Zahradnictví: Nápadník

• Česko Zahradnictví: Velké manévry (více)

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky (1999). Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Nápadník se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem. S tragikomickým nadhledem vykresluje generační střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí. (Cinemart)

PamelaJJK

Nápadník se jako jediný z celé trilogie nejvíce přiblížil k Pelíškům, ale uspěchaný, otevřený a velmi zkratkovitý závěr nezávěr filmu ublížil a vrátil ho do šedi průměru, tedy ke svým bratrům Rodinnému příteli a Dezertérovi. A to je škoda. Martin Finger exceloval právě hlavně v Nápadníkovi a troufám si říct, že se minimálně vyrovnal panu Kodetovi. Na paty mu šlapali Anna Fialová, Sabina Remundová i sám nápadník Ivan Lupták. Hudba k celé trilogii byla odpovídající a kvalitní. A když se divák zamyslí nad tím, že na Nápadníka by měla navazovat "čtyřka" Pelíšky, tak zbývá hodně věcí, které nejsou vysvětleny a hodilo by se mezi Nápadníka a Pelíšky vložit ještě jeden díl. Možná by se tak nemusel uspěchat závěr Nápadníka a ten by tak dosáhl bez problémů na ****, takhle ale bohužel. ()

blondboss

Završenie záhradníckej trilógie vcelku milé, jednoduché a s úsmevom na tvári. Nedosahuje to síce úplne kvalít druhej časti, kde podľa môjho názoru bolo viac trefných hlášok, avšak ako pohodovka na popoludňajšiu siestu je to fajn. Ako už tu bolo zmieňované, trošku som sklamaný, že to tvorcovia priamo neprepojili nejako na Pelíšky a ten koniec bol v podstate dosť otvorený. Preto hodnotenie ponechávam podobné ako v prípade ostatných častí trilógie. 60 % ()

Liskule

Celá trilogie jeden velký omyl.... Na pár failů by se tu narazit dalo a bohužel tím návaznost na Pelíšky krapek pokulhává... Tak za 1. osud prvorozené dcery jsem čekal krapek jiného rázu neboť v Pelíškách o ni není ani zmínku a pochybuji, že by ji famílie zavrhla tak, že o ni nezmíní ani jedno slovo. Fail č.2 je ten, že otec Jindrišky a spol. měl, pokud jsem dobře sledoval dění, 2 sestry a jednoho bratra, který byl totální komár, tudíž pochybuji, že emigroval do Londýna jak je v Pelíškách zmiňováno (Kodet s rodinou emigrovali za svým bratrem do Anglie)...... ()

rigby

Po nepříliš vydařeném druhém filmu této trilogie přichází drobná satisfakce. Příběh je zaměřen na Jindřichovu rodinu a občas se tu objevuje i humor. Nicméně kvalit prvního filmu nedosahuje. Ono taky kdyby celá trilogie nebyla natočena, tak se vlastně vůbec nic nestalo. ()

fafejt001

Třetí díl nebyl vyloženě špatný , ale divák čeká určitou gradaci a ta nepřichází .SKVĚLÝÝ Finger - ten zejména , dále Táborský , i Melíšková byli výborní a Remundová mi lezla na nervy od doby, jak se zjevila na plátně a hlavně jak furt jedla až přímo žrala i ty její kecy o dárcích , které kdysi dala , ovšem pak je tak nějak , ráda by zase nazpět . Jo a malá ségra také dosti dobrá . Hlavně recitace , ta ji dost šla . Zásnubní ceremoniál , to byla muka i pro mne . Nedivím se Mirkovi času strávenému na wc. Pak svatební hostina , předání darů novomanželům , zejména předávání kaktusu vydařený záběr a pak již nějak rychlý konec . ŠKODAAA. Ovšem celou trilogii hodnotím * * * * . ()

meda2016

Dva TV díly nápadníka si udržely mou pozornost díky postavám, které jsem už znal - je to seriálový efekt. Tentokrát se vzedmutí druhé poloviny nekonalo. Kdybych se nemohl potěšit rolí Sabiny Remundové, byl bych dokonce zklamán. Trochu tedy zapadl znak doby, že státní tajná bezpečnost neúnavně drolila sebevědomí a lidské vztahy, eliminovala zrůdnostmi konkurenty moci. ()

zigy

Solidní romantická komedie, kterou (stejně jako celou sérii) drží nad vodou pošuk Finger - Kodet, a pod vodu ho sráží všichni ostatní, kteří buď nemají co hrát, nebo jsou strašně nevýrazní.....proti Pelíškům je scénář zcela bez humoru, ale přesto svým způsobem zábavné to je. Vrchol série - a jestliže je to průměr, pak považte, jak blbé jsou předcházející díly. ()

notozjano

Třetí díl primárně sleduje příběh zamilované mladé dvojice, kteří se musí vyrovnat s předsudky svých rodičů a blízkého okolí. Na rozdíl od předchozích dvou dílů, které využily hlavně všudypřítomnou pachuť tehdejší doby, tento díl využívá spíše vnitřní rozpoložení svých postav a dává tak vyniknout pocitům, které byli s tehdejší dobou spojené. Je pěkné si připomenout, že rodiče byli autoritami číslo jedna a telefonovat se chodilo na poštu. :-) Byla to jiná doba, ale ve srovnání s tou dnešní, byla plná obyčejných radostí například v podobě "balónku." ()

Capri2016

Druhý diel trilógie som nevidela, ale oproti prvému dielu trilógie tato časť je ako príjemné osvieženie naproti trpiteľskej nude. Tento diel ukazuje znova skvelý humor dvojice JH a PK a pripomína ich skoršie komédie. Okrem dobrých hlášok sa mi páčili hlavne mladí herci: Anna Fialová a Filip Březina. Tiež perfektný bol otec Martin Finger, ktorého tvrdohlavosť bola predmetom mnohých humorných scén. Proste "Nápadníka" som si skvele užila a je to príjemná komédia na tému konca 50 rokov. Za mňa obstojných 80% a ****. ()

MyPupa

Pro mě mírné zklamání. Patrná snaha přiblížit se Pelíškům ne vždy vyznívá dobře. Ale pokud je cílem si dvě hodiny oddechnout, tak to je správná volba. Dávám 50%. ()

hanca.uh

Shlédla jsem z této trilogie 1. + poslední díl a celkem chápu tady ty rozdílné (a víceméně negativní) komentáře, nicméně 3 byla (za mě) oproti 1 mnohem lepší a "dívatelnější", řekla bych...jakože skoro dobré :-) - tak jak jsme od Hřebejka a Jarchovského byli dříve zvyklí:-)). Tož taková celkem solidní oddechovka na nedělní odpoledne, kdy už nevíte co by:-)) ()

oskiii

Kurva umí Hřebejk natočit i něco ze současnosti? Furt nějaké retrosrance. On, jako velký kritik komunistů a tehdejší doby.... muže být za ně vlastně rád. O čem by ten zoufalec točil? Neustále zaprděné ohlížení se za dobou temna. Mu to snad i chybí.... ()

Lucy1905

Závěrečný díl trilogie se mi nejvíce líbil. 1. Herecké výkony skvěle ať už to vezmu od menších rolí - David Novotný po větší - Anna Fialová a Martin Finger. Skvěle se střídá drama a humornými scénami. Chemie mezi Annou Fialovou a Ivanem Luptákem byla taktéž skvělá. ()

amalia

Z trilogie jsem videla jen tuto zaverecnou cast, celkem mily film, klasicky Anna Geislerova a herci Dejvickeho divadla. Oba mladi herci, hlavni predstavitele, ok. ()