5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb. (CinemArt)

Tomas_PO

Sarkastická komédia, ktorá však pravdepodobne od reality Stalinovskej paranoidnej politiky neuteká ďaleko, poukazujúca na tragédiu toho, keď štát riadi zopár nevzdelaných jednotlivcov. Plejáda famózneho Hollywoodu v zložení Steve Buscemi, Jeffrey Tambor a Simon Russell Beale síce exceluje, no filmy o ruskej histórii v podaní Hollywoodu sa skrátka s autentickosťou nemajú radi. ()

buchannon

Tento film se mi líbil o chlup víc než Stalin z roku 1992. Citace: "Stalinova láska ke svému národu byla neochvějná, ale my teď musíme vzít naši neochvějnou bolest a neochvějnou lásku a s její pomocí vybudovat neochvějnou neochvějnou budoucnost." Až mě překvapilo, jak byli v prdeli ze smrti druhýho největšího zm*** v dějinách. Do hajzlu s báťuškou Stalinem. Spoustě Rusů by se zřejmě nelíbil můj názor, ale to je mi... ...volný. Taky zde zmínili mého nenáviděného zm*** Leonida Iljiče Brežněva, doufám, že všichni ti Sověti hnijou v pekle a to doslova. ()

bonovox

Výborná satira na dianie v bývalom komunistickom Rusku. Miestami totálne absurdné ale samozrejme zábavné. Škoda slabšieho scenára, miestami je to zbytočne naťahované...Herci výborní, hlavne Buscemi. 70% ()

Leník

Tohle je opravdu hodně černá hodně cynická hodně ujetá komedie o hodně drsných událostech. Ale pobavilo mě to moc. Asi je to ta nejlepší cesta, jak se s těmi komunistickými magory vypořádat. Steve Buscemi jako obvykle skvělý. ()

PTuranyi

Brutálna paródia na koniec stalinistickej éry plná čierneho humoru a absurdných situácií vytvorených bezuzdnosťou stalinistického režimu. Výborná produkcia vytvára dojem, že ide o historicky verné spracovanie, ale scenár a perfektní herci ukazujú, že táto smiešna karikatúra socializmu je obraz smutného obdobia dovedený do absurdnosti. Všade je ukrytý kus čierneho humoru. Či už je to stalinov syn rozkazujúci hokejistom ako majú hrať, alebo maršál Žukov rázne riešiaci problémy silnou rukou. 80% ()

Igy007

Docela fuška u toho vůbec udržet pozornost. Doufala jsem v nějaký inteligentní humor, vždyť to téma se dalo tak skvěle uchopit. Nezasmála jsem se ani jednou. Velké zklamání. Ale bůh připitomělé propagandy jistě plesá. ()

Dvojirakri

Počítám, že na tento snímek asi mají národy názor dle zkušeností s (komunistickou) diktaturou - západně od nás si možná ťukají na čelo a může se jim zdát jako přehnaný, absurdní, nepravděpodobný ale vtipný. No a čím víc jdete na východ, tím víc může diváka mrazit, vzpomínat na vyprávění svých (pra)rodičů jak mnoho jejich známých a příbuzných zmizelo navždy v gulagu, a v takovém Rusku je film zakázaný zcela. Já, jako mladší ročník, jsem to sledoval jako hodnověrnou černočernou komedii s některými západními manýry kterým se zkrátka štáb/autor nemůže vyhnout pokud není rodilý Rus. Ale jedna věc mě mrzela, že ty postavy mluví srandovním francouzsko-anglickým akcentem, tím méně jsou uvěřitelné. Škoda že to nezkusili natočit v ruštině. :)) ()

funkyman

Lahodka. Sialene spracovanie sialenej doby . Ano - moze sa to brat ako nedostojne spracovanie tyranie, barbarstva a psychozy u sudruhov alebo opacne, genialne zobrazenie realnosti a zaroven mrazivosti a stupidity imponujucou formou zmesky skecov, bonmotov, komixovych hlasok za zvuku strelby do zatylku a pachnuceho zhoreneho tela.. Ocenujem a chvalim odvahu a hereckemu ansamblu potlesk... ()

