5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb. (CinemArt)

OwenBobby

Když si po chvíli zvyknete na americké herce, mluvící anglicky beze snahy o ruský přízvuk (ani Georgij či Světlana nedokáží zprávně vyslovit), je to až překvapivě dobrý a trefný film. Volba satiry a černého humoru se mohla zdát zprvu nešťastná a nevhodná, ale ono jak jinak vykompenzovat zvěrstva, vraždy a zrady, které (nejen v této době) v Sovětském svazu probíhaly? Mrazí z toho všeho v zádech, a i když se člověk občas zasměje vtipu a absurditě situace, o to víc se děsí, že toto byla realita. Skvělá volba hereckého obsazení, zručná práce s kamerou a jistá režije kvality filmu jen umocňují. 9/10 ()

existimator

Tohle je kvalitní komedie s řádnou dávkou černého humoru, který je ale, jak všichni víme, ten vůbec nejlepší. Je skvělé, že tento film nespoléhá na laciné žerty, ale na promyšlené vtipy založené na reálných absurditách sovětské politiky. Herecké výkony nejsou nijak dechberoucí, ale celkově je film Ztratili jsme Stalina zábavný. Nečekejte ale nějaký nezapomenutelný filmový zážitek. Spíše se připravte na necelé dvě hodiny dobrého humoru, na který za pár dní zapomenete. ()

cinemafil

Velký omyl, kdo si myslel, že jde na komedii. Jen ta absurdita doby budila zdání komedie. Herci se neodchylují od svých reálných postav. V dialozích zaznívá místy WoodyAllenovský sarkasmus - v tom vyniká Palin a Buscemi. Isaacs jako Žukov válcuje jediným pohledem všechno kolem jako T 34. Úvodní scéna z koncertu je herecký koncert. Film geniálně vystihoval atmosféru doby. Poprava Beriji je trochu moc parodie , ale jinak je film zážitek pro filmové gurmány. 4* ()

Franki69

Mrtvejch je jak v Avengerech a střílí se taky dost. Většinou z pistole do zátylku...pěkně po "rusku". Noir komedie, kterou táhne Steve Buscemi (aka Nikita Chruščov) ...Od první minuty do poslední se děj hýbe, hluchá místa chybí. Někdo tu psal, že ho při sledování mrazilo...tak to jsem druhý. Film dovedně udržuje komediální timming (zavolejte nějakého dobrého doktora...nejde to, všechny jsme buď postříleli nebo jsou v gulagu). A to v ději, v kterém NKVD střílí "nepřátele socialismu" a také prostý lid přijíždějícíí do Moskvy a opravdu drsné konverzace členů "nejvyššího sovětu" z kterých je zřejmé, že obyčejný člověk pro tyhle zvířata byl méně, než exkrement na podrážce. Šibeniční humor v opravdu ryzí podobě. Každému, komu není toto historické téma cizí, doporučuji...s 85%.... ()

Birter

Dívat se na tento film je zvláštní. Vtipy jsou vydařené ačkoliv jsem se spíše uchechtával než smál, ale jako komedie to postavené rozhodně není. Možná černá komedie bratrů Coenů, ale většina příběhu jsou spíše intriky a také drsnost Sovětského svazu. Jindy to zase vypadá jako vylíčení skutečných události, jindy (a napověděla mi kamera) mi to připomínalo jako by tucet prvotřídních herců zašlo na kafe a jen tak si něco s obřím balíkem peněz a scénářem natočili. Dělám si samozřejmě srandu, ale výsledný film docela sranda je. A víte co je taky sranda? Že v tom filmu není snad jediný Rus a celkově jejich anglická výslovnost jmen Chruščov a Georgij Malenkov. ()

JindraLne

Až na ztvárnění postavy samotného Stalina (který tam ale naštěstí moc nakonec není) a pak pár odchylek od reality, které jsou pochopitelné, aby se to taky dalo nacpat do filmu a zároveň z toho nedělat dokument jde o skvělou komedii/satiru. V podstatě nejlepší je, že si ze všeho bere trochu - chvílemi jde o politickou satiru ve stylu Jistě, pane ministře, pak tam Michael Palin vnese trochu Pythonovského humoru, některé scény připomínají grotesku a z některých zase mrazí, přičemž pořád všechno zapadá do toho, co se opravdu dělo po smrti comrade Stalina. V té kombinaci směsice žánrů tak The Death of Stalin vzdáleně připomíná legendárního Kubrickova Dr. Strangelove, přičemž se ale víceméně pořád drží reálných událostí (skvělé je taky to, že podobná komedie by se dala natočit i v našich reáliích, a sice o dění po smrti Klémy Gottwalda). ()

hony23

Nepříliš vtipná politická satira, která si utahuje z bolševických dobytků. Pro dnešního diváka je to dost nuda, ale natočit tohle někdo před 50 lety, stáhla by z něj KGB kůži za živa. ()

rigby

Někomu se možná tyhle bláznivé komedie líbí, ale já mezi ně nepatřím. Tenhle film byl pro mě vyloženým utrpením a bojem s nudou. Tohle se opravdu nedá... ()

veverysiak

Takto sa má robiť paródia na nedotknuteľných, v rusku by toto vzniknúť nemohlo a bohužiaľ vo väčšine európskych krajín detto, pri takýchto kúskoch nedokážem vyjadriť čistú emóciu, som ovplyvnený starými časmi, a preto dokážem pochopiť tragédiu abnormálnej krutosti režimu, ale zároveň aj snahu o komediálne zľahčenie tragičnosti vtedajších prijebaných čias, myslím si, že mladá generácia, myslím vnímaním po deväťdesiatych, tento kúsok nedokáže vstrebať a pochopiť, takže 75%. ()

rotator

Minimalizácia možných (aj nemožných) nepriateľov určitého spoločenského zoskupenia, fyzickou likvidáciou, či už priamo v pracovných táboroch, alebo mimo nich, pre udržanie si vnútropolitického alebo svetového mocenstva, je neospravedlniteľná. Pre tieto mocenské skutočnosti je priam nevyhnutné, smerovať tento film k dráme. Pre zdôraznenie rozhodnutí, ktoré museli učiniť "pozostalí pohlavári", sa ponúkajú možnosti vložiť do scenára prvky komédie, ktoré tieto rozhodnutia podčiarknu a znásobia. V tomto smere sa mal uberať celý film. Avšak strácanie telesných tekutín po smrti, alebo počas nej, nemá nič spoločného s týmto žánrom. Myslím, že Stalinova smrť, patrí skôr do historického žánru. Krajina, od ktorej by som očakával tento film, je krajina, v ktorej Stalin bol prezidentom, ale nie trio krajín orientovaných na západ(len trio?), čo ten film natočilo, aj keď chápem, prečo sa na tomto filme podieľali. ()

furrec

Klobúk dolu, neskutočný počin, nechal by som to rusom a všetkým komunistom premietať povinne aspoň raz do týždňa. Chápem že to bolo trochu "praštené" , ale v rámci možností naprosto geniálne. ()

DJMaroko

Pořád na ten film musím myslet. Začátek mě nijak neohromil, vlastně jsem začal koukat na film až na počtvrté moc komediální se mi to totiž nezdálo. Neohromilo mě ani to historické projení. Ježe pak se to vše změnilo a jsem z toho pořád ohromený. Nejlepší byl Žukov a jeho vysoká blondýna pod kabátem. ()

fooggyy7 odpad!

Trapné, ostatně jako všechny britské filmy. Vydržel jsem ani ne do půlky. Dobrý film o Stalinovi doporučuji Baltazarova hostina ()

0kozel

Není to úplně špatné. Humor mi přišel spíše trapný, ale místy mě to pobavilo. Ale víckrát už se na to asi nepodívám. Přiznám se, že chvílemi jsem namísto sledování filmu přemýšlel o atmosféře v tehdejším SSSR a jaký muselo být peklo v tom žít, kdy si nikdo nemohl být ničím jistý. ()

Tomas_PO

Sarkastická komédia, ktorá však pravdepodobne od reality Stalinovskej paranoidnej politiky neuteká ďaleko, poukazujúca na tragédiu toho, keď štát riadi zopár nevzdelaných jednotlivcov. Plejáda famózneho Hollywoodu v zložení Steve Buscemi, Jeffrey Tambor a Simon Russell Beale síce exceluje, no filmy o ruskej histórii v podaní Hollywoodu sa skrátka s autentickosťou nemajú radi. ()

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST