Strašidla jsou strašnou volovinou s jednoduchoučkým příběhem, při které jsem se v kině bavila od začátku do konce. Nemusela jsem totiž nad ničím přemýšlet a hledat nějakou neotřesitelnou hloubku, kde by hrozilo, že hloubka bude brzy hledat mně. Potěšila mně i parodie na jeden francouzský romantický film s Michele Mercierovou v hlavní roli, která je tu vtipně použita i s hudebním motivem. V kině se to hemžilo nejrůznějšími věkovými kategoriemi, rozpětí bylo opravdu široké. Malé děti bych na tenhle pohádkový příběh nevodila. Je tu plno frků a narážek, které nebudou moct pochopit. Jestliže se mi tenhle nejnovějším film Zdeňka Trošky líbil a bavila jsem se při něm, pak se s ledovým klidem zařazuju mezi tu morálně zvrácenou spodinu, pro kterou je film určen. Je určen jen obyčejným lidem, co si chtějí při filmu odpočinout a bavit se. Takhle jsem si odpočinula já.(22.8.2016)

Taková jednoduchá, nenásilná srandička na dlouhé odpoledne. Člověka to sice asi vůbec neohromí, ale je to laskavé a potěší to. Co mě vadilo nejvíc, byl asi Vladimír Polívka, který opět přehrává, jak jen nejlíp umí. No a potom mi dal facku ten 3D hrad v druhé půli filmu, na který se vydala tetička Žofie.(27.11.2016)

• MickeyStuma

Tento pohádkový snímek jakoby tématicky navazoval zatím na poslední film o strašidlech v současné době pod názvem ´Kačenka a strašidla´. Od té doby totiž nic takového či podobného nevzniklo a tak se dá říci, že Zdeněk Troška tímto zalepil díru v české filmové tvorbě. Už z faktu, že to točil právě on, je od počátku jasné jak to bude vypadat. Zdání nezklamalo. Protáhlý děj s nepatřičně dlouhou stopáží zapříčiní, že takový mladší diváci u toho velmi těžko vydrží. Chybí tomu švih, elán, energie, dětská fantazie a hlavně humor. Byť je snímek rodinný, děti těžko pochopí narážky na politiky či odkazy na klasické filmy. A to tu je ještě zmíňka o znásilnění kocourem. Je čemu se zasmát? Nelze zaregistrovat jedinou hlášku, jedinou opravdu humornou situaci. Hororová atmosféra je sice markantní, ale na celkový dojem to nezapůsobí. Vizuálně jako by se jednalo o inscenaci. A scénář? Ano, největší chyba je hlavně ve scénáři, který je bez nápadu, bez originality, zkrátka bez ničeho, co by udělalo dojem. Ne, Tohle se opravdu nepovedlo. Bohužel.(17.12.2016)

SPOILERY Jako velká hitparáda to nebyla, ale taková malá, mírně nadprůměrná ano. Chápu, že spousta lidí na ČSFD, když vidí jméno Troška, rovnou lípne odpad, a následně si to logicky zdůvodní. Jako těžké výtky jsem zde četl něco o znásilnění - mankote, když jde o kočky a kocoury, tak se tomu tak říká taky? Pokus režiséra o znásilnění? Kde? Spíše stalking, poprávu potrestaný. Že říďa chce něco za něco? A ono to tak v životě nechodí? Nehledě na to, že v nastaveném kurzu vědomého přehrávání a dovádění některých scén ad absurdum (Angelika, návštěva mamá apod.) jde o jasně přiznanou nadsázku, a kdo to tam nevidí, tak je prostě hnidopišský suchar. Netvrdím, že všechny fóry fungují, některé jsou vyloženě trapné, ale jiné jsou zase povedené. A ano, příhody na škole dávají vzpomenout absurdním komediím Macourka s Vorlíčkem. Rozpitvával někdo Dívku na koštěti, zda tam všichni jsou správně potrestáni? Nevyrovnané jsou i herecké výkony - Bebarová žel jen opakuje pitomou nánu z Babovřesk, a zatímco tam to mělo svůj účel, tady bych ocenil civilnější, a ne tak přepjatou polohu. Na druhou stranu uměřené herectví Dvořáka, Kotiše, a nečekal bych to, ale i Polívky a obou dětí (Řehořová, Šimčák) pozvedá film o hodně výš, a navíc je fajn, že jen trapně nejtajtrlíkují, jako třeba postavičky a postavy v Princezně ze mlejna, kde mi nějaká normální bytost chyběla. Navíc je dokonalá kamera a lokace - zámek Líšno rulezz - a ladění do teplých, letních a pohodových barev (někdy na sílu, ale jo, po čase to začne fungovat). Že jde jen o levnější variantu větších a dospělejších bratříčků se přiznává hnedle ve dvou scénách, takže ani tohle nemá smysl kritizovat - evidentně si toho tvůrci byli vědomi. Když se člověk na onu jemně absurdní vlnu naladí, docela film funguje a pobaví. Nu, a jestli půjde Troška ve svém stylu, brzy zde budou Strašidla 2 a 3. Jo, a moje soukromá poznámka - konečně film, kde nehraje Macháček, Holubová, Geislerová, Stašová, Liška apod.(27.11.2016)

• Gary

Zdeněk s Markem k tomu zase jednou sedli a napsali něco...téměř snesitelného! Několik dobrých scén ve škole připomene Macourka, romance Dvořáka s Bebarovou taky není vůbec k zahození. Ke dnu táhnou Strašidla přepálená stopáž, trapné nápady, toporná Kostková bez výstřihu a děravý scénář. Ten je nedotažený, bez hlavní dějové linky, s odfláklými pointami...ale dyť to znáte. Konec dramaturgů v Čechách. Ale je to zase taková nadějná vlašťovka, Zdeňku!(18.12.2016)

• - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

• - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)