se inspirovala, kde mohla. Neoriginální film, který těží převážně z Věci (kterou připomíná v každé druhé scéně...smutné), se snaží o komorní atmosféru, ale ta je slaboučká a celkové napětí je nepřítomné... Epizody filmu na sebe jen stěží navazují a nebýt tu Bruce Campbell, pochybuji, že by na to většina uživatelů vůbec narazila... Film do počtu, bez jediného dobrého nápadu. PS: Sean S. Cunningham nemá na první ligu, bohužel ani na tu béčkovou:)) ()

Gilmour93

Pokud to byl pilotní díl nízkorozpočtového sitcomu s názvem Dementi v letištní hale, tak nemám sebemenších připomínek. Pokud to ovšem byl pokus natočit něco ve stylu Carpenterovy Věci, tak tahle směšná sračka zavátá děsivými hereckými výkony s ní měla společného leda tak sníh za okny. Doufám Bruci, že sis odnesl scénář domů a vlepil všech těch 6 stránek do Nekronomikonu. Zlo ke zlu... ()

Wacoslav1

Ou Yeah! Tohle bylo dobrý. Nebudu tu teď po vzoru ostatních rozebírat v komentu co všechno to vykrádá, ale ta nablblá béčková zábavnost mi úplně stačila. Kdybych nevěděl, že to režíroval Cunnigham, tak věřím, že je to od Wynorskiho. Úplně mi to evokovalo jeho styl. Každopádně úvodní titulky super, hudba padnoucí, navíc tu máme ještě Ashe kterej sice zahrál i lepší role, ale určitě nezklame. Vadila mi jenom ta místy rozklepaná kamera při akcích z vetřelci. Jako by se snažili zamaskovat ty laciný efekty, ale jinak do pohody trash.75% ()

Phobia

Tomuhle scifku chybí k dokonalosti jen jedna drobnost: asi bambilión dolarů, za které by se najal zručný režisér, obsadili kvalitní herci, udělaly se pořádné masky a speciální efekty, zkomponovala dobrá hudba, našly vizuálně přitažlivé interiéry i exteriéry a hlavně by se scénář dal slovo za slovem přepsat někým, kdo má IQ alespoň v průměrných hodnotách. 31% ()

Ruut

... a tím problémem jsou hodně zlý a vzhledově "nesympatičtí" kolonizátoři z jiné planety. V Invazi spojili své síly dva veterání hororového žánru. Režisér pátků třináctého Cunningham se tu sešel se zombie bijcem Brucem Ash Campbellem. A vůbec to nedopadlo špatně. Mateřské studio Cunninghemovi evidentně moc nevěřilo, protože mu nechalo natočit jen nízkorozpočtový televizní film. Ale to nevadí. Tato komorní záležitost se docela povedla. Film jede podle tradičních šablon. Tak trochu ve stylu Carpenterovi The Thing. Ale stále má slušný spád a Bruce pořád umí. ()

Campbell

Film od Cunnighama režiséra Pátku 13? S Hudbou od Manfrediniho? S Campbellem?!!! Sakra to musím vidět. Takhle byla moje první reakce když jsem viděl kdo se na filmu podílel, nakonec se ale jedná o průměrný sci-fi film kterej nepřekvapí. Ale ani mě nenaštval. Campbell hraje opět dokonale a sem tam zahláškuje což mi stačí. Ale nijak odvařenej jsem z toho nebyl. ()

korbitch22

Parta ochotníků je zavřená v jedný místnosti a mezi nima se skrývají emzáci v dokonalých tricích pentium jedna.Mezi tím vším "pozitivem" Bruce Campbell, halucinace mezi halucinacemi.Děkuji televizi COOL, že jsem se mohl na něco tak dementního podívat.10%. ()

honajz

Když vezmu, že to byl jen televizní film, tak mě docela bavil. Poprvé jsem ho viděl v roce 2003, kdy jsem na něj psal recenzi pro časopis DiViDi, a vím, že mě bavil i tehdy. A nejen to - sice jsem si nepamatoval přesně děj, ale tu atmosféru malé letištní haly a toho sněhu kolem ano - přišlo mi to ústrojně použité. Málokdy se stane, že si nějaké scény nebo atmosféru z filmu pamatujete léta. Samozřejmě to těží ze slávy Bruce Campbella, ale on tady vážně hraje slušný standard. Trochu samotný námět připomíná lacinou kopii filmu Věc, s pár drobnými odkazy na Vetřelce, ale přijde mi, že se tady lidi chovají uvěřitelně (zpětně dokonce, když zjistíme, kdo je kdo, dají některé jejich věty ze začátku filmu jiný smysl) a dokonce se tady hraje i s drobnými náznaky v ději, které později jsou dohrané (např. boháč, který nemůže najít po kapsách drobné x závěrečná Jackova věta filmu). A ostatně i některé hlášky pobaví. Jinak je lepší si o filmu nic nečíst, hlavně ne o tom, kdo je jdo, kazí to ty momenty překvapení. ()

Xeelee

Nejzábavnější bylo bavení se nad neschopností režiséra vybudovat napětí (a pár experimentálních hokus pokusů bylo hodně divokejch, zajímalo by mě, co si šlehnul). To si odešlo dát kafe do maskérny a většina akčních a dramatickejch scén je většinou za výraznýho přispění neumětelskýho střihu a amatérský kamery naprosto fádní a strašně se vleče. Herecký výkony nejsou ani zábavně špatný. Sešla se tu sbírka tech neprůměrnějších topornejch béčkovejch herců, kteří nedokáží zaujmout vůbec, ale vůbec ničím. Kdybych měl bejt aspoň trošku objektivní, tak Invaze dostane odpad jak vyšitej. Nejhorší nejsou špatný filmy, ale nudnej neumětelskej průměr. ()

SOLOM.

