• Tigran

Troška je definitivně mimo. Nejsem žádnej puritán, sám mluvím jako kanál, sleduju např. Řezníkovu tvorbu a podobně. Ale kdybych točil pohádku, určitě bych v ní nenechal postavy používat výrazy jako "hajzl, prdel, děvka" apod. A řešit v pohádce znásilnění, to mi přijde hodně zvrácený. Dále ve zkratce: Trapné pokusy o humor přítomny, přehrávající herci taktéž, dějový oblouk a vyvrcholení filmu nenalezeno.(8.12.2019)

• honajz2

Ale jo, ono se to docela dá, pár věcí pobaví, ale rozhodně to není nic extra. Líbí se mi vybrané prostředí a i některé postavy jsou celkem zajímavé a osobně mi přijde, že tady na tom hledá většina uživatelů kdejakou kravinu, hlavně aby mohla dát odpad, protože většina komentářů s odpadem se skládá tak max z dvou vět. On ten film není úplně špatný, ale není ani dobrý, i tak ale strčí do kapsy dost českých filmů. 2*(21.12.2018)

• Jara.Cimrman.jr

"Potřebuješ mít zdravé plíce na hejkání." Tak s tím se patrně nedá polemizovat, ale jinak si myslím, že zapojení strašidel do pracovního procesu mohlo a mělo být provedeno mnohem zábavněji. Takže zábavy bylo málo, ale zase jsem se trošku vzdělal v oblasti chemie či dějepisu a taky jsem si oprášil skutečnost, že v případě poslání někoho do prdele se jedná o příslovečné určení místa. To mi od školy úplně vypadlo z hlavy a možná jsme se to ani neučili, takže díky.(12.6.2017)

Šla jsem na to do kina! Ano! Opravdu jsem za to zaplatila a šla do kina! A šla jsem na to s tím, že to bude kravina, totální kravina, s tím prostě počítáte, když je to Troškův film s takovým to popisem a trailerem. Prostě nic jiného čekat nemůžete, takže opět nechápu, že jste tak překvapení a zklamaní. Mně se to líbilo, s tím, že ano, je to blbost, příjemná blbost na nudné odpoledne s kocovinou.(5.9.2016)

Pro člověka ležícího s rýmičkou téměř ideální nenáročná podívaná. Troška si tedy mohl odpustit tolik kritizovanou zápletku se znásilněním a dalších několik hloupých narážek, které se do rodinného filmu opravdu nehodí. Problémem je také příliš natahovaná stopáž, to jsou ovšem nejzásadnější negativa. Kvitovala jsem sympatické a neokoukané herecké obsazení, povedly se i některé vtípky. Tímhle směrem by mohl Troška pokračovat, "lidových komedií" už bylo dost.(16.12.2017)

• - Sáře Sandevě při natáčení vadilo, že v evidentně velké zimě musí hrát venku pouze v šatech. (major.warren)

• - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

• - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)