Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

Dudek odpad!

Poslední dobou dávám filmům odpady nerad, ale někdy to prostě nejde, protože film jako Neprůstřelný mnich stále vnikají na naše televizní obrazovky. Jistě existuje jistá možnost jak se jejich nekonečného útoku ubránit, dokonce je prostá, stačí přeci stisknout jeden jediný vypínač a utrpení je konec. Ale na druhou stranu, proč tak činit, vždyť bych měl tomu filmu dát možnost ukázat své kvality a možná i dokonce šanci, díky které by mě dokázal nakonec zaujmout. Neprůstřelný mnich si ovšem tuto možnost nezasluhovat, neboť nejen že ji nevyužil, ale dokonce místo světlých míst ukazoval jen čím dál horší stránky. Když po nekonečném čekání konečně vběhly na obrazovku titulky, jen jsem tupě seděl a přemýšlel o tom, co ta dementost největšího kalibru - bez pardonu - vlastně měla být. Snažil se nám snad režisér ukázat nějakou revoluci v kinematografii nebo se jen chtěl pobavit na účet nenáročných diváků. Tenhle film prostě není fér, protože každý kdo jej zapne by měl na oplátku něco dostat, možná maličkost, inspiraci nebo okouzlení byť jednou jedinou scénkou, ale přesně to se nestane, jediné co divák získá je pocit absolutně promarněného času. A tenhle film rozhodně nekazí jen dementní režie... Poslední dobou začínám mít pocit, že film již není točen pro diváky, ale diváci jsou jen prostředkem, který jej má zaplatit. ()

Gilmour93

Už dlouho jsem se u filmu tak nenudil, jako u téhle šaolinsko-kapsářské slátaniny a jak mám Chow Yun-Fata docela rád, tak jsem si chvílemi přál, aby ho zabalili do pletiva a na dně Orlické přehrady zkusili, jestli je krom bulletproof i waterproof.. Někteří se možná ptají: Karle, proč..? Ale ať už se v jeho rovnici sčítá, dělí, násobí, či odečítá, vždycky je za rovnítkem nějaká ta suma dolarů a udržení vlastního jména v podvědomí hollywoodského průmyslu. Neodsuzuji, chápu. Co by za to jiní dali.. ()

sniper18

Je to podpriemrný akčný film so skvelým akčným hercon Chw-Yun Fatom, ktorý je jeho jednoznačne najhorší film. Má iba priemerný príbeh, ktorý je ešte aj slabo spracovaný a tak nemá čím zaujať. Akčných scén je celkom dosť, ale sú veľmi slabé. Nie je tu ani jediná akčná scéna, ktorá by ma zaujala. Väčšina súbojov má pôsobiť ako by spolu bojovali majstri kung-fu, ale na to, aby tie súboje boli dobré sú potrební herci, ktorí toto bojové umenie skutočne ovládajú a nielen herci, ktorí sa iba naučia nejakú chorografiu. Lietanie tu tiež pôsobí veľmi amatérsky. Musím pochváliť aspoň herecké obsadenie, ktoré dokázalo tento film udržať na pozerateľnej úrovni. Bez nich by to bol úplný prepadák. Spokojný som hlavne s Chow-Yun Fatom, ktorý svojim výkonom ešte nikdy nesklamal, ale aj Karel Roden zahral nemeckého dôstojníka veľmi dobre. Sean William Scott aspoň zaujme niekoľkými vtipnými scénami. Vôbec nechápem, prečo Američania točia filmy, ktoré sú typické pre iné národy. Vždy to iba pokazia. Objektívna kvalita filmu- 45%, film sa páči mne na 42%. ()

StarsFan

Taková nenáročná zábavička, která vám vezme 104 minut vašeho života, ale moc vám toho nedá. Osobně jsem tenhle film viděla asi před rokem a ačkoliv jméno filmu při pohledu na Seanna Williama Scotta a Yun-Fat Chowa po chvíli ještě dohromady dám, jeho děj mi v paměti zůstává skutečně jen hodně matně. ()

Eliott

Hodnocení okolo 50% odpovídá. Opravdu to není nic extra ale za ty propracovné souboje a dialogy dávám 3 hvězdy. ()

Ainy

No nepotěšili mě. Šla jsem do toho i přesto, že to má tak nízké hodnocení (se někdy nepoučím). Pod vidinou skvadry slavných jmen jsem si slibovala kvalitní filmový zážitek, no a místo toho mě čekal ne příliš záživný, nemastný, neslaný příběh s notnou dávkou nudy. Napětí a zábava nula, nula nic ... Dlouho jsem přemýšlela co bych vychválila, ale nic moc mě nenapadá. Tak ale chápu, nemůžu být prostě dennodenně odrovnávaná filmovými lahůdkami, že. ()

