Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  *****

  Strašidla jsou strašnou volovinou s jednoduchoučkým příběhem, při které jsem se v kině bavila od začátku do konce. Nemusela jsem totiž nad ničím přemýšlet a hledat nějakou neotřesitelnou hloubku, kde by hrozilo, že hloubka bude brzy hledat mně. Potěšila mně i parodie na jeden francouzský romantický film s Michele Mercierovou v hlavní roli, která je tu vtipně použita i s hudebním motivem. V kině se to hemžilo nejrůznějšími věkovými kategoriemi, rozpětí bylo opravdu široké. Malé děti bych na tenhle pohádkový příběh nevodila. Je tu plno frků a narážek, které nebudou moct pochopit. Jestliže se mi tenhle nejnovějším film Zdeňka Trošky líbil a bavila jsem se při něm, pak se s ledovým klidem zařazuju mezi tu morálně zvrácenou spodinu, pro kterou je film určen. Je určen jen obyčejným lidem, co si chtějí při filmu odpočinout a bavit se. Takhle jsem si odpočinula já.(22.8.2016)

 • ZHODNOTITEL
  ***

  Taková jednoduchá, nenásilná srandička na dlouhé odpoledne. Člověka to sice asi vůbec neohromí, ale je to laskavé a potěší to. Co mě vadilo nejvíc, byl asi Vladimír Polívka, který opět přehrává, jak jen nejlíp umí. No a potom mi dal facku ten 3D hrad v druhé půli filmu, na který se vydala tetička Žofie.(27.11.2016)

 • MickeyStuma
  **

  Tento pohádkový snímek jakoby tématicky navazoval zatím na poslední film o strašidlech v současné době pod názvem ´Kačenka a strašidla´. Od té doby totiž nic takového či podobného nevzniklo a tak se dá říci, že Zdeněk Troška tímto zalepil díru v české filmové tvorbě. Už z faktu, že to točil právě on, je od počátku jasné jak to bude vypadat. Zdání nezklamalo. Protáhlý děj s nepatřičně dlouhou stopáží zapříčiní, že takový mladší diváci u toho velmi těžko vydrží. Chybí tomu švih, elán, energie, dětská fantazie a hlavně humor. Byť je snímek rodinný, děti těžko pochopí narážky na politiky či odkazy na klasické filmy. A to tu je ještě zmíňka o znásilnění kocourem. Je čemu se zasmát? Nelze zaregistrovat jedinou hlášku, jedinou opravdu humornou situaci. Hororová atmosféra je sice markantní, ale na celkový dojem to nezapůsobí. Vizuálně jako by se jednalo o inscenaci. A scénář? Ano, největší chyba je hlavně ve scénáři, který je bez nápadu, bez originality, zkrátka bez ničeho, co by udělalo dojem. Ne, Tohle se opravdu nepovedlo. Bohužel.(17.12.2016)

 • honajz
  ***

  SPOILERY Jako velká hitparáda to nebyla, ale taková malá, mírně nadprůměrná ano. Chápu, že spousta lidí na ČSFD, když vidí jméno Troška, rovnou lípne odpad, a následně si to logicky zdůvodní. Jako těžké výtky jsem zde četl něco o znásilnění - mankote, když jde o kočky a kocoury, tak se tomu tak říká taky? Pokus režiséra o znásilnění? Kde? Spíše stalking, poprávu potrestaný. Že říďa chce něco za něco? A ono to tak v životě nechodí? Nehledě na to, že v nastaveném kurzu vědomého přehrávání a dovádění některých scén ad absurdum (Angelika, návštěva mamá apod.) jde o jasně přiznanou nadsázku, a kdo to tam nevidí, tak je prostě hnidopišský suchar. Netvrdím, že všechny fóry fungují, některé jsou vyloženě trapné, ale jiné jsou zase povedené. A ano, příhody na škole dávají vzpomenout absurdním komediím Macourka s Vorlíčkem. Rozpitvával někdo Dívku na koštěti, zda tam všichni jsou správně potrestáni? Nevyrovnané jsou i herecké výkony - Bebarová žel jen opakuje pitomou nánu z Babovřesk, a zatímco tam to mělo svůj účel, tady bych ocenil civilnější, a ne tak přepjatou polohu. Na druhou stranu uměřené herectví Dvořáka, Kotiše, a nečekal bych to, ale i Polívky a obou dětí (Řehořová, Šimčák) pozvedá film o hodně výš, a navíc je fajn, že jen trapně nejtajtrlíkují, jako třeba postavičky a postavy v Princezně ze mlejna, kde mi nějaká normální bytost chyběla. Navíc je dokonalá kamera a lokace - zámek Líšno rulezz - a ladění do teplých, letních a pohodových barev (někdy na sílu, ale jo, po čase to začne fungovat). Že jde jen o levnější variantu větších a dospělejších bratříčků se přiznává hnedle ve dvou scénách, takže ani tohle nemá smysl kritizovat - evidentně si toho tvůrci byli vědomi. Když se člověk na onu jemně absurdní vlnu naladí, docela film funguje a pobaví. Nu, a jestli půjde Troška ve svém stylu, brzy zde budou Strašidla 2 a 3. Jo, a moje soukromá poznámka - konečně film, kde nehraje Macháček, Holubová, Geislerová, Stašová, Liška apod.(27.11.2016)

 • Gary
  **

  Zdeněk s Markem k tomu zase jednou sedli a napsali něco...téměř snesitelného! Několik dobrých scén ve škole připomene Macourka, romance Dvořáka s Bebarovou taky není vůbec k zahození. Ke dnu táhnou Strašidla přepálená stopáž, trapné nápady, toporná Kostková bez výstřihu a děravý scénář. Ten je nedotažený, bez hlavní dějové linky, s odfláklými pointami...ale dyť to znáte. Konec dramaturgů v Čechách. Ale je to zase taková nadějná vlašťovka, Zdeňku!(18.12.2016)

 • - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

 • - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace