Zdeňkovi Troškovi svědčí, když zpracovává něčí námět, nebo scénář. Po Babovřeskách bylo načase natočit něco hodnotnějšího. Sice to není komedie, u které by jste se řezali smíchy od začátku do konce, ale je to obyčejný klasický český film, který tu zase nějakou dobu chyběl. Až na pár méně vydařených vtípků, to bylo laskavé pokoukání.(26.8.2016)

"Slavnostní" jihlavské předpremiéře, jíž jsem 11.8. navštívil, předcházela autogramiáda tvůrců (B. Kotiš, M. Hádek, P. Šimčák a rejža), kterou moderátor stihnul za 45 minut asi 30x pojmenovat jako filmovou delegaci. Zmíněná třičtvrtě hodina byla prokládána stupidními soutěžemi typu udělej strašidlo nebo vyjmenuj tři filmy Zdeňka Trošky, načež velmi originální soutěžící s nevinným úsměvem na rtech odpovídá "Slunce, seno, jahody", "Slunce, seno a pár facek" a "Strašidla". Jako výhru si pak vybírá propagační tričko. Po 30 minutách se radši přesouvám do sálu, abych už delegaci neviděl. Za pár chvil do sálu k mé radosti znovu vstupuje delegace, aby nám zopakovala to, co už třikrát řekla předtím. Všichni se tomu znovu smějí jak pominutí. Film začíná. Úvodní lekačka vyděsí 90% sálu (protože 90% sálu jsou děti) a všechna dítka si nutně musí sdělit, jak se strašně lekla. Příjemným hereckým překvapením je Vladimír Polívka, který ztvárnil městského úředníčka, který přinutí strašidla k práci a lidskému životu. Takže vodník Bubla (skvělý Jirka Dvořák) začíná pracovat v prádelně, jejíž majitelka se pro něj stává velkou láskou. Jitřenka (Sara Sandeva) dostává práci v místním divadle, kde společně s otcem Hejkalem Adámkem (Broňa Kotiš) hrají v jedné pohádce. Celý film zdobí skvělá a trefná scénografie, hudební stránka i nasnímání je dost dobré. Baví i Carmen Mayerová a její kocour Bedna. Po Babovřeskách a Kameňácích celkem příjemné osvěžení. Asi nejlepší film Zdenála Trošky. Sice za to nebudou žádný sošky, ale neurazí. Troška překvapil. 55%(12.8.2016)

• M.i.k.e

úplně upřímně...Strašidla nejsou ani zdaleka takový průser jako třeba poslední Kameňák,divák si během filmu nemá tendenci umýt oči mýdlem a koukat se na to dá bez větší psychycké újmy...na druhou stranu je to ale strašná nuda s množstvím tolika hloupých dialogů že to až zavání ordinací.Nějak si navíc nejsem schopen utřídit jestli to má být komedie či snad pohádka...nebo snad dokonce oboje?Za mě to není ani jedno...nudil jsem se,odzíval jsem,zapomněl jsem...0%(27.11.2016)

Mi jsme se doma pobavili. K tomu byla tato slátanina primárně určená. Takže co se týká mé rodiny, film své poslání splnil. Pravda ale je, že se z průměru dala udělat i podívaná, která by dosáhla kvalit Dívky na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka apod. Jenže to by se do toho musel pustit někdo jiný. Toto dílo, ale kvalit slavnějších předchůdců nedosahuje. Atmosféra nevtáhla tolik, Lepší hudební doprovod, by asi dílo také o kousek posunul. Ne že by se mi tento vyloženě nelíbil, ale nedokázal dotvořit tu správnou omáčku. Film na jedno podívání. Celkové současné hodnocení 39% se mi zdá ale nepřiměřeně nízké. Na české filmy je holt stále přísnější metr. Za mě dílo odpovídá přes padesát procent.(21.1.2017)

• amyth

Nové morální dno - gag o kočce dokazuje, že Troška je obyčejné hovado s morálkou islamisty ...... více k tomu není třeba dodávat. Bojkotujte, odpadujte, tohle to je prostě moc - je třeba ukázat kde má čmelák žihadlo. EDIT - je k smíchu, jak tady "spravedliví pracující po práci se bavící v kině" dělí lidi na intelektuály s vínem v ruce a poctivé pracující pekaře s potřebou se bavit ..... :-D to je gól. Věřte mi takhle to nefunguje. I takový skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále, protože inteligence není nemoc bohatých a snobů. Ale na faktu, že Troška točí zvrhlé odpady kterým se směje jenom momentálně zaostalý, to nic nezmění(20.8.2016)

• - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

• - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)