• Oktavianus

Měl jsem nutkání ocenit alespoň jednou hvězdičkou pravděpodobně nejkrásnější současnou mladou herečku, Sáru Sandevu, ale jakmile si vzpomenu na všechny trapně nepovedené vtipy, tak moc ohromný vykrádání jiných filmů a tak moc nechutnej product placement, který nenávidím jako mor českého filmu, tak ani tak moc půvabná dívka ten odpad prostě nezvrátí. A ten tolik diskutovaný moment se znásilněním čarodějnice Žofie v kočičí podobě? Není na tom nic pokleslého, nevkusného nebo dokonce nemorálního, jak tvrdí mravokárci. Je to jen další z hloupých vtipů, který nefungoval a přelil se do trapna. Asi jako když vám nový farář řekne, že se jmenuje Šoustal. Vzpomínáte? To byla stejná bžunda. Fuj. Přesto má Zdeněk Troška jeden zajímavý primát: donutí přehrávat a pitvořit se i tak skvělý herce, jako jsou Nárožný a Postránecký. Prostě ruce pryč.(17.3.2018)

• Kri-kri

Recept na tento film: vezmeme velký kus Babovřesek, přidáme "Hardyho Fotra" (tlučhořologové chápou), špetku dr. Mráčka, to vše dlouze podusíme v hrnci českého kapitalismu, nakonec dochutíme kořením z oplzlostí a nevkusu. Servírujeme s bandou současných (ne)herců z Ordinace, Rodinných pout a dalších nekonečných kravin. A máme navařeno, příjemné zažívání. P. S. Komu tyto ingredience schází, může vzít zavděk šaratici, účinek vyjde nastejno a ušetříte si čas, v případě návštěvy kina či koupě DVD i peníze. Opět se potvrdilo, že jediné Troškovy komedie, které za něco stály natočil ještě za socialismu. 0%(20.5.2018)

• ANTYCHRYST

To je bezduchá spatlanina... Fuuuj... :( Opravdu jen pro ty Nejsilnější jedince - masochysty.. Brr... Stále přemýšlím co to jako mělo bejt... není to ani pohádka ani dětský film... Nudné, nezajímavé dialogy, prostředí, herci.. Jedna * za tu mladou herečku z ulice - jako žlutou vílu si ji dovednu představit v nějaké lesbické porno scéně :) Roste z ní hezká prdelka...10% a tím pozitiva končí.(8.1.2017)

• dopitak

Jedna hvězdička za zatím neokoukanou Saru. Naopak to, co předvedla Tereza Kostková, tomu se říká totální neherectví, Prkenná podlaha je proti ní modurit. Celé je to strašidelně strojené, ne jenom Trošku. Dobrých nápadů je tu jako obvykle hodně, ale těch špatných ještě víc. Rááááádio Impuls! Bronislava neznám, a i když mi celou dobu trošku připomínal Poláška, jeho hejkal by se skousnout dal. Pak si ale vždycky vzpomenu na Kostkovou (a chudáka Dvořáka, takhle debilní roli si asi nezasloužil, i když byl v té celé bídě až docela miloučkej) a házel bych kamením.(26.11.2016)

• Fr

,,TAK JSME DOSTRAŠILI...“ /// O socializaci strašidel do kapitalistický společnosti. V rámci imigrační krize čin záslužný, jako zábavná filmařina (bohužel) počin politováníhodný. A přitom strašidla v český společnosti vždycky budila nadšení. Ať už topila Dr. Mráčka nebo se snažila získat občanství za cenu babskýho ucha. Ve výčtu by se dalo pokračovat, ale podstatný je, že Troška nesahá Vorlíčkovi s Macourkem ani po kotníky. Od Babovřesk sice ušel kus cesty, takže všeříkající Odpad! nechal hrdinsky za sebou. O Strašidlech tak můžu říct, že jsou jen BLBÝ. Scénář je plnej Troškovskejch dialogů pro nejjednoduššího diváka, (ne)herectvím zde straší T.Kostková (vedle ní je ten Hejkal hotovej Mastrojáni!) a všichni, kdo z český kinematografie (ještě) nemaj pro strach uděláno, by si vod týhle parády měli udžovat dostatečnej vodstup! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, že pro styk s úředníkem je lepší nevypadat jako strašidlo. 2.) Myslel jsem, že Troška našel kouzelnej prsten. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.1.2017)

• - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)

• - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

• - Sáře Sandevě při natáčení vadilo, že v evidentně velké zimě musí hrát venku pouze v šatech. (major.warren)