Kamil111

Až taková komedie to zase nebyla. Zpočátku to sice vypadalo na další nepodařený pokus Západu natočit něco odehrávajícího se na Východě, ale postupně přitvrzovalo. Scénu chycení, popravy a spálení Beriji za osobního manuálního přispění maršála Žukova bych povinně promítal všem pravověrným komunistům. Teenageři se ovšem asi moc nebudou chytat, v historii většina z nich plave. Ale jinak jako černá konverzační groteska, natočená podle francouzského komiksu, nikoliv knihy (viz nahoře), by ty více přemýšlející mohla zaujmout. ()

JimWalker007

Divák sa musí smiať, aby jeho mozog nejako akceptoval absurdnosť desivej reality z obdobia stalinizmu. Klopanie na dvere počas noci spôsobovalo nočné mory u väčšiny obyvateľstva Sovietskeho zväzu. Tento snímok tomu dáva patričný nadhľad a stráviteľnosť aj pre ľudí, ktorí sa narodili po páde totality. Skvelý Buscemi, Considine a Jason Isaacs ako Žukov - rulez! ()

rationibus

Tri dôvody, prečo som šla na tento film: mám rada čierny a absurdný humor, zaujíma ma história a tento film zakázali premietať v Rusku. A šla som naň sama, lebo som netušila, komu z blízkych ľudí by sa páčil. No mne sa teda páčil, veľmi. Dobrý, aj keď hodne čierny humor bol asi jednou alternatívou, ako zobraziť toto hrozné obdobie v Sovietskom zväze pomerne reálne bez toho, aby uvrhol divákov do úplnej depresie. Toto je film, pri ktorom sa smejete nahlas a pri ktorom Vás aj mrazí. Film, po ktorom začnete na internete hľadať ďalšie informácie o tejto dobe. Film, po pozretí ktorého ste vďační, kedy a kde ste sa narodili. A film, ktorý by ste radi premietli mnohým, hlavne mladým. ()

mcamino

Z tohohle filmu mám neskutečně rozporuplné pocity. Nicméně všechny tyto pocity jsou kladné. Luxusní satira v tématu, který mě hodně baví. Nejlepší scéna která charakterizuje celý film? Když 6 vrchních hlav sovětského impéria přemýšlí jestli unesou Stalina. U téhle scény jsem se tak nasmál ale zároveň vím, že takhle nějak to opravdu fungovalo. Za mě nejlepší film posledních let ()

zemi50

Buscemi celý film zachraňuje a vyzvedá ho z oblasti průměru. S některými situacemi si mohli scénáristé více pohrát. ()

I.ball

Chtěl jsem původně dát čtyři hvězdy, protože na komedii to bylo moc depresivní. Ale když se člověk oprostí od faktu, že jde o dramatizovanou historii, zůstane skvělá satirická groteska s úžasnými výkony jak Buscemiho, tak Beala. Ovšem musím říci, že zatímco Buscemi působil místy jako takový "Laurel", Beale ve mně opravdu dokázal vzbudit odpor. Korunu tomu všemu nasadil Rupert Friend svým ztvárněním Stalinova syna. 90%. ()

slavikzbojni odpad!

Potratový film kanálovej produkcie. naprosto ignoruje historické skutočnosti a naplno dáva priestor propagande. Briti nikdy neodpustia Rusom, že sa stzali veľmocou napriek 200 ročnej britskej snahe tomu zabrániť---A výsledkom sú takéto filmy... ()

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

Vesmírná komedie s Hugh Lauriem má zelenou

23.04.2019

Nová vesmírná komedie Avenue 5 od oceňovaného režiséra a scenáristy Armanda Iannucciho (Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) dostala od HBO oficiální objednávku na první řadu. Děj seriálu se… (více)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST