Mi jsme se doma pobavili. K tomu byla tato slátanina primárně určená. Takže co se týká mé rodiny, film své poslání splnil. Pravda ale je, že se z průměru dala udělat i podívaná, která by dosáhla kvalit Dívky na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka apod. Jenže to by se do toho musel pustit někdo jiný. Toto dílo, ale kvalit slavnějších předchůdců nedosahuje. Atmosféra nevtáhla tolik, Lepší hudební doprovod, by asi dílo také o kousek posunul. Ne že by se mi tento vyloženě nelíbil, ale nedokázal dotvořit tu správnou omáčku. Film na jedno podívání. Celkové současné hodnocení 39% se mi zdá ale nepřiměřeně nízké. Na české filmy je holt stále přísnější metr. Za mě dílo odpovídá přes padesát procent.(21.1.2017)

• Pierre

Chtěl jsem to dokoukat, abych to tady mohl ohodnotit a zkritizovat. Dát varování světu, že rozpustilý Zdeněk se ani u Strašidel nesklidil. Nedalo se. Brzy jsem to vypnul. Ale i tak zde zanechám pár slov. Pitvoření, nepřirozenost a dějová prázdnota to je u Trošky zvykem. Ale vulgarity a satiru do pohádek podle mě doposuď ještě nestrkal. Inu, pan mistr udělal další tvůrčí krok, kterým v mých očích naprosto ale naprosto propadl. Urážení žen v pohádce pro děti? Rozhovory o tom jak se má ženská večer obléknout aby se líbila muži v posteli? Vážený pane Troško, opravdu jste mě urazil. Vy jste režisér, který si zkrátka neváží svého diváka. A ty narážky na politiku působili dost divně. Jako kdyby se tam najednou zjevil Superman. To tam vůbec nesedělo.(30.1.2017)

• Oralfabet

On už ten samotný nápad je trapný a nepůvodní, ale mohlo to být aspoň trochu legrační. Aspoň trochu. Tenhle film zasadil slušnou ránu mým nadějím na zlepšení situace v současném českém filmovém průmyslu. Kdybych sledoval víc nových českých filmů, bylo by asi dávno po nadějích. Označení pohádka je značně zavádějící, jde spíš o filmovou telenovelu maskovanou za vcelku ucházející kostýmy.(26.11.2017)

SPOILERY Jako velká hitparáda to nebyla, ale taková malá, mírně nadprůměrná ano. Chápu, že spousta lidí na ČSFD, když vidí jméno Troška, rovnou lípne odpad, a následně si to logicky zdůvodní. Jako těžké výtky jsem zde četl něco o znásilnění - mankote, když jde o kočky a kocoury, tak se tomu tak říká taky? Pokus režiséra o znásilnění? Kde? Spíše stalking, poprávu potrestaný. Že říďa chce něco za něco? A ono to tak v životě nechodí? Nehledě na to, že v nastaveném kurzu vědomého přehrávání a dovádění některých scén ad absurdum (Angelika, návštěva mamá apod.) jde o jasně přiznanou nadsázku, a kdo to tam nevidí, tak je prostě hnidopišský suchar. Netvrdím, že všechny fóry fungují, některé jsou vyloženě trapné, ale jiné jsou zase povedené. A ano, příhody na škole dávají vzpomenout absurdním komediím Macourka s Vorlíčkem. Rozpitvával někdo Dívku na koštěti, zda tam všichni jsou správně potrestáni? Nevyrovnané jsou i herecké výkony - Bebarová žel jen opakuje pitomou nánu z Babovřesk, a zatímco tam to mělo svůj účel, tady bych ocenil civilnější, a ne tak přepjatou polohu. Na druhou stranu uměřené herectví Dvořáka, Kotiše, a nečekal bych to, ale i Polívky a obou dětí (Řehořová, Šimčák) pozvedá film o hodně výš, a navíc je fajn, že jen trapně nejtajtrlíkují, jako třeba postavičky a postavy v Princezně ze mlejna, kde mi nějaká normální bytost chyběla. Navíc je dokonalá kamera a lokace - zámek Líšno rulezz - a ladění do teplých, letních a pohodových barev (někdy na sílu, ale jo, po čase to začne fungovat). Že jde jen o levnější variantu větších a dospělejších bratříčků se přiznává hnedle ve dvou scénách, takže ani tohle nemá smysl kritizovat - evidentně si toho tvůrci byli vědomi. Když se člověk na onu jemně absurdní vlnu naladí, docela film funguje a pobaví. Nu, a jestli půjde Troška ve svém stylu, brzy zde budou Strašidla 2 a 3. Jo, a moje soukromá poznámka - konečně film, kde nehraje Macháček, Holubová, Geislerová, Stašová, Liška apod.(27.11.2016)

• Fr

,,TAK JSME DOSTRAŠILI...“ /// O socializaci strašidel do kapitalistický společnosti. V rámci imigrační krize čin záslužný, jako zábavná filmařina (bohužel) počin politováníhodný. A přitom strašidla v český společnosti vždycky budila nadšení. Ať už topila Dr. Mráčka nebo se snažila získat občanství za cenu babskýho ucha. Ve výčtu by se dalo pokračovat, ale podstatný je, že Troška nesahá Vorlíčkovi s Macourkem ani po kotníky. Od Babovřesk sice ušel kus cesty, takže všeříkající Odpad! nechal hrdinsky za sebou. O Strašidlech tak můžu říct, že jsou jen BLBÝ. Scénář je plnej Troškovskejch dialogů pro nejjednoduššího diváka, (ne)herectvím zde straší T.Kostková (vedle ní je ten Hejkal hotovej Mastrojáni!) a všichni, kdo z český kinematografie (ještě) nemaj pro strach uděláno, by si vod týhle parády měli udžovat dostatečnej vodstup! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, že pro styk s úředníkem je lepší nevypadat jako strašidlo. 2.) Myslel jsem, že Troška našel kouzelnej prsten. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.1.2017)

• - Karel Dobrý musel absolvovat návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a vyrobili speciální zubní náhradu, kterou používal při natáčení jako upír Ignác. (Brydnis)

• - Film byl natáčen celkem v lokacích: Zámek Líšno a Liteň, Základní škola Františka Josefa Řezáče v Litni, Veteránů "U MED.Věda"- Řevnice, Prádelna "Quido" Praha 3, 1. Toušeňská, s.r.o, Kino Řevnice, Městský úřad Řevnice a ZUŠ Řevnice (Brydnis)

• - Sáře Sandevě při natáčení vadilo, že v evidentně velké zimě musí hrát venku pouze v šatech. (major.warren)