5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb. (CinemArt)

VincentB.

Na tento film som sa veľmi tešil a zrejme to bol kameň úrazu. V podstate je to konverzačno-situačno-satirická historická komédia. Problém je ale v tom, že okolo Stalinovej smrti som prd vedel. A teda mi toho veľa uniklo a po strhujúcom a skvelom začiatku som upadol do dezorientácie. Taktiež som nestíhal čítať titulky a sledovať jednotlivé situácie. To ale nieje asi starosť tvorcov, alebo je? Film je rozhodne kvalitný ale hodnotím za seba 55%. ()

Irish Stout

Absolútne trápny humor. Nič zábavne na tom nie je. Same prihlúple keci. A koho v dnešnej dobe zaujímajú takéto paródie? Idiotov! ()

marmat7

Film je pútavý a veľmi uveriteľný - mal som pocit, že som sa preniesol presne do atmosféry počas stalinovskej éry. Akurát zaradenie do žánru komédia som veľmi nepochopil, pretože mi tam neprišlo skoro nič vtipné. Nanajvýš mi to jemne pozdvihlo kútiky úst. ()

ArchAngel_

Tleskám ... tohle se v Rusku líbit nebude, protože to ukazuje realitu, jakkoliv se nám film zdá přitažený za vlasy, takhle to tam bylo ... jen bez toho humoru. ()

Unlikelyhero

označení komedie na tuhle , nejspíš satiru, nesedí, ale téměř dokonalé, postavené bohužel na historických reáliích, a Žukov ? - no comment ! ()

r3musko

Toto nie je moja šialka kávy. Mám rád historické filmy, mám rád komédie, ale v takejto kombinácií mi to nesedí. Radšej by som si to pozrel ako dokument. ()

BooThCZ

Při sledování jsem si vzpoměl na podobné veledílo Interwiev . To bylo také podobně vtipné, i když musím uznat že toto je určitě lepší. ()

Docktor

Bez zodpovednosti a zmyslu historických faktov - rozumej politických a vykonštruovaných vrážd - tento film takmer perfektne svojím čiernym humorom a situačnosťou vyjadruje nutne filmovo-okresanú realitu. ()

thoreau odpad!

Převratný film. Je to pouhý začátek dehonestační politické série a já mám hned další námět. Bude se to jmenovat "Ustřelená škeble" a tady je kousek scénáře: Kennedy: "Dneska ti vylížu frndu, že budeš řvát na celej Dallas!" Jackie: "Tak na to zapomeň, dokud nepustíš k vodě tu blonďatou animírku, tak nemáš šanci." Kennedy: "No tak, Jacks, jestli mi dneska nedáš, tak se mi rozskočí hlava!" Jackie: "Tak ať!" Plesk. Já vím, že se to takhle asi neodehrálo, ale koho to zajímá? Iannucciho ani autory předlohy ke Stalinovi to taky nezajímalo. ()

Fonnel

Za 5 hvězd to stojí už jenom proto, že to zvedá žluč bolševikům... Ale i za to, že dokázali z této strašné doby udělat slušnou komedii. ()

andreas_tool

Skvěle jsem se bavil. I přes fakt, že se jedná o komedii, tak film vlastně skvěle vystihuje hrůzu tehdejší doby. Asi proto v Rusku zakázali jeho projekci (díky za doporučení, baťko!). Skvělá komedie pro ty, kteří mají alespoň malé povědomí o tehdejší době. ()

JerryPilsen

Komedie?Ani trochu.Všechny tlačené repliky na vtip vyvolávají v člověku,který ví co ten režim dovedl spíše hrůzu.Autenticita slušná,ale dopad děsivý. ()

Andy_Warhold

Skvělá, absurdní a děsivá komedie ze které mrazí. Hrůza stalinistického Sovětského svazu a děsivá (ne)kvalita vládních kádrů kteří jako jediní přežili Stalinovy čistky i Stalina v plné nahotě a zabalené do toho nejlepšího suchého humoru: "Těch mrtvých už bylo tolik, že zapomínám, kdo je ještě naživu". Původně jsem si myslel, že komediální absurdity je dosaženo drobnou nadsázkou, ale film jsem promítl mé 94 leté babičče, která zažila jak výslechy gestapa, tak i STB a ta tam (k mé hrůze) žádnou nadsázku neviděla. Nejstrašnější je fakt, že až na drobné odchylky se film přesně drží reality a při troše představivosti (nebo pravých datech z ruských archivů) by mohl být i dokumentem. Za zmínku stojí jak skvělé herecké výkony prakticky všech, tak i šedo, zeleno, rudá výprava která podtrhává ducha doby. Film by měl být promítán jako součást vzdělávání, což jenom potvrzuje fakt že ho Putinovo Rusko zakázalo. ()

uhol_pohladu

Komediálne spracovanie historických udalostí poteší nejedného znalca svetových dejín. Kvalitné herecké obsadenie zaručí skvelú interpretáciu dobových ruských lídrov. Ruská mentalita je vyobrazovaná často až satiricky, čo ale pomáha pre vysvetlenie deja. Dobre navrhnuté a spracovené interiéry sú kvalitnou ukážkou dobovej ruskej diktatúry, techniky a dizajnu. Film dobre poukazuje na nevýhody a obmedzenia komunizmu. Komediálny žáner však situáciu odľahčuje ako odľahčuje aj niektoré nemilé a nepríjemné fakty o vtedajšej dobe. Za dobré spracovanie a skvelý scénar dávam 4 hviezdičky. ()

Mr.Pink

Viděno podruhé a už podruhé nevidím důvod, proč bych tomu neměl dát pět hvězd a napsat o tom komentář. V žánru komedie se jedná o opravdový úkaz. Dialogy jsou prosycené politickou satirou, která za mě nemá obdob. Scénaristovi, potažmo režisérovi, potažmo střihači se povedlo kadenci vtipu udržet na snesitelné míře tak, že jednotlivé narážky nezanikají, naopak rezonují a jsou v dialozích dále rozváděny a nejen stříleny do prázdna. To považuji za největší klad celého filmu, díky kterému 107 uteče tak jako málo kterých jiných 107 komediálních filmových minut (karanténa mě přiměla podívat se na několik komedií a téměř u všech jsem trpěl jak zvíře). Film naprosto přirozeně graduje po očekávané, ale nijak nudné lince a zároveň každá z postav dostává dostatek prostoru pro svou "exibici". Brzy dojde na třetí zhlédnutí. ()

lineker

Nemohu si pomoci, ale tohle je přesně ten typ nekorektního hůmoru, který mne prostě "zabijí". Třaskavé hlášky plus hodně černé momenty z diktatorského Sovětského svazu za hrůzovlády masového vraha Stalina. Všem těm sviním, které se na tom podíleli navlékli tvůrci klaunské obleky a udělali z nich naprosté pitomce. ()

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST