Představte si, že nejpopulárnější příběh všech dob ztvárňují největší hvězdy stříbrného plátna v novém, zvláštním prostředí: to je Sen noci svatojánské v režii Michaela Hoffmanna. Zatímco o Hermínu soupeří hned dva nápadníci, Helena trpí při pohledu na muže, kterého miluje a jenž její lásku neopětuje. Jenže díky vílím kouzlům i ten největší cit během okamžiku zmizí a naopak - kde nebyla ani jiskřička, rozhoří se nezvladatelná vášeň... Klasická Shakespearova komedie o lásce a soupeření, tentokrát plná nadpřirozených bytostí. Král Oberon (Rupert Everett) a královna Titanie (Michelle Pfeiffer) vás zvou do svého čarovného lesa... (Cinemax)

Cassandra

Tento film se mi ze shlédnutých Shakespearových adaptací líbil nejvíc, místy opravdu zábavné a herecké obsazení je sympaticky pestré. P.S. To máte za to, že chrápete v lese. ()

Lionheart

Tak toto je naprosto perfektní Shakespearova adaptace! Všichni herci (a že to jsou páni Herci) si to viditelně užívají, k Williamovu již trochu místy zastaralém humoru je dodána i trocha modernějšího situačního a je to vážně kouzelná zábava. Dějový posun do 19. století překvapivě vůbec nevadí, aspoň je to podmalováno nádhernou klasickou operní hudbou a ano - dočkáme se i Mendelsohnova Pochodu. Ke konci jsem se válel smíchy a jsem nadšen. ()

AIMÉE

Podobně jsem si při čtení této Shakespearovky představovala filmové zpracování co se týče těch lesních exteriérů a všech nadpřirozených bytostí. Co se týče hereckého osazenstva, nemám nikterak velké prostesty. Snad možná Oberona jsem si představovala staršího. Nicméně se ani ztvárnění Everettem nebráním. Naopak mě překvapila Calista Flockhart, kterou jsem vždy měla zafixovanou jako Ally McBeal. A troufám si říct, že byla jednou z nejvýraznějších postav, ještě spolu s Christianem Balem a Kevinem Klinem. Ten ostatně předvedl velmi dobrou "hru ve hře" a ta story o Pyramovi a Thisbě bylo to nejlepší z celého snímku. ()

vito_corle

Sen noci svatojánské-Shakesperovská pohádková komedie. Příběh v několika rovinách. Mladí lidé, kteří jsou sice zamilovaní, ale nějak se to špatně spáruje. Parta obyčejných ochotníků, kteří touží po skvělé sehraném představení. Pohádkové bytosti v čele s králem Oberonem, královnou Titánii a zmatkářem Pukem. Klasika ve verších s nadsázkou a vtipem, fakt úžasná sranda u ochotnického divadla, náruživý osel :). Vůbec mi nevadily cyklistické závody lesem, všechno se doplňovalo. Já se skvěle bavil !! ()

burton

Navzdory Shakespearovu scénáři, výborným hercům, mě tohle zpracování nudilo. Žádná jiskra, jen jedna hvězda... ()

TheRay97

První, o čem se musím zmínit, jsou verše. Velice se mi zamlouvá, že stejně jako v původní Shakespearově hře zanechávají strukturu a tím pádem i kouzlo celého díla. V angličtině se občas člověk zapotí, protože hra obsahuje nespočet slov, které jsem v životě neviděla, avšak stojí za to si film pustit v originále. A to nemluvím o skvělém obsazení v podání nejednoho velmi známého herce, doslova se to hemží celebritami. Michelle Pfeiffer mě překvapila svou rolí, úžasně zahranou, ke které bych ten sen určitě přirovnala. Ačkoli se jedná o všeobecně známou předlohu, vtípky se nesmí vynechat, těch je během dvou hodin hromada. Celkově jsem nečekala tak povedený snímek, nedá se co vytknout. A s italskou operou je perfektní. ()

ilovebritain

Divadlo nepatřící na filmové plátno. Skvělí herci netušící, co mají dělat. Snad krom Everetta a zejména Tucciho. Ti dva skutečně vědí, co to znamená Shakespeare. Jeho slova jim sedí v puse, jako puberťačce na zdi plakát hezounka. Velký nevyužitý potenciál co se zbytku týká. Ať už je řeč o hercích, hudbě či exteriérech. Plýtvání. ()

