• feryk

Jedna hvězdička jen proto, že jsem viděl ještě horší kousky... každopádně netuším, komu je tato pohádka určena. Původně jsem předpokládal něco pro děti, ale po tom, co tam babičku alias kočku znásilní zezadu, si říkám, jestli to netočil Troška... a ono jo... texty jsou místy dost zvrhlé pro dětské uši.. no a po tom, co vodník prozradí své lidské lásce, že zabil jejího manžela, aby byl s ní a ona se celá zaraduje, že to měl udělat už dřív, protože vysedával v hospodě, jsem se musel klepat do čela, že se pan Troška už definitivně zbláznil. Neni to vtipné, neni to pohádkové, je to odpad typu kameňáku bez vtipů.(18.12.2017)

• rigby

Docela příjemný film pro děti. Myslím, že se jim to bude líbit. I dospělí si v tom určitě najdou svoje. Není to sice nijak originální, ale na české poměry je to moderní. Možná by chtělo trochu zatlačit na příběh, který byl nijaký. Možná to chtělo trochu více rozvinout jednotlivé postavy a snažit se vytěžit více ze střetu světa pohádek a světa dospělých. Také konec je jaksi do ztracena a najednou běží titulky. Ale na druhou stranu je to slavný Troškův návrat. Jen mohl být o něco víc slavnější, potenciál to má.(29.11.2016)

• stration

-Babička byla znásilněna kocourem, jde to vylíčit na policii a má strach, že se jí narodí koťata.- To je jen část úchvatného, pohádkového, roztomilého děje, který je tak krásný pro malé diváky a poučný pro ty starší. Pro ty, kteří nepochopili, že je předchozí věta myšlena ironikcy dodávám, že Troška je idiot, který nemá absolutně žádnou soudnost a cit. Je prostě narušený, geneticky zmutovaný jedinec, který by měl být po zásluze vyřazen z povolání Režisér a Scénárista a měl by odejít do důchodu a plácat mladý kluky po prdeli. Tímto u mě definitivně skončil. Navíc je to prase a kurví děti!(17.12.2017)

Asi polovica hodnotení je tu buď 100% alebo odpad. A tak som išiel do kina, s úmyslom zaujať k filmu objektívne stanovisko. Ale úplne subjektívne musím povedať, že to je najlepší Troškov film a asi najoriginálnejšia ponovembrová česká rozprávka. Rozhodne nie je vhodná pre malé deti, ale dospelí aj teenageri si ju užijú. Vtipov je tu menej, ale fungujú dobre a doplňajú ich odvolávky na pop kultúru. Toľko diskutovaná pasáž mi neprišla neakceptovateľne amorálna - veď šlo o humor. Jediná postava, ktorá ma nevýslovne iritovala bol Nárožný. Naopak potešili Polívka, Šimčák, Řehořová a Sandeva. Dej bol na české rozprávkové pomery veľmi dynamický a prepojenie strašidelného a obyčajného sveta sa vydarilo snaď ešte lepšie než v Dívce na koštěti.(22.8.2016)

• Kri-kri

Recept na tento film: vezmeme velký kus Babovřesek, přidáme "Hardyho Fotra" (tlučhořologové chápu), špetku dr. Mráčka, to vše dlouze podusíme v hrnci českého kapitalismu, nakonec dochutíme kořením z oplzlostí a nevkusu. Servírujeme s bandou současných (ne)herců z Ordinace, Rodinných pout a dalších nekonečných kravin. A máme navařeno, příjemné zažívání. P. S. Komu tyto ingredience schází, může vzít zavděk šaratici, účinek vyjde nastejno a ušetříte si čas, v případě návštěvy kina či koupě DVD i peníze. Opět se potvrdilo, že jediné Troškovy komedie, které za něco stály natočil ještě za socialismu.(20.5.2018)

• - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

• - Sáře Sandevě při natáčení vadilo, že v evidentně velké zimě musí hrát venku pouze v šatech. (major.warren)

• - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)