Reklama

Reklama

Obsahy(1)

5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb. (CinemArt)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (437)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Na pozadí zatýkání a poprav rozehrávají nejvyšší pohlaváři boj o moc, který se sice sestává ze žabomyších komických střetů, ale zároveň je jasné, že ten, kdo prohraje, skončí na prkně. Obě dvě soupeřící strany jsou tady výborně zobrazené v obou lídrech, kteří si jdou po krku. Jak Chruščov, tak Berija jsou tu vykresleni jako žoviální chlapíci, kteří se občas dostávají do legračních situací a v nich pak sympaticky zmatkují, ale zároveň z nich jde odpovídající hrůza, protože se neštítí ničeho, co by mohlo hrát v jejich prospěch. Hlavně z Bealeho a jeho Beriji jsem měl husí kůži, ale Buscemi nijak nezaostává. A právě v postavách je tahle satira geniální. Upřímně řečeno se příliš nedivím, že to Ivani se svojí nedořešenou minulostí nechtějí moc pouštět do kin. Každopádně u nás by se na to mělo chodit povinně. 90% ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Krutě přímočaré, chladné a bizarně děsivé. Až má jeden v kině chuť moralizovat publikum za šokovaný smích - jen kdyby se nesmál spolu s ostatními. Rušilo mě, že je snímek v angličtině a v obsazení jsou dobře známí - byť excelentní - herci. A zajímalo by mě, pod jakou záminkou mohly být některé lokace natáčeny v Moskvě. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Abych se přiznal, zpočátku jsem byl z filmu dost rozpačitý. Stejně jako Big Bearovi mi chyběla ruština, i když chápu, že by to bylo nemožné, navíc mě ne každý vtip dokázal rozesmát. Postupem času jsem se bavil stále víc a od příchodu Žukova na scénu, jsem se chechtal jako magor. Největším průšvihem filmu tak zůstalo jen obsazení Stalina, které se krutě nepovedlo a Josif Visarionovič vypadal jako parodie sebe sama. Naproti tomu byl Robert Duvall ve filmu Stalin z roku 1992 prakticky dokonalý. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Myšlienka je zrejmá, a tiež mi bola príjemná tá plejáda slušných hercov, ale to je asi tak všetko. Humor, ktorý ma nebavil, trápnosť, ktorú sa nepodarilo premeniť na funkčný vtip. Teda aspoň podľa môjho názoru, no priznám sa, nechápem tie štyri hviezdy a viac. Veľmi slabý priemer, ale to len protekčne kvôli Buscemimu. 50/100 ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Je to kombinace hodně černé komedie a docela dost věrného popisu toho, co se dělo ve špičce vedení Sovětkého svazu po Stalinově smrti. Nevím, jestli část s odstavením (teda pokud to lze tak nazvat) Beriji nebyla oproti realitě zrychlená. Nejzábavnější postavy jsou frajírek Žukov a ustrašený Molotov (Palin). ()

Galerie (47)

Zajímavosti (20)

  • Nikolai Starikov, šéf ruské strany Velké vlasti, uvedl, že film byl „nepřátelským činem britské intelektuální třídy“ a součástí „protiruské informační války“. V září 2017 šéf veřejné rady ruského ministerstva kultury uvedl, že ruské úřady zvažují zákaz filmu, přičemž tvrdí, že film by mohl být součástí „západního spiknutí s cílem destabilizovat Rusko způsobením rozporů ve společnosti.“ 23. ledna 2018, dva dny před plánovaným uvedením filmu v Rusku, se speciálního promítání ve Státní dumě zúčastnili poslanci, zástupci Ruské historické společnosti, členové veřejné rady ministerstva kultury a členové filmového průmyslu. O dva dny později ministerstvo kultury stáhlo osvědčení o distribuci filmu. Ale několik kin film promítalo koncem ledna a tvrdilo, že do té doby neslyšeli, že byla zrušena výstavní licence filmu. Ruské ministerstvo kultury tato kina zažalovalo. (Jan.Kanak)
  • Zbraně použíté ve filmu byly: AK 47, pistole tokarev TT 33, puška SKS, puška Mosin-Nagant a samopal PPSH 41. (K98)
  • Režisér Armando Iannucci trval na tom, aby postavy nemali ruský prízvuk. Za účelom lepších improvizácií totiž nechcel, aby si herci robili s prízvukom starosti. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (více)

Reklama

Reklama