Hitman_47

Nom...bojové scény s Chow Yun-Fatem jsou "fabuleux" a to se cení (ale stále má Jackie Chan tak trochu navrch....ale tady nehraje, tak co se tady o něm zmiňuju...nevermind), druhá polovina filmu se celkem tááááááhne, a konec ? Konec je takový...mmmm.....no prostě takový "mmmmm, ne" (pro ignoranty....nemastný, neslaný). Jo a odpověď na ty párky v rohlíku měla znít asi takto: "Rozum a chtíč nemohou zůstat v opozici natrvalo" ()

Le_Chuck

Prečo musí skončiť snaha o prerazenie honkongských mlátičov na Holywoodskych piesočkoch, skoro pravidelne trapasom. A pritom Yun-Fat je taký sympaťák. ()

Kaka

Mohla to být solidní akční pecka se slabým příběhem, mohl to být takový ten "chytrý" akční film a mohlo to klidně být relaxační béčko. Ovšem jediné slovo, které mě po zkončení napadá, je: nesmysl. Okaté počítačové "matrixovské" vychytávky, špatný střih, zmatená kamera. Herecky průměrné, přitom potenciál velký. ()

Lavran

Díky ti, Paule Huntere! Už dlouho mi nic tak důkladně neprovětralo bránici, jako tvůj slovy nepostihnutelný um! ()

sud

Tenhle film potěší snad jen oddané fanoušky Karla Rodena, který se snaží a je v záporné roli dobrý. Jinak je to průser. Akční scény vykrádají honkongské akční bijáky, choreografie je odbytá, herecké výkony ostatních zůčastněných, hrůza (Yun-Fat Chow umí hrát, ale tady jeho počínání nechápu). Prý komiksová zábava, to jo. ()

castor

Je až k pláči, jak s hereckým potenciálem a charismatem Chow Yun-Fata dokáží za oceánem plýtvat. Tentokráte hraje bezejmenného mnicha, chránícího posvátný svitek, zaručující nestárnutí. V patách mu je ale (jak jinak než) parta bezpáteřních týpků, v čele se slizkým náckem Karlem Rodenem, který by v Americe vzal asi kteroukoli roli. Avšak nastane chvíle, kdy za sebe musí vybrat zástupce. Volba padne na amerického zlodějíčka, který pochopitelně mnohé pochopí, společně se prokopou naivním příběhem a všichni budou šťastní až do smrti. Nepříliš potěšen bude ale divák, který se tuhle bezduchou slátaninu rozhodne shlédnout. Režisér je sice možná solidní klipař, ale těch Matrixů už bylo relativně dost. Příběh je děravý, dialogy přiblblé, akce je jakoby vymýšlená přímo na place - rovněž chybí napětí a především jsem dlouho neviděl tak nelogický střih, jednotlivé záběry jsou mnohdy nehorázně špatně nastříhané. ()

Niktorius

Buletproof Monk je film blbý až to bučí, se špatnými akčními scénami a brakovým dějem. Karel Roden by se měl méně zajímat o peníze a více o potencionální kvalitu filmu. ()

Spooner

Od tohoto filmu jsem po pravdě moc zázraků nečekal,ale výsledek byl ještě horší než jsem čekal.Od videoklipaře jako je Paul Hunter jsem čekal aspon´ skvěléakční scény,ovšem jejich sestříhání působí poněkuď křečovitě.Z hereckých výkonů mě zaujal Sean William Scott a Karel Roden.Scott si zase jednou vyzkoušel něco jiného než Prcičky.Karel Roden předvedl dalšího skvělého záporáka,i když tentokrát na menším prostoru(a ještě ke všemu ho u nás dabinguje nějakej jinej herec,což mě docela nakrklo).Fat předvádí poněkuď´křečovitý výkon.Kingová je zase bezvýrazná a v příběhu úplně na nic. Chudáci Scott a Roden ()

2Pac

nic...neoplati sa to pozerat ani ked chcete zabit nudu.Zaujimavejsie je podla mna cuniet na nejaky dobry plug-in equalizer vo Winampe ;-) Herci stoja za prd, bojove sceny stoja za prd,pribeh stoji za prd,zvitok stoji za prd,mnichova kapsa stoji za prd,a...no neviem...ked to vsetko scitam, vychadza mi z toho jeden velky "prujem"....no plus je tam Kodem, za to hviezdicka naviac. ()

Davies182

Čekal jsem více (proč?), jde o poměrně nezáživnou akci s otravným a ne vtipným, ale trapným Seannem Williamem Scottem (taky chci mít v každém jménu dvě písmenka vedle sebe!!!). ()

Wacoslav1

Celkem slusna blbost no Roden usel pokud nebyl namaskovanej aby vypadal na 90 let jinak sracicka souboje trapny pribeh jakbysmet koukal sem na to vylozene jenom kvuli Kajovi a nezklamal mne ten si svoje vzdycky odvede ()

sepp

Chow Yun Fat si timto kusem pokazil povest, kterou ziskal snimkem Tygr a Drak. Dalsi z americkych tuctovek. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)