No nepříliš originální film o mimozemské invazi, kterou drží nad vodou snad jen sám Bruce a jedna či dvě dobré scény. Neříkám že jsem u toho vyloženě nudil, ale žádná skvělá podívaná to taky nebyla. Občas by bylo potřeba si trochu víc sednout ke scénáři, delší dobu se nad tím zamyslet a pak začít točit. Jeden dobrý herec to totiž nezachrání. ()

JASON_X

Přímočará, nekomplikovaná, příjemně lobotomická TV zábava. Nesourodá skupina lidí, zlým počasím odříznutá v pustině, bojuje proti zákeřnému a vražednému šmejdu z vesmíru. Ale kdo je vlastně člověk a kdo emzák? Jak je od sebe rozeznat, když ti druzí na sebe dokážou brát podobu prvních? No, tak jestli vám teď zápletka připomněla Carpenterovu The Thing, tak abyste nebyli zklamaní, nic tak sofistikovaného opravdu nečekejte. Ale poctivé béčkové scífko jak má být? To každopádně! Moc mě to bavilo, aspoň o trochu nápaditější vizuál a dal bych čtvrtou. ()

Lacike

Ten typ filmu, ktory je tak mizerny az je zabavny. Po dejovej stranke to je c-kova vykradacka Veci a podobnych filmov. Sklamanim je pre mna len Bruce Campbell, ktory sa tvari znudene a vôbec neprehrava a film si neuziva. Skoda. Niekolkokrat som sa dobre zasmial nad celou tou blbostou, takze vdaka tomu davam 1*. Kto sa rad zabava na filmoch na ucet tvorcov, tak bude spokojny. ()

Tommassi3

"Bezva trefa !! Proletěla by mi srdcem, kdybych nějaký měla !!" ;) Jeden by samozřejmě od Seana S. Cunninghama, stvořitele Jasona Voorheese a autora filmového startu jedné z nejúspěšnějších hororových sérií všech dob, čekal mnohem víc, než se mu v nízkorozpočtovém béčkovém snímku Invaze dostane !! Zcela neoddiskutovatelným faktem zůstává, že Cunningham od Pátku třináctého nic světoborného, čím by zaujal širší diváckou veřejnost, nenatočil.. Nicméně je třeba si uvědomit, že Cunningham měl vždy blízko k obecně hůře stravitelnému a divácky nevděčnému žánrovému mixu hororu a komedie, především ke splatstickům, nikdy si příliš neliboval v explicitě brutality a násilí či pornografie, přičemž paradoxně tyto prvky mu přinesly největší úspěch právě díky Pátku třináctého.. Sám o sobě tvrdí, že násilí a speciální efekty k smrti nesnáší jako sebezničující filmové aspekty, s nimiž nelze dosáhnout ničeho nového či inovativního.. Právě díky těmto skutečnostem Vás právě Invazí, která umně odkazuje na scifi kousky s prvky paranoie padesátých let, režisér nemůže překvapit, a tak ačkoliv Terminal Invasion ani zdaleka nedosahuje kvalit například Raimiho legendy Evil dead, rozhodně má přes svůj nízký rozpočet logicky spjatý s ubohými triky a smutný televizní look stále co nabídnout !! Bruce Campbell mě osobně nikdy nezklamal, a tak i tentokrát celý film táhne na svých bedrech, určitě se jedná o velmi vtipnou záležitost s často slušnými hláškami a příjemně stísněnou atmosférou sněhové vánice, která rozhodně i díky kratší stopáži nenudí a disponuje i dost podařeným rozuzlením !! Bohužel mě dost zklamalo herecké obsazení, zejména jeho ženská část mě vyloženě otravovala, naopak ty dětičky byly v naprostém pořádku, rutinér a vyznavač jednoduchosti Harry Manfredini se svým soundtrackem taky příliš nepředvedl a co se týká napětí, právě díky té cíleně komické složce po něm vlastně není často ani stopy, zřejmě zapadalo sněhem.. ()

Terva

Film bez šťávy, dějově trochu mimo a ani My name is Bruce to nezachránil. Za toho je ta jedna hvězda, tak přeci něco zachránil. Scénář - Lewis Abernathy, John Jarrell a Robinson Young. ()

fcreading

Hrozné herecké výkony niektorých zúčastnených tak toto som mal po celý film ma mysli. Jediný ktorý aspoň niečo hral bol Bruce Campbell ktorý všetkých prevyšoval. Efekty zrovna neboli na dobrej úrovni ale itak celkový dojem z filmu bol priemerný pretože ikeď je to tv film stojí to za pozretie. ()

wikked

Kvůli Brucovi jsem to přetrpěl (a kterému taky patří ona hvězdička), ale kde nic není, ani smrt nebere.. ()