Vämpiriüs

Na to, že jsem zezačátku nečekal nic, rozhodně hodně příjemný mistrovský snímek plný humoru a romantiky. Originálně pojatá verze Shakespearova díla. ()

ostravak30

Slavní herci ve slavném díle slavného dramatika. To nemohlo dopadnout špatně. Jen totální diletant může zničit dílo Williama Shakespeara. Je totiž výborně napsáno, takže pak už stačí najít herce, kteří to zvládnou vhodně interpretovat. V tomto případě sedly perfektně kostýmy i prostředí. Kulisy jsou též perfektní. Jen se přiznám, že ne všichni herci mi ve svých rolích sedli. Především Michelle Pfeiffer či Stanley Tucci. Trochu té amerikánštiny se do tohoto díla prostě dostala. I tak ale toto dílo jistě bude patřit k nejlepším verzím. Těším se na srovnání s ostatními. ()

akcul

Natočit Shakespeara není vůbec jednoduché! Jazyk, "rušivost" monologů na plátně a prostě fakt, že chcete, aby jste dostáli originálu... Osobně považuji dílo za velmi vydařené, neb se kupříkladu s monology režisér vypořádal pěkně, když dal hercům kola nebo topornou scénu osvěžil zápasem v bahně:-) Uznávám, že film má pomalejší začátek a pomalejší konec, ale jinak jsem se dobře bavila a potešila i své vizuální potřeby, neb pohádkovost noci je naprosto úžasná. O hereckém ansáblu se ani nezmiňuji: Kočičí žena, Batman, Ally McBeal, Bathory a další :-) - tohle se Vám mlže sejít asi jen na svatého Jana. A všichni jsou takoví celí krásní: Michelle! Oh Michelle! skoro za plný počet! ()

ekap

Keďže Shakespeare je jeden z mojich obľúbených autorov, tento film som si musela pozrieť... nesklamal, ale ani veľmi nenadchol! Herecké výkony sú dobré, ale niečo tomu chýba (možno viac divadelného talentu, kto vie....) ()

vilusinska

Moc jsem nevěděla co od toho čekat, nikdy jsem to nečetla jen si matně pamatuji že jsme se o tom učili, a musím uznat že mě film mile a vtipně překvapil. Helena to je velice zamilovaná, potrhlá ženská ale nakonec taky svého štěstí dosáhla. ()

PTuranyi

Vynikajúca filmová adaptácia klasického shakespearovho kusu s perfektnou produkciou a prvotriednym hereckým obsadením ozvláštnená bicyklami a prenosom deja z kulís Atén do renesančného prostredia. Vďaka perfektnej práci produkcie vládne počas svätojánskej noci skutočne rozprávková atmosféra, ktorá s žiariacou Michelle Pfeiffer pripomína Hviezdny prach. Následné divadlo napriek aj napriek zmeneným kulisám dýcha zmesou antiky a renesancie a prímes modernej doby vôbec neprekáža. Herci dostáli svojmu menu a všetky postavy sú stvárnené výborne a celý film sa nesie v v shakespearovskom divadelnom duchu vo veršoch. ()

Pavlo

Shakespeara by toto dielo isto potešilo. Drží sa predlohy a je mierne inovovaná maličkosťami, ktoré ho na podiv vôbec neznehodnocujú – napr. bicykle,... Navyše tu hrajú známi herci aj herecké esá. Veru pozerať je sa na čo. ()